Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις το δοκιμασα...Τα ιδια, με μονη διαφορα πως τωρα δεν τρωει force close αλλα προσπαθει να κανει recconect και πεφτει η γραμμη.:mad::mad::mad::mad:

Μηπως επειδη και αυτος που καλεις δεν ειναι σε flight mode επισης; δοκιμαστε και οι 2 σε flight mode.

Εχει αναφερθει στο ιντερνετ οτι καποιοι συνδρομητες κοβονται απο τους παροχους τους στο voip ακομα και αν χρησιμοποιουν wifi την ωρα της κλησης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα! δεν ειναι προβλημα αυτο! αυτο γινεται για να μην ειναι μεγαλα τα αρχεια των επαφων σε μεγεθος!

 

Το γ....ο είναι ότι αν χρησιμοποιείς τον dialer της Google σου δείχνει τις φωτογραφίες σε πλήρη ανάλυση.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια φωτογραφία;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία αγόρασα προχθές το LG G2 από το κάιζερστορε... Η μπαταρία όταν ήρθε ήταν στο 80%... Το χρησιμοποίησα αρκετά χθες και όταν πήγα για ύπνο είχε 49%... Τώρα το πρωί που ξύπνησα το κινητό έχει 14% (!!!) μπαταρία... Τι παίζει.. Να χάσει τόσο πολύ τη νύχτα... όλες τις εφορμογές τις είχα κλείσει πριν κοιμηθώ... μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Την πρώτη φόρτηση στο πόσο % να την κάνω και γι πόση ώρα;

 

Το βράδυ πριν kοιμηθώ το είχα βάλει και στην εξοικονόμηση ενέργειας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία αγόρασα προχθές το LG G2 από το κάιζερστορε... Η μπαταρία όταν ήρθε ήταν στο 80%... Το χρησιμοποίησα αρκετά χθες και όταν πήγα για ύπνο είχε 49%... Τώρα το πρωί που ξύπνησα το κινητό έχει 14% (!!!) μπαταρία... Τι παίζει.. Να χάσει τόσο πολύ τη νύχτα... όλες τις εφορμογές τις είχα κλείσει πριν κοιμηθώ... μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Την πρώτη φόρτηση στο πόσο % να την κάνω και γι πόση ώρα;

 

Το βράδυ πριν kοιμηθώ το είχα βάλει και στην εξοικονόμηση ενέργειας...

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια φωτογραφία;

 

 

Αυτή που έχεις στο gmail σου

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία αγόρασα προχθές το LG G2 από το κάιζερστορε... Η μπαταρία όταν ήρθε ήταν στο 80%... Το χρησιμοποίησα αρκετά χθες και όταν πήγα για ύπνο είχε 49%... Τώρα το πρωί που ξύπνησα το κινητό έχει 14% (!!!) μπαταρία... Τι παίζει.. Να χάσει τόσο πολύ τη νύχτα... όλες τις εφορμογές τις είχα κλείσει πριν κοιμηθώ... μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Την πρώτη φόρτηση στο πόσο % να την κάνω και γι πόση ώρα;

 

Το βράδυ πριν kοιμηθώ το είχα βάλει και στην εξοικονόμηση ενέργειας...

 

Όταν φτάσει στο 5-15% δώστου ρεύμα και άφησέ το έως να γίνει πλήρης στο 100%. Αυτό όμως καλό είναι να το κάνεις κατ'εμέ με κλειστή την συσκευή και να το αφήσεις και άλλο ένα μισάωρο μετά την πλήρη φόρτιση του. Μην βγάλεις την συσκευή αμέσως δηλαδή μόλις γράψει 100%. Μην ανησυχείς πάντως στο θέμα μπαταρία το κινητό δεν παίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Όταν φτάσει στο 5-15% δώστου ρεύμα και άφησέ το έως να γίνει πλήρης στο 100%. Αυτό όμως καλό είναι να το κάνεις κατ'εμέ με κλειστή την συσκευή και να το αφήσεις και άλλο ένα μισάωρο μετά την πλήρη φόρτιση του. Μην βγάλεις την συσκευή αμέσως δηλαδή μόλις γράψει 100%. Μην ανησυχείς πάντως στο θέμα μπαταρία το κινητό δεν παίζεται.

 

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση... το έβαλα όταν είχε 9%, πριν δω το μήνυμα σου, τώρα τι να το κλείσω ή να το αφήσω ανοιχτό;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εσύ τις έκλεισες αλλά κάποια έμεινε να σου δουλεύει τον επεξεργαστή. Οπότε άρχισε να σβήνεις και θα τη βρεις. Όπου και να φορτίζεις οι καινούριες μπαταρίες δεν έχουν πρόβλημα,δεν είναι όπως οι παλιές. Καλό είναι να μην την αφήνεις να τελειώνει οπότε ανάμεσα στο 20 με 25% φόρτισε και όσο μπορείς μην το χρησιμοποιείς εκείνη την ώρα.

 

το fb πρέπει να μου την έκανε την δουλεία... γιατί πήγα και είδα ποιες εφαρμογες είναι σε λειτουργία και ήταν μόνο το φβ και το μεσσεντζερ του φβ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κάνε μια επανεκκίνηση μήπως "κόλλησε" ο μετρητής αλλιώς κάτι τρέχει στο παρασκήνιο... Στην ανάλυση της μπαταρίας δεν σου βγάζει κάτι?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να κατεβάσω κανένα battary saver? Παντως τώρα μετά την φόρτηση το σκάλιζα για 30-40 λεπτά και κατεβηκε μόνο 1%... Κατέβασα και το clean master, μήπως και βοηθήσει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος να βοηθησει..εδωσα το κινητο σε ενα φιλο και εβαλε λαθος το knock code ενα σωρο φορες και τωρα μου ζηταει το pin που ειχα βαλει αλλα το εχω ξεχασει ! και δοκιμασα το hard rest 30 φορες με τα κουμπια πισω απο ενα οδηγο αλλα δεν μου μπαινει στο factory menu...τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια οποιος εχει στειλει το κινητο του στην procordia μπορω να το στειλω και εγω για τα εξης προβληματα ;;; Πολυ εντονο τριξιμο στο καπακι στο πανω μερος του κινητου και πιθανο overheating του κινητου δεν ειμαι σιγουρος για το δευτερο μιας και δεν ξερω πως το αξιολογουνε αυτοι αν η συγκεκριμενη θερμοκρασια ειναι οντως θεμα....
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να γράψω ένα βίντεο σε μια παιδική γιορτή διάρκειας περίπου 7' και όταν πάτησα τέλος κατά την αποθήκευση έπαθε κοκομπλόκο. Περίμενα κανα τέταρτο μέχρι να μπορέσει να επανέλθει. Εντελώς νεκρό! Εν τέλει το βίντεο αποθηκεύθηκε, αλλά το επόμενο σκετσάκι που ήθελα να γράψω πάπαλα, θα το έχω μόνο στο μυαλό μου.. Αντίστοιχη εμπειρία κάποιος άλλος; και αν λύνεται το θεματάκι αυτό..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος να βοηθησει..εδωσα το κινητο σε ενα φιλο και εβαλε λαθος το knock code ενα σωρο φορες και τωρα μου ζηταει το pin που ειχα βαλει αλλα το εχω ξεχασει ! και δοκιμασα το hard rest 30 φορες με τα κουμπια πισω απο ενα οδηγο αλλα δεν μου μπαινει στο factory menu...τι να κανω?

Αν εισαι 442, πατας το κατω κουμπι της εντασης ταυτοχρονα με το παοερ ον. Μολις εμφανιστει το λογκο της ελτζι τα αφηνεις και πατας παρατεταμενα ταυτοχρονα το κατω πληκτρο εντασης+το πανω πληκτρο εντασης. Εκει σου βγαινει ερωτηση για χαρντ ρισετ.

Link to comment
Share on other sites

Και καινούριος στο android. Αυτή την ανάλυση έχει σε όλα,είναι θέμα google και όχι τηλεφώνου.

 

Όχι φίλε μου δεν είμαι καινούριος στο android είχα το HTC one x πριν και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, τη φωτογραφία την έδειχνε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Εχω ένα g2 γαλλικό αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει καμιά αναβάθμιση για το knock code. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το πάρω?
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και κάνε έλεγχο χειροκίνητα στο κέντρο ενημέρωσης εκεί που λέει ενημέρωση λογισμικού.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια οποιος εχει στειλει το κινητο του στην procordia μπορω να το στειλω και εγω για τα εξης προβληματα ;;; Πολυ εντονο τριξιμο στο καπακι στο πανω μερος του κινητου και πιθανο overheating του κινητου δεν ειμαι σιγουρος για το δευτερο μιας και δεν ξερω πως το αξιολογουνε αυτοι αν η συγκεκριμενη θερμοκρασια ειναι οντως θεμα....

 

Κανεις ρε παιδια ;;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια ;;;;

 

ναι φιλε μου να τουσ το πας...ακομα και για το τριξιμο..ξερουν αυτοι,το εχουν παει παρα πολυς κοσμος γι αυτον το λογο

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω 2 προβλήματα με το G2.

Λοιπόν είχα συνδεδεμένο στο κινητό ένα mail account της εταιρίας που εργάζομαι όλα καλά μέχρι χθες που έβαλα στο προσωπικό μου υπολογιστή τα office 2007 και έβαλα στο outlook το mail της εταιρίας,από τότε όλα τα εισερχόμενα άδειασαν και είχα μόνο στα απεσταλμένα κάποια μηνύματα που είχαν αποσταλεί μέσω κινητού. αφαίρεσα τον λογαριασμό κάμποσες φορές αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.

Σήμερα είπα να κάνω αναβάθμιση λογισμικού σε 4.4 όλα καλά αλλά δεν μου βγάζει σήμα 3g έχω τικαρει όλες τις επιλογές και τίποτα επανεκκίνηση αρκετές φορές χωρίς αποτέλεσμα.

Το κινητό είναι από Τ-mobile 16gb μέχρι προχθές δεν είχα κανένα θέμα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω 2 προβλήματα με το G2.

Λοιπόν είχα συνδεδεμένο στο κινητό ένα mail account της εταιρίας που εργάζομαι όλα καλά μέχρι χθες που έβαλα στο προσωπικό μου υπολογιστή τα office 2007 και έβαλα στο outlook το mail της εταιρίας,από τότε όλα τα εισερχόμενα άδειασαν και είχα μόνο στα απεσταλμένα κάποια μηνύματα που είχαν αποσταλεί μέσω κινητού. αφαίρεσα τον λογαριασμό κάμποσες φορές αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.

Σήμερα είπα να κάνω αναβάθμιση λογισμικού σε 4.4 όλα καλά αλλά δεν μου βγάζει σήμα 3g έχω τικαρει όλες τις επιλογές και τίποτα επανεκκίνηση αρκετές φορές χωρίς αποτέλεσμα.

Το κινητό είναι από Τ-mobile 16gb μέχρι προχθές δεν είχα κανένα θέμα.

Ευχαριστώ.

Νομίζω πρέπει να περάσεις χειροκίνητα τα apn settings της cosmote η της Vodafone αναλόγως σε ποιο δίκτυο ανήκεις....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτούς που λένε ότι πρέπει να τα κλείνεις τα Android γιατί κολλάνε... %5BATTACH%5D46065%5B/ATTACH%5D

Εδιτ

 

Να πω ότι είμαι στοκ με κιτκατ όχι ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να περάσεις χειροκίνητα τα apn settings της cosmote η της Vodafone αναλόγως σε ποιο δίκτυο ανήκεις....

Ευχαριστώ μου στείλανε τις ρυθμίσεις από vodafone μήπως γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω όσο αφορά το email?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μου στείλανε τις ρυθμίσεις από vodafone μήπως γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω όσο αφορά το email?

Πρέπει να μαρκάρεις στο outlook 2007 στον η/υ να αφήνει αντίγραφα στον mail server!! Όταν κατεβάζεις τα email στον Η/Υ τα διαγράφει από τον server με αποτέλεσμα το κινητό (λόγω ρύθμισης IMAP) να μην βρίσκει τα email. Μία δεύτερη ιδέα είναι στις ρυθμίσεις του email στο κινητό να επιλέξεις POP3 αντί για IMAP στα εισερχόμενα..

Ελπίζω να βοήθησα ...:blink ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...