Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση σε ενα προβλημα που εχω. Σημερα πηγα να εγκαταστησω μια σπασμενη εκδοση του Sygic στο τηλεφωνο και ενω την κανει εξαταστησει κανονικα οταν παω να την ανοιξω ανοιγει και αμεσως ξανακλεινει.. Το συγκεκριμενο προγραμμα το εχω περασει σε 5 τηλεφωνα (2-3 κινεζικα και σε δυο Samsung s3) και σε ολα τα τηλεφωνα λειτουργει κανονικοτατα. Τι μπορει να συμβαινει? Κανω κατι λαθος? οποιος το εχει περασει το Sygic θα ηθελα τη βοηθεια του. Ευχαριστω!

 

Εγώ πάντως που το πέρασα μου δουλεύει μια χαρά.Ισως κάνεις κάτι λάθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως το κινητό φαίνεται πολύ καλό. Η μπαταρία ισχύει πως κρατάει κάνα διήμερο με μέτρια χρήση;

Ανετότατα.Από τα καλύτερα κινήτα στο θέμα μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

νεος κατοχος :). Μια χαρα το κινητο..

Υπάρχει κάπου κάποια λίστα

α. με το τι κάνουν τα προγραμματα της LG ?

b. με το ποια προγραμματα της LG & Google μπορούμε να διαγράψουμε χωρίς να δημιουργήσουμε πρόβλημα?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2769803

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά μια βοηθεια αν μπορει καποιος. Ειχα στο κινητο την 4.4.2 το ειχα ρουταρισμενο, και μου μπηκε η ιδεα να βάλω άλλη rom, εγκατεστησα το προγραμα autorec για να μπορεσω να βαλω recovery και άλλη rom βεβαια. Κατεβασα την cloudyflex και έκανα επανακενηση σε recovery αλλα έκανα την εξης βλακεια εκανα format σε ολα και βεβαια σβηστηκε και η rom που ειχα κατεβασει οποτε δεν μπορώ να την εγκαταστησωαφου χαθηκε και μετα απο όλα αυτα το κινητο ανηγει μονο σε recovery δεν ξεκινα καθολου. Γνωριζει καποιος κατι η να το στειλω για επισκευη στην αντιπροσωπια.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρυθμιση να ακουω μεσω του ραδιοφονου όταν χτυπάει το κινητο....?

να χαμηλωνει η ενταση του ραδιοφονου πχ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εδω και αρκετο καιρο εχω βαλει απ τους xda στο g2 μου το θεμα με το ui του g3 και πραγματικα ειναι πολυ καλο και ομορφο !! Ψαξτε το αξιζει τον κοπο !!! ;) ;)

 

λιγα λογια πως το εκανες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μενα... είμαι πλέον ένας ευτυχής κάτοχος του G2... απόλυτα ικανοποιημένος χωρίς κανένα σοβαρό παράπονο.. το μόνο Που με προβληματίζει είναι το skype .. Τις περισσότερες φορές δεν με ακούνε.. από ότι έψαξα είναι γνωστό το προβλημα.. λύση βέβαια δεν βρηκα.. υπάρχει κάτι νεότερο σε αυτό θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος των optimus g και g2. Κανοντας ομως τη μεταβαση μεταξυ των δυο εχω συναντησει το εξης προβλημα. Πολυ συχνα πλεον στο G2 παταω το home button καθως πληκτρολογω (με swype) και βγαινω απο την εφαρμογη στην οποια ειμαι.

 

Δοκιμασα να εγκαταστησω το xposed framework + app settings και να ενεργοποιησω το Immersive mode για τις εφαρμογες που με ενδιαφερουν αλλα το προβλημα παραμενει. Πχ ενω το twitter ειναι σε immersive mode, οταν παω να γραψω κατω απο το keyboard εμφανιζονται κανονικα τα κουμπια home, return, settings.

 

Καποια ιδεα;

 

Επισης, αφου εγκατεστησα το Autorec για να εχω custom recovery, χαθηκε το Knock on και το knock code μου. Επανεφερα το knock on, αλλα απο οτι διαβασα εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2748494

 

για να επαναφερω το knock code μου πρεπει να φλασαρω εναν νεο κερνελ. Μπορει καποιος να μου υποδειξει τι θα πρεπε να φλασαρω; Τα στοιχεια του κινητου μου τωρα ειναι τα παρακατω:

 

kernel 3.4.0

software version d80220d-eur-xx (ελληνικο τηλ)

Edited by PMNEDM

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

λιγα λογια πως το εκανες;;;;

 

έχει link? ευχαριστώ

 

Παιδια καλημερα. Απλα τα πραγματα κατεβαζεις απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2575385 το θεμα που θες (π.χ G3) σε μορφη apk μετα βαζεις το κινητο στο pc και χειροκινητα κανεις μεταφορα η αντιγραφη-επικολληση στην μνημη του κινητου χυμα.. Απο εκει εγκατασταση και μετα απο την αρχικη επιφανεια εργασειας πας στα θεματα και το επιλεγεις..Και βουαλα εμφανιση g3 στο g2 !!! ;) :p ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Απλα τα πραγματα κατεβαζεις απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2575385 το θεμα που θες (π.χ G3) σε μορφη apk μετα βαζεις το κινητο στο pc και χειροκινητα κανεις μεταφορα η αντιγραφη-επικολληση στην μνημη του κινητου χυμα.. Απο εκει εγκατασταση και μετα απο την αρχικη επιφανεια εργασειας πας στα θεματα και το επιλεγεις..Και βουαλα εμφανιση g3 στο g2 !!! ;) :p ;)

 

Το έκανα πολύ καλό! έχει μεγάλη διαφορά από το παλιό που ήταν χάλια... Τώρα πήραν ζωντάνια τα εικονίδια :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κανείς τις διαφορές 20B με 20D;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς πρόβλημα με την "αθόρυβη λειτουργία" μετά το τελευταίο update (20D). Όταν την ενεργοποιώ μου γράφει οτι ενεργοποιήθηκε αλλά δεν δουλεύει και ούτε έχει το σηματάκι του μισοφέγγαρου πάνω αριστερά. Το παράξενο είναι πως πάτησα ξανά το κουμπί για να το απενεργοποιήσω (και τυπικά, αφού έτσι κι αλλιώς δεν δούλευε ακόμα και αν ήταν τικαρισμένο) και δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής. Όταν η συσκευή άνοιξε, η αθόρυβη λειτουργία ενεργοποιήθηκε αυτόματα. Ευτυχώς όταν δοκίμασα να κλείσω ξανά το κινητό και να το ξανανοίξω δεν ενεργοποιήθηκε πάλι μόνη της η αθόρυβη γιατι αλλιώς θα ήταν ένα πολύ εκνευριστικό bug να πρέπει να την απενεργοποιώ κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου.

Η συσκευή είναι Σκανδιναβική (6ΝΕ) χωρίς κάποιο root.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ :)

 

Επειδή το ψάχνω αλλά δεν έχω βρει λύση πως μπορω να απενεργοποιήσω την εφαρμογή της μουσικής να εμφανίζεται στην αρχικη οθόνη αυτόματα όταν συνδεω τα ακουστικά?

 

επιτέλους το βρήκα.. Settings > General > Accessory > Earphone

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό τις περισσότερες φορές όταν σερφάρω στο web ζεσταίνεται υπερβολικά...Τι μπορώ να κάνω για το πρόβλημα αυτό ;;; Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, με πήραν την παρασκευή ότι το τηλέφωνο είναι έτοιμο και πέρασα και το πήρα. Δουλεύει μια χαρά προς το παρών...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό τις περισσότερες φορές όταν σερφάρω στο web ζεσταίνεται υπερβολικά...Τι μπορώ να κάνω για το πρόβλημα αυτό ;;;

 

με πια ρομ εισαι φιλε μου! εκτος απο την ανοδο της θερμοκρασιας, εχεις παρατηρησει τιποτα αλλο οπως μεγαλη πτωση της σταθμης της μπαταριας? εγω εχω και τα 2.... μου το κανει και σε cloydystock &pro η επομενη ειναι η flec και μετα παω για στοκ kitkat...

Link to comment
Share on other sites

με πια ρομ εισαι φιλε μου! εκτος απο την ανοδο της θερμοκρασιας, εχεις παρατηρησει τιποτα αλλο οπως μεγαλη πτωση της σταθμης της μπαταριας? εγω εχω και τα 2.... μου το κανει και σε cloydystock &pro η επομενη ειναι η flec και μετα παω για στοκ kitkat...

Είμαι με στοκ κιτ κατ 4.4.2 rooted πολωνικο είναι το κινητό παρτίδα 402 ....Ναι έχω παρατηρήσει μια σημαντική πτώση της μπαταρίας ....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να είναι θέμα της kit Kat γενικά ή συγκεκριμένα στο g2. Μπορεί να φταίει κ η LG αν έχει πειράξει κάτι... πάντως είναι θέμα μεγάλο αυτό. Ούτε 3 ώρες δε βγάζει έτσι το τηλέφωνο! Όχι 11 που υποτίθεται έβγαζε με 4.2.2

 

Το ίδιο παρατήρησα και στη χρήση GPS. Μεγάλη θερμοκρασία και πτώση μπαταρίας. Καμία σχέση με την 4.2.2 Κ εδω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να είναι θέμα της kit Kat γενικά ή συγκεκριμένα στο g2. Μπορεί να φταίει κ η LG αν έχει πειράξει κάτι... πάντως είναι θέμα μεγάλο αυτό. Ούτε 3 ώρες δε βγάζει έτσι το τηλέφωνο! Όχι 11 που υποτίθεται έβγαζε με 4.2.2

 

Το ίδιο παρατήρησα και στη χρήση GPS. Μεγάλη θερμοκρασία και πτώση μπαταρίας. Καμία σχέση με την 4.2.2 Κ εδω

Δεν ξέρω τι να πω Ενώ στην Αρχή ήμουν τόσο χαρούμενος που επιτέλους έχω ένα κινητό χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα τώρα το κινητό ψήνει αυγό .... Έχω απογοήτευτει ....

Μολις κοίταξα θερμοκρασία μπαταρίας στο hidden menu: 38,9.... Δεν είναι πολύ ρε παιδιά ;;;

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Μολις κοίταξα θερμοκρασία μπαταρίας στο hidden menu: 38,9.... Δεν είναι πολύ ρε παιδιά ;;;

Όχι βέβαια.

Πάνω από τους 45 να ανησυχήσεις...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ καλό! Εγώ που το έχω από τον Δεκέμβρη είμαι πολύ ευχαριστημένος και πραγματικά αυτή τη στιγμή δεν αξίζει να πάρω κάτι άλλο. (Αν ήθελα να αλλάξω λέμε τώρα...) δοκίμασε το με 4.2.2 και θα καταλάβεις! Εγώ θα δοκιμάσω λίγο ακόμα την kit Kat στις διάφορες που κυκλοφορούν και σε στοκ αλλά με βλέπω πισω στη παλιά. Το έχω έτοιμο το back-up! Δεν της λείπει και τίποτα άλλωστε!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...