Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Ειμαι ο μονος που εχει θεμα με το viber ?? Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση σε kitkat, καθε φορα που με καλουνε στο viber , μου βγαζει force close με το που παω να απαντησω.....2 εβδομαδες τωρα δεν εχω βρει λυση, ετοιμος ειμαι να του κανω format παλι......... :@
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Ειμαι ο μονος που εχει θεμα με το viber ?? Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση σε kitkat, καθε φορα που με καλουνε στο viber , μου βγαζει force close με το που παω να απαντησω.....2 εβδομαδες τωρα δεν εχω βρει λυση, ετοιμος ειμαι να του κανω format παλι......... :@

 

Δε θα βρεις λύση. Εγώ βρήκα φως με την έκδοση απο Σιγκαπούρη. Αλλά είμαι κατά 99% σίγουρος ότι έχει να κάνει με σκάρτο kernel.

 

Αν κάνεις root και περάσεις τον kernel αυτόν υποθέτω ότι θα λυθούν όλα σου τα προβλήματα με τη συσκευή.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δε θα βρεις λύση. Εγώ βρήκα φως με την έκδοση απο Σιγκαπούρη. Αλλά είμαι κατά 99% σίγουρος ότι έχει να κάνει με σκάρτο kernel.

 

Αν κάνεις root και περάσεις τον kernel αυτόν υποθέτω ότι θα λυθούν όλα σου τα προβλήματα με τη συσκευή.

 

Μία από τα ίδια... :O:cool::rolleyes: !! Σιγκαπούρη και άγιος ο θεός...:p

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος σε stock 4.4.2 rooted να γινει unroot το κινητο ;;;

 

Υπάρχει τρόπος, απλά θα πρέπει να διαβάσεις και να ακολουθήσεις προσεκτικά τον οδηγό που βρίσκεται στο forum μας και θα τα καταφέρεις!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Είχα να το ανοίξω 2 μέρες και μου έβγαλε update για τον αποθηκευτικό χώρο. Είχα στο meenova μια 32αρα και σερνότανε μέχρι να τη δει.Έκανε πάνω από λεπτό.Με το update έστρωσε μια που το έβαλες και μια που το είδε!!!!

 

Κι έλεγα ότι έφταιγε η κάρτα!!!!!!!!!

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια... :O:cool::rolleyes: !! Σιγκαπούρη και άγιος ο θεός...:p

 

http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep-calm-and-love-singapore-4.png

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

 

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εφαρμογή backup της lg? Επαναφέροντας το backup σου επαναφέρει τις ρυθμίσεις στις εφαρμογές ή πρέπει να τις ξανασεταρεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Αγόρασα το G2 στις 6 Δεκεμβρίου από digivire (φοράει jelly bean 4.2.2). Κυρίως γιατί είχε δύο χρονια εγγύηση και δεύτερον γιατί αν πάθαινε κάτι ήταν πιο γρηγορο να το στείλω Αγγλία, από ότι Κίνα.

Όμως, πριν λίγες εβδομάδες, παρατήρησα μία κίτρινη γραμμή/θολούρα αριστερα στην οθόνη. Αρχικά στενοχωρήθηκα γιατί νόμιζα ότι "έσπασε" η οθόνη από ένα πέσιμο που είχε (παρότι, εγώ το παρατήρησα καποιες μερες μετα..χωρις να έχει προηγηθεί πτωση).

Εν ολίγοις, έψαξα στο νετ τι μπορεί να φταίει..γιατί είδα ότι θερμαίνεται πολύ γρήγορα, και σκεφτηκα για καμμενα pixels. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι πιθανότατα παίζουν δύο σενάρια:

1) ελαττωματικό hardware οποτε χρειάζεται να το επιστρέψω στο digivire και

2) να κανω update σε Kitkat.

 

Προς το παρόν κανω το δεύτερο..γιατί με τα λύπης μου είδα ότι το digivire είχε τελευταία ενεργή IP στις 19 Φεβρουαρίου 2014. Ξέρει κανείς τι γίνεται τώρα με την εγγύηση? Το δικό μου είναι από Malaysia (όπως φαίνεται στο κουτι. αν και νομίζω ότι το serial μου δίνει..Βορεια Κορεα). Το 32άρι έχει έρθει Ελλάδα? Ρωταω σε περίπτωση που η LG εδώ το καλύπτει τωρα. Γιατί δε θέλω να πιστεψω ότι έχασα κάθε πιθανότητα εγγύησης... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι ο μονος που εχει θεμα με το viber ?? Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση σε kitkat, καθε φορα που με καλουνε στο viber , μου βγαζει force close με το που παω να απαντησω.....2 εβδομαδες τωρα δεν εχω βρει λυση, ετοιμος ειμαι να του κανω format παλι......... :@

 

Βαλε το σε flight mode και δοκιμασε παλι. Το διαπιστωσα προσφατα και στο δικο μου, φταιει ο παροχος ο οποιος σε κοβει ακομα και αν εισαι συνδεδεμενος με wifi. Ισως να σου φανει αστειο αλλα τουλαχιστον σε μενα ετσι ειναι, δεν φταιει κανενας κερνελ και καμια ρυθμιση

 

Υ.Γ. Αυτο το πραμα που οταν σε καλουν αργει να αναψει η οθονη θα διορθωθει ποτε? Τραγικο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.

 

Χτες εγαφα μια ωρα παιζοντας με το miracast/dlna/wifi direct και με μια καινουργια lg smart tv.Για να μη το κουραζω,ποτε δε καταφερα να βγαλω εικονα του κινητου στην tv.

1.Υπαρχει καποιο λινκ απο youtube ή οδηγος που να επεξηγει πως στο καλο γινεται?

2.Ποιον απο τους 3 τροπους προτιμαμε και γιατι, αν υποθεσουμε οτι δουλευουν και οι 3?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

 

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εφαρμογή backup της lg? Επαναφέροντας το backup σου επαναφέρει τις ρυθμίσεις στις εφαρμογές ή πρέπει να τις ξανασεταρεις?

 

επαναφέρει τα πάντα,όπως τα είχες πριν!ακόμα και το στήσιμο του κινητού,widgets,wallpapers κλπ..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι και εγώ έτοιμος να αγοράσω ενα G2. Απλά πέρα από τα συνηθισμένα πείτε μου αν πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο π.χ. παλιά ή νέα σειρά παραγωγής, χώρα προέλευσης κλπ. Δεν θέλω να φανώ απαιτητικός αλλά επειδή θέλω να το αγοράσω σήμερα Σάββατο, θα ήθελα μία γρήγορη απάντηση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

ναι την εκανα αλλα δεν καταλαβα προς το παρων κατι..καποια διαφορα...μονο μου εγκατεστησε ενα family protection για προστασια-κλειδωμα της συσκευης.

 

παιδια τελικα βρηκε κανεις τη ηταν αυτη η ενημερωση?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

τι θες να σου πουν δλδ;

Τίποτα διαφορετικό! Χα χα χα!:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις τελευταίες μέρες, για κάποιο λόγο, όταν το έχω ανοιχτό κάνα μισάωρο το πίσω μέρος, κυρίως το πάνω προς την κάμερα, θερμαίνεται πολύ. Τόσο πολύ δεν ζεσταινόταν ούτε όταν το είχα ανοιχτό πολύ περισσότερη ώρα. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Κάνε ένα factory reset κι αν κάνει το ίδιο πήγαινέ το για αντικατάσταση. Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ πριν τρεις μέρες και με το factory reset έστρωσε. Κάποιες εφαρμογές είναι που τραβάνε πάρα πολλούς πόρους χωρίς λόγο. Λογικά θα σου τρώει και την μπαταρία πολύ πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω factory reset Όταν είναι rooted το κινητό το root φεύγει ;;;;

 

Όχι δεν φεύγει.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.

 

Χτες εγαφα μια ωρα παιζοντας με το miracast/dlna/wifi direct και με μια καινουργια lg smart tv.Για να μη το κουραζω,ποτε δε καταφερα να βγαλω εικονα του κινητου στην tv.

1.Υπαρχει καποιο λινκ απο youtube ή οδηγος που να επεξηγει πως στο καλο γινεται?

2.Ποιον απο τους 3 τροπους προτιμαμε και γιατι, αν υποθεσουμε οτι δουλευουν και οι 3?

 

Δεν κανείς τίποτε το ιδιαίτερο. Προχτές στο σπίτι ενός φίλου, καινούργια lg smart, ενεργοποίησα το miracast από την τηλεόραση, την επέλεξα στο τηλέφωνο και έπαιζα fifa και το έβλεπα και στο κινητό και στην τηλεόραση με κάποια καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα βρηκε κανεις τη ηταν αυτη η ενημερωση?

 

Είναι μια από τις εφαρμογές που βάζει η LG στο κινητό (η συγκεκριμένη είναι της McAfee). Η ενημέρωση απλά βάζει την νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

εαν καποιος εχει το Modern combat 4 Zero Hour στο g2 μπορει να μου πει που ειναι αποθηκευμενο το cahe του game?

ειναι στο : android/data/com.gameloft.android.ANMP.GloftM4HM/files ή στο Gameloft/games/GloftM4HM

γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη!! :(

Link to comment
Share on other sites

το κινητό ειναι εξαιρετικό σε ολους τους τομείς, τα μόνα αρνητικά που έχει ειναι η έλλειψη επέκτασης μνήμης μεσω sd και η ποιότητα κατασκευής στο πίσω καπάκι.

η κάμερα την ημέρα ειναι εξαιρετική και τη νύχτα βγάζει αρκετά ικανοποιητικά. τα ιδια ισχύουν και για το βίντεο.

σαν τηλέφωνο ειναι αρκετά σταθερό, δεν κολλάει και δεν χρειάζεται ρουτ για εναν μέσο χρήστη που δεν ασχολείται με πειραματισμούς.

εχει φοβερή μπαταρία, οθοναρα και ιδανικές διαστάσεις για τις ίντσες του.

αυτός είναι ο μινι απολογισμός μου για τον ενα μήνα και κατι που το έχω στην κατοχή μου.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό ειναι εξαιρετικό σε ολους τους τομείς, τα μόνα αρνητικά που έχει ειναι η έλλειψη επέκτασης μνήμης μεσω sd και η ποιότητα κατασκευής στο πίσω καπάκι.

η κάμερα την ημέρα ειναι εξαιρετική και τη νύχτα βγάζει αρκετά ικανοποιητικά. τα ιδια ισχύουν και για το βίντεο.

σαν τηλέφωνο ειναι αρκετά σταθερό, δεν κολλάει και δεν χρειάζεται ρουτ για εναν μέσο χρήστη που δεν ασχολείται με πειραματισμούς.

εχει φοβερή μπαταρία, οθοναρα και ιδανικές διαστάσεις για τις ίντσες του.

αυτός είναι ο μινι απολογισμός μου για τον ενα μήνα και κατι που το έχω στην κατοχή μου.

 

σωστος!αν και θα θελα λιγο πιο δυνατο και ποιοτικο ηχειο!οκ οχι σαν του htc one αλλα λιγο καλυτερο θα θελα

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ σας ψάχνω μια λύση που επείγει και ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε. Το g2 μου έπεσε και έκανε ένα ραγισμα στην οθόνη και το touch δεν ανταποκρίνεται. Το κινητό είναι κλειδωμένο με pattern lock το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ανοίξω και να κλείσω το κινητό με το power button. Το θέμα είναι ότι θέλω να το πουλήσω βρήκα πελάτη αλλά δεν μπορώ να το δώσω χωρίς να του κάνω ΕΠΑΝΑΦΟΡΆ εργοστασιακών ρυθμισεων.Πήρα την LG και μου είπαν για τον συνδυασμό πλήκτρων volume down + power το είδα και στο youtube αλλά δεν με βάζει σε αυτό το μενού. Άλλη λύση υπάρχει? ΜΗ μου μείνει το κινητό στα χέρια άχρηστο μετά κρίμα είναι. Λεφτά ζητάνε 150€ για επισκευή και δεν τα εχω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...