Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι δεν εμφανίζει στις εφαρμογές της LG το Widget του καιρού. Έκανα uninstall και πλέον έχω το ίδιο πρόβλημα με εσένα . Δεν έχω καταφέρει να το επαναφέρω αλλά ούτως ή άλλως χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή για την δουλειά αυτή.

Έχω την αίσθηση όμως ότι με hard reset Θα το εμφανίζει.

 

Στο κέντρο ενημέρωσης το εμφανίζει ως "Θέμα Καιρός" Έκδοση 4.2.11.001

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα

εχω ενα G2 16gb με ΚΙΤΚΑΤ ROOT και εχω ενα θεμα δεν μπορω να βαλω εικονα σε επαφη του καταλογου. μου εμαφανιζει το εξης μηνυμα "αδυνατη αποθηκευση τροποποιησης φωτογραφιας". αυτο γινεται και οταν διαλεγω εικονα απο τη συλλογη και οταν κανω ληψη κατευθειαν για εικονα της επαφης.

δεν ξερω αν ειναι προβλημα απο την 4.4 εκδοση ή απο το ρουτ. απλα δεν θυμαμαι πριν την αναβαθμιση αν ειχα περασει αλλη εικονα μιας και δεν εχω πολυ καιρο στην κατοχη μου

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι Ελληνικό, είναι Γαλλικό.

Και τι με αυτό? Εγγύηση έχεις υποτίθεται πανευρωπαϊκά.

Απο τη στιγμή που έχει περάσει το DOA είτε είναι Ελληνικό είτε Γαλλικό δεν έχει καμιά σημασία. Είναι υποχρεωμένοι να στο επισκευάσουν δωρεάν και ΟΧΙ να στο αντικαταστήσουν. Αν τώρα σου λένε οτι δεν υπάρχει το ανταλλακτικό και το περιμένουν κλπ κλπ μπορείς να πιέσεις για να γίνει πιο γρήγορα, δεν μπορείς όμως να πιέσεις για αντικατάσταση. Αν για κάποιο λόγο δε μπορέσουν να βρουν το ανταλλακτικό (ψιλοαπίθανο για καινούργιο κινητό) τότε θα σου πουν πάρε ενα καινούργιο και τελειώσαμε.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο τοτε που αναβαθμισα σε 4.4.2 εχω ενα θεματακι με το viber. Καθε φορα που απανταω μια κληση, κλεινει με fc. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα. Ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει ενεργοποιησει τον περιορισμο παρασκηνιακης χρησης απο τη μεταδοση δεδομενων κινητης τηλεφωνιας και αν αυτο βοηθαει γενικοτερα στη λειτουργια του κινητου γενικα?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ήθελα να πάρω το nexus 5 αλλά με όλα τα προβλήματα που διάβασα στο αντίστοιχο νήμα έχω αποθαρρύνει. Δεδομένου ότι το G2 είναι μία καλύτερη έκδοση του N5 και σύμφωνα με το γνωμικό ότι πληρώσεις παίρνεις αντίστοιχα προβλήματα υπαρχοθν και στο G2? Δηλαδή πολύ κακό μικρόφωνο και ακουστικό. Το κινητό δεν το ακούνε να χτυπάει και όταν μιλάνε τους παραπονιουνται ότι δεν τους ακούνε. Όταν τραβάνε βίντεο ακούγετε ένας θόρυβος στο background σαν φύσημα. Σε άλλους λιγότερο και σε άλλους περισσότερο. Τα κουμπιά πηγαινιερχονται. Το logo Ν5 ξεκολλάει. Όταν μιλάνε ακούνε διάφορους θορύβους από το ακουστικό. Τα hands-free δεν δουλεύουν όλα και άλλα πολλά. Μιλάμε για τραγική κατάσταση. Τέτοια θέματα υπάρχουν στο G2 ή να προχωρήσω στην αγορά του? Είμαι με s4 και όλα αυτά μου φαίνονται εξωγήινα. Δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ήθελα να πάρω το nexus 5 αλλά με όλα τα προβλήματα που διάβασα στο αντίστοιχο νήμα έχω αποθαρρύνει. Δεδομένου ότι το G2 είναι μία καλύτερη έκδοση του N5 και σύμφωνα με το γνωμικό ότι πληρώσεις παίρνεις αντίστοιχα προβλήματα υπαρχοθν και στο G2? Δηλαδή πολύ κακό μικρόφωνο και ακουστικό. Το κινητό δεν το ακούνε να χτυπάει και όταν μιλάνε τους παραπονιουνται ότι δεν τους ακούνε. Όταν τραβάνε βίντεο ακούγετε ένας θόρυβος στο background σαν φύσημα. Σε άλλους λιγότερο και σε άλλους περισσότερο. Τα κουμπιά πηγαινιερχονται. Το logo Ν5 ξεκολλάει. Όταν μιλάνε ακούνε διάφορους θορύβους από το ακουστικό. Τα hands-free δεν δουλεύουν όλα και άλλα πολλά. Μιλάμε για τραγική κατάσταση. Τέτοια θέματα υπάρχουν στο G2 ή να προχωρήσω στην αγορά του? Είμαι με s4 και όλα αυτά μου φαίνονται εξωγήινα. Δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

Τιποτα απο τα παραπανω δεν υπαρχουν στο G2...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες αριστερά στις ειδοποιήσεις βλέπω ένα παράξενο εικονίδιο, που αμέσως εξαφανίζεται. Ξέρει κανένας τίποτε; αναφέρομαι στο δεύτερο από αριστερά. [ATTACH]45288[/ATTACH]

Άκυρο. Είναι από το έξυπνη οθόνη.... το βρήκα....

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες αριστερά στις ειδοποιήσεις βλέπω ένα παράξενο εικονίδιο, που αμέσως εξαφανίζεται. Ξέρει κανένας τίποτε; αναφέρομαι στο δεύτερο από αριστερά. [ATTACH]45288[/ATTACH]

 

Το εικονιδιο αυτο σημαινει οτι η οθονη παραμενει ενεργη οσο την κοιτας...Ρυθμισεις-προβολη-εξυπνη οθονη...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο ενημέρωσης το εμφανίζει ως "Θέμα Καιρός" Έκδοση 4.2.11.001

 

Εμένα πλέον δεν το εμφανίζει καθόλου στο κέντρο ενημέρωσης....

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε alexis 2044 μετά τις αλλαγές που έκανες,το διπλό κτύπημα της οθόνης για κλείδωμα λειτουργεί;;;

 

Λειτουργει με διπλο κτυπο στη πανω μπαρα. Πρεπει να γινεται και με διπλο κτυπημα στην οθονη οριζοντας gesture στο nova, αλλα θες το nova prime για αυτο που κοστιζει 3€.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το nova launcher,ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να κλειδώσω το κινητό με 2πλό χτύπημα;;;είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το nova launcher,ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να κλειδώσω το κινητό με 2πλό χτύπημα;;;είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;

 

Δεν δουλεύει με άλλους launcher φιλε.

Αν έχεις αγορασμένο nova μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή screen off και να βάλεις στα gestures του nova με διπλό πάτημα να ενεργοποιειται η εφαρμογή και κατά συνέπεια να κλειδώνει δεύτερη επιλογή ειναι να χτυπάς δύο φορές την notification bar επανω.

Εγω τον εχω αγορασμένο αλλα παρόλα αυτά χτυπάω δύο φορές την μπάρα επάνω με το ρολόι κλπ και κλείνει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το nova launcher,ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να κλειδώσω το κινητό με 2πλό χτύπημα;;;είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;

 

Δες αυτό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5308924&highlight=apex#post5308924

 

Λογικά θα γίνετε και στον nova, απλώς δν το έχω δοκιμάσει.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα. Ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει ενεργοποιησει τον περιορισμο παρασκηνιακης χρησης απο τη μεταδοση δεδομενων κινητης τηλεφωνιας και αν αυτο βοηθαει γενικοτερα στη λειτουργια του κινητου γενικα?

 

Οι περισσότερες υπηρεσίες της Google το χρειάζονται, οπότε θα είναι περισσότερη φασαρία παρά όφελος, γιατί θα χρειάζεται να το ανοιγοκλείνεις... Δεν επηρεάζει ιδιαίτερα κατανάλωση.

 

Ρε παιδιά ήθελα να πάρω το nexus 5 αλλά με όλα τα προβλήματα που διάβασα στο αντίστοιχο νήμα έχω αποθαρρύνει. Δεδομένου ότι το G2 είναι μία καλύτερη έκδοση του N5 και σύμφωνα με το γνωμικό ότι πληρώσεις παίρνεις αντίστοιχα προβλήματα υπαρχοθν και στο G2? Δηλαδή πολύ κακό μικρόφωνο και ακουστικό. Το κινητό δεν το ακούνε να χτυπάει και όταν μιλάνε τους παραπονιουνται ότι δεν τους ακούνε. Όταν τραβάνε βίντεο ακούγετε ένας θόρυβος στο background σαν φύσημα. Σε άλλους λιγότερο και σε άλλους περισσότερο. Τα κουμπιά πηγαινιερχονται. Το logo Ν5 ξεκολλάει. Όταν μιλάνε ακούνε διάφορους θορύβους από το ακουστικό. Τα hands-free δεν δουλεύουν όλα και άλλα πολλά. Μιλάμε για τραγική κατάσταση. Τέτοια θέματα υπάρχουν στο G2 ή να προχωρήσω στην αγορά του? Είμαι με s4 και όλα αυτά μου φαίνονται εξωγήινα. Δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

 

Και ο απολογισμός που κάνεις για το N5 είναι κάπως μονόπλευρος. Συνέλεξες όλα τα προβλήματα που έχουν εμφανιστεί ποτέ και τα παραθέτεις σε μία γραμμή. Ξέρω πολλούς με N5 και δεν έχουν κανένα από αυτά. Με την ίδια λογική, και το G2 έχει τα προβληματάκια του - εξάλλου αν ότι πληρώνεις παίρνεις, σκέψου ότι η πραγματική διαφορά τους είναι ένα 30άρικο €.

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5308924&highlight=apex#post5308924

 

Λογικά θα γίνετε και στον nova, απλώς δν το έχω δοκιμάσει.

 

Γεια σου ρε Γιώργη. :D

 

Αυτό έψαχνα, γιατί βαριόμουν να ξαναγράψω όλο τον οδηγό. :p

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5308924&highlight=apex#post5308924

 

Λογικά θα γίνετε και στον nova, απλώς δν το έχω δοκιμάσει.

 

Στο απο πανω σχολιο απο το δικο σου εγραψα για τον Νοβα :p

Ακριβως το ιδιο γινεται

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά στο Amazon για διαθεσιμότητα στο G2 καθώς από σκρουτζ δεν βλέπω κάτι και το αγγλικό. Amazon και το ιταλικό πουλάνε ένα "LG G2 Black exclusive"

Δείτε εδώ : http://tinyurl.com/nqlaz5r

 

Γνωριζει κανεις τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κλεινω κανα 20 ημερο με το g2.

 

Απροβληματιστο και σκυλι απο μπαταρια.

 

Το μονο που με χαλαει ειναι το πισω πλαστικο που ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ....

 

Παραγγειλα κατι carbon skins που ελπιζω να βελτιωσουν το grip μπας και το βγαλω απο το case που του το εβαλα μονο και μονο για σιγουρο κρατημα στο χερι...

Link to comment
Share on other sites

Κλεινω κανα 20 ημερο με το g2.

 

Απροβληματιστο και σκυλι απο μπαταρια.

 

Το μονο που με χαλαει ειναι το πισω πλαστικο που ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ....

 

Παραγγειλα κατι carbon skins που ελπιζω να βελτιωσουν το grip μπας και το βγαλω απο το case που του το εβαλα μονο και μονο για σιγουρο κρατημα στο χερι...

Το ντυσιματακι σε 3 χρώματα πήρες;

Εγώ πήρα αυτό που δίνει 3 σετ, άσπρο,μαύρο και χρυσαφί.

Το χρυσαφί θέλω να βάλω και πειραματιστικα με το μαύρο. Στην πλάτη για λίγο δεν τα κατάφερα να το βάλω ομοιόμορφα και το ξεκολλησα. Τα μπροστινά ψιλοκαλα πήγαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...