Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θυμαμαι ακριβως :/ Αυτη την εντυπωση εχω. Εστειλα ενα mail και στην lg ελβετιας και περιμενω απαντηση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο που εκανα εγω και εστρωσε ειναι να πας στην εφαρμογη να κανεις εκκαθαριση δεδομενων και clear cache.

 

Τα έχω ήδη κάνει αλλά το πρόβλημα παραμένει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάθε λίγο και κάτι καινούργιο βγαίνει. Αντιλήφθηκα καθώς πιεσα το πίσω καπάκι ένα τρίξιμο σε ορισμένα σημεία. Ψάχνοντας είδα ότι το έχουν και άλλοι και άλλαξαν καπάκι. Επειδή έχουν παρέλθει οι 7 μέρες doa αξίζει να το πάω πίσω ; δημιουργεί προβλημα ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Απλά εγώ παρατηρώ περα από το τρίξιμο πίσω εάν πιάσω την κάτω αριστερά γωνία με τα χέρια μου ακούγεται ένα αισθητό τρίξιμο από το μέρος της οθόνης εκεί που τελειώνει η γωνία και όχι από πίσω στο καπάκι. Δεν ξέρω αυτή την εντύπωση έχω. Δεν είναι απόλυτα σίγουρος. Αυτό με αγχώνει περισσότερο. Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας λίγο, τό νέο look:

 

http://i.imgur.com/2rz6x2t.png

 

http://i.imgur.com/aKrBLbk.png

 

:D

 

Πολύ ωραίο! Τι χρησιμοποίησες για να του δώσεις αυτή την εικόνα;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας λίγο, τό νέο look:

 

http://i.imgur.com/2rz6x2t.png

 

http://i.imgur.com/aKrBLbk.png

 

:D

 

Πολύ ωραίο φίλε μου, πώς το έκανες ( επίσης ποια rom χρησιμοποιείς ) :)

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας λίγο, τό νέο look:

 

http://i.imgur.com/2rz6x2t.png

 

http://i.imgur.com/aKrBLbk.png

 

:D

 

Ωραίο!!!!!!!

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο! Τι χρησιμοποίησες για να του δώσεις αυτή την εικόνα;

 

Πολύ ωραίο φίλε μου, πώς το έκανες ( επίσης ποια rom χρησιμοποιείς ) :)

 

Να στε καλά παιδιά. :)

 

Η Rom είναι Stock LG 4.4.2 Σιγκαπούρης (80220B - 255 SEA/HUB(SINGAPORE) από δω, περιλαμβάνει και knock code), μιας και σε αυτή βρήκα τα λιγότερα προβλήματα. Προσοχή όμως, σε αυτή το 4G θέλει επανενεργοποίηση μετά από reboot.

 

Ως Launcher χρησιμοποιώ Nova Launcher με εικόνίδια google (συμπεριλαμβάνονται).

 

Το wallpaper μαζί με πολλά άλλα ποιοτικά και υψηλής ανάλυσης από εδώ: http://androidwallpape.rs (κλικ στο τιτλο καθε εικόνας για πλήρη ανάλυση)

 

Για το notifications center, χρησιμοποιώ το mod από εδώ. Για να πέραστεί θέλει root και custom recovery.

 

Edit Α και το ρολόι είναι το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.digitalclockwidget2 και ο καιρός widget 2x2 απτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handmark.expressweather

Edited by alexis2044
TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε πολύ φίλε για την ανάλυση σου! Πραγματικά πολύ ωραίο! Τελικά κάθε ημέρα, ανακαλύπτω όλο και περισσότερο τις δυνατότητες του g2 μου, με τη βοήθεια των φίλων φυσικά!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μοιραστω το προβλημα μου μαζι σας μηπως κ ακουσω προτασεις για την επιλυση του..μετα το update δεν μου δουλευει καμια εφαρμογη της lg ανοιγω την εφαρμογη καιρος κ γραφει ''η εφαρμοφη καιρος απαιτει θεμα καιρου απο την εφαρμογη κεντρο ενημερωσης.θελετε να μεταβειτε στην εφαρμογη κεντρο ενημερωσης?''παταω ναι κ στις εγκατεστημενες πεφαρμογες δεν υπαρχει καν η εφαρμογη καιρος κ ουτε μου την βγαζει για ληψη η ενημερωση...το ιδιο ισχυει κ για το on-screen phone και σημειωματαριο....PLZ HELP..
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έχει πάθει και το δικό μου.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

του κανατε ενημερωση?και μια εκκαθαριση cache απο ρυθμισεις εφαρμογων βρειτε το widgετ καιρου
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Συνδεομαι με καλωδιο σε pc windows 7, και οτιδηποτε κανω copy paste απο τις φωτος και τα βιντεο μου προς το pc μου βγαζει error - access is denied.

Ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?

Δεν εχω εγκαταστησει drivers και προγραμματα της lg(ουτε θα ηθελα), το κινητο μια χαρα το βλεπει το pc και μπορω να περιηγηθω στους φακελους του μεσω του pc.Αλλα στο copy paste γιατι κλοτσαει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Συνδεομαι με καλωδιο σε pc windows 7, και οτιδηποτε κανω copy paste απο τις φωτος και τα βιντεο μου προς το pc μου βγαζει error - access is denied.

Ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?

Δεν εχω εγκαταστησει drivers και προγραμματα της lg(ουτε θα ηθελα), το κινητο μια χαρα το βλεπει το pc και μπορω να περιηγηθω στους φακελους του μεσω του pc.Αλλα στο copy paste γιατι κλοτσαει?

 

Αν εχεις καποιο μοτιβο η κωδικο κλειδωματος δοκιμασε να το βγαλεις.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις καποιο μοτιβο η κωδικο κλειδωματος δοκιμασε να το βγαλεις.

Που να εχω κωδικο?Δεν εχω καποιο κωδικο,το default κλειδωμα με το διπλο χτυπημα εχω,αλλα και παλι τι ρολο παιζει αυτο?

Η αναστροφη διαδικασια,δλδ να περασω τραγουδια στο κινητο με τον ιδιο τροπο γινεται μια χαρα.Οι φωτος και τα βιντεο απο τον φακελο DCIM ομως πεταει αυτο το error στην μεταφορα προς το pc :/

 

 

 

EDIT: Λυθηκε, ο φακελος που προσπαθουσα να τα μεταφερω στο pc ηταν κλειδωμενος, ευχαριστω kotsos

Edited by spermnator
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα εδω και καιρο με την εφαρμογη youtube. Καθυστερει πολυ να ανοιξει τα βιντεο και επισης κανει πολλα κολληματα οταν παιζει. Με το ιδιο δυκτιο σε iphone 5s και σε htc one ανοιγουν σφαιρα. Εχω κανει hard reset, εσβησα και ξαναεβαλα την εφαρμογη αλλα...τιποτα! Καμμια βοηθεια;

 

και μενα μου το εκανε αυτο αλλα με την 4.2.2 μετα την αναβαθμιση σε κιτκατ το προβλημα λυθηκε.ποια ρομ εχεις;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η procordia μονο ελληνικα αλλαζει..ειχα παει κ το δικο μου με τα γνωστα..gps....κ μου ειπαν στην αρχη αλλαγη mainboard κ μετα απο μερες με ξαναπηραν να τους παω το κουτακι να γινει αντικατασταση καινουριου..ειχα 310 παρτιδα και πηρα 403

Στο 7ήμερο σου κάνουν αντικατάσταση σίγουρα και στα ευρωπαικά. Τουλάχιστον η σάμσουνγκ έτσι μου ξηγήθηκε εμένα!

 

Εμένα μου έσβησε η τηλεόραση LG 600ων Ευρώ καινούργια 2 μηνών και έμεινα χωρίς τηλεόραση! Είναι στο σέρβις και περιμένω τί θα κάνουν...

Για την ιστορία, σε 5 ημερολογιακές ημέρες μου ήρθε η τηλεόρασή μου και έγινε όπως πριν χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αν πάθει το ίδιο πρόβλημα όμως όταν λήξει η εγγύηση μου είπε ο μάστορας υπολόγιζε κανα 150-200άρι.

Edited by Mihalisgggg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.ειμαι κατοχος lg g2 32 gb και καταρχας θα ηθελα να τονισω οτι δεν εχω πολλη μεγαλη γνωση απο τις λειτουργιες των κινητων. λοιπον στο θεμα μου οταν τραβαω ενα video και προπαθω να το ανεβασω στο φβ για παραδειγμα εαν η ληψη εχει γινει σε πλαγια μορφη οταν το ανεβασω μου το εμφανιζει σε πλαγια μορφη .πως μπορει να διορθωθει αυτο ; ευχαριστω εκ τον προτερων:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εχω κανει ολα αυτα οσα ειπατε αλλα το προβλημα παραμενει...οπως επισης κ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανα και παλι τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εχω κανει ολα αυτα οσα ειπατε αλλα το προβλημα παραμενει...οπως επισης κ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανα και παλι τα ιδια

 

Ποιά έκδοση έχεις από το Widget του καιρού? Εμένα είναι η 4.1.6 και ονομάζεται Widget Παγκόσμιο Ρολόι.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τελευταία ότι δεν μου βρίσκει όλα τα ονόματα από τισ επαφές μου. Ανακάλυψα ότι βλέπει διαφορετικά το ελληνικό άλφα με το αγγλικό. Στο HTC one x δε γινόταν αυτό. Κάνω κάτι λάθος?? Έχω χάσει την μπάλα..
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τελευταία ότι δεν μου βρίσκει όλα τα ονόματα από τισ επαφές μου. Ανακάλυψα ότι βλέπει διαφορετικά το ελληνικό άλφα με το αγγλικό. Στο HTC one x δε γινόταν αυτό. Κάνω κάτι λάθος?? Έχω χάσει την μπάλα..

 

Δώσε μια ευκαιρία στον ex dialer από το market.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που εχει εργοστασιακα...καιρος λεγεται

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν εμφανίζει στις εφαρμογές της LG το Widget του καιρού. Έκανα uninstall και πλέον έχω το ίδιο πρόβλημα με εσένα . Δεν έχω καταφέρει να το επαναφέρω αλλά ούτως ή άλλως χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή για την δουλειά αυτή.

Έχω την αίσθηση όμως ότι με hard reset Θα το εμφανίζει.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...