Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πήραν σήμερα και μου είπαν ότι πρέπει να αλλάξουν την πλακέτα και επειδή δεν έχει ούτε καν στο εργοστάσιο της LG θα καθυστερήσουν πολύ να το έχουν έτοιμο. Εγώ δεν καταλαβαίνω, αφού είναι να πάρει τόσο χρόνο η επισκευή του τηλεφώνου, γιατί δεν μου το αντικαθιστούν με νέα συσκευή να τελειώνουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστούμε ναστε καλά.Κάνω τη δουλειά μου τώρα με το Nexus 5 διότι έχω παραγγείλει τη Nillkin 9H Anti-Explosion Tempered Glass μέχρι να έρθει.Ίσα που κατάφερα να το αναβαθμίσω μιας και το προσωρινό αυτοκόλλητο που έχει απάνω δεν σε αφήνει να κάνεις και πολλά.
NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Εαν πας στην procordia θα χαζεψεις....χειρουργοι οι ανθρωποι,και το εννοω,αν του δεις.....Μιλαμε οτι φορνε γαντια αντιστατικα,ποδιες,εγω ειχα ενα lg g και μου χαλασε σε 20 μερες..νεκρωσε,το πηγα και σε 3 μερες,μου το εφεραν χωρις να πληρωσω τιποτα...και τωρα λογω οικονομικης δυσκολιας πηρα παλι ενα LG L9 2.....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Από χθες λοιπόν, είμαι κ γω κάτοχος της φοβερής αυτή συσκευής.

Το χα βάλει καιρό στο μάτι, κ τωρα που τσίμπησα κάτι λεφτα πήγα κ το πήρα.

 

Αγορά από qelectronics, γιατί το είχαν ετοιμοπαράδοτο σε λευκό, στα 325 περίπου.

s/n 403kpg. Ξέρει κάνεις από που είναι ???

 

Όταν το παρέλαβα ήταν σφραγισμένο με την ταινία τη LG, ύστερα όμως παρατήρησα ότι ήταν η δεύτερη ταινία!!!

Προφανώς κάποιος την είχε σκίσει και είχε κολλήσει από πάνω μια δεύτερη ταινία.

Να ανησυχώ?

Οι ζελατίνες μέσα ήταν κομπλέ.

Το κινητό το έχω ανοίξει κ δουλεύει μια χαρά.

 

Επίσης, επειδή προέρχομαι από iphone, ξέρετε τρόπο να μεταφέρω δεδομένα, δλδ επαφές, φωτο, εφαρμογές κλπ, απο το ios στο android ??

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε 2-3 κλήσεις με το Skype και πες μας αν παίζει κανονικά.

 

ναι, δουλεύει κανονικά το skype. 3 στις 3 κλήσεις.

θα το δούμε και στην πορεία.

 

επίσης έχω να παρατηρήσω τα παρακάτω:

1. απίθανο το gps. κλείδωσε αμέσως και σε όλη την πορεία δεν έχασε καθόλου το σήμα ούτε είχε ανακρίβειες ως προς τη θέση (σε αντίθεση με το lg 4x που είχα μέχρι προχθες που τη μισή διαδρομή έψαχνε σήμα και την άλλη μισή με είχε στον παράλληλο δρόμο).

2. πολύ καλός ο δέκτης wifi.

3. χωρίς ακόμη να έχει στρώσει η μπαταρία, μετά από 14 (σκληρές) ώρες κατά τις οποίες έχω μιλήσει πολύ, έχω έγκαταστήσει 20 εφαρμογές, έχω μιλήσει στο skype, έχω κάνει αναβαθμίσεις λογισμικού και έχω σκαλίσει αφειδώς (συνολικά με περίπου 3:30 ώρες οθόνη), είμαι στο 47%!!! Πραγματικά δεν έχω λόγια.

 

φτου φτου μην το ματιάσω

 

ΥΓ. παρεμπιπτόντως, το κινητό είναι παρτίδα 311 και όπως ανέφερα παραπάνω ελληνικής εισαγωγής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γνωριζει κανεις εάν μπορω και με τι τροπο να μεγαλώσω το μέγεθος των εικονιδίων στον μαμισιο launcher?

 

από ό,τι είδα μόλις, στις συντομεύσεις (όχι στα widgets) μπορείς να κάνεις το εξής:

 

πατάς παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο και μόλις το επελευθερώσεις, εμφανίζεται ένα μωβ πινελάκι.

πατώντας πάνω, σε βγάζει σε κάποιες επιλογές και μία από αυτές είναι να διπλασιάσεις το μέγεθος του εικονιδίου.

 

δεν ξέρω αν υπάρχει κι άλλος τρόπος πιο έξυπνος και κυρίως πιο μαζικός, αλλά νομίζω ότι αυτό δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εάν μπορω και με τι τροπο να μεγαλώσω το μέγεθος των εικονιδίων στον μαμισιο launcher?

 

Έχει επιλογη για μεγαλα εικονίδια στο εσωτερικο μενου του

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με 20d έχω πρόβλημα στο Skype :(

 

παρατήρησα ότι με ακουστικά είτε ενσύρματα είτε bluetooth n εφαρμογή κλείνει. Χωρίς ακουστικά δουλεύει κανονικά! Μπορείτε να το δοκιμάσετε να μου πείτε αν έχετε το iδιο αποτέλεσμα ;

Edited by argp
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με 20d έχω πρόβλημα στο Skype :(

 

παρατήρησα ότι με ακουστικά είτε ενσύρματα είτε bluetooth n εφαρμογή κλείνει. Χωρίς ακουστικά δουλεύει κανονικά! Μπορείτε να το δοκιμάσετε να μου πείτε αν έχετε το iδιο αποτέλεσμα ;

 

Εγώ είχα πρόβλημα και με btooth και με ακουστικά. Και χωρίς βέβαια :P

 

Καθαρά θέμα τύχης αν θα περνούσε κλήση. Αν θέλετε να κάνετε δοκιμές χωρίς να ενοχλέιτε τους φίλους σας, προσθέστε στο skype το χρήστη echo123 (μπορεί να τον έχετε ήδη). Είναι η δοκιμαστική κλήση του skype για έλεγχο αν παίζει ο ήχος σας και αν ακούγεστε στην άλλη πλευρά.

 

Σημείωση: Δεν αρκεί να ακούτε τον άλλο, πρέπει να ακούγεστε κιόλας και ουκ ολίγες φορές βρήκα ότι περνάει η κλήση, αλλά το μικρόφωνο δεν ανάβει.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε όταν κάνεις την επαναφορά να βάλεις τις παλιές φωτό στο ίδιο φάκελο που ήταν και πριν. Νομίζω είναι DCIM/100MEDIA ή κάτι παρόμοιο.

 

Δεν υπάρχει τρόπος να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες με την ημερομηνία (ίσως και ώρα ή αρίθμηση) που τις τραβάω και όχι μόνο αριθμητικά;

(Δηλαδή να αποθηκεύεται κάπως έτσι: 16052014_0103 ή 16May2014_25 και οχι έτσι: CAM00523, CAM00524 κλπ).

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει thread για το G2 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=369723

Ρώτα εκεί.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες με την ημερομηνία (ίσως και ώρα ή αρίθμηση) που τις τραβάω και όχι μόνο αριθμητικά;

(Δηλαδή να αποθηκεύεται κάπως έτσι: 16052014_0103 ή 16May2014_25 και οχι έτσι: CAM00523, CAM00524 κλπ).

 

Η κάμερα της LG τα αποθηκεύει έτσι 16052014_0103, η κάμερα της Google τα αποθηκεύει ετσι IMG_20140514_1265 οπότε η εφαρμογή που δουλεύεις εσύ πρέπει να δεις αν έχει επιλογές αποθήκευσης.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες με την ημερομηνία (ίσως και ώρα ή αρίθμηση) που τις τραβάω και όχι μόνο αριθμητικά;

(Δηλαδή να αποθηκεύεται κάπως έτσι: 16052014_0103 ή 16May2014_25 και οχι έτσι: CAM00523, CAM00524 κλπ).

 

Στην 4.4 αποθηκευονται με τον πρώτο τρόπο που λες, ενώ στην 4.2 σαν CAM00523

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πρόβλημα και με btooth και με ακουστικά. Και χωρίς βέβαια :P

 

Καθαρά θέμα τύχης αν θα περνούσε κλήση. Αν θέλετε να κάνετε δοκιμές χωρίς να ενοχλέιτε τους φίλους σας, προσθέστε στο skype το χρήστη echo123 (μπορεί να τον έχετε ήδη). Είναι η δοκιμαστική κλήση του skype για έλεγχο αν παίζει ο ήχος σας και αν ακούγεστε στην άλλη πλευρά.

 

Σημείωση: Δεν αρκεί να ακούτε τον άλλο, πρέπει να ακούγεστε κιόλας και ουκ ολίγες φορές βρήκα ότι περνάει η κλήση, αλλά το μικρόφωνο δεν ανάβει.

 

Εγώ μόνο με ακουστικά (bt ή ενσύρματα) !! χωρίς δουλεύει κανονικά !! Έστειλα και μνμ στην lg. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.4 αποθηκευονται με τον πρώτο τρόπο που λες, ενώ στην 4.2 σαν CAM00523

 

Μάλιστα. Όντως την 4.2 έχω ακόμα. Άρα μόνο όταν κάνω αναβάθμιση θα έχω τη δυνατότητα να τις αποθηκεύω και ημερομηνιακά.

 

Η κάμερα της LG τα αποθηκεύει έτσι 16052014_0103, η κάμερα της Google τα αποθηκεύει ετσι IMG_20140514_1265 οπότε η εφαρμογή που δουλεύεις εσύ πρέπει να δεις αν έχει επιλογές αποθήκευσης.

 

Αυτό προφανώς ισχύει μόνο με την 4.4, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα

από την ώρα που αναβάθμισα σε KIT KAT, έχω 2 σημαντικα προβληματα

 

1. Δεχομαι επιλεγμενα τις κλήσεις, δηλ με έχει πάρει κοσμος - δεν χτυπάει- και μετα μου στελνει sms ή με παρνει απ το σταθερό και μου λενε οτι με πέρνανε ωρα, αυτο χτυπούσες για λίγο και μετά έκλεινε

2. το CallUI σταματάει χωρίς λόγο.

3. Δεν νμπορώ να βρω πουθενα στις ρυθμισες τα δικτυα τηλεφώνου- τις περισσότερες φορε΄ς δεν εχω σημα

 

η δε vodafone εχει σαστισει δεν μπορέι να βγάλει άκρη με τιποτα.

 

σημ δεν εχω εγκαταστήσει κανένα call blocker

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ...!!! λοιπον πηρα το g2 τελικα και εχω ενα θεματακι οχι τοσο σοβαρο... με τις επαφες ... δηλαδη....εχει εναν σωρο μαιλ που εχω να τα δω απο εποχες msn και επισης καποια ασχετα μαιλ που δεν τα εχω ξαναδει ειναι πεταμα χωρου γιατι δεν μου χρειαζονται στις επαφες πως μπορω να τα σβησω ολα μαζι να τελειωνω γιατι αμα το παρω το θεμα σειριακα και χειροκινητα θα μου παρει ωρες ...!!! αυτα ! ευχαριστω εκ τον προτερον!
Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές που λες πως προέκυψαν? Έκανες συγχρονισμό με κάποια mail?

Αν ναι διέγραψε αυτά τα mail από το "Λογαριασμοί & συγχρονισμός" ή αν τα χρειάζεσαι, απενεργοποίησε τον αυτόματο συγχρονισμό στην καρτέλα Επαφές του κάθε mail που δεν θες τις επαφές του.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις κάποιο πακέτο για ίντερνετ τα δεδομένα δεν εμφανίζονται πάνω;;;Δηλαδή άμα θέλω να μπω 0.Facebook.com Δεν μπορώ ;;Με λίγα λόγια ανοίγω τα δεδομένα δεν υπάρχει καμία ένδειξη πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων ότι χρησιμοποιώ H/4G/3G... Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Hard reset έκανες?

 

Δεν χρειαζόταν να ανοίξεις νέο θέμα. Ρώτα και εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=369723

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα:

 

Ενώ δεν είναι ενεργοποιημένη η Αθόρυβη λειτουργία και ενώ στις Ρυθμίσεις άμα μπω όλα είναι ανενεργά μου εμφανίζεται το μισοφέγγαρο πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων; Άμα κάνω επανεκκίνηση το κινητό επίσης μου εμφανίζεται. Για να εξαφανιστεί πρέπει να πάω Ρυθμίσεις - Ήχος - Αθόρυβη λειτουργία να μπω στο μενού χωρίς να κάνω τίποτα και τότε φεύγει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησεις θελω κι εγω να κανω..υπαρχει εφαρμογη στο playstore που να γυρνας απο κει τα δικτυα σε 2g 3g 4g κλπ;..και επισης εφαρμογη που μπορεις να κατεβαζεις τραγουδια και βιντεο απο το you tube;;...κι αν ναι ποιες ειναι αυτες οι εφαρμογες;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...