Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε αλλά δεν άντεξα κι έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ενδιαφέρον ο τρόπος που περιγράφεις ATHMICH στη δεύτερη περίπτωση. Κι εγώ προσπαθούσα διάφορα με την κάμερα για να το "ξεγελάσω" αλλά αυτό δεν το σκέφτηκα. Ελπίζω να βοηθήσει κάποιον που τυχόν αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το ίδιο πρόβλημα, ελληνικό με την τελευταία αναβάθμιση. Τραγικό. Διάβασες τίποτα στο xda εάν η lg γνωρίζει το πρόβλημα ώστε να βγάλει κανένα fix;

 

Καλό θα ήταν να ενημερώσετε τηλεφωνικά και την lg hellas μιας και καταγράφουν τα προβλήματα. Προσωπικά τους είχα καλέσει δύο φορές για το πρόβλημα με την ώρα και με το τελευταίο update φαίνεται να διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Καινουριος κατοχος του lg g2, γερμανικο μοντελο με 4.4.2.

Εχω το εξης περιεργο προβλημα:

Ενω εχω data connection (cosmote) και οι ταχυτητες ειναι γρηγορες (φαινεται οτι κλειδωνει σε δικτυο 4g), δεν εχω κανενα σηματακι 4g ή 3g στο status bar.

Με προγραμμα που κατεβασα απο το play store, βλεπω οτι το κινητο κλειδωνει σε 4g δικτυο.

Και στις επιλογες των δικτυων, εχει lte επιλογη.Τι τρεχει;;Κοντευω να τρελλαθω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Καινουριος κατοχος του lg g2, γερμανικο μοντελο με 4.4.2.

Εχω το εξης περιεργο προβλημα:

Ενω εχω data connection (cosmote) και οι ταχυτητες ειναι γρηγορες (φαινεται οτι κλειδωνει σε δικτυο 4g), δεν εχω κανενα σηματακι 4g ή 3g στο status bar.

Με προγραμμα που κατεβασα απο το play store, βλεπω οτι το κινητο κλειδωνει σε 4g δικτυο.

Και στις επιλογες των δικτυων, εχει lte επιλογη.Τι τρεχει;;Κοντευω να τρελλαθω.

 

Εγώ έπρεπε να ενεργοποιήσω το 4G ( Vodafone ) με αποστολή μηνύματος, μετά μου έδειξε το σηματάκι :)

Μήπως παίζει κάτι τέτοιο και με cosmote

 

Επίσης μήπως δεν έχεις καλό σήμα ? (φαντάζομαι σπίτι σου) για αυτό δεν σου δείχνει 3G , 4G

Edited by Demost
Link to comment
Share on other sites

Το 4g το εχω ενεργοποιημενο στην καρτα.Το χρησιμοποιουσα κανονικα στο htc one με την ιδια καρτα.

Δεδομενα κατεβαινουν κανονικα, απλα δεν υπαρχει καμια ενδειξη στο status bar.Μονο ενδειξη της ισχυος του δικτυου.Στο κρυφο μενου του lg , δειχνει κανονικα συνδεση στο lte δικτυο.

Ειναι τρελλο!

Να σηνειωθει οτι τα apn settings της cosmote τα εβαλα χειροκινητα στο κινητο, για να δουλεψουν τα δεδομενα.

Τι τρεχει δεν μπορω να καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Το 4g το εχω ενεργοποιημενο στην καρτα.Το χρησιμοποιουσα κανονικα στο htc one με την ιδια καρτα.

Δεδομενα κατεβαινουν κανονικα, απλα δεν υπαρχει καμια ενδειξη στο status bar.Μονο ενδειξη της ισχυος του δικτυου.Στο κρυφο μενου του lg , δειχνει κανονικα συνδεση στο lte δικτυο.

Ειναι τρελλο!

Να σηνειωθει οτι τα apn settings της cosmote τα εβαλα χειροκινητα στο κινητο, για να δουλεψουν τα δεδομενα.

Τι τρεχει δεν μπορω να καταλαβω.

 

:lol: Ε τότε θα σου απαντήσει κάποιος πιο ειδικός από εμένα

Link to comment
Share on other sites

Το 4g το εχω ενεργοποιημενο στην καρτα.Το χρησιμοποιουσα κανονικα στο htc one με την ιδια καρτα.

Δεδομενα κατεβαινουν κανονικα, απλα δεν υπαρχει καμια ενδειξη στο status bar.Μονο ενδειξη της ισχυος του δικτυου.Στο κρυφο μενου του lg , δειχνει κανονικα συνδεση στο lte δικτυο.

Ειναι τρελλο!

Να σηνειωθει οτι τα apn settings της cosmote τα εβαλα χειροκινητα στο κινητο, για να δουλεψουν τα δεδομενα.

Τι τρεχει δεν μπορω να καταλαβω.

 

γερμανικο t-mobile φιλε??

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο θεμα ειχα κ εγω...

συνδεομαι κανονικα με 4g και δεν δειχνει κανενα σημα!!

τελικα για καποιο λογο, λογω της γερμανικης ρομ δεν δειχνει τπτ!!

δηλαδη οταν εχεις ενεργοποιημενο το 4g δεν θα δειχνει κανενα σημα αλλα λειτουργει κανονικα..τα υπολοιπα δειχνει κανονικα Η,G κτλ...

Σε αυτο το συμπερασμα εχω καταληξει!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη λετε για 4g εγω εγω παροχο vodafone και επειδη το χω στο αυτοματο δεν μου χει μπει ποτε...καπου διαβασα πριν πως θελει ενεργοποιηση απο τον παροχο;;.αν καποιος απο σας ξερει κατι ας με ενημερωσει παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

Μου κατέβασε χθες μόνο του , ενα LG Mc Afee Family Protection, έχεις κανείς καμιά ιδέα τι είναι αυτό ;

 

Στα καλά καθούμενα μου πετάγεται και ζητάει username Και password...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη λετε για 4g εγω εγω παροχο vodafone και επειδη το χω στο αυτοματο δεν μου χει μπει ποτε...καπου διαβασα πριν πως θελει ενεργοποιηση απο τον παροχο;;.αν καποιος απο σας ξερει κατι ας με ενημερωσει παρακαλω!

 

Ναι, στην Vodafone θέλει να επικοινωνήσεις μαζί τους για να σου ενεργοποιήσουν το 4G.

M @ X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.Ήθελα να κάνω μια ερώτηση και γω με την σειρά μου..Έχω το g2 και χθές το έκανα Hard reset.Μετά απο αυτό το κινητό σε όλα του είναι μια χαρά πετάει όπως το πρωταγόρασα απλώς στην κάμερα όταν βγάζω μια φωτογραφία και πάω να την επεξεργαστώ δεν έχει το ίδιο μενού όπως πριν το Hard reset..Τώρα είναι πιο φτηνό το μενού,με λιγότερες επιλογές..Ξέρει κανείς γιατί η πως μπορώ να έχω πάλι το προηγούμενο που είχα? Ανέβασα και μια φωτο πως είναι τώρα αλλά δυστυχώς δεν έχω πως ήταν πρίν..Ακόμη και στο FB όταν πατάω να παίξει ένα βίντεο το play και όλο το interface toy player είναι διαφορετικό.

Κανένας που να γνωρίζει τα φώτα του?

 

Και κάτι άσχετο με το θέμα γιατι έχω απορία..Εμένα το κινητό μου που γράφει οτι ειναι απο 6CZ τι σημαίνει απο που είναι ?Έχει κάποια διαφορά με κάποιον που το αγόρασε απο κάποιον πάροχο κινητής?Το πηρα απο σκρουτζ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη λετε για 4g εγω εγω παροχο vodafone και επειδη το χω στο αυτοματο δεν μου χει μπει ποτε...καπου διαβασα πριν πως θελει ενεργοποιηση απο τον παροχο;;.αν καποιος απο σας ξερει κατι ας με ενημερωσει παρακαλω!

 

Sms, με κείμενο

4G ΝΑΙ

στο 1285, χωρίς χρέωση.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να αναφέρεται κάπου... Φαντάζομαι Θα το ξέρουν αλλά το πότε θα βγάλουν, αν θα βγάλουν διόρθωση.... Θα έλεγα πέρνα άλλη στοκ Ρομ. Η επίσημη Σιγκαπουρης που φόρεσα εγώ είναι πολύ καλή μέχρις στιγμής, αν και τη δοκιμάζω ακομα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να βάλω rom από Σιγκαπούρη. Είχες δοκιμάσει να κάνεις πριν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Σκέφτομαι να δοκιμάσω μήπως διορθωθεί. Πήρα και την lg να τους το πω. Μόνο εμείς οι δύο έχουμε το πρόβλημα σε όλους τους υπόλοιπος δουλεύουν κανονικά Skype, Facebook messenger, viber;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να βάλω rom από Σιγκαπούρη. Είχες δοκιμάσει να κάνεις πριν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Σκέφτομαι να δοκιμάσω μήπως διορθωθεί. Πήρα και την lg να τους το πω. Μόνο εμείς οι δύο έχουμε το πρόβλημα σε όλους τους υπόλοιπος δουλεύουν κανονικά Skype, Facebook messenger, viber;

 

Ναι δοκίμασα hard reset και δεν έφτιαξε.

 

Θεωρητικά όσοι έχουν 20D ελληνική πρέπει να χουν πρόβλημα.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από χθες λοιπόν, είμαι κ γω κάτοχος της φοβερής αυτή συσκευής.

Το χα βάλει καιρό στο μάτι, κ τωρα που τσίμπησα κάτι λεφτα πήγα κ το πήρα.

 

Αγορά από qelectronics, γιατί το είχαν ετοιμοπαράδοτο σε λευκό, στα 325 περίπου.

s/n 403kpg. Ξέρει κάνεις από που είναι ???

 

Όταν το παρέλαβα ήταν σφραγισμένο με την ταινία τη LG, ύστερα όμως παρατήρησα ότι ήταν η δεύτερη ταινία!!!

Προφανώς κάποιος την είχε σκίσει και είχε κολλήσει από πάνω μια δεύτερη ταινία.

Να ανησυχώ?

Οι ζελατίνες μέσα ήταν κομπλέ.

 

Το κινητό το έχω ανοίξει κ δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα γίνει να αλλάξω τον τρόπο που αποθηκεύονται οι φωτογραφίες; Π.χ.να αποθηκεύονται με ημερομηνία ή να υπάρχει τρόπος να συνεχίζει την αρίθμηση από εκεί που σταμάτησε έτσι και κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί με την αρίθμηση που έχει τώρα, ύστερα από μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ο "μετρητης" ξεκινάει πάλι απ' την αρχή, έτσι θα έχω διαφορετικές φωτογραφίες με το ίδιο όνομα και άντε να τις μετονομάζεις μία μία...

 

Γνωρίζει κανείς το οτιδήποτε για το παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το οτιδήποτε για το παραπάνω;

 

Δοκίμασε όταν κάνεις την επαναφορά να βάλεις τις παλιές φωτό στο ίδιο φάκελο που ήταν και πριν. Νομίζω είναι DCIM/100MEDIA ή κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοιξα το κινητο εκανα ολες τις ενηνερωσεις. Μια απο αυτες ηταν το knock code.

Πλακα εχει, χωρις ιδιαιτερη χρηστικοτητα.

Το προβλημα που διαπιστωσα, δεν ξερω αν το συναντησαν και αλλοι, ειναι οτι δε δουλευει το knock on (το ανοιγμα μονο, στο κλεισιμο κανενα προβλημα).

Γι' αυτο και το εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοιξα το κινητο εκανα ολες τις ενηνερωσεις. Μια απο αυτες ηταν το knock code.

Πλακα εχει, χωρις ιδιαιτερη χρηστικοτητα.

Το προβλημα που διαπιστωσα, δεν ξερω αν το συναντησαν και αλλοι, ειναι οτι δε δουλευει το knock on (το ανοιγμα μονο, στο κλεισιμο κανενα προβλημα).

Γι' αυτο και το εβγαλα.

 

Δοκίμασε 2-3 κλήσεις με το Skype και πες μας αν παίζει κανονικά. 80220D είναι η έκδοση Software σου;

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοιξα το κινητο εκανα ολες τις ενηνερωσεις. Μια απο αυτες ηταν το knock code.

Πλακα εχει, χωρις ιδιαιτερη χρηστικοτητα.

Το προβλημα που διαπιστωσα, δεν ξερω αν το συναντησαν και αλλοι, ειναι οτι δε δουλευει το knock on (το ανοιγμα μονο, στο κλεισιμο κανενα προβλημα).

Γι' αυτο και το εβγαλα.

 

Μια απ' τα ίδια.Έδωσα σήμερα το iphone 4s και πήρα αυτό.Κανένα πρόβλημα με το Knock on.Δουλεύει μια χαρά.

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοιξα το κινητο εκανα ολες τις ενηνερωσεις. Μια απο αυτες ηταν το knock code.

Πλακα εχει, χωρις ιδιαιτερη χρηστικοτητα.

Το προβλημα που διαπιστωσα, δεν ξερω αν το συναντησαν και αλλοι, ειναι οτι δε δουλευει το knock on (το ανοιγμα μονο, στο κλεισιμο κανενα προβλημα).

Γι' αυτο και το εβγαλα.

 

Μια απ' τα ίδια.Έδωσα σήμερα το iphone 4s και πήρα αυτό.Κανένα πρόβλημα με το Knock on.Δουλεύει μια χαρά.

 

Άμα ρυθμίσεις Knock Code, δηλαδή συνδυασμό χτύπων ξεκλειδώματος, τότε το Knock On δε δουλεύει και το κινητό ξεκλειδώνει απευθείας με τον συνδυασμό. Δεν μπορείς να το ξυπνήσεις με διπλό tap.

 

Χωρίς Knock Code, ξυπνάει με διπλό tap. Έτσι δουλεύει, δεν είναι bug.

 

Υ.Γ. Μεγειές και στους δύο! :D

Edited by alexis2044
TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε 2-3 κλήσεις με το Skype και πες μας αν παίζει κανονικά. 80220D είναι η έκδοση Software σου;

 

Ναι, αυτη ειναι η εκδοση μου. Οταν δοκιμασω skype θα επανελθω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.Γ. Μεγειές και στους δύο! :D

 

Ευχαριστουμε πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...