Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίπτωση Α)

Δημιουργήσετε ένα νέο λογαριασμό Gmail στον υπολογιστή σας.

Κάντε μία κλήση στο κινητό σας από ένα άλλο τηλέφωνο.

Απαντήστε την κλήση στο κινητό σας και στη συνέχεια πατήστε το κουμπί πίσω ή Home και θα σας μεταφέρει στην αρχική οθόνη.

Έχοντας ακόμα ενεργή την κλήση, ενεργοποιήσετε το Wifi ή τα δεδομένα.

Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί & συγχρονισμός και κάντε κλικ στο "Προσθήκη λογαριασμού" και να προσθέσετε το νέο Gmail account που δημιουργήσατε.

Τερματίστε την κλήση.

Γυρίστε το τηλέφωνο πίσω, στο κλειδωμένο μοτίβο, και εκεί που σας ζητά κωδικό, εισάγετε τα στοιχεία του νέου Gmail account και θα σας βάλει μέσα.

Όταν το τηλέφωνο ξεκλειδωθεί, μπορείτε να πάτε στις ρυθμίσεις και να βγάλετε το νέο Gmail account και να κρατήσετε το παλιό.

 

(Περίπτωση B)

Κάντε μία κλήση στο κινητό σας από ένα άλλο τηλέφωνο.

Απαντήστε την κλήση στο κινητό σας και στη συνέχεια πατήστε το κουμπί πίσω ή Home και θα σας μεταφέρει στην αρχική οθόνη.

Έχοντας ακόμα ενεργή την κλήση, ενεργοποιήσετε το wifi ή τα δεδομένα.

Τερματίστε την κλήση.

Γυρίστε το τηλέφωνο πίσω, στο κλειδωμένο μοτίβο, και εκεί που σας ζητά κωδικό, εισάγετε ξανά τα στοιχεία του Gmail account και θα σας βάλει μέσα.

 

(το σκεπτικό πίσω από τους τρόπους αυτούς είναι να "ξεγελάσεις" το κλειδωμένο τηλέφωνο κάνοντας μια κλήση, να μπεις στο μενού, και από εκεί να ενεργοποιήσεις το wifi ή τα δεδομένα μιας και τα περισότερα κλειδώματα, έχουν να κάνουν με το ότι η συσκευή ΔΕΝ μπορεί να επικοινωνίσει με τους servers της Google για να επιβεβαιώσει το google account)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό ακριβός έκανα καμιά 10αρια φορές. Το τηλέφωνο ανάβει κανονικά, δεν βγάζει την εικόνα για factory reset.

Ενώ με τον προηγούμενο τρόπο έκανε επανεκκίνηση μέχρι το λογότυπο LG.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανένας ότι όταν ξεκλειδώνουμε την συσκευή το back button αργεί να ¨ανάψει ¨; Το κάνει μόνο από το κλείδωμα στο ξεκλείδωμα...δεν είναι βέβαια κάτι αλλά λέω μήπως κάποιος το έχει παρατηρήσει και βρήκε καμία λύση..:)
Link to comment
Share on other sites

Με το Skype έχει κανέις πρόβλημα; Δεν μπορώ στο 90% των περιπτώσεων να σταυρώσω κλήση. Είτε όταν συνδέεται η κλήση ούτε ακούω ήχο, ούτε φαίνεται το μικρόφωνο να δουλέυει και μετά από λίγο κρασάρει, είτε κρασάρει με τη μια. Μετά από 5-6 προσπάθειες σύνδεσης δουλέυει. Κάποιες φορές και το viber κανει πρόβλημα, με την κλήση να κρασάρει όταν συνδέεται.Έκανα hard resest σήμερα το πρωί και ενώ στην αρχή φάνηκε να δουλέυει το skype καλά, έκανα μια κλήση πριν λίγο και πάλι τα ίδια.

Επίσης, όταν η ένταση του ακουστικού είναι τέρμα, ο συνομιλητής ακούει την φωνή του/μια ηχώ. Αυτό συμβάινει παντού, ακόμα και σε κλήσεις στο δίκτυο της κινητής. Βρίσκομαι σε Stock 20D.

 

Ειχα και εγω τα ιδια προβληματα και στο lg g2 που εχω και σε ενα samsung galaxy tab 3 που το δοκιμασα εχτες..Βρηκα λυση και στα 2 βαζοντας παλιοτερη εκδοση!! Ψαχτε στο google να βρειτε την Skype_3.2.0.6673 εγω αυτη εβαλα και ειναι κομπλε !!!

Γενικα παιδια δεν κανουμε παντα update σε ολα τα apps..Διαβαζουμε σχολια χρηστων και αν θελω να κανω update σε μια εφαρμογη που μου αρεσει και μου δουλευει καλα αλλα εχω καποιες αμφιβολιες παντα κανω back up και την εχω σαν apk στο κινητο για να επανελθω σε περιπτωση που η νεα ειναι χαλια !!

Νομος αυτο παιδια εγω ετσι κανω !!! ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβός έκανα καμιά 10αρια φορές. Το τηλέφωνο ανάβει κανονικά, δεν βγάζει την εικόνα για factory reset.

Ενώ με τον προηγούμενο τρόπο έκανε επανεκκίνηση μέχρι το λογότυπο LG.

 

Κι εγώ το έχω κάνει 4 φορές μέχρι σήμερα και λειτουργεί. Κάτι δεν κάνεις σωστά ίσως στον συγχρονισμό των κινήσεων. Είναι 100% τσεκαρισμένο ότι λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Στην 6SW δεν έχει έρθει ακόμα το knock code update έτσι;
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Στην 6SW δεν έχει έρθει ακόμα το knock code update έτσι;

 

Δυστυχώς όχι. Δες εδώ : http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Απ ότι βλέπω δεν παίρνει κάθε χώρα όλα τα update. Κρίμα γιατί έχουν ειπωθεί καλά λόγια για την V20D και εμείς 3 βδομάδες μετά ακόμα περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Στην 6SW δεν έχει έρθει ακόμα το knock code update έτσι;

 

Τι ειναι το lock code παιδια?Που χρησιμευει στο κινητο??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

τρόπος ξεκλειδώματος του κινητου ειναι.

Φαντασου την οθονη του κινητου σου χωρισμενη σε 4 τεταρτημορια. Πατας σε αυτα απο 2 εως 8 φορες με οποια σειρα θες και ετσι εχεις εναν κωδικό ξεκλειδώματος απλα χτυπώντας στα τεταρτημόρια που εχεις ορίσει.

Κοιτα και την διαφορά του με το knock on εδω:

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο μένα....Να επιβεβαιώσω και εγω αυτά που αναφέρει το παιδί που άνοιξε το θέμα...με lg g2(kitkat 4.4.2) και μετα την τελευταια αναβάθμιση το σκαιπ ΣΕΡΝΕΤΑΙ και κρασάρει κατα ριπάς,ειτε με ακουστικά ειτε χωρις,αλλες φορες ακούς τον άλλον και δεν σε ακουει αυτός και άλλες φορές το ανάποδο....μιλάμε ολο αυτό σε εκνευριστικό σημείο,είναι αδύνατον να επικοινωνήσεις.Προσωπικά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μονο και μόνο για το σκάιπ δεν πρόκειται να κάνω,να κάτσουν να το φτιάξουν...Μια διευκρίνηση το κινητό μου είναι αγορασμένο απο Αγγλία,σαν κάτοικος Μπρίστολ,άρα δεν είναι θέμα Ελληνικής ρομ παιδιά αλλα γενικό θέμα,επίσης το απεγκατέστησα και το ξαναεγκατέστησα 2 φορές,καμία διαφορά.... Edited by nikosmina
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παιδια εκανα root το G2 μου μολις τωρα μπορειτε να μου πειτε ποιο ειναι το καλυτερο mod για την καμερα;Το οποιο να περιλαμβανει και 4k εγγραφη βιντεο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....επειδη δεν παρακολουθω συνεχεια τα ποστ και γενικα "πεφτουν" σαν τη βροχη!!! Πειτε μια εφαρμογή για να ενεργοποιώ το 4G χωρίς να μπαίνω κρυφό μενου;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, όταν η ένταση του ακουστικού είναι τέρμα, ο συνομιλητής ακούει την φωνή του/μια ηχώ. Αυτό συμβάινει παντού, ακόμα και σε κλήσεις στο δίκτυο της κινητής.

 

Βρίσκομαι σε Stock 20D.

 

Για το θέμα με την ηχώ λογικά ευθύνεται η ένταση του μεγαφώνου γιατί όταν μιλά ο άλλος δυνατά και με τέρμα την ενταση, πιάνουν τον ήχο τα μικρόφωνα και τον αναπαραγαγουν. Δεν είναι προβλημα της συσκευής. Απλα χαμήλωσε την ένταση όταν μιλάς.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από έρευνα που έκανα στο xda, δεν είναι πρόβλημα του Skype. Είναι πρόβλημα που εισηχθει με την 20D και επηρεάζει γενικώς ότι κάνει voip (Skype, Viber, facebook calls κλπ). Επίσης το quiet mode είναι χαλασμένο στην 20D. Επιπροσθέτως αποτι είδα δεν είναι όλες οι εκδόσεις ίδιες. Παράδειγμα η 20B της SEA (South East Asia) εχει και knock code και μη προβληματικό voip και διορθωμένο ήχο. Με το 4G δε ξέρω τι παίζει όμως. Εν τέλει με βλέπω να περνάω την 20Β της SEA για δοκιμή και να καταλήγω σε cloudystock...
TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το εχω καταλάβει ότι ότι και να κλείσεις αυτό για ενα μυστήριο λόγο θα ξανά ανοίξει. όταν λες ότι υπάρχουν καλύτερες υλοποιησεις τι εννοείς; Συγνώμη που ρωτάω αλλά δεν είμαι και τόσο σχετικός με το android.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....επειδη δεν παρακολουθω συνεχεια τα ποστ και γενικα "πεφτουν" σαν τη βροχη!!! Πειτε μια εφαρμογή για να ενεργοποιώ το 4G χωρίς να μπαίνω κρυφό μενου;

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.andirc.lteonfoff

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παιδια εκανα root το G2 μου μολις τωρα μπορειτε να μου πειτε ποιο ειναι το καλυτερο mod για την καμερα;Το οποιο να περιλαμβανει και 4k εγγραφη βιντεο.

 

Αν εισαι σε 4.4.2 κατέβασε αυτο xdabbeb's camera/video v3.1.0 - for all stock KK ROMs κ καντο εγκαταστάση.. πάρε πρώτα back up και μετά κανε install κ είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις με SEA/HUB(SINGAPORE) 80220B

 

  • Το Skype παίζει κομπλε.
  • Έχει Knock Code.
  • Δεν έχει παράσιτα στο αρίστερο κανάλι με ακουστικά.
  • Το Quiet Mode φαίνεται να δουλέυει, θα το δοκιμάσω καλύτερα τις επόμενες μέρες.
  • Το κινητό σα να πάει ενα κλικ πιο γρήγορα (μπορεί να ναι και ιδέα μου)

 

Δεν έχω δοκιμάσει το 4G ακόμα, γιατί είμαι σε σημείο που δεν έχει σήμα, αλλά θα το δω σε λίγη ώρα.

 

Update: Το 4G παίζει ενεργοποιωντας το απτο κρυφό μενού, δεν είναι αυτόματο.

Νομίζω έχω και βελτίωση και στο GPS με κλείδωμα 18 δορυφόρων σε εσωτερικό χώρο.

Edited by alexis2044
TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δηλωνω ευτυχης κατοχος ελληνικου G2, το οποιο και αμεσως αναβαθμισα σε 4.4.2.

Ημουν αναμεσα σε αυτο και το flex, αλλα σκεφτηκα πως δε θα εχω παντα και τα 2 χερια ελευθερα!

Απιθανη οθονη, πολυ μαζεμενες διαστασεις (αναλογικα με το μεγεθος της οθονης βεβαια), πολυ καλη καμερα (η πρωτη εντυπωση) και μπαταρια που δεν ξερω αν θα καταφερω να την εξαντλησω μεχρι το βραδυ!

Θα επανελθω τις επομενες μερες με πιο ολοκληρωμενη αποψη

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι σε 4.4.2 κατέβασε αυτο xdabbeb's camera/video v3.1.0 - for all stock KK ROMs κ καντο εγκαταστάση.. πάρε πρώτα back up και μετά κανε install κ είσαι έτοιμος

 

Αυτό το αρχείο δηλαδή τι ακριβώς κάνει και σε τι βελτιώνει τη κάμερα ???

Link to comment
Share on other sites

o καθε κατασκευαστής παίρνει το καθαρό android και χτίζει το λογισμικό του πάνω σ αυτό..το θέμα είναι πόσο καλά χτίζεις..η lg θέλει λίγη δουλειά σ αυτόν τον τομέα αν και με την Kitkat του g2 έχω μείνει ευχαριστημένος..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα εγώ ποτέ ότι φταίει το service που είναι μακριά, απλά είναι το ****το γιατί καινούρια συσκευή χάλασε και στο 70% των περιπτώσεων δίνουν ανακατασκευασμένη. Σας το λέω από προσωπική πείρα με διάφορες συσκευές.

Πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν ότι περιμένουν ανταλλακτικό και γι αυτό δεν με έχουν πάρει ακόμα. Τους ρώτησα ποιο ανταλλακτικό περιμένουν αλλά μου είπε πως δεν μπορούσε να το δει γιατί είναι κωδικοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από έρευνα που έκανα στο xda, δεν είναι πρόβλημα του Skype. Είναι πρόβλημα που εισηχθει με την 20D και επηρεάζει γενικώς ότι κάνει voip (Skype, Viber, facebook calls κλπ). Επίσης το quiet mode είναι χαλασμένο στην 20D. Επιπροσθέτως αποτι είδα δεν είναι όλες οι εκδόσεις ίδιες. Παράδειγμα η 20B της SEA (South East Asia) εχει και knock code και μη προβληματικό voip και διορθωμένο ήχο. Με το 4G δε ξέρω τι παίζει όμως. Εν τέλει με βλέπω να περνάω την 20Β της SEA για δοκιμή και να καταλήγω σε cloudystock...

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα, ελληνικό με την τελευταία αναβάθμιση. Τραγικό. Διάβασες τίποτα στο xda εάν η lg γνωρίζει το πρόβλημα ώστε να βγάλει κανένα fix;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα, ελληνικό με την τελευταία αναβάθμιση. Τραγικό. Διάβασες τίποτα στο xda εάν η lg γνωρίζει το πρόβλημα ώστε να βγάλει κανένα fix;

 

Δεν είδα να αναφέρεται κάπου... Φαντάζομαι Θα το ξέρουν αλλά το πότε θα βγάλουν, αν θα βγάλουν διόρθωση.... Θα έλεγα πέρνα άλλη στοκ Ρομ. Η επίσημη Σιγκαπουρης που φόρεσα εγώ είναι πολύ καλή μέχρις στιγμής, αν και τη δοκιμάζω ακομα.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...