Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ ρε παίδες που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας, απλά έχω ξενερώσει. Η Procordia είναι στο Ψυχικό και θα πρέπει να τραβιέμαι μέχρι εκεί να το αφήσω και μετά να πάω να το παραλάβω. Αν είναι κάτι, στην μητρική ας πούμε, σου δίνουν ανακατασκευασμένο. Έτσι δουλεύει το σύνολο του service.

 

πιθανον να ειναι κ η μπαταρια,,μν αγχωνεσαι θα το φτιαξουν

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ ρε παίδες που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας, απλά έχω ξενερώσει. Η Procordia είναι στο Ψυχικό και θα πρέπει να τραβιέμαι μέχρι εκεί να το αφήσω και μετά να πάω να το παραλάβω. Αν είναι κάτι, στην μητρική ας πούμε, σου δίνουν ανακατασκευασμένο. Έτσι δουλεύει το σύνολο του service.

 

Μην σκας θα βρεις λυση...Οταν το πας ξανα πες μας τι σου ειπαν για να ξερουμε..!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

έκανα root σε kitkat και κατά λάθος μάλλον έσβησα κάτι που δεν έπρεπε και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί είναι απο της ωραιότερες εφαρμογές και πιο πλήρης του τηλεφώνου.

Βοήθησε λίγο το xda foroum με κάποιες εφαρμογές αλλά δεν ξέρω καλά αγγλικά για να καταλάβω ακριβώς τι λεν και οταν περνάς την εφαρμογή μέσα στο τηλ μου την ανοιγι αλλα λίπη το πρώτο βήμα που κάνης με το μεγάλο κόκκινο κουμπί

http://imageshack.com/a/img845/9024/8aev.png

Edited by stagoos
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4.2 τι αποτελέσματα βγάζετε στο Antutu?

Με 4.4.2 ειχα 35000 ενώ με την 4.4.2 30.500.

Όχι πως είναι σημαντικό, μιας και με κιτ κατ το κινητό πάει πολύ καλύτερα απλά έτσι ενημερωτικά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ flashαρα εχθές την coudystock και η ποιοτητα στις κλήσεις είναι κάκιστη.Ακουγεται από το υπερπέραν απ'την άλλη γραμμή.Καμιά λύση υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ flashαρα εχθές την coudystock και η ποιοτητα στις κλήσεις είναι κάκιστη.Ακουγεται από το υπερπέραν απ'την άλλη γραμμή.Καμιά λύση υπάρχει?

 

Αν θες να μην εχεις προβλήματα προτεινω να γυρισεις στην μανησια και να μεινεις ως εχει ουτε root ουτε customies.... προσωπικα ετσι ειμαι απο τοτε που δοθηκε η τελευταια και εχω λυσει τα οποια προβλήματα ειχα

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ρε παίδες που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας, απλά έχω ξενερώσει. Η Procordia είναι στο Ψυχικό και θα πρέπει να τραβιέμαι μέχρι εκεί να το αφήσω και μετά να πάω να το παραλάβω. Αν είναι κάτι, στην μητρική ας πούμε, σου δίνουν ανακατασκευασμένο. Έτσι δουλεύει το σύνολο του service.

 

εφοσον εισαι εντος εγγυησης,παιρνεις τηλεφωνο στο service ερχονται το παραλαμβανουν απο το χωρο σου,το φτιαχνουν και στο στελνουν πισω!

και οχι δεν σου στελνουν refurbished...αυτα τα εχω ακουσει για iphone και arvato...οχι για procordia

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μην εχεις προβλήματα προτεινω να γυρισεις στην μανησια και να μεινεις ως εχει ουτε root ουτε customies.... προσωπικα ετσι ειμαι απο τοτε που δοθηκε η τελευταια και εχω λυσει τα οποια προβλήματα ειχα

Δεν αντιλέγω και θα συμφωνήσω εν μέρει.Αλλά η μαμίσια έχει και πολλά άχρηστα πράγματα που το βαραίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι Γάλλοι είμαστε? Οι περισσότεροι άλλοι την έχουν πάρει την αναβάθμιση

 

Κι άλλες χώρες δεν έχουν πάρει, λογικά δεν θα αργήσει...

 

 

 

 

 

Ας ρωτήσω εδώ γιατί το άλλο δεν το είδε κανείς:

 

Πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη κρατάει το G2 με stock 4.4.2 και full ιντερνετ(wifi,3g,4g κτλ);

 

 

Υπάρχει ειδικό θέμα μόνο για τη μπαταρία, ρίξε του μια ματιά

 

 

 

 

Σε αλλες λιστες που εχω στο spotify παιζει αψογα. Σε κλασικη μουσικη ομως συνηθως ειδικα οταν ανεβαζω σχεδον τερμα την ενταση ειναι παρα πολυ χαμηλη η ποιοτητα του.

 

 

 

Μου το εκανε σε αρκετα κομματια και λιστες. Οχι ομως σε ολα.

 

Τελικα ειναι οντως προβλημα πολλων και οχι hardware : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2682189

http://forums.hardwarezone.com.sg/headphones-earphones-portable-media-devices-314/hissing-noise-lg-g2-4615620.html

 

Κάποιοι αναφέρουν ότι το πρόβλημα του ήχου βελτιώνεται με τη μικρή αναβάθμιση της 4.4 .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το LG G2 και ενα θέμα που με προβληματίζει ειναι το πόση μνήμη ram μένει ελεύθερη για το σύστημα. Εχω δει κάποιες συσκευές χωρίς να έχουν εφαρμογές εγκατεστημένες (πέραν τις εργοστασιακες) και έχουν κατειλημμένη μνήμη :confused: 930MB!!! :confused:

Ισχύει;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το LG G2 και ενα θέμα που με προβληματίζει ειναι το πόση μνήμη ram μένει ελεύθερη για το σύστημα. Εχω δει κάποιες συσκευές χωρίς να έχουν εφαρμογές εγκατεστημένες (πέραν τις εργοστασιακες) και έχουν κατειλημμένη μνήμη :confused: 930MB!!! :confused:

Ισχύει;;;

 

Έχει γραφεί πολλές φορές. Τοandroid δεν είναι Windows. Δεν προσπαθεί να έχει πάντα όσο το δυνατόν περισσότερη ραμ. Αντίθετα χρησιμοποιεί τη ραμ που έχει για να " μισοτρεχει" τις εφαρμογές του ώστε να ανοίξουν αμέσως οταν τις χρειαστείς. Θεωρητικά και εντελώς χοντροκομμένα αν έχεις 5 gb ram το android θέλει να τρέχει στοbackground όλες τις εφαρμογές που κρίνει αυτό απαραίτητο και να σου αφήνει και 800 mb άδεια αν χρειαστεί. Πάντως να ξέρεις ότι το g2 έχει άψογη διαχείριση μνήμης και δεν θα έχεις ποτέ θέμα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4.2 τι αποτελέσματα βγάζετε στο Antutu?

Με 4.4.2 ειχα 35000 ενώ με την 4.4.2 30.500.

Όχι πως είναι σημαντικό, μιας και με κιτ κατ το κινητό πάει πολύ καλύτερα απλά έτσι ενημερωτικά

 

[ATTACH]44955

Με την τελευταία cloudystock

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τη μνήμη του κινητού.. όσο και λίγο να είναι. Περισσότερο ψυχολογικό είναι!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης πληκτρολογιου για μηνυματα?

 

Δλδ να υπαρχουν 3 γραμματα σε καθε κουμπι και οχι ενα ενα καθως ειναι μικρα και δυσκολευομαι να τα χρησιμοποιησω,ποσω μαλλον το T9

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο υπάρχει η δυνατότητα να κλείσουν ή "τρέχουν" έτσι κ αλλιώς;;

Ε... λέω και εγώ! Συσκευη με τις εργοστασιακες ρυθμίσεις και να καταλαμβάνει τόση μνήμη;;!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης πληκτρολογιου για μηνυματα?

 

Δλδ να υπαρχουν 3 γραμματα σε καθε κουμπι και οχι ενα ενα καθως ειναι μικρα και δυσκολευομαι να τα χρησιμοποιησω,ποσω μαλλον το T9

 

[ATTACH]44956[/ATTACH][ATTACH]44957[/ATTACH][ATTACH]44958[/ATTACH][ATTACH]44959[/ATTACH][ATTACH]44960[/ATTACH]

;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο υπάρχει η δυνατότητα να κλείσουν ή "τρέχουν" έτσι κ αλλιώς;;

Ε... λέω και εγώ! Συσκευη με τις εργοστασιακες ρυθμίσεις και να καταλαμβάνει τόση μνήμη;;!!

 

Ρουτ και μετά greenify

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]44955

Με την τελευταία cloudystock

Εγω πάλι γιατι δεν πιανω ποτε πανω απο 31000 και σε στοκ και στην cloudy?

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να ξηλώσεις ότι και να παγώσεις περισσότερη ραμ δεν θα δεις..σίγουρα το android δουλεύει όπως αναφέρθηκε αλλά υπάρχουν υλοποιήσεις με καλύτερη διαχειριση.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ρε παίδες που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας, απλά έχω ξενερώσει. Η Procordia είναι στο Ψυχικό και θα πρέπει να τραβιέμαι μέχρι εκεί να το αφήσω και μετά να πάω να το παραλάβω. Αν είναι κάτι, στην μητρική ας πούμε, σου δίνουν ανακατασκευασμένο. Έτσι δουλεύει το σύνολο του service.

Αν έχει πρόβλημα η μητρική σου αλλάζουν τη μητρική με μια καινούργια. Που ακριβώς είναι το πρόβλημα?

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή σε cloudystock αξίζει τον κόπο; Θέλω να πω από άποψη επιδόσεων και αίσθησης.

 

Είμαι σε Stock 80220D αρουτάριστος.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή σε cloudystock αξίζει τον κόπο; Θέλω να πω από άποψη επιδόσεων και αίσθησης.

 

Είμαι σε Stock 80220D αρουτάριστος.

 

Πολύ μικρές διαφορές. Έγω την είχα βάλει πριν βγει το Ρουτ για την 4.4.2

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αν τους παω κολλημενο g2 στο λογοτυπο, στην Procordia, μετα απο αποτυχημενη προσπαθεια να βαλω rom μιας και δεν το κατεχω,εντος εγγυησεως,ποσο θα μου παρουν,ξερει κανεις?? Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν τους παω κολλημενο g2 στο λογοτυπο στην Procordia, μετα απο αποτυχημενη προσπαθεια να βαλω rom μιας και δεν το κατεχω,εντος εγγυησεως,ποσο θα μου παρουν,ξερει κανεις??

 

Να βρεθείς με κάποιο παιδι που το κατέχει να στο φτιάξει καλυτερα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...