Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά έχω το κινητό κάνα 2 μήνες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό αλλά σήμερα μου έκανε κάτι περιεργο. Προσπάθησα να κάνω μια κλήση αλλά δεν καλούσε επίσης έκανα μια κλήση στο G2 μου από αλλο κινιτο αλλά δεν χτυπουσε σαν να μην είχε σήμα. Το G2 είχε σήμα 3 γραμες τελικά το έκλεισα και το άνοιξα και όλα καλα. Έχει γίνει σε κανέναν κάτι τέτοιο; πρώτη φορά μου το έκανε και με προβλημάτισε λίγο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά έχω το κινητό κάνα 2 μήνες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό αλλά σήμερα μου έκανε κάτι περιεργο. Προσπάθησα να κάνω μια κλήση αλλά δεν καλούσε επίσης έκανα μια κλήση στο G2 μου από αλλο κινιτο αλλά δεν χτυπουσε σαν να μην είχε σήμα. Το G2 είχε σήμα 3 γραμες τελικά το έκλεισα και το άνοιξα και όλα καλα. Έχει γίνει σε κανέναν κάτι τέτοιο; πρώτη φορά μου το έκανε και με προβλημάτισε λίγο.

 

Λογικά κάποιο κόλλημα του software θα ήταν . Είσαι stock ;

Δεν πιστεύω ότι θα έπρεπε να ανησυχείς για κάτι

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το κινητό κάνα 2 μήνες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό αλλά σήμερα μου έκανε κάτι περιεργο. Προσπάθησα να κάνω μια κλήση αλλά δεν καλούσε επίσης έκανα μια κλήση στο G2 μου από αλλο κινιτο αλλά δεν χτυπουσε σαν να μην είχε σήμα. Το G2 είχε σήμα 3 γραμες τελικά το έκλεισα και το άνοιξα και όλα καλα. Έχει γίνει σε κανέναν κάτι τέτοιο; πρώτη φορά μου το έκανε και με προβλημάτισε λίγο.

Το g2 φίλε μου δεν φημίζεται και πολύ για το σήμα του....Μην σε απασχολεί και τόσο...Από την άλλη άμα στο κάνει συνέχεια παίξε με τις ρυθμίσεις δικτύου σου....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ναι stock ειναι. Το ξερω οτι δεν φημιζεται για το σημα του αλλα μου εδειχνε 3 γραμμες δεν ειναι οτι δεν ειχε καθολου..

Όπως είπε και ο φίλος ποιο Πάνω κάποιο κόλλημα θα ήταν μην δίνεις σημασία....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το κινητό κάνα 2 μήνες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό αλλά σήμερα μου έκανε κάτι περιεργο. Προσπάθησα να κάνω μια κλήση αλλά δεν καλούσε επίσης έκανα μια κλήση στο G2 μου από αλλο κινιτο αλλά δεν χτυπουσε σαν να μην είχε σήμα. Το G2 είχε σήμα 3 γραμες τελικά το έκλεισα και το άνοιξα και όλα καλα. Έχει γίνει σε κανέναν κάτι τέτοιο; πρώτη φορά μου το έκανε και με προβλημάτισε λίγο.

 

φίλε εγω το εχω δει αυτό με πααρα πολλά κινητα.. ενδεικτικα.. samsung wave, samsung galaxy duos..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο weather widget διάφανο για το κινητό μας ;

 

Beautiful Widgets.Δωρεαν με πολλες παραμετροποιησεις και επιλογες και πολυ αξιοπιστο

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

Εχω την εκδοση με τα 32 και λογικα ηταν απο ασιατικη αγορα μιας και οταν εκανα την αναβαθμιση,μεσω pc suite, μου πηγε στην 4.4.2, με αριθμο κατασκευης KOT49I.D80220a και εκδοση λογισμικού D80220a-SEA-XX. Μπορω να επιστρεψω στην προηγουμενη εκδοση χωρις να κανω root το κινητο? Αυτο που μου την εχει σπασει πιο πολυ (μεχρισ τιγμης γιατι μόλις την εκανα) ειναι οτι το πληκτρολογιο δεν υποστηρίζει το γραψιμε με "συρσιμο".

Link to comment
Share on other sites

Beautiful Widgets.Δωρεαν με πολλες παραμετροποιησεις και επιλογες και πολυ αξιοπιστο

 

Ευχαριστώ

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου την εχει σπασει πιο πολυ (μεχρισ τιγμης γιατι μόλις την εκανα) ειναι οτι το πληκτρολογιο δεν υποστηρίζει το γραψιμε με "συρσιμο".

 

Υποστηρίζεται. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και ενεργοποίησέ το.

Link to comment
Share on other sites

Δε το βρήκα!..χειρόγραφο έχει μόνο που "γράφεις!" Τα γράμματα

 

Ρυθμίσεις --> Γενικές --> Γλώσσα & εισαγωγή --> Πληκτρολόγιο LG --> Εισαγωγή διαδρομής

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το κινητό κάνα 2 μήνες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό αλλά σήμερα μου έκανε κάτι περιεργο. Προσπάθησα να κάνω μια κλήση αλλά δεν καλούσε επίσης έκανα μια κλήση στο G2 μου από αλλο κινιτο αλλά δεν χτυπουσε σαν να μην είχε σήμα. Το G2 είχε σήμα 3 γραμες τελικά το έκλεισα και το άνοιξα και όλα καλα. Έχει γίνει σε κανέναν κάτι τέτοιο; πρώτη φορά μου το έκανε και με προβλημάτισε λίγο.

 

Το έχω πάθει κι εγώ. Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, το πολύ να βγάλουν καμιά αναβάθμιση για το radio κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζεται. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και ενεργοποίησέ το.

 

Οχι δεν υποστηριζεται αν ειναι SEA (Singapore) ROM.

 

Το έπαθα και εγω..Ουσιαστικά χάνεις 2 πράγματα¨.

 

1) Γράψιμο με "σύρσιμο" (tracing ) πάνω στο πληκτρολόγιο.

2) Την επιλογή 4G LTE (δεν υπάρχει) και την επιλέγεις μεσω του hidden menu.

(και πρέπει να την βάζεις manually καθε φορά αν το κλείσεις)

 

Πέρασα την KitKat ROM για OPEN Europe και τα έλυσα και τα 2 ζητήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι stock ειναι. Το ξερω οτι δεν φημιζεται για το σημα του αλλα μου εδειχνε 3 γραμμες δεν ειναι οτι δεν ειχε καθολου..

 

Και το δικό μου το έχει κάνει αλλά ευτυχώς είναι πολύ σπάνιες οι φορές που έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ενα μικροπροβλημα. Οταν η ενταση είναι στο τερμα σε οποιουδηποτε είδους κληση (κινητη, skype, viber κλπ), ο συνομιλητής ακούει τη φωνή του όταν μιλαει. Σαν ηχω δηλαδή. Φαντάζομαι οτι εχει να κάνει με το ότι το πανω μικρόφωνο είναι πολύ κοντά στο ακουστικό. Εχει κανεις το ιδιο θεμα;

 

Αν χαμηλωσω την ενταση στο περιπου λιγο πανω απτο μισο, φαινεται να λυνεται...

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε για update, μόλις ανέβηκε η καινούρια ROM εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Ευχαριστώ φίλε, έκανα update μέσω του LG PC Suite από D80220A-TWN-XX σε D80220B-TWN-XX. Το περίεργο είναι ότι μέσω WiFi δεν μου έβγαζε αναβάθμιση. Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση; Ήταν rooted πριν δεν ξέρω αν επηρεάζει.

 

Μετά την αναβάθμιση έχασα το root και το LTE. Ξαναρουτάρισα και έβαλα για το LTE ro.telephony.default_network=11 στο /system/build.prop.

 

Πλέον με την 20Β δεν έχω το bug του αριστερού ακουστικού, και έχω και το Knock Code. Ξέρει κάποιος τι διαφορές υπάρχουν μεταξύ 20B και 20D;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ παιδιά εχω τηλέφωνο απο ταιβάν. τα Ταιβανέζικα έχουν 4G απο την μάνα τους; αν όχι τι πρέπει να κάνω

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ παιδιά εχω τηλέφωνο απο ταιβάν. τα Ταιβανέζικα έχουν 4G απο την μάνα τους; αν όχι τι πρέπει να κάνω

 

Αν δεν σου έχει, φλασαρεις μια Ελληνική /Ευρωπαϊκή Rom.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου έχει, φλασαρεθς μια Ελληνική /Ευρωπαϊκή Rom.

 

Πως μπορώ να δω αν έχει; :O

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υποστηριζεται αν ειναι SEA (Singapore) ROM.

 

Το έπαθα και εγω..Ουσιαστικά χάνεις 2 πράγματα¨.

 

1) Γράψιμο με "σύρσιμο" (tracing ) πάνω στο πληκτρολόγιο.

2) Την επιλογή 4G LTE (δεν υπάρχει) και την επιλέγεις μεσω του hidden menu.

(και πρέπει να την βάζεις manually καθε φορά αν το κλείσεις)

 

Πέρασα την KitKat ROM για OPEN Europe και τα έλυσα και τα 2 ζητήματα.

 

 

Πρεπει να γινει root το κινητο για να κανω το ιδιο, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω αν έχει; :O

 

Έχω διαβάσει ότι κάποιες ROΜ εκτός Ευρώπης δεν αναγνωρίζουν τα Ελληνικά ευρωπαικά 4G δίκτυα. Τώρα το πως θα το δεις χωρίς να έχεις το κινητό δεν έχω ιδέα να σου πω την αλήθεια. Αν το έχεις απλά βάζεις την Sim σου και αν δεν σου δειχνει ένδειξη 4G σημαίνει ότι δεν υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να γινει root το κινητο για να κανω το ιδιο, σωστα?

οχι φιλε δεν χρειαζεται root απλα ακολουθα της οδηγιες που θα βρεις εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 ;)

Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...