Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, μια γρήγορη ερώτηση να κάνω για το 4g. Έχω διαβάσει σε διάφορα post ότι πρέπει να αλλάξουμε rom για να ενεργοποιηθεί το 4g. Εγώ που έχω g2 κορεάτικη έκδοση και δε θέλω να βάλω ευρωπαική ρομ πως το ενεργοποιώ? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά μόλις δεις πως ρουφάει την μπαταρία το 4g σε βλέπω να το απενεργοποιείς από μόνος σου......
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μόλις δεις πως ρουφάει την μπαταρία το 4g σε βλέπω να το απενεργοποιείς από μόνος σου......

 

Χαχαχα έτσι έκανα εγώ...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με την οθονη ενεργοποιησεις/απενεργοποιησης...λοιπον αν αγγιζω δυο φορες την οθονη απενεργοποιητε κανονικα...οταν αγγιζω παλι δυο φορες για να ξυπνισει το κιν. δεν ενεργοποιητε η οθονη,τι γινεται ποιος μπορει να βοοιθησει
Link to comment
Share on other sites

100% σίγουρος γιατί αυτή την εφαρμογή χρησιμοποιούσα πριν βάλω την Ευρωπαϊκή ROM.

 

Μακάρι να ισχύει αυτό, αλλά έχω μπερδευτεί, ο ένας υποστηρίζει πως ναι κι εσύ φίλε μου πως όχι.

 

Θα το εξακριβώσουμε σύντομα στην επόμενη ενημέρωση... Μια και η LG τα δίνει ανά γεωγραφική περιοχή, θα δούμε εάν θα πάρεις με τα Ευρωπαϊκά ή με τα Ασιατικά :).

 

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, μια γρήγορη ερώτηση να κάνω για το 4g. Έχω διαβάσει σε διάφορα post ότι πρέπει να αλλάξουμε rom για να ενεργοποιηθεί το 4g. Εγώ που έχω g2 κορεάτικη έκδοση και δε θέλω να βάλω ευρωπαική ρομ πως το ενεργοποιώ? Ευχαριστώ.

 

Διαβάζεις το αμέσως προηγούμενο μήνυμα από το δικό σου :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μόλις δεις πως ρουφάει την μπαταρία το 4g σε βλέπω να το απενεργοποιείς από μόνος σου......

 

Σε σημειο που αν φυγεις πρωι απο το σπιτι στο 100% και ολη μερα εχεις lte και whatsapp viber fb και browsing και youtube και μουσικη και κλησεις,δεν βγαζει μεχρι το χαραμα γυρνωντας σπιτι ? Εμενα ο κινεζος στις 5,7'' με ολα τα παραπανω σε 3g, ισως την εβγαζε οριακα ισως οχι (συνηθως οχι),αναλογως το λιωσιμο.Παντα στο 100% εννοειται η φωτεινοτητα και παντα on το 3g kai wifi kai sync.

Edited by spermnator
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει δημιουργηθεί ένα θεματάκι με το handcent sms. Το έχω ρυθμίσει να με ειδοποιεί κανονικά με ήχο και δόνηση σε κάθε εισερχόμενο, έφτιαξα και το "απόρρητο" να μη φαίνεται η αρχή του μηνύματος στην αρχική οθόνη της πάνω μπάρας κάθε φορά που μου έρχεται μήνυμα, αλλά σε μία επαφή μου (μόνο μία), ενώ ανάβει η οθόνη όταν λαμβάνω μήνυμα απ' αυτήν, φαίνεται και το 1 πάνω στο εικονιδιάκι του widget, η ένδειξη δηλαδή ότι έχω ένα αδιάβαστο μήνυμα, δεν χτυπάει ο ήχος ούτε δονείται... Σε όλες τις υπόλοιπες λειτουργεί κανονικά. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Σε σημειο που αν φυγεις πρωι απο το σπιτι στο 100% και ολη μερα εχεις lte και whatsapp viber fb και browsing και youtube και μουσικη και κλησεις,δεν βγαζει μεχρι το χαραμα γυρνωντας σπιτι ? Εμενα ο κινεζος στις 5,7'' με ολα τα παραπανω σε 3g, ισως την εβγαζε οριακα ισως οχι (συνηθως οχι),αναλογως το λιωσιμο.Παντα στο 100% εννοειται η φωτεινοτητα και παντα on το 3g kai wifi kai sync.

 

Πιστεύω ότι φτάνει, εξαρτάται βέβαια και πόσο καλό σήμα έχεις εκεί που κινήσε.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Όσο μπαταρία και αν ρουφάει το LTE αξίζει με τα 1000!! Εδώ στην επαρχία με Speedtest είχα μάξιμουμ 20MBps με 3G και 63MBps με LTE!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σε σημειο που αν φυγεις πρωι απο το σπιτι στο 100% και ολη μερα εχεις lte και whatsapp viber fb και browsing και youtube και μουσικη και κλησεις,δεν βγαζει μεχρι το χαραμα γυρνωντας σπιτι ? Εμενα ο κινεζος στις 5,7'' με ολα τα παραπανω σε 3g, ισως την εβγαζε οριακα ισως οχι (συνηθως οχι),αναλογως το λιωσιμο.Παντα στο 100% εννοειται η φωτεινοτητα και παντα on το 3g kai wifi kai sync.

Οριακά θα είσαι. Το 4G τρώει πολύ μπαταρία χωρίς να υπάρχει κανένας απολύτως λόγος. Οπως είπε και ενας φίλος παραπάνω, το 99% όσων κάνεις στο κινητό μπορείς να τα κάνεις με 3G. Μοναδική χρήση για εμένα του 4G θα ήταν αν έδιναν απεριόριστο όγκο να το χρησιμοποιώ για tethering με το laptop.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...απο χθες κ εγω κατοχος πλεον του g2...

κατευθειαν απο galaxy nexus!!

μια ερωτηση γτ εφαγα τον τοπο κ δεν μπορω να το βρω..πως μπορω να ενεργοποιησω στην οθονη κλειδωματος να μ βγαζει τα shortcuts π εχει με καμερα κλησεις κτλ?

πηγαινω ρυθμησεις-->προβολη-->κλειδωμα οθονης-->συνοτμευσεις κ μου βγαζει σε ποια σειρα θελω να τα εχω..τα βαζω οπως θελω παταω οκ αλλα μετα παλι στην οθονη κλειδωματος δεν μ τα εμφανιζει..

μου διαφευγει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, με ενα νεο modem zte απο τον οτε, το lg g2 συνδέεται στο wifi με 72Mbps, το huawei honor 3c με 135 mbps, το nexus 7 2013 με 72Mbps. Καμιά ιδέα γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!

Σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκευή (τη 16άρα) και θα θελα να ρωτήσω όσους το έχουν, εκτός του gps, αν υπάρχουν θέματα σχετικά με το signal strengh της συσκευής και τον ήχο. Έχουν ψιλοακουστεί κάτι σχετικά θεματάκια, δε ξέρω όμως αν αφορούν και τις τελευταίες παρτίδες, ή είναι αμελητέα.

Ο ήχος είναι σεβαστός για μία τέτοια high end συσκευή;

Η ένταση του σήματος είναι εντάξει σε σχέση με ένα galaxy s4 ή ένα htc one πχ;

 

Τέλος, έχω κάποιους ενδοιασμούς για τη κατασκευή της συσκευής. Σε δύο συσκευές εκθεσιακές στο μολ που είδα τις προάλλες, πρόσεξα ότι αν πιέσεις λίγο το κινητό, ακούγονται τριγμοί, σε αντίθεση με ένα galaxy s4 για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα πιθανό πρόβλημα λοιπόν με το G2 εκτός από το gps που έχουν μερικοί; Γενικά με το σήμα έχω διαβάσει απο δω κι απο κει ότι παίζουν κάτι θεματάκια.

Σαν πολλά δε μαζεύονται; :blink:

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου αν και εχουν αναφερθει κατα καιρους τα προβλήματα που λες εγω δεν εχω τιποτα απο ολα αυτα. παρτιδα 403.

 

Το σημα ειναι ενταξει γενικα; αν δεις εδω αναφέρονται διάφορα. Τι firmware version έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε σημεια που με το Optimus G δεν ειχα σημα με αυτο εχω. Δεν εχω παρατηρησει προβλημα με το σημα του.

D80220b-Eur-XX η τελευταια κιτκατ μαμα. εαν σε ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Σε σημεια που με το Optimus G δεν ειχα σημα με αυτο εχω. Δεν εχω παρατηρησει προβλημα με το σημα του.

D80220b-Eur-XX η τελευταια κιτκατ μαμα. εαν σε ενδιαφερει.

 

Ωραία να σαι καλά.. Μάλλον κι αυτό είναι θέμα ελαττωματικών παρτίδων όπως και με το gps. Ελπίζω να μη μου τύχει τίποτα από τα δύο αν τελικά το αγοράσω. Από που αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Σε σημεια που με το Optimus G δεν ειχα σημα με αυτο εχω. Δεν εχω παρατηρησει προβλημα με το σημα του.

D80220b-Eur-XX η τελευταια κιτκατ μαμα. εαν σε ενδιαφερει.

 

 

 

 

 

 

 

Ωραία να σαι καλά.. Μάλλον κι αυτό είναι θέμα ελαττωματικών παρτίδων όπως και με το gps. Ελπίζω να μη μου τύχει τίποτα από τα δύο αν τελικά το αγοράσω. Από που αγόρασες;

 

Ξανά διάβασε το

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα πιστεύω σε νέα συσκευή χτύπησε το χωρίς ενδοιασμούς... :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα πιστεύω σε νέα συσκευή χτύπησε το χωρίς ενδοιασμούς... :p

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το s4 mini, επειδή είναι μικρό αν και πολύ κατώτερο σε οτιδήποτε. Σε τσέπες μπαίνει το g2 παιδιά; Με ανησυχεί λίγο το μέγεθός του..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το s4 mini, επειδή είναι μικρό αν και πολύ κατώτερο σε οτιδήποτε. Σε τσέπες μπαίνει το g2 παιδιά; Με ανησυχεί λίγο το μέγεθός του..

 

Προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το μέγεθος του κινητού, όσον αφορά τη μεταφορά. Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Iphone 4 και είχα κάποιους ενδοιασμούς. Χτύπα το με κλειστά τα μάτια! :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να δω τους κωδικούς των wifi που έχω αποθηκεύση ή αν ξέρετε πως μπορώ να πάρω το αρχείο που τους περιέχει χωρίς root.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...