Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι οντως και μενα καθε φορα που το κλεινω μου το γυρναει αν ξερει κανεις καποιο μονιμο τροπο ας βοηθησει

 

Να περάσεις ευρωπαική ρομ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηγαινε tethering & δικτυα --> και εκει εχει το προεεπιλεγμενη εφαρμογη sms!

 

..................................

Το hidden menu υπαρχει στην kit kat για να ενεργοποιήσω το 4G;

 

αυτο ισχυει;

https://www.youtube.com/watch?v=GXOY9EVZ4vA

 

 

Οκ εγινε δουλεια.....πλεον και στην Ελευσινα εχουμε 4G.....

[ATTACH]43946[/ATTACH]

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μια ερωτηση. Τα μηνυματα ενω ειναι κανονικα 160 χαραχτηρες και γραφεται το μηνυμα με μικρα γραμματα αυτος που το λαμβανει το βλεπει με κεφαλαια... Υπαρχει τροπος να αλλαξει ωστε και αυτος που λαμβανει το μηνυμα να το βλεπει με μικρα γραμματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μια ερωτηση. Τα μηνυματα ενω ειναι κανονικα 160 χαραχτηρες και γραφεται το μηνυμα με μικρα γραμματα αυτος που το λαμβανει το βλεπει με κεφαλαια... Υπαρχει τροπος να αλλαξει ωστε και αυτος που λαμβανει το μηνυμα να το βλεπει με μικρα γραμματα?

Ναι, αλλά δεν θα έχεις 160 χαρακτήρες. Το ρυθμίζεις από την εφαρμογή μηνυμάτων σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μια ερωτηση. Τα μηνυματα ενω ειναι κανονικα 160 χαραχτηρες και γραφεται το μηνυμα με μικρα γραμματα αυτος που το λαμβανει το βλεπει με κεφαλαια... Υπαρχει τροπος να αλλαξει ωστε και αυτος που λαμβανει το μηνυμα να το βλεπει με μικρα γραμματα?

 

Γινεται αμα αλλαξεις την κωδικοποιηση των χαρακτηρων, αλλα τοτε θα εχεις 70 χαρακτηρες ανα μηνυμα. Μικρα και 160 δεν συναδουν λογω περιορισμου του δικτυου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τις υπενθυμισεις μου τις δουλευω μεσω google calendar και με ειδοποιει με sms στο κινητο. Το θεμα μου ειναι το εξης:

Αφου το ημερολογιο του κινητου συγχρονιζεται με το google calendar (ο,τι αποθηκευω στο ημερολογιο του κινητου αποθηκευεται κι εκει) γιατι δεν μου δινει τη δυνατοτητα να βαλω ειδοποιηση μεσω sms στο κινητο; Υπαρχει καποια λυση γι' αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ! Ειμαι απο διπλα υποφορουμ (Νοτε 2 μονο ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :D)

Περα απο την πλακα γυρισα στην πολη μου τωρα για πασχα και αφου εχει ο πατερας μου το G2 αρχισα να το επεξεργαζομαι για να δω πως τα παει και εχω 2 αποριες που η μια ειναι καθαρα δικη μου αλλα η αλλη πρεπει να ναι bug ή κατι που δεν μπορω να βρω στο LG τι φταιει . Ζηταω συγγνωμη αν εχουν ξανααπαντηθει αλλα ειμαι περαστικος στο θεμα και δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες σας :rolleyes:

 

Λοιπον :

1) Το κινητο ποση ram δεσμευει stock με 4.4.2 χωρις εφαρμογη να τρεχει ? Πολυ σπανια βλεπω πανω απο 1GB ελευθερο . Στο note 2 παλι stock βλεπω 1.3gb ελευθερο.Φταιει κατι? Δεν εχω βρει καποια εφαρμογη στο background να τραβαει πολυ ραμ. Ειναι θεμα του UI της LG ? Η κατι αλλο ?

2)Παει ο πατερας μου να βαλει φωτογραφια σε επαφη (εικονα που ειτε τραβαει εκεινη την ωρα ειτε την επιλεγει απο τις ηδη υπαρχουσες) και γραφει οτι "Δεν ειναι δυνατη η αποθηκευση της τροποποιησης της φωτογραφιας" οταν παταει ολοκληρωθηκε. Ξερετε τι παιζει εδω ?

 

Κατα τα αλλα ειναι ωραιο κινητο με πανεμορφη οθονη. Και ζηλευω τρομερα το knock on :X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους! Είμαι κ γω νεος κατοχος lg g2 κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το μονο που με χαλαει λιγο ειναι τα soft keys, κατεβασα μια εφαρμογη την gmd αλλα δν λειτουργει. Μηπως ξερετε αν υπαρχει αλλος τροπος να κρυβονται τα soft keys? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ! Ειμαι απο διπλα υποφορουμ (Νοτε 2 μονο ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :D)

Περα απο την πλακα γυρισα στην πολη μου τωρα για πασχα και αφου εχει ο πατερας μου το G2 αρχισα να το επεξεργαζομαι για να δω πως τα παει και εχω 2 αποριες που η μια ειναι καθαρα δικη μου αλλα η αλλη πρεπει να ναι bug ή κατι που δεν μπορω να βρω στο LG τι φταιει . Ζηταω συγγνωμη αν εχουν ξανααπαντηθει αλλα ειμαι περαστικος στο θεμα και δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες σας :rolleyes:

 

Λοιπον :

1) Το κινητο ποση ram δεσμευει stock με 4.4.2 χωρις εφαρμογη να τρεχει ? Πολυ σπανια βλεπω πανω απο 1GB ελευθερο . Στο note 2 παλι stock βλεπω 1.3gb ελευθερο.Φταιει κατι? Δεν εχω βρει καποια εφαρμογη στο background να τραβαει πολυ ραμ. Ειναι θεμα του UI της LG ? Η κατι αλλο ?

2)Παει ο πατερας μου να βαλει φωτογραφια σε επαφη (εικονα που ειτε τραβαει εκεινη την ωρα ειτε την επιλεγει απο τις ηδη υπαρχουσες) και γραφει οτι "Δεν ειναι δυνατη η αποθηκευση της τροποποιησης της φωτογραφιας" οταν παταει ολοκληρωθηκε. Ξερετε τι παιζει εδω ?

 

Κατα τα αλλα ειναι ωραιο κινητο με πανεμορφη οθονη. Και ζηλευω τρομερα το knock on :X

 

Μην σε ανησυχεί η δεσμευμένη RAM. Δεν πρόκειται να σου κολλήσει καθώς έχει εξαιρετική διαχείριση μνήμης. Είναι φυσιολογικό.

Για το πρόβλημα με τις επαφές υποψιάζομαι ότι η καταχώρηση εχει γίνει στην κάρτα SIM που δεν υποστηρίζει αποθήκευση φωτογραφίας. Επέλεξε να το κάνεις έχοντας αντιγράψει την επαφή στο τηλέφωνο ή στο google και θα δεις ότι δεν θα έχεις θέμα.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Να καταθέσω και εγώ μια προσωπική εμπειρία με g2. Θέλησα να απεγκαταστήσω ένα παιχνίδι που είχα βάλει(1.39 gb) και ενώ διαγράφω την εφαρμογή βρίσκω τον φάκελο όπου είναι τα αρχεία για να τα σβήσω τον ανοίγω άδειος, το1.39 gb δεν ελευθερώνεται μετά την απεγκατάσταση. Να μην τα πολυλογώ έκανα root βρήκα το αρχείο μέσα στο σύστημα το έσβησα και πήρα πίσω το 1.39.Α και μία διαπίστωση το sygic εάν μεταφέρεις τα αρχεία στην εξ. κάρτα (otg) δουλεύει κανονικά, για όσους δεν έχουν χώρο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βαλω μια παρενθεση στο θεμα σας!χθες παραγγειλα ενα LG G2 οχι απο καταστημα αλλα απο καποιον που το πουλουσε!πειτε μου λιγο τι πρεπει να προσεξω οταν το παραλαβω?γιατι θα εχω λιγο χρονο να το δω πριν δωσω τα χρηματα!και επισης αξιζει σαν κινητο?και αυτο με το σημα που λετε τι ακριβως ειναι?εχει θεμα με το σημα?το παλικαρι επισης μου ειπε οταν βαλω την καρτα sim οτι δεν θα εχει σημα και οτι για πρωτη φορα πρεπει να το κανω επανακηνιση την συσκευη θα εχω κανονικα σημα...αυτο ισχυει? η εχει θεμα η συσκευη σαν τις δικες σας με το σημα οπως αναφερετε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βαλω μια παρενθεση στο θεμα σας!χθες παραγγειλα ενα LG G2 οχι απο καταστημα αλλα απο καποιον που το πουλουσε!πειτε μου λιγο τι πρεπει να προσεξω οταν το παραλαβω?γιατι θα εχω λιγο χρονο να το δω πριν δωσω τα χρηματα!και επισης αξιζει σαν κινητο?και αυτο με το σημα που λετε τι ακριβως ειναι?εχει θεμα με το σημα?το παλικαρι επισης μου ειπε οταν βαλω την καρτα sim οτι δεν θα εχει σημα και οτι για πρωτη φορα πρεπει να το κανω επανακηνιση την συσκευη θα εχω κανονικα σημα...αυτο ισχυει? η εχει θεμα η συσκευη σαν τις δικες σας με το σημα οπως αναφερετε?

 

Σε οποια συσκευη και να πάρεις, αν ειναι αναμμενη και βάλεις καρτα, δεν πιανει σημα, θελει επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Μην σε ανησυχεί η δεσμευμένη RAM. Δεν πρόκειται να σου κολλήσει καθώς έχει εξαιρετική διαχείριση μνήμης. Είναι φυσιολογικό.

Για το πρόβλημα με τις επαφές υποψιάζομαι ότι η καταχώρηση εχει γίνει στην κάρτα SIM που δεν υποστηρίζει αποθήκευση φωτογραφίας. Επέλεξε να το κάνεις έχοντας αντιγράψει την επαφή στο τηλέφωνο ή στο google και θα δεις ότι δεν θα έχεις θέμα.

 

Το πρόβλημα με τις φωτογραφίες των επαφών το έχω και εγώ. Και δεν έχω καμμία επαφή στη κάρτα SIM. Το πρόβλημα το έλυσα με μία παράξενη λύση. Εγκατέστησα την εφαρμογή contact+ και από εκεί μπορώ να κάνω οποιαδήποτε αλλαγή, και ενημερώνεται αυτόματα η "μαμά" εφαρμογή. Παρ' όλα αυτά είναι και δική μου απορία γιατί γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον φιλε μου δεν καταλαβες τι ειπα!η συσκευη θα ειναι κλειστει!εγς θα βαλω την sim και θα το ανοιξω και μολις την ανοιξω μου λεει θα μου ζητηθει επανακινηση για να βγαλει το σημα!αυτο μου φανηκε καπως και ειπα να ρωτησω!
Link to comment
Share on other sites

Χθες παραγγειλα ενα LG G2 οχι απο καταστημα αλλα απο καποιον που το πουλουσε!πειτε μου λιγο τι πρεπει να προσεξω οταν το παραλαβω?γιατι θα εχω λιγο χρονο να το δω πριν δωσω τα χρηματα!και επισης αξιζει σαν κινητο?το παλικαρι επισης μου ειπε οταν βαλω την καρτα sim οτι δεν θα εχει σημα και οτι για πρωτη φορα πρεπει να το κανω επανακηνιση την συσκευη θα εχω κανονικα σημα...αυτο ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάζουμε το χρώμα του led αναλόγως από ποια εφαρμογή μας έρχεται η ειδοποίηση; π.χ. στο gmail.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάζουμε το χρώμα του led αναλόγως από ποια εφαρμογή μας έρχεται η ειδοποίηση; π.χ. στο gmail.

 

κατι τετοιο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.PinnacleLabs.LedNotification

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ! Πάντως στο συγκεκριμένο δεν βλέπω καλές κριτικές, ενώ αν τρέχει συνέχεια και στο background θα τρώει αρκετή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Πάντως στο συγκεκριμένο δεν βλέπω καλές κριτικές, ενώ αν τρέχει συνέχεια και στο background θα τρώει αρκετή μπαταρία.

 

ψαξε για κατι παρομιο παντως! Αν ξερεις αγγλικα καλα σιγουρα θα βρεις κατι καλο!

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Πάντως στο συγκεκριμένο δεν βλέπω καλές κριτικές, ενώ αν τρέχει συνέχεια και στο background θα τρώει αρκετή μπαταρία.

 

Στο παρελθόν έχω χρησιμοποιήσει το Liteflow, με το G2 δεν το έχω δοκιμάσει...

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή που έχει από μονο του on screen phone τώρα δεν μπήκε στη 4.4; Τι ακριβώς κάνει ;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή που έχει από μονο του on screen phone τώρα δεν μπήκε στη 4.4; Τι ακριβώς κάνει ;

 

Μπα, την έχει χρόνια η LG και σίγουρα υπήρχε και στο 4.2. Σου επιτρέπει να ελέγχεις το τηλέφωνο από τον υπολογιστή όταν είναι συνδεδεμένο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...