Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν το βλέπω καθόλου να συμβαίνει αυτό σε μένα; Λειτουργούν πολύ πιο ομαλά και ελαφρώς πιο γρήγορα από πριν.

 

Ξαναπερνάω την ρομ απο την αρχή γιατί άρχισε να με εκνευρίζει η κατάσταση.Ειδικά στο viber...Οτι νεότερο ενημερώνω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρνητικά

 

-τα εικονίδια στην status bar που γίνανε λευκά είναι αντιαισθητικά εντελώς.Ειδικά το σήμα του bluetooth που γινότανε γαλάζιο όταν υπήρχε σύζευξη με ακουστικό ήταν πολύ χρήσιμο.

 

 

Αυτό που λες φίλε μου το έχω διαβάσει και από άλλους εδώ μέσα, αλλά το κουφό είναι ότι ενώ πέρασα την ΚΚ το Σαββάτο εμένα παίζουν κανονικά με τους μπλε χρωματισμούς όπως ήταν και με την 4.2.2

 

Και για του λόγου το αληθές:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=43289&stc=1&d=1396279847

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=43290&stc=1&d=1396279847

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες φίλε μου το έχω διαβάσει και από άλλους εδώ μέσα, αλλά το κουφό είναι ότι ενώ πέρασα την ΚΚ το Σαββάτο εμένα παίζουν κανονικά με τους μπλε χρωματισμούς όπως ήταν και με την 4.2.2

 

Και για του λόγου το αληθές:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=43289&stc=1&d=1396279847

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=43290&stc=1&d=1396279847

 

Φίλε μου δεν εννοεί αυτά τα εικονίδια, αλλά αυτά που εμφανίζονται στην επάνω σειρά της οθόνης (στην αρχική οθόνη). Εκεί που εμφανίζεται η ισχύς του σήματος και η ώρα. Ακόμη και στην δική σου φωτογραφία άσπρα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις μου ηρθε ota αναβαθμιση η v20b. 520mb. Ειναι η 4.4 η κατι αλλο;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις μου ηρθε ota αναβαθμιση η v20b. 520mb. Ειναι η 4.4 η κατι αλλο;

H 4.4 ειναι φιλε μου

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνάω την ρομ απο την αρχή γιατί άρχισε να με εκνευρίζει η κατάσταση.Ειδικά στο viber...Οτι νεότερο ενημερώνω

Και μήν περάσεις τις εφαρμογές σου πάλι απο κάποιο backup αλλά απο την αρχή.

Είναι πιθανό να μήν ''κάθησαν'' καλά οι εφαρμογές και όχι να φταίει η εγκατάσταση της rom.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να πω οτι δοκιμασα τον τροπο για το root που αναφερθηκε και πετυχε πολυ ευκολα ολα καλα λοιπον ;)
Link to comment
Share on other sites

Μάγος είσαι?? :lol:

 

Όχι αλλά αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω είχαν και άλλοι θέμα με T-MOBILE & cosmote και έβαλαν χειροκίνητα το APN που στο προτείνω ή έβαλαν ελληνική εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετα την αναβαθμιση εχω θεμα με το μικροφωνο.Ενω τους ακου μια χαρα, με ακουν λες και μιλαω απο μακρυα ενω πριν την αναβαθμιση δεν ειχα τετοιο θεμα.Λετε να κανω hard reset?Θα χασω δεδομενα? Πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω είχαν και άλλοι θέμα με T-MOBILE & cosmote και έβαλαν χειροκίνητα το APN που στο προτείνω ή έβαλαν ελληνική εκδοση

 

APN πως βρίσκω ποιο πρέπει?

Ελληνική έκδοση? πως? (Λογικά το APN είναι πιο εύκολο)

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου'ρθε η αναβάθμιση! Να την κάνω από το κινητό ή απ'το pc? Χρειάζεται μήπως κανένα Hard reset πρώτα?

 

Κοιτ αφιλε εγω και πριν και μετα εκανα hard reset και ολα μου ειναι ρολοι.Την εκανα με το pc αν δεν βαριεσαι να το ξαναστηνεις καντο αλλιως δεν ειναι απαραιτητο!!! Αν το κανεις κανε πρωτα ενα backup !!! :p

 

Εγω παντως μετα την αναβαθμιση εχω θεμα με το μικροφωνο.Ενω τους ακου μια χαρα, με ακουν λες και μιλαω απο μακρυα ενω πριν την αναβαθμιση δεν ειχα τετοιο θεμα.Λετε να κανω hard reset?Θα χασω δεδομενα? Πως γινεται?

 

Ναι αν κανεις θα χαθουν τα παντα..Κανε πρωτα ενα back up στον υπολογιτη τα παντα και μετα καντο!!Γενικα το hard reset βοηθαει στα κουλα προβληματα χωρις να ειναι παντα απαραιτητο !! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η αναβάθμιση ?,προσφέρει κάτι καινούργιο στο τηλέφωνο?,γιατί εγώ δεν θέλω να την κάνω για να την κάνω.

Το τηλέφωνο είναι απίστευτο και σε ταχύτητα αλλά ιδίως στη μπαταρία δεν παίζεται,5 μέρες περνάω με νορμάλ χρήση,κάτι ακούω ότι με κιτκατ δεν κρατάει τόσο.Η εμπειρία μου από αναβαθμίσεις της lg δεν είναι και οι καλύτερες,μάλιστα στο 4χ που είχα πριν,η τελευταία αναβάθμιση το διέλυσε ,απίστευτα κολήματα στις αναβαθμίσεις των προγραμμάτων,και μπαταρία κάθε μέρα φόρτιση με σχεδόν μηδενική χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτ αφιλε εγω και πριν και μετα εκανα hard reset και ολα μου ειναι ρολοι.Την εκανα με το pc αν δεν βαριεσαι να το ξαναστηνεις καντο αλλιως δεν ειναι απαραιτητο!!! Αν το κανεις κανε πρωτα ενα backup !!! :p

 

 

 

Ναι αν κανεις θα χαθουν τα παντα..Κανε πρωτα ενα back up στον υπολογιτη τα παντα και μετα καντο!!Γενικα το hard reset βοηθαει στα κουλα προβληματα χωρις να ειναι παντα απαραιτητο !! ;)

 

βρε παιδιά θελω να κάνω την αναβάθμιση , αλλά όπως εχω διαβάσει είναι καλυτερα να κάνω πριν και μετα hard reset αφου πάρω πρωτα το backup.

πως το κάνω το backup με το pc ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η αναβάθμιση ?,προσφέρει κάτι καινούργιο στο τηλέφωνο?,γιατί εγώ δεν θέλω να την κάνω για να την κάνω.

Το τηλέφωνο είναι απίστευτο και σε ταχύτητα αλλά ιδίως στη μπαταρία δεν παίζεται,5 μέρες περνάω με νορμάλ χρήση,κάτι ακούω ότι με κιτκατ δεν κρατάει τόσο.Η εμπειρία μου από αναβαθμίσεις της lg δεν είναι και οι καλύτερες,μάλιστα στο 4χ που είχα πριν,η τελευταία αναβάθμιση το διέλυσε ,απίστευτα κολήματα στις αναβαθμίσεις των προγραμμάτων,και μπαταρία κάθε μέρα φόρτιση με σχεδόν μηδενική χρήση.

τι να σου πω ρε φιλε, και εγω την εκανα και δεν βλεπω καμια διαφορα. αν θελω μπορω να ξαναγυρίσω στην 4.2.2? και αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

APN πως βρίσκω ποιο πρέπει?

Ελληνική έκδοση? πως? (Λογικά το APN είναι πιο εύκολο)

 

Το αναφέρουν σε προηγούμενα ποστ, αν δεν το βρεις τηλέφωνο στον πάροχο, δεν έχω cosmote Για να σου πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αξίζει η αναβάθμιση ?,προσφέρει κάτι καινούργιο στο τηλέφωνο?,γιατί εγώ δεν θέλω να την κάνω για να την κάνω.

Το τηλέφωνο είναι απίστευτο και σε ταχύτητα αλλά ιδίως στη μπαταρία δεν παίζεται,5 μέρες περνάω με νορμάλ χρήση,κάτι ακούω ότι με κιτκατ δεν κρατάει τόσο.Η εμπειρία μου από αναβαθμίσεις της lg δεν είναι και οι καλύτερες,μάλιστα στο 4χ που είχα πριν,η τελευταία αναβάθμιση το διέλυσε ,απίστευτα κολήματα στις αναβαθμίσεις των προγραμμάτων,και μπαταρία κάθε μέρα φόρτιση με σχεδόν μηδενική χρήση.

 

Το λίγο διάστημα που το έχω δεν παρατήρησα κάτι τρομερό και αν δεν υπήρχε αυτό το Μοντ για την κάμερα σε slomo μπορεί να έμενα στην προηγούμενη.....

Link to comment
Share on other sites

ok με το root για 4.4.2 κανενα προβλημα και απο εμενα πολυ απλο και γρηγορο σαν διαδικασια

 

δεν κανετε κανεναν συντομο ελληνικο οδηγο παιδες?

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνωμη που χαλαω τη ροη της κουβεντας για την αναβαθμιση και τις διαφοροποιησεις της απο την προηγουμενη firmware αλλα θα ηθελα την βοήθειά σας.

κάτοχος lg g. Θέλω να παραμεινω στην lg (περιεργως :p) και σκεφτομαι να ανεβω κατηγορία (φυσικα και το g μια κατηγοριαρα μονο του χωρις αντιπαλο για το τοτε αλλα και για το σημερα vfm) πηγαινοντας προς το g2.

Θα ηθελα να μου προτεινετε skroutzομαγαζα αξιοπιστα. Διαβασα τελευταιες σελιδες για Kizer store. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

δεν κανετε κανεναν συντομο ελληνικο οδηγο παιδες?

 

Κατεβαζεις το ioroot απο εδω :http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/ioroot/ioroot25.zip

Το ξεζιπαρεις σε ενα φακελο στην επιφανεια εργασειας που τιν ονομαζεις ioroot.

Ενεργοποιούμε το Developer Mode (Επιλογές προγραμματιστή) στη συσκευή μας, πηγαίνοντας ρυθμίσεις→Σχετικά με το τηλέφωνο→Πληροφορίες λογισμικού και πατώντας συνεχόμενα τον ''Αριθμό κατασκευής'' για κάποιες φορές.

Πηγαίνουμε 2 φορές πίσω στο μενού και μπαίνουμε στις ''Επιλογές προγραμματιστή'' ενεργοποιώντας το USB Debugging (Εντοπισμός σφαλμάτων USB).

Συνδεουμε το τηλεφωνο με το pc. Μετα με πατημενο το πληκτρο shift κανουμε δεξι κλικ στον φακελο που ξεζιπαραμε το αρχειο μας και επιλεγουμε ανοιγμα παραθυρου εντολων εδω. Στο τερματικο που μας ανοιγει δινουμε τις κατω εντολες μια μια:

adb devices

adb reboot recovery ( οταν επανακινησει το τηλεφωνο μας σε recovery επιλεγουμε την εντολη 'apply update from adb' και παταμε μετα το power μπουτον.)

adb sideload kk_root.zip

Μολις τελειωσει η διαδικασια παταμε rebbot στο μενου του recovery και ειμαστε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνωμη που χαλαω τη ροη της κουβεντας για την αναβαθμιση και τις διαφοροποιησεις της απο την προηγουμενη firmware αλλα θα ηθελα την βοήθειά σας.

κάτοχος lg g. Θέλω να παραμεινω στην lg (περιεργως :p) και σκεφτομαι να ανεβω κατηγορία (φυσικα και το g μια κατηγοριαρα μονο του χωρις αντιπαλο για το τοτε αλλα και για το σημερα vfm) πηγαινοντας προς το g2.

Θα ηθελα να μου προτεινετε skroutzομαγαζα αξιοπιστα. Διαβασα τελευταιες σελιδες για Kizer store. Ισχύει;

 

Ισχύει απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

Και τα προβληματα μετα την αναβαθμιση σε κιτ κατ συνεχιζονται.Σειρα εχει το ραδιοφωνο.Οταν βαλω να ακουσω ραδιοφωνο ακουγεται απο τα ακουστικα κατι σαν σφυριγμα οχι συνεχομενο ομως.Περισσοτερο μοιαζει ,με σηματα μορς.Εχει τυχει σε καποιον αλλον?
Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω γιατι ηδη μαζευτικαν δυο προβληματα στις πρωτες 4 μερες.Ενα με το μικροφωνο που δεν με ακουνε και τωρα το ραδιοφωνο.Και να πω οτι το φορτωσα με ενα καρο προγραμματα.Μακαρι να ειναι απο αυτο και να στρωσει αλλοιως πρωι πρωι αυριο το παω στο σερβις και ας βγαλουν ακρη αυτοι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...