Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τι ειναι το APN και που το βρισκεις;

 

Με παρατεταμένο πάτημα στο εικονίδιο που ενεργοποιείς τα "Δεδομένα" σε οδηγεί στη ρυθμίσεις δικτύων κιν. τηλεφωνίας. Από εκεί ρυθμίζεις και τα "Ονόματα σημείου πρόσβασης" ή αλλιώς APN.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ήμουν σε 4.2.2 Γερμανική TMobile. πριν κάτι μέρες πέρασα την πορτογαλική 4.4 και σήμερα που βγήκε η 4.4 για Γερμανικά TMobile είπα να την περάσω για να είμαι και με το firmware που προορίζεται για τη συσκευή μου. η διαδικασία πήγε μια χαρά, αλλά στο download mode που μπήκε το κινητό έλεγε με κόκκινα γράμματα ROOTED ενώ δεν έχω κάνει ποτέ root. και μπήκα και manually μετά το update σε download mode και το λέει ακόμα. πώς φεύγει αυτό;

 

Σημείωση: έκανα factory reset και πριν την αναβάθμιση και μετά.

 

sorry που ξαναpostάρω, αλλά ξαναπέρασα την ίδια rom (4.4 tmobile) μπας και φύγει αυτό το rooted, αλλά τίποτα. ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να φύγει;

Link to comment
Share on other sites

Και στη δική μου περίπτωση (T-Mobile) δεν είχε περασμένο το APN (cosmote) μετά το update. Το έβαλα χειροκίνητα και μου δείχνει κανονικά το εικονίδιο της ταχύτητας σύνδεσης. Δεν έκανα reset ούτε πριν ούτε και μετά.

 

Εχω κανει αλλα 3 factory reset και ξαναπερναω το APN, αλλα δεν μου βγαζει τα σηματακια με τιποτα. Ρε τι παθαμε γ@μω ^Τ%#()*@^%#

βραδιατικα.

Link to comment
Share on other sites

Το factory reset μεσω μενου εχει καμια διαφορα στο τι κανει με το hard reset με τα κουμπια? Να το δοκιμασω αν ειναι να σωθω
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποτα θα βγει ΟΤΑ?? ή συνηθως μετα απο ποσο καιρο βγαινει συνηθως???

Kανείς δε ξέρει.

Το factory reset μεσω μενου εχει καμια διαφορα στο τι κανει με το hard reset με τα κουμπια? Να το δοκιμασω αν ειναι να σωθω

Το ίδιο είναι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποτα θα βγει ΟΤΑ?? ή συνηθως μετα απο ποσο καιρο βγαινει συνηθως???

Τί κινητο εχεις;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το ελληνικο g2 μπηκα στο lg mobile support tool και μου το αναβαθμησε με την D80220b-EUR-XX.

ειναι η ιδια με την Ελληνικη;

το τηλεφωνο δεν ειναι πειραγμενο.

μπορω να του περασω την Ελληνικη χωρις root;

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ. Αφού βρήκε αυτόματα την συγκεκριμένη αναβάθμιση συνδέοντας το κινητό, αυτή δεν είναι η σωστή και για τα Ελληνικά g2;

Link to comment
Share on other sites

ήμουν σε 4.2.2 Γερμανική TMobile. πριν κάτι μέρες πέρασα την πορτογαλική 4.4 και σήμερα που βγήκε η 4.4 για Γερμανικά TMobile είπα να την περάσω για να είμαι και με το firmware που προορίζεται για τη συσκευή μου. η διαδικασία πήγε μια χαρά, αλλά στο download mode που μπήκε το κινητό έλεγε με κόκκινα γράμματα ROOTED ενώ δεν έχω κάνει ποτέ root. και μπήκα και manually μετά το update σε download mode και το λέει ακόμα. πώς φεύγει αυτό;

 

Σημείωση: έκανα factory reset και πριν την αναβάθμιση και μετά.

 

Με αφορμή το μήνυμά σου να γράψω ότι πραγματοποίησα πριν λίγο κι εγώ την αναβάθμιση(reset δεν έκανα ούτε πρίν ούτε μετά την αναβάθμιση) από 4.2.2 σε 4.4.2 μέσω lg suite σε ελληνική συσκευή από Πλαίσιο αγορασμένη πρώτο χέρι από εμένα. Στην αρχή της αναβάθμισης μου έλεγε unrooted αλλά πρoχωρώντας, κάποια στιγμή το unrooted έγινε rooted με κόκκινα γράμματα!(το βγάζει και στο download mode). Να τονίσω ότι ποτέ δεν έκανα ροοτ το τηλέφωνό μου ούτε πέρασα κάποια άλλη ρομ. Είμαι από την αρχή με την 4.2.2 που είχε από μόνο του. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό το rooted;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το μήνυμά σου να γράψω ότι πραγματοποίησα πριν λίγο κι εγώ την αναβάθμιση(reset δεν έκανα ούτε πρίν ούτε μετά την αναβάθμιση) από 4.2.2 σε 4.4.2 μέσω lg suite σε ελληνική συσκευή από Πλαίσιο αγορασμένη πρώτο χέρι από εμένα. Στην αρχή της αναβάθμισης μου έλεγε unrooted αλλά πρoχωρώντας, κάποια στιγμή το unrooted έγινε rooted με κόκκινα γράμματα!(το βγάζει και στο download mode). Να τονίσω ότι ποτέ δεν έκανα ροοτ το τηλέφωνό μου ούτε πέρασα κάποια άλλη ρομ. Είμαι από την αρχή με την 4.2.2 που είχε από μόνο του. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό το rooted;

 

Τοσο προβληματικη αναβαθμιση δεν εχω ξαναδει. Τα εχει κανει θαλασσα η LG.

 

Μπορει καποιος παρακαλω να ποσταρει ρυθμισεις apn cosmote μπας και εκανα κανενα λαθος εκει?

Edited by DarthGRE
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν άτομα που αναβάθμισαν ελληνικές συσκευές μέσω lg suite να μου πουν αν τους έχει βγάλει στο download mode την ένδειξη rooted;
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν άτομα που αναβάθμισαν ελληνικές συσκευές μέσω lg suite να μου πουν αν τους έχει βγάλει στο download mode την ένδειξη rooted;

 

Ελληνικό και εγώ, την ώρα της αναβάθμισης παρατήρησα την κόκκινη λέξη rooted αλλά δεν έδωσα σημασία. Πρέπει να ανησυχούμε; :-)

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό και εγώ, την ώρα της αναβάθμισης παρατήρησα την κόκκινη λέξη rooted αλλά δεν έδωσα σημασία. Πρέπει να ανησυχούμε; :-)

 

Φαντάζομαι ότι θεωρητικά βγαίνουμε εκτός εγγύησης αλλά από την στιγμή που γίνεται από πρόβλημα( ; ) της lg δεν θα έχουμε θέμα. Αύριο πάντως σκοπεύω να τους πάρω τηλέφωνο να δω τι μου λένε γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι έδωσα 600€ για να μην έχω εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι θεωρητικά βγαίνουμε εκτός εγγύησης αλλά από την στιγμή που γίνεται από πρόβλημα( ; ) της lg δεν θα έχουμε θέμα. Αύριο πάντως σκοπεύω να τους πάρω τηλέφωνο να δω τι μου λένε γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι έδωσα 600€ για να μην έχω εγγύηση.

 

Ενημέρωσε τι θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε τι θα σου πουν.

 

Οκ αν και κάτι μου λέει πως δεν θα έχουν ιδέα! Μην σου πω πως δεν θα ξέρουν καν ότι κυκλοφόρησε η kitkat :P

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν και κάτι μου λέει πως δεν θα έχουν ιδέα! Μην σου πω πως δεν θα ξέρουν καν ότι κυκλοφόρησε η kitkat :P

 

Χαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν και κάτι μου λέει πως δεν θα έχουν ιδέα! Μην σου πω πως δεν θα ξέρουν καν ότι κυκλοφόρησε η kitkat :P

 

Μπορείτε πολύ εύκολα να βγάλετε το root βρε παιδιά, γιατί να το πάτε service ρουταρισμενο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε πολύ εύκολα να βγάλετε το root βρε παιδιά, γιατί να το πάτε service ρουταρισμενο;

 

Mα δεν κάναμε κανένα ροοτ και προσωπικά δεν σκοπεύω να το πάω στο service, ας βρουν την άκρη από την lg με καμιά αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι θεωρητικά βγαίνουμε εκτός εγγύησης αλλά από την στιγμή που γίνεται από πρόβλημα( ; ) της lg δεν θα έχουμε θέμα. Αύριο πάντως σκοπεύω να τους πάρω τηλέφωνο να δω τι μου λένε γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι έδωσα 600€ για να μην έχω εγγύηση.

 

Ρε συ gre κανεις unroot και εχες παλι εγγυηση. Δεν ειναι samsung.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ gre κανεις unroot και εχες παλι εγγυηση. Δεν ειναι samsung.

 

Αν δεις τι έγραψα στην προηγούμενη σελίδα θα καταλάβεις ότι δεν έχω κάνει ποτέ ροοτ ή αλλαγή ρομ. Εκτός και αν η lg μαζί με την KitKat μας κάνει δώρο και το ροοτ :D

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τι έγραψα στην προηγούμενη σελίδα θα καταλάβεις ότι δεν έχω κάνει ποτέ ροοτ ή αλλαγή ρομ. Εκτός και αν η lg μαζί με την KitKat μας κάνει δώρο και το ροοτ :D

Ναι, ειδα τι εγραψες. Δεν μπορω να καταλαβω ομως:

 

- ''από την στιγμή που γίνεται από πρόβλημα( ; ) της lg δεν θα έχουμε θέμα''

- Τί θεμα να εχεις;

 

- ''Αύριο πάντως σκοπεύω να τους πάρω τηλέφωνο''

- Να τους πεις τί;

 

- ''δεν μπορώ να διανοηθώ ότι έδωσα 600€ για να μην έχω εγγύηση''

- Ποιος ειπε οτι δε θα εχεις εγγυηση;

 

Δεν γινεται η αναβαθμιση να σου περασει απο μονη της root. Αλλα και να γινοταν, ξεγινεται. Αρα δεν παιζει προβλημα.

 

Και τελειωνοντας σου προτεινω, εννοειται, να ρουτάρεις τη συσκευη. Δε φανταζεσαι τί θα μπορεις να κανεις και ποσο χρησιμο ειναι. :)

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μετά από 14 μέρες συνύπαρξης με το nexus 5 δεν άντεξα άλλο...Back to G2...

 

Και ότι και να λέμε η διαφορά με kit kat είναι εμφανης...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μετά από 14 μέρες συνύπαρξης με το nexus 5 δεν άντεξα άλλο...Back to G2...

 

Και ότι και να λέμε η διαφορά με kit kat είναι εμφανης...

 

Γιατι τοση απογοητευση απ το nexus 5??

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοση απογοητευση απ το nexus 5??

 

Με τη χρήση που κάνω η μπαταρία μου άντεχε μισή μερα...

Επίσης μου έλειψε αυτή η οθόνη...

Αν βάλεις και τη συνήθεια του double tap, το καλύτερο WiFi/data signal δε δυσκολεύτηκα να έρθω πίσω πάλι...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...