Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπρεπε να την έχεις πάρει ήδη.Σύνδεσε το στον υπολογιστή με pc suite να δεις τι σου βγάζει.

Να ρωτήσω και εγώ αν ξέρει κάποιος.Έχω 32αρι με κωδικό MAL και κανονικά βγάζει ότι πρέπει να έχει HKG d80210b,αλλά εγώ πέρασα τη open Europe.Θα μου έρθει ΟΤΑ ή τζάμπα περιμένω?

 

Το σύνδεσα και μου εμφάνισε ότι φοράω την τελευταία :-/

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω Εγγλέζικη συσκευή, συνδέω το κινητό με το lg pc suite μέσω wifi και όταν πατάω "Έλεγχος αναβάθμισης" μου βγάζει μήνυμα "Δεν μπορεί να γίνει αναβάθμιση όταν είστε συνδεδεμένοι μέσω wifi. Συνδεθείτε μέσω usb και προσπαθήστε ξανά." Και όταν συνδέομαι μέσω usb μου λεέι ότι δεν υπάρχει νεότερη αναβάθμιση.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιτελους αναβαθμιση για τα ελληνικα G2 !!!! yioupiiiii Αντε να δουμε τι διαφορες θα εχουμε?

:lol: Αντε καλοριζικο σε ολους και σε ολες που εχουμε το G2

 

Απο υπολογιστή; Γιατί ΟΤΑ από το τηλέφωνο δεν βρίσκει τίποτα. Με έβαλες στην πρίζα τώρα. :-)

Link to comment
Share on other sites

Απο υπολογιστή; Γιατί ΟΤΑ από το τηλέφωνο δεν βρίσκει τίποτα. Με έβαλες στην πρίζα τώρα. :-)

 

απο υπολογιστη, αυτην την στιγμη κανω αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Έχω Εγγλέζικη συσκευή, συνδέω το κινητό με το lg pc suite μέσω wifi και όταν πατάω "Έλεγχος αναβάθμισης" μου βγάζει μήνυμα "Δεν μπορεί να γίνει αναβάθμιση όταν είστε συνδεδεμένοι μέσω wifi. Συνδεθείτε μέσω usb και προσπαθήστε ξανά." Και όταν συνδέομαι μέσω usb μου λεέι ότι δεν υπάρχει νεότερη αναβάθμιση.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Τίποτα δεν συμβαίνει,απλά δεν έχει έρθει ακόμα στα εγγλέζικα. Ούτε εμένα έχει έρθει ακόμα,επίσης εγγλέζικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι η μόνη τόσο άτυχη της υπόθεσης αφού με Πολωνικό 401, 2 μέρες με την KitKat το κινητό μου υπολειτουργεί. Στη stock rom τρέχανε όλα άψογα και τώρα έχω πρόβλημα με το gps, δεν κλειδώνει δορυφόρους, κατά συνέπεια έχω πρόβλημα και με τις τοποθεσίες σε όλες τις εφαρμογές. Τη μπαταρία την πίνει νεράκι, εντάξει δεν έβλεπα και τα 8ωρα που έχετε εσείς αλλά τώρα με το ζόρι βγάζει 5ωρο με Greenify πάνω. Πρόβλημα έχω επίσης με τη διαχείριση της RAM. Και όλα αυτά μετά από ένα soft reset και ένα hard reset. Υπάρχει κάποιος που να έχει κάποια ή όλα αυτά τα προβλήματα; Αν ναι, καμία ιδέα κανείς για το πως μπορώ να το διορθώσω ή πως μπορώ να επιστρέψω στην official 4.2 ROM;
Link to comment
Share on other sites

ΠΛηροφοριακά όσοι έχουν Γερμανικό T-Mobile μπορούν να κατεβάσουν την 4.4.2 απο το PC Suite . Μόλις τώρα την κατεβάζω !!!

 

:lol:

 

επιτελους έγινε το θαύμα :)

πως κάνουμε hard reset ?

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

πως κάνουμε hard reset ?

 

Κρατάς πατημένο το κάτω κουμπί του ήχου και το power με κλειστό το τηλέφωνο. Μόλις εμφανιστεί το σήμα της LG, αφήνεις το power μόνο και το ξαναπατάς. Το κρατάς πατημένο μέχρι να εμφανιστεί το μενού. Από εκεί και πέρα είναι κάπως self-explanatory. Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο πάντως γιατί κι εγώ όπως και πολλοί άλλοι έχω προβλήματα και δεν ξέρω αν θα στρώσουν με τον καιρό ή σε πόσο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να μην ψάχνω 500 σελίδες:

1. Η ποιότητα των υλικών του είναι καλή ή σας χαλάει; Ρωτάω κυρίως για το πίσω μέρος που φαίνεται να είναι πλαστικό.

2. Είμαι 35 χρονών αλλά έχω μικρά χέρια για την ηλικία μου. Λέτε να μη με βολέψει τόσο ογκώδες κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να μην ψάχνω 500 σελίδες:

1. Η ποιότητα των υλικών του είναι καλή ή σας χαλάει; Ρωτάω κυρίως για το πίσω μέρος που φαίνεται να είναι πλαστικό.

2. Είμαι 35 χρονών αλλά έχω μικρά χέρια για την ηλικία μου. Λέτε να μη με βολέψει τόσο ογκώδες κινητό;

 

1.η ποιότητα είμαι αρκετά καλή για το είδος του δηλαδή πλαστικό κ.τ.λ.

2. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα θα το συνηθίσεις.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιβεβαιωνω και εγω πως ηρθε η αναβαθμιση 4.4.2 και για τα ελληνικα κινητα!! :w00t: Το κινητο μου ειναι απο πλαισιο και με παρτιδα 309. Το εβαλα στο lg pc suite για να μου την δειξει γιατι ota δεν μου την εβγαζε !! Δεν προλαβαινω να την περασω τωρα. Πρωτα να κανω καποια save που θελω και αυριο με την ησυχια μας !!! Πριν και μετα hard reset και μετα update !! Αν καποιος με ελληνικο την εχει βαλει ας μας πει εντυπωσεις !! ;) ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να κάνω link το dropbox μέσο του τηε εφαρμογής safe in Cloud Password για να μπορώ να το συγχρονίσω με το dropbox αλλά πατάω το πράσινο κουμπάκι "Allow" αλλά δεν κάνει τίποτα , μένει έκεί όπως στην φωτό . Τί είναι τούτο ?
Link to comment
Share on other sites

Το δυστύχημα είναι ότι φοράνε την open και συνήθως οι open αργούν γενικά. Τα ίδια γίνονταν και στα samsung . Εκεί βέβαια τελευταία ήταν τα ελληνικά τηλέφωνα και πάντα πρώτα τα γερμανικά . Εντάξει θα έρθει κι αυτή.

 

Η open τι είναι????

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε για ελληνικές και άλλες εκδόσεις... μήπως πρέπει να προσέξω τίποτα στην αγορά του κινητού; Αν τελικά την κάνω θα την κάνω online από σκρουτζομάγαζα.
Link to comment
Share on other sites

Το δυστύχημα είναι ότι φοράνε την open και συνήθως οι open αργούν γενικά. Τα ίδια γίνονταν και στα samsung . Εκεί βέβαια τελευταία ήταν τα ελληνικά τηλέφωνα και πάντα πρώτα τα γερμανικά . Εντάξει θα έρθει κι αυτή.

 

H open τι είναι???

Link to comment
Share on other sites

Γινεται reset με το update (χανονται επαφες/αρχεια κλπ);

 

ΥΓ: Επιβεβαιωνω και εδω με ελληνικο G2 οτι ειναι διαθεσιμο update μεσω PC Suite. Με OTA οχι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Κιτ κατ και σε μένα ΟΤΑ σε ρουμάνικο (απο την προσφορά με το kamthing)

Ολά καλά και γρήγορα χωρίς αναγκη για reset

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει κανεις Lg g2 16gb united kindom? Ξέρετε γιατι δεν εχω πάρει ακομα την Kitkatt?

 

Δεν έχει έρθει ακόμα σε εμάς, μην τρελαινεστε ρε παιδιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...