Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Μολις παρελαβα την συσκευη αλλα με μεγαλη μου εκπληξη ειδα οτι η καρτα sim που εχω ειναι μικρη ωστε να μπει...Ηταν απο το iphone 5αρι που ειχα.Τωρα τι κανω;Γινετε καμμια πατεντα ωσπου να παραγγειλω αλλη για αυτο το κινητο;Μενω σε νησι,wind δεν εχουμε εδω και οπως καταλαβαινετε θα παρει καμμια βδομαδα...Θα σκασω!

Από mini sim σε micro κάτι γίνεται. Από nano σε micro δυστυχώς όχι. Μόνο με ανταπτοράκι κι αυτό δεν θα στο συνιστούσα γιατί μπορεί να χαλάσεις τις επαφές μέσα που πατάει η κάρτα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηγαινε σε ενα οποιοδηποτε καταστημα της εταιρειας που ανηκεις(vodafone, wind, γερμανος) και ζητησε αντικατασταση sim με κοστος 5ευρω. Η ενεργοποιηση γινεται αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε ενα οποιοδηποτε καταστημα της εταιρειας που ανηκεις(vodafone, wind, γερμανος) και ζητησε αντικατασταση sim με κοστος 5ευρω. Η ενεργοποιηση γινεται αμεσως.

Tι φοραει ακριβως;micro sim;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Micro sim παιρνει.

H ενεργοποιηση της καινουργιας καρτας μπορει να την κανουν χωρις την συσκευη και να μου την στειλουν;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Nova και δε δουλεύει το double tap για ξεκλείδωμα. Κάποιος εδώ μου είχε πει ότι δουλεύει, μήπως κάτι μου διαφεύγει;

Βλακειες λέω, μια χαρά δουλεύει. Στο κλείδωμα είχα θέμα, αλλά είχαξξεχάσει να βάλω το screen off. :-P

 

Ξέρει κανείς κάνεις πως γίνεται σε Nova να είναι διάφανο το φόντο στα soft buttons, όπως είναι στον μαμισιο launcher;

Edited by mindfield

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάνεις πως γίνεται σε Nova να είναι διάφανο το φόντο στα soft buttons, όπως είναι στον μαμισιο launcher;

 

Root και g2 xposed.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μολις παρελαβα την συσκευη αλλα με μεγαλη μου εκπληξη ειδα οτι η καρτα sim που εχω ειναι μικρη ωστε να μπει...Ηταν απο το iphone 5αρι που ειχα.Τωρα τι κανω;Γινετε καμμια πατεντα ωσπου να παραγγειλω αλλη για αυτο το κινητο;Μενω σε νησι,wind δεν εχουμε εδω και οπως καταλαβαινετε θα παρει καμμια βδομαδα...Θα σκασω!

 

οχι ρε φιλαρα μην κάνεις έτσι κανένα πρόβλημα. Και εγώ από iphone 5 πήγα σε g2. Είχα αγοράσει από vodafone ενα ανταπτοράκι με 2 Ε και το έβαλα αμέσως. Θέλει λίγη προσοχή για να το εφαρμόσεις άλλα όχι και κάτι ιδιαίτερα δύσκολο. Μου λειτουργεί απροβλημάτιστα εδώ και 2 εβδομάδες. Αν φοβάσαι να το βάλεις πες σε κάποια από τα παιδια στο μαγαζί που θα το αγοράσεις.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μολις παρελαβα την συσκευη αλλα με μεγαλη μου εκπληξη ειδα οτι η καρτα sim που εχω ειναι μικρη ωστε να μπει...Ηταν απο το iphone 5αρι που ειχα.Τωρα τι κανω;Γινετε καμμια πατεντα ωσπου να παραγγειλω αλλη για αυτο το κινητο;Μενω σε νησι,wind δεν εχουμε εδω και οπως καταλαβαινετε θα παρει καμμια βδομαδα...Θα σκασω!

 

Φιλε στην σκοπελο δεν εχει κανενα μαγαζι???Εγω στην θεση σου θα περιμενα 1 νεα καρτα sim και εφοσον το κινητο ειναι ολοκαινουργιο εγω εχω χαλασει επαφες κινητου με ανταπτορα γιατι δεν ειναι με μεταλλικο καπακι οπως ειχαν παλια καποια κινητα και το εβαζες απο πανω και απλα καθοταν μου το εχει πει και μαγαζι αυτο ειναι συρταρωτο και ετσι οπως ειναι στα πλαγια η θηκη της sim λιγο να μην μπει σωστα θα τραβας τα μαλλια σου μετα.....!!! Η Μπορει να μπει και στο βγαλε να φρακαρει... Γιαυτο αστο για 5€ που κανει!!!Ποιο κοντα σε σενα νησι εχει wind?? ;)

Edited by mindfield

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Η micro sim ενεργοποιειται χωρις τη συσκευη. Δε σου τη στελνουν. Την παιρνεις απ το καταστημα επιτοπου. Μην μπλεκεις με ανταπτορακια. Τι 2 ευρω...τι 5 που κανει η micro sim. Κανε σωστες δουλειες.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάνεις πως γίνεται σε Nova να είναι διάφανο το φόντο στα soft buttons, όπως είναι στον μαμισιο launcher;

 

Μόλις βάλεις 4.4.2 και έχεις nova prime 2.3 Έχει επιλογή στις ρυθμισεις.Μόνο στην 4.4.2 όμως..και δεν χρειάζεται και ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βάλεις 4.4.2 και έχεις nova prime 2.3 Έχει επιλογή στις ρυθμισεις.Μόνο στην 4.4.2 όμως..και δεν χρειάζεται και ρουτ

 

Ωραία, περιμένουμε λοιπόν. Τώρα πόσο θα περιμένουμε είναι άλλη ιστορία αυτή. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,εχω αυτην την εφαρμογη για την φωτεινοτητα "lux auto brightness"δουλευει αψογα,το μονο που παρατηρω ειναι οταν το εχω στην τσεπη κ καποιος με καλει την ημερα,οταν το βγαζω απο την τσεπη για να απαντησω εξακολουθει να μενει σκοτεινη η οθονη μεχρι να απαντησω,υπαρχει καμια ρυθμιση να κανω στην εφαρμογη?γνωριζει καποιος?

 

Αυτό το πρόβλημα είχα και εγώ με το lux auto brightness οταν είχα το κινητό μου στο τσαντάκι της μέσης και οταν χτυπούσε δεν μπορούσα να δω ποιος είναι διότι η οθόνη ήταν μαύρη . Παρόλο το είχα στο Dynamicly . Κρίμα διότι μου είχε λύση το πρόβλημα με το auto brightness . Καμία ιδέα απο κάποιον άλλο που είχε παρόμοιο πρόβλημα αν το έλυσε ? ......

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Τις επαφες απο το icloud που εχω πως θα τις περασω στο κινητο τωρα;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφες απο το icloud που εχω πως θα τις περασω στο κινητο τωρα;Ευχαριστω.

 

Export contacts σε Vcards(.vcf) file και το κάνεις import στο λογαριασμό σου gmail , και μετά κάνεις συγχρονισμό . Αν δεν έχεις....φτιάξε έναν λογαριασμό gmail ....

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και το δικό μου κινητό είναι 6NE και παρτίδα 311 αλλά δεν μπόρεσα να το αναβαθμίσω μέσω pc suite...μου την βρήκε την KitKat αλλά έκανε σφάλμα το pc suite στην ενημέρωση οπότε μάλλον θα περιμένω να έρθει σε OTA. Ακόμα δεν κατάφερα να βρώ για ποιά χώρα προορίζεται (αν και τα βιβλιαράκια μέσα είναι γραμμένα στις Σκανδιναβικές γλώσσες), το μόνο που βρήκα είναι οτι στο site που ελέγχεις χώρα μέσω imei έλεγε made for: vodafone. Για να σου έβγαλε τώρα και λογότυπο της vodafone μάλλον είναι σίγουρα branded. Τι δίκτυο του έχεις;

Όταν μου έρθει και σε μενα η kitkat (μάλλον θα αργήσει σε OTA) και το θυμηθώ θα γράψω τίποτα για το πως πάει.

Northen Europe ειναι σαν το δικο μου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει flash player εδω και 2 μερες και ολα καλα. Σημερα κατι επαθε και μου βγαζει σε ολα τα βιντεο video not found or access denied.... ξαναπερασα το flash αλλα τπτ.καμια λυση;με στοκ browser μπαινω
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Export contacts σε Vcards(.vcf) file και το κάνεις import στο λογαριασμό σου gmail , και μετά κάνεις συγχρονισμό . Αν δεν έχεις....φτιάξε έναν λογαριασμό gmail ....

Σε hotmail δε γινετε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σε hotmail δε γινετε;

 

Δέν το έχω ψάξει καθόλου να σου πώ την αλήθεια με hotmail διότι δέν το δουλεύω καθόλου . Δοκίμασε το . Κοίταξε αν έχει να κάνεις import αρχείο .vcf . Η άλλη λύση είναι να το κάνεις μέσο pc suite της LG .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα είχα και εγώ με το lux auto brightness οταν είχα το κινητό μου στο τσαντάκι της μέσης και οταν χτυπούσε δεν μπορούσα να δω ποιος είναι διότι η οθόνη ήταν μαύρη . Παρόλο το είχα στο Dynamicly . Κρίμα διότι μου είχε λύση το πρόβλημα με το auto brightness . Καμία ιδέα απο κάποιον άλλο που είχε παρόμοιο πρόβλημα αν το έλυσε ? ......

 

σε ολα ειναι τελεια εφαρμογη,μακαρι να γνωριζει καποιος τι ακριβως γινεται..

Link to comment
Share on other sites

Δέν το έχω ψάξει καθόλου να σου πώ την αλήθεια με hotmail διότι δέν το δουλεύω καθόλου . Δοκίμασε το . Κοίταξε αν έχει να κάνεις import αρχείο .vcf . Η άλλη λύση είναι να το κάνεις μέσο pc suite της LG .

Kαι πως γινετε με το pc suite;:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOSSSS είχα Stock 4.2.2 με root και πέρασα TWRP 2.6.3.3 Recovery και από την βιασύνη μου αντί να κάνω Wipe Dalvik cache , System , Data and cache για να περάσω την 4.4.2 την Γερμανική Root είχε μια επιλογή στο TWRP Recovery που έλεγε Format Data και πάτησα κατά λάθος ναι νομίζοντας ήταν εκεί η επιλογή. Η συσκευή δεν ξεκινάει με τίποτα εμφανίζει μόνο το λογότυπο της LG. Στα μόνα που μπορώ να μπω είναι Recovery Mode και Download Mode. Δεν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Την πετάω στην θάλασσα πως το βλέπεται; Υπάρχει περίπτωση να έσβησε το Partition του λειτουργικού;

 

Κάποιος έμπειρος να απαντήσει παρακαλώ γιατί έφαγα μεγάλη φρίκη με την όλη υπόθεση.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...