Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πέρασα την 4.4.2 και η ταχύτητα είναι εμφανείς σε σχέση με την 4.2.2 ακόμη και από τον dialer ανοίγει αμέσως,η ραμ στα ίδια επίπεδα με την 4.2.2 ελεύθερη 600-800mb,δυστυχώς το xposed δεν δουλεύει,ελπίζω να βγει αναβάθμιση,επίσης το mod για 4k video και 120slomo δουλεύουν οκ αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει,για ART δεν υπάρχει επιλογή οπότε το ξεχνάμε

 

edit:ξέχασα να πω οτι το knock on δουλεύει πολύ καλύτερα πιάνει σχεδόν πάντα και η οθόνη ανοίγει γρηγορότερα

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να μου πεις έκδοση του Nova και αν το κινητό φοράει ρομ Vodafone ;

Ψάχνω να δω τι φταίει αν και μάλλον κάποια ρύθμιση θα είναι

 

Είναι Vodafone το 6d2 και το nova έκδοση 2.3 prime,η τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Είναι Vodafone το 6d2 και το nova έκδοση 2.3 prime,η τελευταία

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Σου δουλεύει κανονικά και αν κάνεις knock off σε άδειο σημείο στο home screen ή μόνο στο notification bar ;

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την 4.4.2 και η ταχύτητα είναι εμφανείς σε σχέση με την 4.2.2 ακόμη και από τον dialer ανοίγει αμέσως,η ραμ στα ίδια επίπεδα με την 4.2.2 ελεύθερη 600-800mb,δυστυχώς το xposed δεν δουλεύει,ελπίζω να βγει αναβάθμιση,επίσης το mod για 4k video και 120slomo δουλεύουν οκ αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει,για ART δεν υπάρχει επιλογή οπότε το ξεχνάμε

 

edit:ξέχασα να πω οτι το knock on δουλεύει πολύ καλύτερα πιάνει σχεδόν πάντα και η οθόνη ανοίγει γρηγορότερα

 

Το xposed δεν χρειάζεται ρουτ; Απ όσο ξέρω δεν υπάρχει ρουτ για την 4.4.2. Κανω καπου λάθος;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα δουλεύει το knock off σε οποιοδήποτε σημείο της οθόνης, άρα θα συνεχίσει να υπάρχει και στη νέα έκδοση.

 

Δυστυχώς δεν δουλεύει σε μένα.

Θα κάνω factory reset και ελπίζω να στρώσει.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις :-)

Link to comment
Share on other sites

Το xposed δεν χρειάζεται ρουτ; Απ όσο ξέρω δεν υπάρχει ρουτ για την 4.4.2. Κανω καπου λάθος;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665985

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι (ευτυχισμένος ) κάτοχος του g2 εδώ και 10 μέρες. Επειδή δεν είναι δυνατόν προς το παρόν να διαβάσω όλο το νήμα, έχω τις εξής απορίες-προβλήματά:

1. Το ακουστικό του τηλεφώνου (όχι με το καλώδιο) ακούγεται πολύ σιγά ενώ το ρυθμίζω με το πίσω κουμπί (το πάνω βελάκι) στο τέρμα, και αναγκάζομαι να βάζω το ηχείο. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση;

2. Συνιστάτε κάποιο πρόγραμμα που να κάνει full back up του τηλεφώνου για restore σε περίπτωση προβλημάτων;

3. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για επικοινωνία του τηλεφώνου με pc; Κάτι αντίστοιχο με το activesync για winmobiles;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι (ευτυχισμένος ) κάτοχος του g2 εδώ και 10 μέρες. Επειδή δεν είναι δυνατόν προς το παρόν να διαβάσω όλο το νήμα, έχω τις εξής απορίες-προβλήματά:

1. Το ακουστικό του τηλεφώνου (όχι με το καλώδιο) ακούγεται πολύ σιγά ενώ το ρυθμίζω με το πίσω κουμπί (το πάνω βελάκι) στο τέρμα, και αναγκάζομαι να βάζω το ηχείο. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση;

2. Συνιστάτε κάποιο πρόγραμμα που να κάνει full back up του τηλεφώνου για restore σε περίπτωση προβλημάτων;

3. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για επικοινωνία του τηλεφώνου με pc; Κάτι αντίστοιχο με το activesync για winmobiles;

 

Καλησπερα και σε εσενα.

 

1. Υπαρχει μια μικρη περιπτωση να ειναι προβληματικο το ακουστικο σου αν ειναι τοσο χαμηλη η ενταση οσο λες.

2. Υπαρχουν προγραμματα που μπορουν να σου κανουν αυτη την δουλεια και να κρατανε αντιγραφο στο κινητο ή στον υπολογιστη. Αν εισαι root το titanium backup ειναι μονοδρομος, αν οχι τοτε δοκιμασε το mybackup pro. Για αντιγραφο ασφαλειας στον υπολογιστη και να εχεις μετεπειτα την δυνατοτητα για Restore, το κανει το λογισμικο της Lg pc suite.

3. Οπως ειπα πριν, το pc suite της LG.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν θα γίνει released η αναβάθμιση για την kitkat θα μου έρθει μήνυμα στα notifications ? ή πρέπει να μπω κάπου αλλού για να δω αν έχει βγει για την κατεβάσω ? Sorry αλλά είμαι καινούργιος στα android με το G2 .

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ενεργοποιήσω την επιλογή στο κινητό "ασύρματος αποθηκευτικός χώρος" και αφού είναι στο ίδιο wifi, βάζω στο browser του laptop τη διεύθυνση που μου λέει το κινητό, αλλά τίποτα....

Ξέρει κανείς τι παίζει; Τι κάνω λάθος...; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το xposed παιζει με τη 4.4; γενικα θα μπορουμε να κανουμε οτι και στην 4.2 ; δεν εχω προβλημα να περιμενω αφου και τωρα ειμαι τελεια!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το xposed παιζει με τη 4.4; γενικα θα μπορουμε να κανουμε οτι και στην 4.2 ; δεν εχω προβλημα να περιμενω αφου και τωρα ειμαι τελεια!

 

Νομίζω ότι παίζει γιατί υπάρχει στο nexus 4

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το xposed παιζει με τη 4.4; γενικα θα μπορουμε να κανουμε οτι και στην 4.2 ; δεν εχω προβλημα να περιμενω αφου και τωρα ειμαι τελεια!

 

οχι...........

Link to comment
Share on other sites

οχι...........

 

 

Πάω πάσο :(

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχει βγει ρουτ ακόμα, η τουλαχιστον μια σίγουρη και δοκιμασμένη μέθοδος, δεν δουλεύει τίποτα που απαιτεί ρουτ, επομένως και το xposed.. Υπομονή μέχρι να βγει ρουτ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχει βγει ρουτ ακόμα, η τουλαχιστον μια σίγουρη και δοκιμασμένη μέθοδος, δεν δουλεύει τίποτα που απαιτεί ρουτ, επομένως και το xposed.. Υπομονή μέχρι να βγει ρουτ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665985 μια χαρά δουλεύει το ρουτ,το xposed δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665985 μια χαρά δουλεύει το ρουτ,το xposed δεν δουλεύει

 

Δεν δουλεύει σε όλους το ρουτ.

Σε εμένα με 16άρι ελληνικό δεν δούλεψε.

Ακόμα είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέτε η ελεύθερη ram είναι στα 600 mb εννοείτε ότι μετά απο reboot και μόλις φορτώσουν οι εφαρμογές ξεκινά με 600 free?

Μηπως κάνετε λάθος?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέτε η ελεύθερη ram είναι στα 600 mb εννοείτε ότι μετά απο reboot και μόλις φορτώσουν οι εφαρμογές ξεκινά με 600 free?

Μηπως κάνετε λάθος?

 

εγώ αυτό εννοώ

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτό εννοώ

 

Περίεργο εγώ νόμιζα ότι τα κατειλημμένα είναι 600 γιατί στο S4 KitKat, ξεκινά με 920.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο εγώ νόμιζα ότι τα κατειλημμένα είναι 600 γιατί στο S4 KitKat, ξεκινά με 920.

 

Εμένα Παιδιά πάντως μετά από reboot είναι στα ίδια με πριν,1gb free ram.Μετά από χρήση κυμαίνεται 700 με 750..Μια χαρά παίδες η kit Kat τραίνο πάει,ειδικά o browser μεγάλη διαφορά για μένα!!Συνολική εμπειρία 3 ημερών όλα πολύ καλύτερα για μένα!Αυτή η nav bar όμως πάλι τι κουμούτσα!Exposed ολέ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...