Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ να κάνω το ανάποδο ;

Από Vodafone γερμανική σε international χωρίς να έχω θέμα με την εγγύηση ;

 

Για να μην εχεις προβλημα με την εγγυηση πρεπει να φορας την ρομ που προοριζεται για το κινητο σου.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιος είναι ο σωστός τρόπος εγκατάστασης της καινούργιας rom?

Εννοώ για να κάτσει καλά. Ποια είναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθησουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο σωστός τρόπος εγκατάστασης της καινούργιας rom?

Εννοώ για να κάτσει καλά. Ποια είναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθησουμε?

Δεν υπάρχει "σωστός" τροπος.

Αν θες να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση, ακολουθείς τον παρακάτω οδηγό και κάνεις μετά μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Αν την έχεις περάσει ήδη κάνε μόνο την επαναφορά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Elthis επειδη σε ειδα να ποσταρεις XDA στο νημα για το root τα καταφερες να το ρουταρεις;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες το βράδυ φοράω 4.4.2 Γερμανική Vodafone περασμένη με flashtool και σίγουρα είναι πιο καλή και πιο γρήγορη..και ας τις φίλες σου να λένε το αντίθετοοοο

 

Κι οσο γινεται θα περι-με-νω(την international 4.4.2),απο αντιδραση το ξερω,το κανα κι αυτοοο.

 

Καλημερα.Δεν υπαρχουν αυτα τα 2 ποστ.:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Elthis επειδη σε ειδα να ποσταρεις XDA στο νημα για το root τα καταφερες να το ρουταρεις;

 

Δουλεύει μόνο με 16GB έκδοση. Με 32GB υπάρχουν θέματα στο συγκεκριμένο νήμα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει καποιος το συγκεκριμενο φλασακι στο g2 ειτε με stock rom ειτε με custom rom σε android 4.4.2 ?

http://www.public.gr/product/perifereiaka/usb-flash-disk/adata-dashdrive-durable-ud320-16gb-usb-20-mayro/prod5160749pp/

 

σκεφτομαι να το αγορασω αλλα καποιος γραφει οτι δεν το διαβαζε το κινητο του που ηταν στη 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Για να μην εχεις προβλημα με την εγγυηση πρεπει να φορας την ρομ που προοριζεται για το κινητο σου.

 

Εμένα ήταν με T-Mobile αλλά του έχω περάσει open Europe,αν του περάσω πάλι την stock που φορούσε όταν το πήρα,θα πάρει την αναβάθμιση από το Lg pc suite?

Link to comment
Share on other sites

4.4.2:Καλύτερη κάμερα για μένα με καλύτερες φωτο σε χαμηλό φωτισμό χώρις φλας,περισσότερες εφαρμογές σε lock screen,πιο γρήγορο σίγουρα σε Internet και UI,nova launcher με επιλογή διάφανου status bar και navbar(έκδοση 2.3),γρήγορο άνοιγμα επαφών,καμία σχέση με πριν.Εμένα προσωπικά έφυγε και το πρόβλημα που είχα και μου έδειχνε Φώτος και τραγούδια διπλά και δεν έβρισκα λύση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι είστε με νοβα launcher και κιτ κατ το double tap σας δουλεύει?

Αν το κάνω στο notification bar τότε δεν κλείνει το κινητό αλλά ενεργοποιηται η μπάρα οπότε είμαι αναγκασμένος να το κλείνω από το power button

Link to comment
Share on other sites

Α και μη ξεχάσω:δεύτερη μέρα που το δουλεύω και νομίζω ότι η μπαταρία είναι λίγο καλύτερη

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όσοι είστε με νοβα launcher και κιτ κατ το double tap σας δουλεύει?

Αν το κάνω στο notification bar τότε δεν κλείνει το κινητό αλλά ενεργοποιηται η μπάρα οπότε είμαι αναγκασμένος να το κλείνω από το power button

 

Εμένα δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Α και μη ξεχάσω:δεύτερη μέρα που το δουλεύω και νομίζω ότι η μπαταρία είναι λίγο καλύτερη

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμένα δουλεύει μια χαρά

 

Για το knock off λες ;

Τον έβγαλα και τον ξαναπερασα αλλά πάλι τα ίδια.

Το double tap με σβυστο το κινητό δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι βαλατε τη νεα εκδοση,τσεκαρε κανεις εαν διορθωθηκε το προβλημα με το noise cancelation?
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω,ο κωδικος προελευσης της συσκευης μου ειναι 6ΝΕ,τι κωδικο χωρας εχω?

 

Επισης με μαμα πανω και χωρις ρουτ στο antutu εβγαλε 34667 ειναι σωστο?

 

Κι εμένα 6ΝΕ είναι. Ξέρεις όντως κανείς τι προέλευσης είναι;

Link to comment
Share on other sites

Για το knock off λες ;

Τον έβγαλα και τον ξαναπερασα αλλά πάλι τα ίδια.

Το double tap με σβυστο το κινητό δουλεύει μια χαρά.

 

Ναι για το knock off

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει καποιος το συγκεκριμενο φλασακι στο g2 ειτε με stock rom ειτε με custom rom σε android 4.4.2 ?

http://www.public.gr/product/perifereiaka/usb-flash-disk/adata-dashdrive-durable-ud320-16gb-usb-20-mayro/prod5160749pp/

 

σκεφτομαι να το αγορασω αλλα καποιος γραφει οτι δεν το διαβαζε το κινητο του που ηταν στη 4.4.2

 

Φιλε μου το εχω παρει και δουλευει τελεια απλα κοιταξε και στο eshop που το εχει σε πολυ καλυτερη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το knock off

 

Μπορείς να μου πεις έκδοση του Nova και αν το κινητό φοράει ρομ Vodafone ;

Ψάχνω να δω τι φταίει αν και μάλλον κάποια ρύθμιση θα είναι

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι για την official 4.4.2 δεν υπαρχει root?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να το φορτίσω με τον φορτιστή του, αλλά με άλλο καλώδιο και φόρτιζε πολύ αργά. Μόλις έβαλα το δικό του φόρτιζε σφαίρα. Γιατί γίνεται αυτό? Άλλες συσκευές φορτίζονται κανονικά με εκείνο το καλώδιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Αγορασα το lg g2 σημερα. Εχω μερικες ερωτησεις. Οταν ειναι κλειδωμενη ο οθονη μου διχνει απο ποιον εχω αναπ κληση η sms? Ακομα απο που ρυθμιζω τον internet explorer να μην κρατα ιστορικο?
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και σε άλλο topic άλλά δεν πήρα απάντηση. Σε rooted stock rom μπορώ να λάβω την 4.4.2 μέσω OTA η με την εφαρμογή του υπολογιστή; Να υποθέσω οτι το root χάνεται;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και σε άλλο topic άλλά δεν πήρα απάντηση. Σε rooted stock rom μπορώ να λάβω την 4.4.2 μέσω OTA η με την εφαρμογή του υπολογιστή; Να υποθέσω οτι το root χάνεται;

 

Αν διάβασα σωστά, αν είσαι μονο Ρουτ το χάνεις και περνιέται μέσω ΟΤΑ κανονικά. Αν εχεις βάλει και recovery δεν θα στην περάσει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...