Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι ουτε θεμα παροχου,ουτε LG,ουτε samsung.Ειναι θεμα Android.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα!! Θέλω να ρωτήσω κάτι, όταν έχω κλειστό το κινητό και το ανοίξω αν μου έχει στείλει κάποιος μήνυμα κατά την διάρκεια που ήταν το κινητό κλειστό μόλις το ανοίξω ναι μεν θα έρθει το μήνυμα αλλά θα μου δείχνει την ώρα που άνοιξα το κινητό και όχι την ώρα που μου στείλανε το μήνυμα.. Γίνετε να βλέπουμε την ώρα που μας στείλανε το μήνυμα;; Και στις "λεπτομέριες" πάλι αυτήν την ώρα δείχνει.. :/

 

Φίλε μου η καλύτερη λύση είναι να μην κλείνεις ποτέ το τηλέφωνο!!!!:lol::lol:

Γιατί πιστεύω δεν υπάρχει λόγος για αυτό!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 συσκευες συνολο, 2 απο expansys και μια αγγλικη απο ελληνικο eshop, δυστυχως σταματησα να ασχολουμε. Τωρα ειμαι με αλλη συσκευη. Το G2 ειναι συσκευαρα αλλα με μικρα θεματακια που ενοχλουν. Οντως χανει την ωρα, το σημα δεν εχει καμια σχεση σε ποιοτητα με αλλες συσκευες που εχω και τελος ποιοτητα κατασκευης...μετρια στην καλυτερη. Αλλα εχει οθοναρα, μπαταρια απο αλλο πλανητη, τα πολυ βολικα πισω κουμπια και μηδενικο lag. Ο καθενας ζυγιζει τα θετικα και τα αρνητικα και αποφασιζει. Τελεια συσκευη δεν παιζει. Αλλα το G2 ειναι απο τις καλυτερες στο συνολο της, αυτη τη στιγμη!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το καινούργιο G2 απο αντικατάσταση. Πως κάνω restore από το backup του παλιού τηλεφώνου?

 

Από το LG Suite (αν έκανες το backup από αυτό, θα κάνεις Επαναφορά)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Από το LG Suite (αν έκανες το backup από αυτό, θα κάνεις Επαναφορά)

Είχα κάνει αλλά δεν μου βγάζει πουθενά επιλογή επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν γράψει πολλοί και στο αντίστοιχο thread του XDA, το θέμα είναι που, για ποιες συσκευές, και πότε ακριβώς θα ξεκινήσει το roll-out

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μετα από τουλάχιστον 3 χρόνια με την samsung παρέα είπα να αλλάξω στρατόπεδο και να περάσω στην LG και στο G2.

Επειδή ζω εκτός ελλάδος είχα την τύχη να πάρω το 32αρι και μετά από σχεδόν τρεις εβδομάδες εξαντλητικής χρήσης αυτό που έχω να πώ είναι ..... ΤΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΒΑΛΑΝΕ????. Είχα διαβάσει και από πρίν το αγοράσω για τα κατορθωματά του αλλά άλλο να ζεις και άλλο να το διαβάζεις.... από μένα μεγάλο μπράβο στην LG.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χιλια συγνωμη για το οφτοπικ και επειδη ειναι κατι που εχει ερωτηθει και απαντηθει λογικα πολλες φορες, αλλα με ενα προχειρο ψαξιμο δεν βρηκα κατι στα γρηγορα. Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να βρω τι εκδοση και απο ποια χωρα ειναι το 16αρι κινητο μου, επειδη το αγορασα δευτερο χερι και εχει boot screen της T-Mobile.
Link to comment
Share on other sites

Για βάλε το imei εδώ imei info η εδώ SNDeepinfo να δεις τι σου βγάζει?? Ακριβώς χώρα μπορεί να μην σου βγάλει άλλα κάτι θα βρεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μία ερώτηση: Πως μπορούμε να στείλουμε κενό SMS από το κινητό; Δεν με αφήνει να πατήσω το "αποστολή", μόνο όταν υπάρχει ένα γράμμα/νούμερο γραμμένο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μία ερώτηση: Πως μπορούμε να στείλουμε κενό SMS από το κινητό; Δεν με αφήνει να πατήσω το "αποστολή", μόνο όταν υπάρχει ένα γράμμα/νούμερο γραμμένο.

 

Στείλε μία τελεία. Το ίδιο είναι....

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το καινούργιο G2 απο αντικατάσταση. Πως κάνω restore από το backup του παλιού τηλεφώνου?

 

πόσες μέρες διήρκεσε η ιστορία ; σκέφτομαι να δώσω και το δικό μου καθώς υποπτεύομαι ότι έχει θεματάκι με το GPS :(

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

πόσες μέρες διήρκεσε η ιστορία ; σκέφτομαι να δώσω και το δικό μου καθώς υποπτεύομαι ότι έχει θεματάκι με το GPS :(

 

Το είχα πάρει από expansys και το έστειλα Αγγλία. 10 μέρες νομίζω έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει αλλά δεν μου βγάζει πουθενά επιλογή επαναφορά

 

Τώρα ήρθα σπίτι να το τσεκάρω. Ανοίγεις το Suite, πας στη καρτέλα Εφεδρικό Αντίγραφο/Επαναφορά, επιλέγεις στο κάτω μέρος το αντίγραφο που θέλεις και πατάς Έναρξη Επαναφοράς

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση σε gkas1973

Φίλε και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με τις εικόνες των επάφων και γίνεται γιατί:Εάν έχεις έναν αριθμό αποθηκευμένο και στο gmail και στην sim,τότε δεν εμφανίζεται εικόνα ότι και αν κάνεις!Σβήσε το νούμερο απ'τη sim και θα με θυμηθείς!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χιλια συγνωμη για το οφτοπικ και επειδη ειναι κατι που εχει ερωτηθει και απαντηθει λογικα πολλες φορες, αλλα με ενα προχειρο ψαξιμο δεν βρηκα κατι στα γρηγορα. Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να βρω τι εκδοση και απο ποια χωρα ειναι το 16αρι κινητο μου, επειδη το αγορασα δευτερο χερι και εχει boot screen της T-Mobile.

Αν είναι D802 τότε κατά 99% είναι γερμανικό.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος της συσκευής. Όλα άψογα μέχρι στιγμής εκτός από το μικροτριξιμο στο πίσω μέρος και περίμενα το ηχείο λίγο πιο δυνατό. Τρομερή η συσκευή!!!!
:D
Link to comment
Share on other sites

ερχεται kit kat 4.4.2 Γαλλιας

http://smartphones.sfr.fr/android/lg-g2-vers-android-4-4-2-kitkat/

 

Αυτό είδα και εγώ σήμερα και λέω "ρε λες....?"

 

Στο κάτω-κάτω, νομίζω ότι σχεδόν 3 μήνες είναι αρκετοί για να φέρει η LG το ΚΚ στη ναυαρχίδα της :p

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος της συσκευής. Όλα άψογα μέχρι στιγμής εκτός από το μικροτριξιμο στο πίσω μέρος και περίμενα το ηχείο λίγο πιο δυνατό. Τρομερή η συσκευή!!!!

 

μεγεια σου Βαγγέλη..έκανες τη σωστή επιλογή τελικά..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μεγεια σου Βαγγέλη..έκανες τη σωστή επιλογή τελικά..

 

Ευχαριστώ πολύ Αντώνη!Θα σου πω σε μερικές μέρες που θα το δουλέψω πιο καλά. Αλλά μέχρι στιγμής όλα είναι άψογα!!

:D
Link to comment
Share on other sites

Και μολις ειχαμε το πρωτο παγωμα και reboot....

Εκει που εβλεπα βιντεακι στην εφαρμογη του youtube, παγωσε για 6 δευτερολεπτα και η συσκευη επανεκκινησε μονη της.

Ειμαι με stock kernel και ROM.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...