Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις δικαιο απλα σκεφτομαι στα υπερ του Note : αποσπομενη μπαταρια , καρτα μνημης , υποστηριξη - αναβαθμησεις και τελος κ σημαντικο μεταπωληση.....

 

Εγώ κολάω μόνο στην μνήμη, γιατί τα 16gb με ελεύθερα λιγότερα από 10 δεν παίζονται.

Κατά τα άλλα το ερωτεύτηκα και εγώ. Είναι τέλειο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ κολάω μόνο στην μνήμη, γιατί τα 16gb με ελεύθερα λιγότερα από 10 δεν παίζονται.

Κατά τα άλλα το ερωτεύτηκα και εγώ. Είναι τέλειο.

Καλυτερα 32αρι χωρίς εγγύηση παρα 16αρι για μένα.. Η διάφορα είναι 30€..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για ίδιο μοντέλο με το ευρωπαικο και με χωρις εγγύηση δεν θα περνα το ρισκο τελωνείου...Βέβαια το οτι ειναι φτηνότερο ειναι δελεαρ αλλά το ρίσκο μεγάλο,και μπορεί να γυρίσει μπουμερανγ.Γιατι απο Πχ κινά ταιβαν κτλπ ειναι ευκολότερα πιστευτώ ενα δέμα φτηνο.Και εχει μεγάλες πιθανότητες να περάσει απαρατήρητο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σαν κατοχος nexus 4,αν και πολυ ικανοποιημενος απο το νεξακι,σκεπτομαι την αλλαγη γιατι μ αρεσει το g2.Δυο προβληματα εχω κι θελω να δω πως ανταποκρινεται το g2 εκει.Μπαταρια και καμερα.Για την καμερα ειμαι σιγουρος οτι ειναι ανωτερη του g2 αλλα ποσο ειναι το θεμα.Με την μπαταρια δεν ειμαι απογοητευμενος αλλα χρειαζομαι ενα 20% επιπλεον για να μην αγχωνομαι και να βγαζω την μερα μου ανετα.Θα μου το δωσει αυτο το g2;Οποιος εχει εμπειρια απο nexus ας δωσει τα φωτα του!
Link to comment
Share on other sites

Σαν κατοχος nexus 4,αν και πολυ ικανοποιημενος απο το νεξακι,σκεπτομαι την αλλαγη γιατι μ αρεσει το g2.Δυο προβληματα εχω κι θελω να δω πως ανταποκρινεται το g2 εκει.Μπαταρια και καμερα.Για την καμερα ειμαι σιγουρος οτι ειναι ανωτερη του g2 αλλα ποσο ειναι το θεμα.Με την μπαταρια δεν ειμαι απογοητευμενος αλλα χρειαζομαι ενα 20% επιπλεον για να μην αγχωνομαι και να βγαζω την μερα μου ανετα.Θα μου το δωσει αυτο το g2;Οποιος εχει εμπειρια απο nexus ας δωσει τα φωτα του!

καμερα super καμια σχεση με το nexus και μπαταρια απο χθες το πρωι 7:30 το εβαλα στην μπριζα σημερα το απογευμα στης 5

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο Public και ειδα G2 σε λευκο!!! ερωτευσιμο :P

βεβαια ειχε παραπερα κ το Note 3 που επισης μ αρεσει !!! ειμαι σε δηλημα :confused:

 

Κι εγώ το είδα σήμερα το G2 επίσης σε λευκό και επίσης το ερωτευτηκα. Δίλημμα για μένα δεν υπάρχει, συσκευές μεγέθους note δεν με βολεύουν από πέρυσι όπου πήρα το note2 και το κράτησα λίγο. Επίσης μου άρεσε πολύ το UI, είναι εξαιρετικά snappy και η κάμερα δείχνει πολύ πολύ καλή. Είναι και η μπαταρία δυναμίτης οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην το τιμήσω.. Στο Ντουμπάι βρίσκω το 32αρι στα 470ευρω οπότε κατά τα Χριστούγεννα (θα έχει πέσει κι άλλο) θα δώσω S4 στην γυναίκα και θα το χτυπήσω :D

 

@Gblog, ποια μπαταρία και κάμερα βρε φίλε μου, δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των 2 συσκευών, το G2 υπερτερεί σημαντικά σε όλους τους τομείς ;)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα στα σκρουτζομαγαζα, σε πόσο καιρό υπολογιζετε να παει κανα 450αρι το 32 γιγα; Όσοι είχατε lg και εχετε την εμπειρία σε ποσο καιρο πεφτει η τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα κάμερα πάντως μπορεί να γινει και καλυτερο.Παρολο οτι ειναι πολυ καλο εχει χώρο για βελτιώσεις.To night mode ειναι παντελώς αχρηστο,τις καλύτερες φώτο ειδικά βραδυνές τις τραβάει με το intelligent auto.Και γενικά πιστεύω ότι αν δεν θέλουμε να τραβήξουμε Hdr για σχεδόν όλες τις άλλες φώτο το intelligent auto ειναι μονόδρομος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

καμερα super καμια σχεση με το nexus και μπαταρια απο χθες το πρωι 7:30 το εβαλα στην μπριζα σημερα το απογευμα στης 5

 

Για την καμερα δεν ειχα αμφιβολια αλλα αυτο για την μπαταρια με καλυψε!Με νορμαλ χρηση υποθετω;

 

 

@ευθυμη φιλε μου οταν απο ενα κινητο ειμαι ικανοποιημενος και απλα μου λειπουν ενα δυο πραγματα για να καλυφθω απολυτα ρωταω για να μην παω για μαλλι και βγω κουρεμενος!Τετοιες μεγαλοστομιες ακουγα και για το κινητο που εχεις στο avatar σου και δεν το αντεξα ουτε μηνα.Για μενα μιλαω παντα.

Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα δεν ειχα αμφιβολια αλλα αυτο για την μπαταρια με καλυψε!Με νορμαλ χρηση υποθετω;

 

 

@ευθυμη φιλε μου οταν απο ενα κινητο ειμαι ικανοποιημενος και απλα μου λειπουν ενα δυο πραγματα για να καλυφθω απολυτα ρωταω για να μην παω για μαλλι και βγω κουρεμενος!Τετοιες μεγαλοστομιες ακουγα και για το κινητο που εχεις στο avatar σου και δεν το αντεξα ουτε μηνα.Για μενα μιλαω παντα.

 

Φιλε, απλα δεν υπάρχει καν θεμα για κάποια συγκριση μεταξύ των δυο απο καθε πλευρά. Η διαφορα ειναι πολυ μεγάλη. Αυτο σου λενε τα παιδια. Είναι σαφως ανώτερη συσκευη το g2.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

επειδη ακουσα παρα πολλα σχετικα με την εγγηση για το 32gb μοντελο να αναφερω οτι η απαντηση της lg hellas ειναι τλχιστο αστεια οποτε μαλλον καλα κανετε να ρωτησετε την lg europe για το θεμα γιατι συμφωνα με τους κανονισμους δεν υφισταται περιπτωση μη καλυψης εγγυησης εφοσον η συσκευη προοριζεται για την αγορα της ευρωπης.και ναι μπορει να προκυψει προβλημα στην lg και καθε αλλη εταιρια που αρνειτε να συμορφωθει με τους κανονισμους μην δεχομαστε τα παντα ως εχει

παρομοια περιπτωση με laptop αγορασμενο απο αγγλια που δεν εισηχθει επισημα στην ελλαδα μου αρνηθηκαν εγγυηση και μαλιστα οταν το κοστος ενος σκληρου δισκου που ηταν και το προβλημα δεν υπερβαινε τα 60 ευρω και σε αναφορα μου στην εταιρια toshiba europe μου δοθηκε καινουριος υπολογιστης οποτε μην πιστευεται αβιαστα οτι δεν γινεται τιποτε.

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα δεν ειχα αμφιβολια αλλα αυτο για την μπαταρια με καλυψε!Με νορμαλ χρηση υποθετω;

 

 

@ευθυμη φιλε μου οταν απο ενα κινητο ειμαι ικανοποιημενος και απλα μου λειπουν ενα δυο πραγματα για να καλυφθω απολυτα ρωταω για να μην παω για μαλλι και βγω κουρεμενος!Τετοιες μεγαλοστομιες ακουγα και για το κινητο που εχεις στο avatar σου και δεν το α ουτε μηνα.Για μενα μιλαω παντα.

 

Aν δεν άντεξες το 4αρι ισως να μην σου κάνει ούτε το G2.Τα κινητα ειναι παραπλήσια,ανώτερο σε γενικές γραμμές το νεο άλλα παραπλήσια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα δεν ειχα αμφιβολια αλλα αυτο για την μπαταρια με καλυψε!Με νορμαλ χρηση υποθετω;

 

 

@ευθυμη φιλε μου οταν απο ενα κινητο ειμαι ικανοποιημενος και απλα μου λειπουν ενα δυο πραγματα για να καλυφθω απολυτα ρωταω για να μην παω για μαλλι και βγω κουρεμενος!Τετοιες μεγαλοστομιες ακουγα και για το κινητο που εχεις στο avatar σου και δεν το αντεξα ουτε μηνα.Για μενα μιλαω παντα.

Καταλαβαίνω τους φόβους σου αλλά εμπιστεύομαι απόλυτα κάποια παιδιά όπως τον φίλο μου Elthis ο οποίος βλέπει απόδοση μπαταρίας επιπέδου note2. Γενικά αν δεν το δοκιμάσεις ο ίδιος δεν θα έχεις άποψη αλλά βλέπω και στο xda μόνο καλά να γράφουν. Εγώ και με το S4 είμαι απόλυτα ικανοποιήμενος γι'αυτο και θα καθυστερήσω λιγάκι την μετάβαση.. Ο καθένας μας έχει τον τρόπο του και τις απαιτήσεις του :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τους φόβους σου αλλά εμπιστεύομαι απόλυτα κάποια παιδιά όπως τον φίλο μου Elthis ο οποίος βλέπει απόδοση μπαταρίας επιπέδου note2. Γενικά αν δεν το δοκιμάσεις ο ίδιος δεν θα έχεις άποψη αλλά βλέπω και στο xda μόνο καλά να γράφουν. Εγώ και με το S4 είμαι απόλυτα ικανοποιήμενος γι'αυτο και θα καθυστερήσω λιγάκι την μετάβαση.. Ο καθένας μας έχει τον τρόπο του και τις απαιτήσεις του :thumbup:

 

Γι αυτο τρωγωμε και εγω αν και ικανοποιημενος επειδη ακουω φοβερα σχολια για το κινητο και δυστυχως δεν εχω καποιο δικο μου να εμπιστευθω.Οποτε ρωτω το αμεσως καλυτερο,εσας εδω που εχεται εμπειρια.Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω το VNP σήμερα και τους ρωτάω για εγγύηση και μου λένε ότι είναι γερμανικό το μοντέλο

και καλύπτεται όχι από την επίσημη αντιπροσωπεία αλλά από την Procordia και μου λέει καλέστε

και την Procordia να σας πει.

 

Καλώς αμέσως μετά την εταιρεία και μου λέει πως αν δεν το καλύπτει η επίσημη αντιπροσωπεία

δεν το καλύπτουμε ούτε και εμείς εφόσον διαφέρουν τα τεχνικά χαρακτηριστικά του μοντέλου

που η LG επίσημα εισάγει. Ότι σας είπε η αντιπροσωπεία δηλαδή.

 

Άρα τζίφος ο ισχυρισμός του VNP ότι το καλύπτει η Procordia μου είπε βέβαια πως αν δεν το καλύπτει

υπάρχει του μαγαζιού και το στέλνει εξωτερικό και τρέχα γύρευε...

 

Προσωπικά θα το παραγγείλω από εδώ τη Δευτέρα με 430 ευρώ:

http://www.ebay.co.uk/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-WHITE-UNLOCKED-/221285528552?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a533e8

 

Αδερφέ άμα περάσει το τελωνείο ενημερώσε μας σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ άμα περάσει το τελωνείο ενημερώσε μας σε παρακαλώ.

 

Επειδη το στελνει με απλο ταχυδρομιο και οχι με καποια courier(fedex, UPS κλπ) λογικα θα περασει απο τελωνειο χωρις προβλημα. Χωρις αυτο να ειναι σιγουρο, αλλα συνηθως σε διεθνεις αποστολες (και μιλαμε προφανως εκτος ΕΕ διοτι εντος δεν τιθεται θεμα τελωνειου οπως ξερουμε) μεσω ταχυδρομιων και με μια υποτιμολογηση του εκαστοτε προιοντος και ενα "mark as gift" που παντα ζητας απο τον seller να σου κανει, περναει απροβληματιστα.

 

P.S.: Ζητα οπωσηποτε υποτιμολογηση και mark as gift, για να εισαι καλυμμενος καλυτερα!

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Το έχει βάλει λέει 20 ευρώ usb hub και gift οπότε ελπίζω να μην περάσει για να δούμε, σε περίπου 7 εργάσιμες θα έρθει λέει είναι αργό το shipping του.

 

Θα σας κρατήσω ενήμερους!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Το έχει βάλει λέει 20 ευρώ usb hub και gift οπότε ελπίζω να μην περάσει για να δούμε, σε περίπου 7 εργάσιμες θα έρθει λέει είναι αργό το shipping του.

 

Θα σας κρατήσω ενήμερους!

7 εργασιμες απο hong kong ειναι σφεντονα! αλλα κανουν κι ενα μηνα με απλο ταχυδρομιο! ;)

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Α αν ειναι απο ασιατική χωρα πιστεύω δεν θα περασει.Γιατι όμως δεν αγορασες το κορεάτικο?Αφου έτσι και αλλιώς την χάνεις την εγγύηση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Δείτε λίγο και αυτό:

http://www.expansys.com.gr/lg-optimus-g2-black-252419/

Νομίζω είναι καλή τιμή και από αξιόπιστο μαγαζί που σίγουρα θα έχει εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Δείτε λίγο και αυτό:

http://www.expansys.com.gr/lg-optimus-g2-black-252419/

Νομίζω είναι καλή τιμή και από αξιόπιστο μαγαζί που σίγουρα θα έχει εγγύηση

 

από ότι φαίνεται ήρθαν και τα 32άρια αφού μέχρι πρότεινος υπήρχαν μόνο τα 16άρια.

καλά νέα αφού δεν υφίσταται πλέον θέμα με την εγγύηση.

παιδιά θα φάει λάχανο το z1 αφού είναι καλύτερο και 100 ευρώ φθηνότερο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψάχνω και εγώ πολύ και είμαι μεταξύ αυτού και του lumia 1020, βρήκα και αυτό:

https://www.digivire.com/en/p/12632/g2

με ακόμη καλύτερη τιμή και με δωρεάν μεταφορικά (είναι το 32gb)

Link to comment
Share on other sites

από ότι φαίνεται ήρθαν και τα 32άρια αφού μέχρι πρότεινος υπήρχαν μόνο τα 16άρια.

καλά νέα αφού δεν υφίσταται πλέον θέμα με την εγγύηση.

παιδιά θα φάει λάχανο το z1 αφού είναι καλύτερο και 100 ευρώ φθηνότερο.

 

Μια χαρα βλέπω και το λευκο σε 4 ημέρες διαθέσιμο.

Δεν νομίζω να ειναι καμία Ασιατική version.

Λογικα θα ειναι η αγγλική version των 32gb.

Στα 450 ευρω χωρίς το ΦΠΑ το βρίσκω μια χαρα.

Ρε λες να το τσιμπήσουμε τελικά μονο η οθόνη και το double tap ειναι αυτα που με κερδίζουν,βάλε και την πολυ καλη αυτονομία του.

Ειναι αυτα που κάνουν τη διαφορα προς το καλύτερο απο τα Samsung.

Άντε μένει μονο σαν αρνητικό τα άθλια πλαστικα του.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν έχω ξανά πάρει από το EXPANSYS γίνεται με αντικαταβολή μέσο courier και σε πόσες μέρες κάνει μια παραγγελία πάνω κάτω ενδιαφέρομαι για το g2 δεν φαντάζομαι να έχω πρόβλημα με την εγγύηση με την LG Ελλάς, για δείτε αυτό το Screen Protector λέτε να είναι κάλο http://www.expansys.com.gr/martin-fields-screen-protector-for-lg-g2-single-pack-254394/ Edited by johntsia
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ηταν απο την μαμα LG με προτεκτορ.Νομιζω οτι ολα φοράνε και δεν χρειάζεται άλλον για αρχή.Εκτος και αν το κάνουν μονο στα κορεάτικα...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...