Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς τα ίδια βήματα έκανα με σένα.

Δοκίμασα να φλασάρω με flashify αλλά και με adb shell.

 

Ενώ λέει ότι το flash πραγματοποιήθηκε σωστά, όταν κάνω reboot σε recovery τότε πάπαλα...

 

Μπορεί να έχω ελαττωματικό μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερωτηση,μηπως εχεις περάσει το τελευταιο ΟΤΑ?Αν ναι εκανες μεγάλο λάθος και για αυτο και δεν λειτουργει.Πρεπει να πας πισω σε στοκ.Πρεπει να περάσεις αυτήν F320S10M_00.kdz ειναι πριν το τελευταιο ΟΤΑ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση,μηπως εχεις περάσει το τελευταιο ΟΤΑ?Αν ναι εκανες μεγάλο λάθος και για αυτο και δεν λειτουργει.Πρεπει να πας πισω σε στοκ.Πρεπει να περάσεις αυτήν F320S10M_00.kdz ειναι πριν το τελευταιο ΟΤΑ.

 

Τώρα εξηγούνται πολλά....

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα,το είχα πάθει και εγώ αυτο.Πηγαινε δες πως γυρίζεις πίσω σε στοκ στο ΧDA.Αν καταφέρεις να το βρεις δηλαδή γιατι το φόρουμ κατι εχει πάθει...

 

Όχι δεν έχω βρει,δεν γνωρίζω αν μπορεί και να γινει...

 

Το φορουμ για κάποιο λόγο δεν φαίνεται και έτσι δεν μπορεις να το βρεις,πηγαινε από το λινκ.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2451696

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που σου είπα παραπάνω.Ειχα μια του Κ αλλά δεν μου άρεσε,και γύρισα στην στοκ.Οταν με το κάλο βγουν αξιόλογες ρομ για το κορεατικο θα δοκιμάσω,προς το παρόν είμαι με στοκ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως είδε κανένας στο Techblog.gr Live το event της LG απατήσανε για την έκδοση με 32g θα έχει εγγύηση αν το πάρουμε από εξωτερικό. Edited by johntsia
Link to comment
Share on other sites

VNP...νωμιζω το μονο που εχει το 32

 

Καλησπέρα και από μένα. Παρέλαβα σήμερα το λευκό 32άρι όπως μου υποσχέθηκαν από το VNP. Είναι Αγγλικό και δεν μου έβαλαν τον Ευρωπαικό αντάπτορα μέσα στο πακέτο, τους πήρα τηλ και θα το στείλουν άμμεσα, έτσι μου υποσχέθηκαν , άντε να δούμε.

 

Οι πρώτες μου εντυπώσεις από το τηλέφωνο είναι πολύ θετικές, όπως το περίμενα.

Ξαναγράφω εν συντομία τα χιλιοειπωμένα:

Στα θετικά ξεχωρίζει η οθόνη, ο συνολικός σχεδιασμός, η τρομερή μπαταρία και η άμμεση απόκριση-ταχύτητα του κινητού που δεν κολάει πουθενά και ποτέ. Επίσης μου άρεσε η αίσθηση στο χέρι και η ποιότητα κατσκευής, η οποία είναι πολύ στιβαρή, ασχέτως του γυαλιστερού πλαστικού της πλάτης. Δείχνει όμως και πολύ ανθεκτικό στις γρατζουνιές. Από την άλλη, έχω την εντύπωση πως γλυστράει παραπάνω από το κανονικό.

Φωτο και βίντεο από αύριο, δεν περιμένω όμως τίποτε λιγότερο ή περισσότερο από αυτά που διαβάσαμε στα διαφορα review της συσκευής.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως είδε κανένας στο Techblog.gr Live το event της LG απατήσανε για την έκδοση με 32g θα έχει εγγύηση αν το πάρουμε από εξωτερικό.

 

Ανέφεραν ποτέ θα το φέρει η Vodafone?

Ολο κολλουσε το stream:(

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εχει τρελή δύναμη το κινητο...Είμαι σχεδόν βέβαιος οτι ειναι δυνατότερο απο το PC μου,που αν και μερικών χρονών παιζει τα πάντα αψογα.Αλλα βίντεο στα 60fps με 40-50Κ bitrate (με καμερα μοντ)και 4Κ βίντεο δεν μπορεί να τα σηκώσει με την καμία....Τράβηξα για τεστ ενα βιντεακι 1 λεπτού και κάτι 550μβ.Και το πέρασα να το δω αλλά που να το τρέξει το άμοιρο το PC....20-30Κ τα σηκώνει πάντως.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω το VNP σήμερα και τους ρωτάω για εγγύηση και μου λένε ότι είναι γερμανικό το μοντέλο

και καλύπτεται όχι από την επίσημη αντιπροσωπεία αλλά από την Procordia και μου λέει καλέστε

και την Procordia να σας πει.

 

Καλώς αμέσως μετά την εταιρεία και μου λέει πως αν δεν το καλύπτει η επίσημη αντιπροσωπεία

δεν το καλύπτουμε ούτε και εμείς εφόσον διαφέρουν τα τεχνικά χαρακτηριστικά του μοντέλου

που η LG επίσημα εισάγει. Ότι σας είπε η αντιπροσωπεία δηλαδή.

 

Άρα τζίφος ο ισχυρισμός του VNP ότι το καλύπτει η Procordia μου είπε βέβαια πως αν δεν το καλύπτει

υπάρχει του μαγαζιού και το στέλνει εξωτερικό και τρέχα γύρευε...

 

Προσωπικά θα το παραγγείλω από εδώ τη Δευτέρα με 430 ευρώ:

http://www.ebay.co.uk/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-WHITE-UNLOCKED-/221285528552?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a533e8

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω το VNP σήμερα και τους ρωτάω για εγγύηση και μου λένε ότι είναι γερμανικό το μοντέλο

και καλύπτεται όχι από την επίσημη αντιπροσωπεία αλλά από την Procordia και μου λέει καλέστε

και την Procordia να σας πει.

 

Καλώς αμέσως μετά την εταιρεία και μου λέει πως αν δεν το καλύπτει η επίσημη αντιπροσωπεία

δεν το καλύπτουμε ούτε και εμείς εφόσον διαφέρουν τα τεχνικά χαρακτηριστικά του μοντέλου

που η LG επίσημα εισάγει. Ότι σας είπε η αντιπροσωπεία δηλαδή.

 

Άρα τζίφος ο ισχυρισμός του VNP ότι το καλύπτει η Procordia μου είπε βέβαια πως αν δεν το καλύπτει

υπάρχει του μαγαζιού και το στέλνει εξωτερικό και τρέχα γύρευε...

 

Προσωπικά θα το παραγγείλω από εδώ τη Δευτέρα με 430 ευρώ:

http://www.ebay.co.uk/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-WHITE-UNLOCKED-/221285528552?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a533e8

να εισαι καλα ρε φιλε γιατι το λεμε εδω και μερες οτι το παραεισαγωγης 32gb δεν εχει εγγυηση και ηθελαν να μας βγαλουν τρελους

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα ρε φιλε γιατι το λεμε εδω και μερες οτι το παραεισαγωγης 32gb δεν εχει εγγυηση και ηθελαν να μας βγαλουν τρελους

 

Μιλούσαν για την υποχρέωση βάση νόμου της Ε.Ε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μιλούσαν για την υποχρέωση βάση νόμου της Ε.Ε.

φιλε μου καλε το 32gb δεν το εισαγουμε στην ελλαδα καλος η κακος ( κατα την γνωμη μαυ κακος ) αρα ειναι μια συσκευη που δεν υπαρχει στην ελλαδα πως θα σε καληψουν ;

αν το εφερναν και στην χωρα μας και σου ελεγαν οτι δεν το αναλαμβανουν εγω θα ειμαι μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλε το 32gb δεν το εισαγουμε στην ελλαδα καλος η κακος ( κατα την γνωμη μαυ κακος ) αρα ειναι μια συσκευη που δεν υπαρχει στην ελλαδα πως θα σε καληψουν ;

αν το εφερναν και στην χωρα μας και σου ελεγαν οτι δεν το αναλαμβανουν εγω θα ειμαι μαζι σου.

 

Όταν εισάγεται στην Ευρώπη ένα προϊόν και αυτό καλύπτεται από πανευρωπαϊκή εγγύηση, το σωστό και το νόμιμο είναι να σε καλύψουν ακόμα και αν δεν το εισάγει η ελληνική αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω το VNP σήμερα και τους ρωτάω για εγγύηση και μου λένε ότι είναι γερμανικό το μοντέλο

και καλύπτεται όχι από την επίσημη αντιπροσωπεία αλλά από την Procordia και μου λέει καλέστε

και την Procordia να σας πει.

 

Καλώς αμέσως μετά την εταιρεία και μου λέει πως αν δεν το καλύπτει η επίσημη αντιπροσωπεία

δεν το καλύπτουμε ούτε και εμείς εφόσον διαφέρουν τα τεχνικά χαρακτηριστικά του μοντέλου

που η LG επίσημα εισάγει. Ότι σας είπε η αντιπροσωπεία δηλαδή.

 

Άρα τζίφος ο ισχυρισμός του VNP ότι το καλύπτει η Procordia μου είπε βέβαια πως αν δεν το καλύπτει

υπάρχει του μαγαζιού και το στέλνει εξωτερικό και τρέχα γύρευε...

 

Προσωπικά θα το παραγγείλω από εδώ τη Δευτέρα με 430 ευρώ:

http://www.ebay.co.uk/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-WHITE-UNLOCKED-/221285528552?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a533e8

 

Είναι έμπιστος ο πωλητής ; Φαίνεται φοβερή η τιμή , αλλά σε πολλές χώρες εξαιρεί την αποστολή.Μήπως περνάει από τελωνείο και πάνε χαμένα τα λεφτά ;

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Όταν εισάγεται στην Ευρώπη ένα προϊόν και αυτό καλύπτεται από πανευρωπαϊκή εγγύηση, το σωστό και το νόμιμο είναι να σε καλύψουν ακόμα και αν δεν το εισάγει η ελληνική αντιπροσωπεία.

οταν ενα ειδος δεν εισαιγεται σε μια χωρα δεν μπορει λογο μη εισαγωγης ανταλλακτικων να παρεχει service . ρωτα και την arvato για το buterfly s αν παρεχουν εγγυηση που ειναι ενα κινητο που υπαρχει στην ευρωπη και πες μου τι σου ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει άπειρες θετικές αξιολογήσεις, επικοινώνησα με αγοραστές που πήραν LG G2 από αυτόν και μου είπαν ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα το τηλέφωνο που παρέλαβαν. Επίσης θα το μαρκάρει σας δώρο και θα γράψει ότι είναι usb hub αξίας 20 ευρώ.

 

Το αν περάσει τελωνείο είναι και θέμα τύχης βέβαια το στέλνει με ems courier και θα το βάλει ως gift οπότε ελπίζω να μην περάσει.

 

Του arfi gorgona δεν πέρασε με τον ίδιο τρόπο.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

οταν ενα ειδος δεν εισαιγεται σε μια χωρα δεν μπορει λογο μη εισαγωγης ανταλλακτικων να παρεχει service . ρωτα και την arvato για το buterfly s αν παρεχουν εγγυηση που ειναι ενα κινητο που υπαρχει στην ευρωπη και πες μου τι σου ειπαν.

 

Η μόνη διαφορά σε αυτά τα 2 μοντέλα είναι η μνήμη και μόνο, όλα τα άλλα είναι ίδια.

 

Το είδος G2 εισάγεται κανονικά από την αντιπροσωπεία και από την στιγμή που το LG G2 D802 32GB είναι ευρωπαικό από τον νόμο έχει εγγύηση..το τι κάθεται και λέει ο κάθε υπάλληλος της κάθε εταιρίας είναι άλλο.....για να σου δώσω να καταλάβεις:

Είπες ότι από την αντιπροσωπεία σου είπαν ότι δεν θα έρθει, σε εμένα που πήρα μου είπαν ότι δεν έχουν κάποια τέτοια ενημέρωση και ότι εφόσον κυκλοφορήσει κανονικά σε όλη την Ευρώπη θα έρθει και εδώ....όπως καταλαβαίνεις λοιπόν ο καθένας λέει ότι θέλει.

Στο θέμα εγγύησης όμως και για να τελειώνει εδώ όλο αυτό, υπάρχει νόμος που αφορά οτιδήποτε εισάγεται απο Ευρωπαική ένωση έχει κανονικά εγγύηση και για αυτό υπάρχει και ο συνήγορος του καταναλώτη για να μπορεί ο κάθε πελάτης να ασκεί τα δικαιώματα του απέναντι στην κάθε εταιρία που μπορεί να ισχυρίζεται εκτός νόμου ότι θέλει.

Απλά εμέις πρέπει να μάθουμε να διεκδικούμε τα δικαιώματα μας.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο Public και ειδα G2 σε λευκο!!! ερωτευσιμο :P

βεβαια ειχε παραπερα κ το Note 3 που επισης μ αρεσει !!! ειμαι σε δηλημα :confused:

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο Public και ειδα G2 σε λευκο!!! ερωτευσιμο :P

βεβαια ειχε παραπερα κ το Note 3 που επισης μ αρεσει !!! ειμαι σε δηλημα :confused:

Μη το σκέφτεσαι καν.. Πάρε το g2. Παραειναι μεγαλο το Νότε. Έτσι και αλλιως πολύ μεγάλη οθόνη έχει το g2, δε χρειαζεται μεγαλύτερη. Ενω το μέγεθος του είναι πολύ μικροτερο.

Στο Νότε οτάν τηλεφωνίας πραγματικα είναι λίγο γέλια η εικόνα.. Τώρα αν εχεις τσάντα παντα μάζι, bloototh κλπ αλλάζει..

 

Παιδία, στο θέμα εγγύησης, ενω έχετε δίκιο για τους νόμους, πρακτικά αυτή τη στιγμή ΔΕΝ εχεις εγγύηση. Αφού η lg δεν το δέχεται, τέλος.. Ουτε μήνυση θα της κανεις (το κοστος είναι πολλαπλάσιο της συσκευής, και ο χρονος άπειρος. Πρακτικά δεν πας σε δικαστήριο σήμερα στο Ελλαντα για κάτω απο 5000€. Οποίος το καταλαβαίνει έχει καλώς), ουτε τίποτα. Ουτε ο συνήγορος του πολίτη θα σε σωσει. Το πολυ πόλυ να σωσει αλλους για κάποια αλλη συσκευή με παρόμοιο θέμα, 5 χρονιά μετα.

Link to comment
Share on other sites

Μη το σκέφτεσαι καν.. Πάρε το g2. Παραειναι μεγαλο το Νότε. Έτσι και αλλιως πολύ μεγάλη οθόνη έχει το g2, δε χρειαζεται μεγαλύτερη. Ενω το μέγεθος του είναι πολύ μικροτερο.

Στο Νότε οτάν τηλεφωνίας πραγματικα είναι λίγο γέλια η εικόνα.. Τώρα αν εχεις τσάντα παντα μάζι, bloototh κλπ αλλάζει..

 

Παιδία, στο θέμα εγγύησης, ενω έχετε δίκιο για τους νόμους, πρακτικά αυτή τη στιγμή ΔΕΝ εχεις εγγύηση. Αφού η lg δεν το δέχεται, τέλος.. Ουτε μήνυση θα της κανεις (το κοστος είναι πολλαπλάσιο της συσκευής, και ο χρονος άπειρος. Πρακτικά δεν πας σε δικαστήριο σήμερα στο Ελλαντα για κάτω απο 5000€. Οποίος το καταλαβαίνει έχει καλώς), ουτε τίποτα. Ουτε ο συνήγορος του πολίτη θα σε σωσει. Το πολυ πόλυ να σωσει αλλους για κάποια αλλη συσκευή με παρόμοιο θέμα, 5 χρονιά μετα.

 

εχεις δικαιο απλα σκεφτομαι στα υπερ του Note : αποσπομενη μπαταρια , καρτα μνημης , υποστηριξη - αναβαθμησεις και τελος κ σημαντικο μεταπωληση.....

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικαιο απλα σκεφτομαι στα υπερ του Note : αποσπομενη μπαταρια , καρτα μνημης , υποστηριξη - αναβαθμησεις και τελος κ σημαντικο μεταπωληση.....

 

Ο λογος που βλέπεις πολλες αγγελίες απο note 3 ειναι επειδη το πήραν άνθρωποι που δεν ειχαν ιδεα το τι παίρνουν δεν τους βολεψε και μετα απο δύο τρεις μέρες το έδωσαν γιαυτο σκέψου το καλα πριν την αγορα σου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...