Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητη καλωσηρθες στον κοσμο του G2! Eπειδη ξερω τι συσκευες ειχες στο παρελθον, αυτη εδω θα σε ευχαριστησει σιγουρα. :)

Ο μαμα launcher καλος, αλλα παιδικος οπως λες και samsungιζει!

 

Σωτήρη μπορώ να σου πω ότι ναι,είμαι ευχαριστημένη...πολύ θα έλεγα...για'μένα είναι ένα διαφορετικό τηλέφωνο (τελείως) χωρίς όμως να είναι κάτι ξένο!!

έχουν πάρει πολλά από τη Sammy αλλά τα έχουν κάνει πολύ καλύτερα :)

 

Οσο για τη χωρητικότητα..το πολύ πολύ ίσως λίγο αργότερα κάνω καμιά ανταλλαγή και ησυχάσω...θα δείξει :p

ένα usb otg ρε παιδιά κανείς??στείλτε κάνα pm με link από amazon κατά προτίμηση :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχετικά με την εγγύηση που ρωτάς, έχω πάρει το δικό μου (παραλαμβάνω αύριο βασικά) από το VNP http://www.vnp.gr/lg-g2-32gb-d802.html?ref=bestprice.gr και με διαβεβαίωσαν ότι έχω εγγύηση 2 ετών από την εδώ αντιπροσωπεία.

Θα σε παρακαλούσα αλλα και θα σε προέτρεπτα να πάρεις την LG hellas να το επιβεβαιώσεις, γιατί εγώ γνωρίζω μετά απο ερώτημα εκεί ότι ΔΕ καλύπτει εγγύηση σε 32GB μέχρι και αν το εισάγει επίσημα η ίδια η LG.

Οσο για τη χωρητικότητα..το πολύ πολύ ίσως λίγο αργότερα κάνω καμιά ανταλλαγή και ησυχάσω...θα δείξει :p

ένα usb otg ρε παιδιά κανείς??στείλτε κάνα pm με link από amazon κατά προτίμηση :)

Τα δικά μας με 2,5€ δε σου κάνουν;;;;;...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@apostolidisathanasios

 

Πάρε σε παρακαλώ την αντιπροσωπία και δώσε τους το imei γιατί σε δίκη μου ερώτηση μου απάντησαν ότι κανένα 32αρι δεν έχει εγγύηση μιας και δεν εισάγεται επίσημα από αυτούς, ασχέτως δηλαδή ότι είναι ευρωπαϊκό δεν προσφέρουν πανευρωπαϊκή εγγύηση.

 

Ευχαριστώ!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι μπορουν να λενε ο,τι θελουν.

Υπαρχει ευρωπαϊκη οδηγια για 2ετη εγγυηση στις ηλεκτρονικες συσκευες εντος της Ε.Ε.

Θα μου πεις, εχεις ορεξη αν γινει η στραβη και δε σου το φτιαχνουν να βαλεις δικηγορους (που θα παρουν λεφτα απο σενα) και να μπλεξεις με δικαστηρια (οοοοταν θα γινουν μετα απο καιρο);;;

Αλλο αυτο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

@apostolidisathanasios

 

Πάρε σε παρακαλώ την αντιπροσωπία και δώσε τους το imei γιατί σε δίκη μου ερώτηση μου απάντησαν ότι κανένα 32αρι δεν έχει εγγύηση μιας και δεν εισάγεται επίσημα από αυτούς, ασχέτως δηλαδή ότι είναι ευρωπαϊκό δεν προσφέρουν πανευρωπαϊκή εγγύηση.

 

Ευχαριστώ!

 

 

Αυτα ρε παιδιά είναι καραγκιοζιλίκια που τα πε ενας υπαλληλακος που νομίζει ότι μιλάει με παιδάκια. Οτιδήποτε πωλείται εντός ευρωπαικής ένωσης νόμιμα (ύστερα από εισαγωγή κανονική) , καλύπτεται με εγγύηση εντος ευρωπαικής ένωσης. Τέλος!

 

Σας το λέει κάποιος που του έχουν αλλάξει hp, iphone , htc αγορασμένα από διαφορετική χώρα, σε διαφορετική χώρα , το 2ο!! έτος , ενώ η εταιρεία υποστήριζε ότι έχει 1 έτος εγγύησης.

 

Πόσο μάλλον για κάτι τόσο προφανές. Εκτός λοιπόν αν είναι καμιά παράνομη εισαγωγή μη αγχώνεστε.

 

Παρεπιπτόντως μην αγοράσει κανεις απο valuebasket. Εταιρεία απάτη με έδρα το hong kong ειναι.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάτοχος και εγώ του κινητού προερχόμενος απο note 3 που δεν με βόλεψε. .το 16 έχω και ένα usb org και είμαι μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα δεν είναι τί είναι νόμιμο στην Ελλάδα, αλλά τι ισχύει.Και το ίδιο ακριβώς ίσχυε και στο nexus 4.Όταν το έφερναν παιδιά απο Αγγλία η LG εδω σήκωνε τα χέρια ψηλα.

 

Άρα ας πάρει κάποιος και να ισχυριστεί αυτα που λέτε (δε τα αμφισβητώ) να μάθουμε τον αντίλογο...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλούσα αλλα και θα σε προέτρεπτα να πάρεις την LG hellas να το επιβεβαιώσεις, γιατί εγώ γνωρίζω μετά απο ερώτημα εκεί ότι ΔΕ καλύπτει εγγύηση σε 32GB μέχρι και αν το εισάγει επίσημα η ίδια η LG.

 

Τα δικά μας με 2,5€ δε σου κάνουν;;;;;...:p

 

Ναι ρε παιδι μου,δεν αντιλεγω αλλα ψαχνω και τη "βλακεια" που παιρνει την καρτα μνημης μεσα και τη συνδεεις με το κινητο...διαφωτισε με βρε Ηλια ☺

Παντως ρε παιδια,5.2" αλλα το χειριζομαι και με το ενα χερι,πραγματικα μου κανει εντυπωση!!

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα εγγύησης δεν χρειάζεται δικηγόρος. Απευθύνεσαι στο συνήγορο του καταναλωτή και αναλαμβάνουν εκείνοι.

Οι νόμοι υπάρχουν για να τηρούνται.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια,5.2" αλλα το χειριζομαι και με το ενα χερι,πραγματικα μου κανει εντυπωση!!

 

Ισχυει και μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Δεν ειναι και iPhone βεβαια σε ανεση χειρισμου με το 1 χερι, αλλα ειναι σαφως καλυτερο απο ONE, S4 (που εχω δοκιμασει εγω τουλαχιστον).

Βοηθαει και η διαταξη των κουμπιων στο πισω μερος.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως μην αγοράσει κανεις απο valuebasket. Εταιρεία απάτη με έδρα το hong kong ειναι.

 

τι εννοεις? πουλαει μουφες τηλεφωνα?

Link to comment
Share on other sites

@apostolidisathanasios

 

Πάρε σε παρακαλώ την αντιπροσωπία και δώσε τους το imei γιατί σε δίκη μου ερώτηση μου απάντησαν ότι κανένα 32αρι δεν έχει εγγύηση μιας και δεν εισάγεται επίσημα από αυτούς, ασχέτως δηλαδή ότι είναι ευρωπαϊκό δεν προσφέρουν πανευρωπαϊκή εγγύηση.

 

Ευχαριστώ!

 

Θα παραλάβω αύριο 10/10 το τηλέφωνό μου, μου έστειλαν και τον αρ. αποστολής της ACS. Αν βρω χρόνο θα τους πάρω να μάθουμε τι γίνεται

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως μην αγοράσει κανεις απο valuebasket. Εταιρεία απάτη με έδρα το hong kong ειναι.

 

τι εννοεις? πουλαει μουφες τηλεφωνα?

 

Αναγραφει ψευδες διαθεσιμότητες, εχει τρελλους χρόνους παραδοσης κλπ. Δεν ξερω , αν οταν τελικα ερθει και αν ερθει το τηλεφωνο τι θα λεει. Παντως αν Googlareis θα δεις πολυ αρνητικες κριτικες. 4/10 κλπ.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Υπέρυθρες έχει? Επίσης υπάρχει περίπτωση να κάνει βιντεοκλήσεις χώρις ίντερνετ?

 

Και 'γω την προηγούμενη βδομάδα παρήγγειλα ένα desktop pc, έχει και floppy!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας είμαι σε δίλημμα ανάμεσα στο NOTE3 και LG G2 το NOTE δεν μου αρέσει που είναι μεγάλο με σχέση με το G2 και το S4 που είχα και φοβάμαι να μην είναι κουραστικό στον καθημερνό χειρισμό λόγο μεγέθους, και κουραστικό να το έχω συνέχεια μαζί μου αν και κυκλοφορώ σχεδόν συνέχεια με ένα τσαντάκι, και ότι δεν έχει ραδιόφωνο σε όλα τα υπόληπτα μου αρέσει πάρα πολύ, για G2 είναι για το μέγεθος που είναι ίσιό με το S4 για την οθόνη του που καλύπτει μεγάλο μέρος του τηλ.. και το παραμετροποίησιμο menu, φυσικά το μεγάλο μείον είναι ότι δεν έχει παίρνει κάρτα επέκτασης και ότι θα το φέρουνε μόνο με 16G υπάρχει και με τα 32 αλλά πείρα τηλ… την LG και με τα μασούσανε αν θα έχει εγγύηση αν το πάρω από Ευρωπαϊκή χώρα δεν ξέρω τι παίζεται με την LG αλλά αυτό μου είπαν, κοίταξα και το Ζ1 αλλά μόλις είδα την οθόνη του έβαλα (Χ) άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Και 'γω την προηγούμενη βδομάδα παρήγγειλα ένα desktop pc, έχει και floppy!!! :lol:

 

Ta συγκεκριμένα χαρακτηριστικά υπάρχουν στον ανταγωνισμό σε κάποιες προτάσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας είμαι σε δίλημμα ανάμεσα στο NOTE3 και LG G2 το NOTE δεν μου αρέσει που είναι μεγάλο με σχέση με το G2 και το S4 που είχα και φοβάμαι να μην είναι κουραστικό στον καθημερνό χειρισμό λόγο μεγέθους, και κουραστικό να το έχω συνέχεια μαζί μου αν και κυκλοφορώ σχεδόν συνέχεια με ένα τσαντάκι, και ότι δεν έχει ραδιόφωνο σε όλα τα υπόληπτα μου αρέσει πάρα πολύ, για G2 είναι για το μέγεθος που είναι ίσιό με το S4 για την οθόνη του που καλύπτει μεγάλο μέρος του τηλ.. και το παραμετροποίησιμο menu, φυσικά το μεγάλο μείον είναι ότι δεν έχει παίρνει κάρτα επέκτασης και ότι θα το φέρουνε μόνο με 16G υπάρχει και με τα 32 αλλά πείρα τηλ… την LG και με τα μασούσανε αν θα έχει εγγύηση αν το πάρω από Ευρωπαϊκή χώρα δεν ξέρω τι παίζεται με την LG αλλά αυτό μου είπαν, κοίταξα και το Ζ1 αλλά μόλις είδα την οθόνη του έβαλα (Χ) άμεσα.

 

 

Για αυτο να είσαι 100% σιγουρος.Για τον ιδιο λόγο δεν πηγα στο 3 και εγω.Τα ειδα τα μαντάτα απο το 2 που δεν το άντεξα ουτε 3 βδομάδες.Μακρια από νότε αν το μέγεθος για εσένα ειναι πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο να είσαι 100% σιγουρος.Για τον ιδιο λόγο δεν πήγα στο 3 και εγω.Τα ειδα τα μαντάτα απο το 2 που δεν το άντεξα ουτε 3 βδομάδες.Μακρια από νότε αν το μέγεθος για εσένα είναι πρόβλημα.

ΚΑι εγώ έχω αυτόν ακριβώς τον προβληματισμό με το μέγεθος και την καθημερινότητα και χειρισμό με το ένα χέρι ( ειδικά στο πηγαινέλα στη δουλειά). Πήγα πλαίσιο και τα ξανακοίταξα και τα δυο σίγουρα πιο βολικό το G2 δεν χωράει αμφιβολία ..το πενάκι που το δούλεψα λίγο στο note δεν ξέρω τελικά σαυτες τις ιντσες αν είναι τόσο χρηστικό για σημειώσεις. όλοι βέβαια οι κάτοχοι νοτε λένε οτι συνηθίζεται το μέγεθος αλλά..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι εγώ έχω αυτόν ακριβώς τον προβληματισμό με το μέγεθος και την καθημερινότητα και χειρισμό με το ένα χέρι ( ειδικά στο πηγαινέλα στη δουλειά). Πήγα πλαίσιο και τα ξανακοίταξα και τα δυο σίγουρα πιο βολικό το G2 δεν χωράει αμφιβολία ..το πενάκι που το δούλεψα λίγο στο note δεν ξέρω τελικά σαυτες τις ιντσες αν είναι τόσο χρηστικό για σημειώσεις. όλοι βέβαια οι κάτοχοι νοτε λένε οτι συνηθίζεται το μέγεθος αλλά..

To μέγεθος του νότε, συνηθίζεται στο μάτι, όχι στο χέρι.:)

Μετά από λίγες μέρες, το κοιτάς και δεν σου φαίνεται τεράστιο. Αλλά τα δάκτυλα δυστυχώς, δεν μεγαλώνουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To μέγεθος του νότε, συνηθίζεται στο μάτι, όχι στο χέρι.:)

Μετά από λίγες μέρες, το κοιτάς και δεν σου φαίνεται τεράστιο. Αλλά τα δάκτυλα δυστυχώς, δεν μεγαλώνουν.

 

Ακριβώς έτσι είναι ,συνφωνω απολυτα.(είχα και τα 3 note απο την πρώτη μέρα κυκλοφοριας τους)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το νοτε η οποιοδήποτε κινητο σας φαίνεται κουραστικό από αρχής.ΜΗΝ κάνετε το λάθος να το αγοράσετε,δεν συνηθίζετε στο χέρι,μόνο στο μάτι μπορεις να το συνηθίσεις όπως είπε και ο γιαννης.Επαθα,έμαθα,και για αυτο τα λέω,για να μην βάζετε μετά αγγελία πωλείτε το ταδε κινητο μετά απο 2-3 βδομάδες...και χάνετε τσάμπα τα χρήματα σας.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το νοτε η οποιοδήποτε κινητο σας φαίνεται κουραστικό από αρχής.ΜΗΝ κάνετε το λάθος να το αγοράσετε,δεν συνηθίζετε στο χέρι,μόνο στο μάτι μπορεις να το συνηθίσεις όπως είπε και ο γιαννης.Επαθα,έμαθα,και για αυτο τα λέω,για να μην βάζετε μετά αγγελία πωλείτε το ταδε κινητο μετά απο 2-3 βδομάδες...και χάνετε τσάμπα τα χρήματα σας.

 

Αν κοιτάξετε τις αγγελίες πώλησης κινητών 4 ημέρες πίσω, θα δείτε και την δική μου μέσα στις άλλες, που αφορούσε πώληση του ΝΟΤΕ ΙΙΙ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374724

 

2 μέρες το δούλεψα και κατάφερα να το ρίξω από τα χέρια μου. Απλά δείτε την αγγελία μου. Φανταστικό τηλέφωνο, πανίσχυρο, εργαλείο δουλειάς για όσους το αξιοποιήσουν κατάλληλα, και αντίπαλο σε αυτά που κάνει δεν έχει. Αλλά... δεν είναι για τον καθέναν. Το G2 στο οποίο κατέληξα με ενθουσίασε και από θέμα εμφάνισης (το λευκό), αλλά και δυνατοτήτων.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις όμως ότι δεν σε βολεύει θα πρέπει να έχεις για λίγη ώρα ένα νοτε ενός φίλου κλπ γιατί απο το κατάστημα με το σύστημα συναγερμού πίσω δεν μπορείς να το καταλάβεις...εδώ φίλος μου έλεγε το Πάσχα που είδε το note 2 σε μαγαζί ότι είναι παντόφλα και μεγάλο και αυτός πήρε μετά απο δυο μήνες το LG VU !! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις όμως ότι δεν σε βολεύει θα πρέπει να έχεις για λίγη ώρα ένα νοτε ενός φίλου κλπ γιατί απο το κατάστημα με το σύστημα συναγερμού πίσω δεν μπορείς να το καταλάβεις...εδώ φίλος μου έλεγε το Πάσχα που είδε το note 2 σε μαγαζί ότι είναι παντόφλα και μεγάλο και αυτός πήρε μετά απο δυο μήνες το LG VU !! :lol:

 

 

Ακόμα και από το κατάστημα μπορεις αν δεν εχεις φιλο.Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις ειναι να το πιάσεις στο χέρι σου,αν δεν σε βόλεψη στο βαρος/κρατημα.Δεν χρειαζετε να δεις τίποτα άλλο...

 

Κινητά στο μέγεθος του νοτε,δεν ειναι κινητα που μπορεις να τα κρατάς πολύ ωρα στα χερια.Ειναι ένα κινητο που το χρησιμοποιείς,και μετά μέσα στο τσαντάκι.Αυτο πρέπει να γνωριζει ο υποψήφιος αγοραστής,αν προσπαθήσει να το χρησιμοποιήσει διαφορετικά,έχασε...

 

Athan.Συνονόματε φίλε μου το ξέρω,για αυτο τα λέω μήπως και προλάβω κανέναν.....

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και από το κατάστημα μπορεις αν δεν εχεις φιλο.Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις ειναι να το πιάσεις στο χέρι σου,αν δεν σε βόλεψη στο βαρος/κρατημα.Δεν χρειαζετε να δεις τίποτα άλλο...

 

Στο βάρος δεν θα έλεγα αλλά στο κράτημα άστα να πάνε ...θα πρέπει να έχεις μεγάλο χέρι για να πεις ότι αντέχεται με το ένα χέρι αλλιώς το κρατάς σαν ταμπλετακι....με βλέπω να κλίνω προς το G2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...