Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα το vnp ανεβασε κι αλλο την τιμη στο 32αρι, οποτε εφτασε αισιως τα 636 ευρω :rolleyes:

 

Ντροπή στο vpn απλά, θα λάβουν πολλά από τα 636 που ζητούν, είδαν τη ζήτηση και ανέβασαν την τιμή!

Θα περιμένουμε να κυκλοφορήσει και από τα άλλα e-shops..

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το vnp εχει κανει πολλες γκέλες τωρα τελευταία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρ8ε σημερα απο Αγγλια,το τηλεφωνο ειναι απλα υπεροχο.

Υπερβολικα γρηγορο σε σχεση με τα υπολοιπα android τηλεφωνα.

Ως 6 χρονια iOS user και μετα απο απο μεταβαση σε samsung s4 το οποιο το ανταλλαξα και παλι με iphone μπορω να πω

πως ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Γρηγορο χωρις ιχνος λαγκαρισματος..

Ισως οτι καλυτερο κυκλοφορει σε android αυτη τη στιγμη.

(Το 16αρι εχει 10 GB ελευθερα)

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρ8ε σημερα απο Αγγλια,το τηλεφωνο ειναι απλα υπεροχο.

Υπερβολικα γρηγορο σε σχεση με τα υπολοιπα android τηλεφωνα.

Ως 6 χρονια iOS user και μετα απο απο μεταβαση σε samsung s4 το οποιο το ανταλλαξα και παλι με iphone μπορω να πω

πως ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Γρηγορο χωρις ιχνος λαγκαρισματος..

Ισως οτι καλυτερο κυκλοφορει σε android αυτη τη στιγμη.

(Το 16αρι εχει 10 GB ελευθερα)

 

μεγιες !!! απο ποιο site το πηρες? τιμουλα? :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

το πηρα απο Αγγλια http://www.clove.co.uk/

530 στοιχισε το τηλεφωνο και 35 τα μεταφορικα επειδη εβαλα να μου ερ8ει με DHL σε 2 ημερες (Καλαματα)

Μου εκαναν και δωρο τη 8ηκη του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

Ποια θηκη πηρες?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Το λευκο η8ελα να σου πω την αληθεια

Αλλα ηταν δια8εσιμο απο την δευτερα που ερχεται και οπως καταλαβαινεις δεν μπορουσα να περιμενω.

Τωρα σχετικα με τον χωρο πιστευω δεν εχω προβλημα ολες τις συσκευες μου 16GB τις επαιρνα αλλα 8α δειξει.

Link to comment
Share on other sites

αφου υποστιριζει OTG ολα καλα !!!

πριν ποιο κινητο ειχες? ακους εντυπωσεις . . .

τα on screen buttons ενοχλουν η μπα? τα κουμπια πισω?

Link to comment
Share on other sites

Πριν ειχα ολα τα iphone:P και ενα samsung s4.

τα κουμπια πισω ειναι 8εμα συνηθειας,απλα επειδη ειναι αρχη πριν τα πατησω σκεφτομαι που ειναι,αλλα βολευουν.

Τα soft keys βολευουν,νομιζα πως 8α επιαναν πολυ χωρο στην ο8ονη αλλα οκ.

Το καλυτερο?οτι δεν παταω Hardware button για να το κλειδωσω/ξεκλειδωσω.

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο?οτι δεν παταω Hardware button για να το κλειδωσω/ξεκλειδωσω.

 

Αυτό όντως είναι το καλύτερο από θέμα πρακτικότητας κ το λέω εδώ και πολύ καιρό από τότε που το είχα στα galaxy nexus και LG nexus 4 μου :)

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τα soft keys μπορούν να μικραίνουν και άλλο ;

Γίνεται να βρίσκονται πάντα σε διαφανές πλαίσιο ( δηλαδή χωρίς το μαύρο ή το λευκό φόντο )

Και τέλος σε κάποιες περιπτώσεις τα τρία soft keys εμφανίζονται σαν τρεις τελείες.

Μπορούμε να έχουμε πάντα τα soft keys να φαίνονται σαν τελείες;

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο δεν έχει λειτουργία Swype? Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τα soft keys μπορούν να μικραίνουν και άλλο ;

Γίνεται να βρίσκονται πάντα σε διαφανές πλαίσιο ( δηλαδή χωρίς το μαύρο ή το λευκό φόντο )

Και τέλος σε κάποιες περιπτώσεις τα τρία soft keys εμφανίζονται σαν τρεις τελείες.

Μπορούμε να έχουμε πάντα τα soft keys να φαίνονται σαν τελείες;

Δεν το έχω το g2, αλλά μπορω να σου απαντήσω: Με root γίνεται σίγουρα να μικρινεις τα softkey όσο γουσταρεις. Βάζεις το exposed framework, και κανεις άπειρες χακεριες. Αμα ψαξεις στο xda θα βρεις ενα σωρό modules που παιρνει το xposed. Εγγυημένα μπαίνει στο g2. Επίσης χωρίς root η κορεατικη Ρομ έχει επιλογή νομιζω για μικρότερα softkey. Οποτε σίγουρα θα βγει ή έχει βγει custom rom που θα έχει τέτοια επιλογή για ολά τα g2.

Να εχεις παντα τα softkey σε διαφανές πλάισιο δε γίνεται. Στους launcher και σε οσες εφαρμογές υποστηρίζουν κάτι τέτοιο. Ξεχνά τα παιχνίδια.. Αυτο με τις 3 τέλειες που λες, είναι επίσης θέμα εφαρμογής. Συμβαίνει σε κάτι utube κλπ.

Πρακτικά, κανεις Αυτο που έκανε και ο Φιλος που το αγόρασε παραπανω: Μικραινεις 50% τα softkey σε μαυρο φόντο και είναι μια χάρα.

Αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει όποιος το έχει.

Μπορείς παντα όμως (εφόσον είσαι ροοτ) πχ εγκαθιστώντας το gmd gensture , με μια κινηση πχ σύρσιμο του δαχτύλου απο το κάτω μέρος της οθόνης προς τα πανω (ή με οποίο άλλο τροπο σε βολευει εσένα) να εξαφανίσεις τα softkey , και να γεμίζει όλη την οθόνη πχ ενα παιχνιδι. Και με την ιδία κινηση να τα ξανά εμφανίσεις.

Τα κάνω στο nexus 7 όλα αυτά και αλού..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Screen Visiblity of Note 3 / LG G2 / Galaxy S4 Outdoors in Sunlight

 

Χειροτερο απο ολά το βγάζει το g2 κάτω απο τον ηλιο στο βίντεο..

 

 

Φιλε μου αυτά ειναι μπουρδες,εγω το εχω το κινητό και γνωρίζω καλα πως δείχνει κάτω απο τον ηλιο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που είχα πριν το s4 του είχα μόνιμα τέρμα τη φωτεινότητα,τώρα έχω το Lg G Pro που θεωρείτε λίγο πιο παλιό από το G2 και την φωτεινότητα του την έχω στο 50% όταν την βάλω τέρμα με ενοχλεί στα μάτια.

Αποκλείεται να έχει βάλει χειρότερη οθόνη σε πιο νέο κινητό ;)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτά ειναι μπουρδες,εγω το εχω το κινητό και γνωρίζω καλα πως δείχνει κάτω απο τον ηλιο.

Παιδια, εγω το είδα, και το μετέφερα.. Δεν έχω την παραμικρή ιδέα αν ισχύει ή όχι. Και εμένα μου φάνηκε περίεργο, μιας και το g1 που έχω δει , είχε εξαιρετική φωτεινότητα.

Υπάρχει και αυτό το συγκριτικό για τις οθόνες:

http://techblog.gr/mobile/display-war-g2-z1-lumia-1020-note-3-z-ultra-9732/

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το g2, αλλά μπορω να σου απαντήσω: Με root γίνεται σίγουρα να μικρινεις τα softkey όσο γουσταρεις. Βάζεις το exposed framework, και κανεις άπειρες χακεριες. Αμα ψαξεις στο xda θα βρεις ενα σωρό modules που παιρνει το xposed. Εγγυημένα μπαίνει στο g2. Επίσης χωρίς root η κορεατικη Ρομ έχει επιλογή νομιζω για μικρότερα softkey. Οποτε σίγουρα θα βγει ή έχει βγει custom rom που θα έχει τέτοια επιλογή για ολά τα g2.

Να εχεις παντα τα softkey σε διαφανές πλάισιο δε γίνεται. Στους launcher και σε οσες εφαρμογές υποστηρίζουν κάτι τέτοιο. Ξεχνά τα παιχνίδια.. Αυτο με τις 3 τέλειες που λες, είναι επίσης θέμα εφαρμογής. Συμβαίνει σε κάτι utube κλπ.

Πρακτικά, κανεις Αυτο που έκανε και ο Φιλος που το αγόρασε παραπανω: Μικραινεις 50% τα softkey σε μαυρο φόντο και είναι μια χάρα.

Αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει όποιος το έχει.

Μπορείς παντα όμως (εφόσον είσαι ροοτ) πχ εγκαθιστώντας το gmd gensture , με μια κινηση πχ σύρσιμο του δαχτύλου απο το κάτω μέρος της οθόνης προς τα πανω (ή με οποίο άλλο τροπο σε βολευει εσένα) να εξαφανίσεις τα softkey , και να γεμίζει όλη την οθόνη πχ ενα παιχνιδι. Και με την ιδία κινηση να τα ξανά εμφανίσεις.

Τα κάνω στο nexus 7 όλα αυτά και αλού..

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Τυχαίνει να είμαι ρουτ με το s3 να χρησιμοποιώ το gmd gestures και χαίρομαι που μαθαίνω ότι δίνει την δυνατότητα επιλογής εξαφάνισης των keys.

Αυτά όμως δεν θα εμφανίζονται ξανά κάθε φορά που θα ανοίγω μια εφαρμογή ;

Επίσης μου κάνει εντύπωση που ενώ κυκλοφορούν διάφορα mod δεν υπάρχει κάτι που να κρατά διάφανη την μπάρα πχ με λευκή γραμματοσειρά και μαύρο border ώστε τα soft keys να είναι πάντα ευδιάκριτα.

Αυτο με τις τρεις τελείες γνωρίζω πως γίνεται σε κάποιες εφαρμογές όπως στην προβολή φωτογραφιών και θα ήταν υπέροχο να μπορεί να συμβεί καθ'όλη την λειτουργία της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Από χθες στη παρέα με τις περισσότερες εντυπώσεις θετικές.

Να πω καταρχήν ότι έχω το 16αρι ελληνικό. Ο ελεύθερος χώρος μετά από 100+ εφαρμογές είναι 9+GB.

 

Αρνητικα:Χμ...εμένα δε με πειράζει μιας και είχα όλες τις Samsung συσκευές, αλλά είχα επίσης και το Ζ1οπου η ποιότητα της συσκευής μαρτυρεί την αξία του. Εδώ έχουμε ποιοτικά ένα S4, που εμένα δε με ενοχλεί, αλλά άλλους μπορεί.

Είναι τόσο ίδιο με συσκευή Samsung εσωτερικά, που πραγματικά σε μπερδεύει. Θα μπορούσε να έχει τη δική του φιλοσοφία.

Το πληκτρολόγιο του που δεν έχει Swype ή το έχω βρει.

 

Θετικά: πολύ καλή πραγματικά οθόνη. Όμορφα ζωντανά χρώματα και υπέροχη φωτεινότητα.

Η μπαταρία του δείχνει κτήνος από τη πρώτη φόρτιση. Πολύ καλύτερη από S4 και μου θυμίζει Note.

Τα πίσω κουμπιά, που ενώ θέλουν 1-2 μέρες να τα συνηθίσεις, το δάχτυλο πηγαίνει μόνο. Μια χαρά δηλαδή.Επίσης έβαλα θήκη και κρύβονται τέλεια πίσω από αυτή, χωρίς να εξέχουσα καθόλου με φόβο να γρατζουνιστουν.

Οι ήχοι ένα κλικ πάνω από S4 σε ένταση και ποιότητα.

Τα σήματα φαίνονται τόσο δυνατά, όσο δεν έχω δει ξανά. Wifi, data, αλλά και σήμα δικτύου μου φαίνονται σούπερ, αλλά χρήζουν κι άλλο τεστ.

 

Γενικά είναι μια συσκευή που μου έκανε εντύπωση περισσότερο όταν την έπιασα στα χέρια μου παρά όταν διάβαζα για αυτή.

 

Αλλά ρε ****το... Xda θα παίζω μπάλα μόνος μου φαίνεται! Τι άθλια υποστήριξη είναι αυτή?

 

Anyway, για μένα ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στη κατηγορία του χωρίς αμφιβολία.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Από χθες στη παρέα με τις περισσότερες εντυπώσεις θετικές.

Να πω καταρχήν ότι έχω το 16αρι ελληνικό. Ο ελεύθερος χώρος μετά από 100+ εφαρμογές είναι 9+GB.

 

Αρνητικα:Χμ...εμένα δε με πειράζει μιας και είχα όλες τις Samsung συσκευές, αλλά είχα επίσης και το Ζ1οπου η ποιότητα της συσκευής μαρτυρεί την αξία του. Εδώ έχουμε ποιοτικά ένα S4, που εμένα δε με ενοχλεί, αλλά άλλους μπορεί.

Είναι τόσο ίδιο με συσκευή Samsung εσωτερικά, που πραγματικά σε μπερδεύει. Θα μπορούσε να έχει τη δική του φιλοσοφία.

Το πληκτρολόγιο του που δεν έχει Swype ή το έχω βρει.

 

Θετικά: πολύ καλή πραγματικά οθόνη. Όμορφα ζωντανά χρώματα και υπέροχη φωτεινότητα.

Η μπαταρία του δείχνει κτήνος από τη πρώτη φόρτιση. Πολύ καλύτερη από S4 και μου θυμίζει Note.

Τα πίσω κουμπιά, που ενώ θέλουν 1-2 μέρες να τα συνηθίσεις, το δάχτυλο πηγαίνει μόνο. Μια χαρά δηλαδή.Επίσης έβαλα θήκη και κρύβονται τέλεια πίσω από αυτή, χωρίς να εξέχουσα καθόλου με φόβο να γρατζουνιστουν.

Οι ήχοι ένα κλικ πάνω από S4 σε ένταση και ποιότητα.

Τα σήματα φαίνονται τόσο δυνατά, όσο δεν έχω δει ξανά. Wifi, data, αλλά και σήμα δικτύου μου φαίνονται σούπερ, αλλά χρήζουν κι άλλο τεστ.

 

Γενικά είναι μια συσκευή που μου έκανε εντύπωση περισσότερο όταν την έπιασα στα χέρια μου παρά όταν διάβαζα για αυτή.

 

Αλλά ρε ****το... Xda θα παίζω μπάλα μόνος μου φαίνεται! Τι άθλια υποστήριξη είναι αυτή?

 

Anyway, για μένα ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στη κατηγορία του χωρίς αμφιβολία.

 

Καλημέρα, η κάμερα του πως είναι σε σχέση με το Ζ1;

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...