Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://cdn.androidcommunity.com/wp-content/uploads/2013/07/lg-g2-back-540x288.jpg

 

H LG Electronics ανακοίνωσε το νέο όνομα της σειράς G series που συνοδεύει από το G2 και μετά όλα τα high-end smartphones. Η αρχή θα γίνει σε μερικές εβδομάδες με το LG G2 και όπως καταλαβαίνουμε τα επόμενα μοντέλα θα ονομάζονται G3, G4 και πάει λέγοντας. Επίσης και από τη σειρά Optimus Vu με τα μεγάλα τετράγωνα smartphones θα «φύγει» η λέξη Optimus η οποία θα παραμείνει σε όλα τα υπόλοιπα Android smartphones της εταιρείας.

 

Το LG G2 αναμένεται να έχει οθόνη 5.2 ιντσών Full HD και τον τετραπύρηνο επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon 800.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=pYhg8ZJ_w_w]LG G2 : Launch Event Teaser Film - YouTube[/ame]

Edited by Superuser

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλώς να έρθει λοιπόν και αν τότε έχουμε λεφτά, πιθανόν και να το τιμήσουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/lg_g2_to_launch_on_100_carriers_up_to_3_months_after_the_premiere-news-6475.php

Καλά νέα αν επαληθευτούν : Ευρώπη Σεπτέμβριο-Οκτώβριο...

Edited by spyridop
Link to comment
Share on other sites

http://www.digitallife.gr/lg-g2-quickwindow-case-112667

Μια ωραία ιδέα για θήκη που θα κυκλοφορήσει μαζί με το G2

 

edit: κι ένα video για τη θήκη (στα κορεάτικα)

http://www.youtube.com/watch?v=9QDjJmKsQV4

Edited by spyridop
Link to comment
Share on other sites

http://www.digitallife.gr/lg-g2-quickwindow-case-112667

Μια ωραία ιδέα για θήκη που θα κυκλοφορήσει μαζί με το G2

 

edit: κι ένα video για τη θήκη (στα κορεάτικα)

http://www.youtube.com/watch?v=9QDjJmKsQV4

 

Ωραια μαγκιά, είναι πιο εξελιγμένο το ίδιο consept με το s4, γιατί είδα πως με slide βλέπεις και άλλες πληροφορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αυτό θα είναι LG: καλό design, καλά υλικά, καλή υλοποίηση και κακή υποστήριξη. (Ναι, έχει βελτιωθεί σε σχέση με το 2X fiasko αλλά δεν πιάνει ακόμα ούτε Sony ούτε Samsung ούτε HTC).

 

Κοινώς θα είναι ένα κορυφαίο τηλέφωνο με υποστήριξη για κανένα εξάμηνο, μέχρι να βγάλει το επόμενό της κορυφαίο τηλέφωνο.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αυτό θα είναι LG: καλό design, καλά υλικά, καλή υλοποίηση και κακή υποστήριξη. (Ναι, έχει βελτιωθεί σε σχέση με το 2X fiasko αλλά δεν πιάνει ακόμα ούτε Sony ούτε Samsung ούτε HTC).

 

Κοινώς θα είναι ένα κορυφαίο τηλέφωνο με υποστήριξη για κανένα εξάμηνο, μέχρι να βγάλει το επόμενό της κορυφαίο τηλέφωνο.

 

Δε πειράζει και με την 4.2 μια ζωή δεν έχω πρόβλημα.........Δηλαδή με τις επόμενες αναβαθμίσεις τι θα γίνει ? Θα πετάξει το κινητό κάνοντας βόλτες στο αέρα ? :D

Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη δε σημαίνει μόνο νέα features, σημαίνει και διόρθωση bugs. Για παράδειγμα η 4.1.2 που έχω στο 4x είναι εξαιρετική αλλά έχει δύο-τρία ενοχλητικά bugs που απλά δε θα διορθωθούν ποτέ. Βέβαια μας εδέησε και μας ξεκλείδωσε το bootloader οπότε για όποιον έχει όρεξη ανοίγει πεδίο δόξης λαμπρό. Το πρόβλημα το έχουν αυτοί (πχ εγώ) που δεν έχουν ούτε χρόνο ούτε διάθεση για πειραματισμούς με το κινητό. Πάντως για να λέμε του στραβού το δίκιο όλα τα παραπάνω τα ήξερα όταν αγόρασα το τηλέφωνό μου και παρά την γκρίνια μου για την υποστήριξη είμαι υπέρ ευχαριστημένος από αυτό. Ήτοι θα ξανααγόραζα LG οπότε το G2 μπορεί να είναι και το επόμενό μου τηλέφωνο κατά τη νέα χρονιά που θα έχουν πέσει και οι τιμές.
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Πολυ διαφήμιση γενικολογη βλέπω και ειναι πολυ περιεργο που λιγες μέρες πριν κυκλοφορήσει δεν έχει διαρευσει τίποτα γυρω απο τα specs του και φοβαμαι οτι θα απογοητευτουμαι
Link to comment
Share on other sites

Τα specs του έχουν διαρρεύσει εδώ και αρκετό καιρό, όπως έχουν διαρρεύσει και αρκετές φωτογραφίες. Το τελευταίο update είναι ότι θα έχει 2Gb μνήμη και όχι 3Gb όπως αρχικά είχε διαρρεύσει.

 

Κοντός ψαλμός αλληλούια, αύριο θα ξέρουμε.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδαμε και πληροφορίες από το manual της συσκευης οτι το πληκτρο στην πλατη ειναι απλο πληκτρο και οχι με δακτυλικο αποτυπωμα για να δουμε τι θα δουμε την Τεταρτη (και οχι αυριο) και τι εντυπωσιακο θα προσφερι παντως, οτι το κουμπι θα ειχε δακτυλικη αναγνώριση μας τελειωσε Μεχρι στιγμης τίποτα το εντυπωσιακό που να το ξεχωρίζει Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλά με τα πλήκτρα στο πίσω μέρος "wtf where they thinking!!??"

 

Είναι κάτι διαφορετικό, ίσως ρίσκο, μένει να το δούμε στη πράξη.

Πάντως θα είναι πολύ δυνατή συσκευή με οθόνη όνειρο αν κρίνω από παρούσες υλοποιήσεις και για μένα πολύ καλό future που έπρεπε να έχουν όλες οι touch screens είναι το double tap to wake up!

Well done :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλά με τα πλήκτρα στο πίσω μέρος "wtf where they thinking!!??"

 

Μπορεί να μην χτυπάει καλά στο μάτι να είναι τα κουμπιά πίσω, αλλά εμένα κάτι μου λέει ότι θα ακολουθήσουν και οι άλλες εταιρείες. Τουλάχιστον αυτές που φτιάχνουν μεγάλα τηλέφωνα. Και αυτό γιατί όντως στα μεγάλα τηλέφωνα δυσκολεύεσαι να πατήσεις τα πλαϊνά κουμπιά καμιά φορά, ενώ στο πίσω μέρος του τηλεφώνου πάντα βρίσκεται ένα δάχτυλο. Έξυπνη ιδέα για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς επειδή πάντα παίρνω μεγάλα τηλέφωνα το on off button και που βρίσκεται είναι βασικό για μένα για θέματα καθαρά ευχρηστίας!

Και ακριβώς για αυτό έχω αποριψει την htc παρ όλο που ήταν αγαπημένη μου επι εποχής wm με τελευταίο αγαπημένο εκπρόσωπο το hd2.

Κουμπί on off πάνω είναι απαράδεκτο σε τόσο μεγάλες συσκευές ειδικά έτσι που γλιστράνε κιόλας τα htc.

Στα πλάγια τη παλεύω αλλά τα sammy είναι απλά πρακτικά.

Το καλύτερο είναι το double tap to wake up που ξεκινούν σιγά σιγά αν και θα αργήσει να γενικευτη, και όσο για τα πίσω κουμπιά αν μη τι άλλο είναι κάτι διαφορετικό και πιστεύω θα βολεύουν αν τα συνηθίσεις.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

 

Καλα, έτσι κι έρθει και προς τα δω με τέτοια αρχική τιμή στα σκρουτζομαγαζα, προβλέπω να γίνεται χαμός.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αυτό το κινητό αν έγραφε Samsung S4 RR θα γινότανε χαμός.....και τώρα τίποτα.....κανεις δε δίνει σημασία.....λένε για αναβαθμίσεις και καλά όταν οι περισσότεροι το αλλάζουν κάθε χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

εγω ψηνομαι παντως σε αυτη την τιμη. εχουμε δει φωτο και τι κανει η καμερα του? ειναι καλυτερη απο του g?
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι καλύτερη και από του S4 σε ευκρίνεια+χαμηλό φωτισμό, συν του ό,τι έχει και οπτικό σταθεροποιητή εικόνας για το βίντεο κυρίως!! Δεν θυμάμαι που είχα βρει το συγκριτικό, πάντως από όλα τα κορυφαία "τηλέφωνα" μόνο από το lumia 1020 έχανε και μη φανταστείς και πολύ μεγάλη διαφορά... Εγώ πάντως εντυπωσιάστηκα, έχοντας υπόψη την ποιότητα του προηγούμενου optimus G!!! Πιστεύω μέχρι τα Χριστούγεννα στα σκρουτζομάγαζα θα είναι το best value for money..:)
Link to comment
Share on other sites

Ουτε και εγω εχω θεμα που ειναι lg.

Αν τελικα βολεύει το πισω button και η τιμη του ειναι στα επιπεδα που αναφέρονται το χτυπαω.

Για τις αναβαθμίσεις δεν καιγομαι και τοσο.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι καλύτερη και από του S4 σε ευκρίνεια+χαμηλό φωτισμό, συν του ό,τι έχει και οπτικό σταθεροποιητή εικόνας για το βίντεο κυρίως!! Δεν θυμάμαι που είχα βρει το συγκριτικό, πάντως από όλα τα κορυφαία "τηλέφωνα" μόνο από το lumia 1020 έχανε και μη φανταστείς και πολύ μεγάλη διαφορά... Εγώ πάντως εντυπωσιάστηκα, έχοντας υπόψη την ποιότητα του προηγούμενου optimus G!!! Πιστεύω μέχρι τα Χριστούγεννα στα σκρουτζομάγαζα θα είναι το best value for money..:)

 

οποτε ειμαστε οκ . με την τιμη αυτη το χτυπαμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...