Jump to content

[Επισκευή Digitizer+Τζαμακι] Galaxy S III


jukarima
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν διαβάσεις 2 σελίδες πριν θα καταλάβεις οτι αν το επισκευάσεις σε επίσημο service η εγγύηση χάνεται επειδή καταχωρείται οτι η συσκευή έχει πέσει. Βασικά αυτό γίνεται από την στιγμή που θα καταχωρηθεί σαν βλάβη υπαιτιότητα χρήστη.

Η μόνη περίπτωση για να συνεχίσει να έχει την εργοστασιακή εγγύηση είναι να μπεί γνήσιο ανταλλακτικό από μη επίσημο service ή από εσένα.

Edited by platijet
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 136
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως ενα s2 που ειχα και ειχε κανει ξεφλουδισμα,απο πεσιμο, το νικελενιο περιβλημα, το πηγα στο σερβις της σαμμυ και μου αλαξαν ολη την οθονη. και μου ειπαν οτι το υπολοιπο της εγγυησεως ισχυει κανονικα για το τηλεφωνο και για την νεα οθονη κανονικα αλλα δυο χρονια απο την ημερομηνια που εγραφε η αποδειξη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οπως ειχα γραψει και σε παλιοτερο μου post μετα απο πτωση μου ραγισε το γυαλι της οθονης αλλα η αφη λειτουργουσε κανονικα .

Ειχα αγορασει αυτο το τζαμακι απο το ebay

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-SIII-S3-GT-i9300-Outer-Digitizer-Glass-/281270653569?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item417d099281

.

Εβγαλα το σπασμενο τζαμι και τοποθετησα το καινουργιο αλλα η αφη με το καινουργιο τζαμι δεν λειτουργουσε .

Νομιζω πως εχω κανει καταλαθος ζημια στον αισθητηρα αφης της οθονης οταν αφαιρουσα το σπασμενο γυαλι .

Μου φαινεται σαν να εχω χαλασει μια καλωδιοταινια στην οθονη

 

Σημερα εψαξα λιγο το θεμα .

Μιλησα με εναν γνωστο μου τεχνικο που εχει καταστημα και επισκευαζει κινητα .

Μου ειπε οτι αγορασα ενα απλο γυαλι και οχι γυαλι που εχει αισθητηρα αφης .

Επρεπε δηλαδη να αγορασω αυτο

http://www.ebay.co.uk/itm/100-Genuine-Samsung-Galaxy-S3-i9300-Touch-Screen-Digitizer-Lens-Sensor-Flex-Uk-/221329133789?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item33883e90dd

.

Αλλα μου ειπε οτι σχεδον ολοι οι πελατες που τους ειχε αλλαξει μονο το τζαμι και οχι ολοκληρη την οθονη μετα απο καιρο ειχαν προβληματα με την ακριβεια της αφης , κιτρινιζε η οθονη , εμφανιζονταν φουσκαλες κατω απο το τζαμι .

Ετσι μου ειπε οτι πλεον αλλαζει μονο την οθονη

 

Θελω να ρωτησω αν καποιος ειχε προβληματα μετα απο καιρο που το ειχε επισκευασει αλλαζωντας μονο το τζαμι .

Edited by achilli
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς λίγοι ( και προς τιμή τους ) είναι αυτοί που θα δώσουν feedback μετά από καιρό. Συνήθως ( και αυτό είναι ο κανόνας) οι περισσότεροι δεν ποστάρουν για να συμβουλέψουν ή ακόμα και να προτατέψουν τα άλλα μέλη, παρά μόνο το κάνουν όταν έχουν οι ίδιοι ανάγκη.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη μαζί με το digitizer είναι set.

Έπρεπε να βάλεις κατευθείαν ολόκληρο το ανταλλακτικό και όχι μισές δουλειές.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω και εγώ το πρώτο ποστ μιας και έσπασε και εμένα η οθόνη... Από τι κατάλαβα θα κάτσω με σπασμένη οθόνη μέχρι να σπάσει εντελώς και εκεί θα την αλλάξω...Δεν θέλω να την αλλάξω στα 150 ευρώ από τώρα μιας και έχω μόνο 5 μήνες το κινητό + το ότι πλέον η τιμή του έπεσε και στα 220 από 280 που το πήρα.... Μεγάλη απογοήτευση, σκέφτομαι να κάτσω χωρίς smartphone ή να πάρω κανένα κινέζικο μετά από αυτό, επίσης αγόρασα οθόνη από το ebay αλλά δεν θα μπω σε κόπο να το αλλάξω με αυτά που διαβάζω εδώ... Υπάρχει τρόπος να περιορίσω και να κρατήσω τη ζημιά σταθερή ? Είμαι σχεδόν 1 μήνα με σπασμένη οθόνη , το σπάσιμο νομίζω ότι δεν έχει αλλάξει καθόλου, η οθόνη λειτουργεί κανονικά και το έχω ψιλοσυνηθίσει και δεν με ενοχλεί αλλά φοβάμαι μήπως καμιά φορά κατά την χρήση δω στο δάκτυλο μου κολλημένο κομμάτι :P Άντε να δούμε....
Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω και εγώ το πρώτο ποστ μιας και έσπασε και εμένα η οθόνη... Από τι κατάλαβα θα κάτσω με σπασμένη οθόνη μέχρι να σπάσει εντελώς και εκεί θα την αλλάξω...Δεν θέλω να την αλλάξω στα 150 ευρώ από τώρα μιας και έχω μόνο 5 μήνες το κινητό + το ότι πλέον η τιμή του έπεσε και στα 220 από 280 που το πήρα.... Μεγάλη απογοήτευση, σκέφτομαι να κάτσω χωρίς smartphone ή να πάρω κανένα κινέζικο μετά από αυτό, επίσης αγόρασα οθόνη από το ebay αλλά δεν θα μπω σε κόπο να το αλλάξω με αυτά που διαβάζω εδώ... Υπάρχει τρόπος να περιορίσω και να κρατήσω τη ζημιά σταθερή ? Είμαι σχεδόν 1 μήνα με σπασμένη οθόνη , το σπάσιμο νομίζω ότι δεν έχει αλλάξει καθόλου, η οθόνη λειτουργεί κανονικά και το έχω ψιλοσυνηθίσει και δεν με ενοχλεί αλλά φοβάμαι μήπως καμιά φορά κατά την χρήση δω στο δάκτυλο μου κολλημένο κομμάτι :P Άντε να δούμε....

Τα 220 ευρώ είναι 70% μεγαλύτερο ποσό από το 130 που έχει τελικό κόστος η αλλαγή της οθόνης.

Έτσι να το δεις και όχι σαν "μόνο" 90 ευρώ που θέλουν να το βλέπεις οι εταιρείες για να σε βάλουν να πάρεις καινούριο.

Edited by autokinitakias
Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω και εγώ το πρώτο ποστ μιας και έσπασε και εμένα η οθόνη... Από τι κατάλαβα θα κάτσω με σπασμένη οθόνη μέχρι να σπάσει εντελώς και εκεί θα την αλλάξω...Δεν θέλω να την αλλάξω στα 150 ευρώ από τώρα μιας και έχω μόνο 5 μήνες το κινητό + το ότι πλέον η τιμή του έπεσε και στα 220 από 280 που το πήρα.... Μεγάλη απογοήτευση, σκέφτομαι να κάτσω χωρίς smartphone ή να πάρω κανένα κινέζικο μετά από αυτό, επίσης αγόρασα οθόνη από το ebay αλλά δεν θα μπω σε κόπο να το αλλάξω με αυτά που διαβάζω εδώ... Υπάρχει τρόπος να περιορίσω και να κρατήσω τη ζημιά σταθερή ? Είμαι σχεδόν 1 μήνα με σπασμένη οθόνη , το σπάσιμο νομίζω ότι δεν έχει αλλάξει καθόλου, η οθόνη λειτουργεί κανονικά και το έχω ψιλοσυνηθίσει και δεν με ενοχλεί αλλά φοβάμαι μήπως καμιά φορά κατά την χρήση δω στο δάκτυλο μου κολλημένο κομμάτι :P Άντε να δούμε....

 

Υπάρχει περίπτωση από διαστολή συστολη να γίνει χειρότερα.

Επίσης αν σου πέσει να γίνει πάλι χειρότερα.

Υπάρχει και περίπτωση να μείνει ως έχει.

Βέβαια αν χειροτερέψει θα σε ενοχλούν κάποια κομμάτια στο χέρι.

Αν έχεις οθόνη το κόστος είναι μικρό για να αλλαχθει αν θέλεις στείλε μου πμ

 

Οι τιμές πέφτουν πολύ γρήγορα ότι και να κανεις πάντα χαμένος βγαίνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω και εγώ το πρώτο ποστ μιας και έσπασε και εμένα η οθόνη... Από τι κατάλαβα θα κάτσω με σπασμένη οθόνη μέχρι να σπάσει εντελώς και εκεί θα την αλλάξω...Δεν θέλω να την αλλάξω στα 150 ευρώ από τώρα μιας και έχω μόνο 5 μήνες το κινητό + το ότι πλέον η τιμή του έπεσε και στα 220 από 280 που το πήρα.... Μεγάλη απογοήτευση, σκέφτομαι να κάτσω χωρίς smartphone ή να πάρω κανένα κινέζικο μετά από αυτό, επίσης αγόρασα οθόνη από το ebay αλλά δεν θα μπω σε κόπο να το αλλάξω με αυτά που διαβάζω εδώ... Υπάρχει τρόπος να περιορίσω και να κρατήσω τη ζημιά σταθερή ? Είμαι σχεδόν 1 μήνα με σπασμένη οθόνη , το σπάσιμο νομίζω ότι δεν έχει αλλάξει καθόλου, η οθόνη λειτουργεί κανονικά και το έχω ψιλοσυνηθίσει και δεν με ενοχλεί αλλά φοβάμαι μήπως καμιά φορά κατά την χρήση δω στο δάκτυλο μου κολλημένο κομμάτι :P Άντε να δούμε....

 

Αν δεν σε ενοχλεί, μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις κάποιο προστατευτικό. Είτε φιλμ είτε tempered glass.

Βέβαια αν μπεί, μετά δεν βγαίνει (χωρίς να παρασύρει κομμάτια μαζί).

 

Εναλλακτικά ψάξε μην βρείς κανένα μεταχειρισμένο που έχει πχ καμμένη πλακέτα αλλά οθόνη σε καλή κατάσταση.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Να σας αναφέρω και εγώ ότι την πάτησα μετά απo δύο χρόνια παρά δύο μήνες. Το κινητό, μου είχε πέσει πολλές φορές αλλά δεν πάθαινε τίποτα γιατί είχα θήκη σιλικόνης. Την τελευταία εβδομάδα έβαλα μια πλαστική επειδή ήταν λεπτή και χρωματιστή και στην πρώτη πτώση από ύψος ενός μέτρου έσπασε η οθόνη εσωτερικά χωρίς να πάθει τίποτα ούτε το gorilla glass, ούτε και το tempered glass. H smartec ήθελε 130 ευρώ + τα έξοδα αποστολής και η αντιπροσωπεία στην περιοχή μου (επαρχία)160 ευρώ την στιγμή που το κινητό κοστίζει καινούργιο 200 ευρώ. Πιστεύω ότι, δεν αξίζει πια η επισκευή του οπότε και αγόρασα το Note 3. Ακόμα και στο eBay oι οθόνες κοστίζουν πάνω από 80 ευρώ.
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα,εσπασε η οθονη σε ενα s3 και μου ζητανε 150 ευρω,ξερεται καποιο site που να εχειι φθηνοτερα ανταλακτικα ? κοιταξα ebay και το φθηνοτερο ηταν αυτο http://www.ebay.com/itm/Fo...item258dfd281f ..για καποια αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι γνησια ή ιμιτασιον (αν παιζει κατι τετοιο).ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εσπασε η οθονη σε ενα s3 και μου ζητανε 150 ευρω,ξερεται καποιο site που να εχειι φθηνοτερα ανταλακτικα ? κοιταξα ebay και το φθηνοτερο ηταν αυτο http://www.ebay.com/itm/Fo...item258dfd281f ..για καποια αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι γνησια ή ιμιτασιον (αν παιζει κατι τετοιο).ευχαριστω!

 

φιλε μου θελω να αλλαξω και εγω στο s4 το front glass .εχει πανω αριστερα κατι σαν ξεθωριασμα,πολυ λιγο αλλα φοβαμαι μην επεκταθει..παραγγειλα απο ebay front glass δε arctic blue γυρω στα 12 e..πηρα αρκετες συμβουλες και απο αντιπροσωπιες..γνησιο πολυ σπανιο να βρεις gorilla glass 3,ειναι κολλημενο με το digitizer αυτο και ειναι ενα με το γυαλι..δηλ παει πακετο και κοστιζει αλλα εισαι απολυτα σιγουρος μετα..το πλαστο γυαλι σε λιγο καιρο θα κιτρινισει.η αφη δεν θα δουλευει καλα..οποτε καλυτερα front glass+digitizer+lcd!!!

http://ihomeservice.gr

το μονο καλυτερο..κανει καλη δουλεια

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Που σου ειπαν 150 ευρώ?

Η smartec στο Χαιδάρι ζητάει 128 ευρώ και το παίρνεις μετά από λίγη ώρα έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Που σου ειπαν 150 ευρώ?

Η smartec στο Χαιδάρι ζητάει 128 ευρώ και το παίρνεις μετά από λίγη ώρα έτοιμο.

 

για το s4 παει 172 με φπα...για s3 140 νομιζω!!!smartec δεν εχω ρωτησει.και εκει το παιρνεις σε 30 λεπτα

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τελικά, υπάρχει κάποιος με εμπειρία επισκευής από τις εταιρίες που προαναφέρθηκαν μεγαλύτερη του εξαμήνου? Έχω παρόμοιο πρόβλημα με σπασμένο το gorilla glass. Γίνεται δουλειά μόνο με αλλαγή τζαμιού ή χρειάζεται αλλαγή όλο το σετ? Αξίζει να εμπιστευτώ κάποια από τις συγκεκριμένες εταιρείες? Δεδομένου ότι το τηλέφωνο καινούργιο κοστίζει γύρω στα 200€ από έξω, δεν προτίθεμαι να δώσω 100+ € σε καμία περίπτωση για επισκευή. Αν μπορεί κάποιος να δώσει σίγουρο feedback, θα με βοηθούσε πολύ.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το συμπέρασμα είναι σαφές αν διαβάσεις τις εμπειρίες των μελών στα προηγούμενα post. Ελπίζω μόνο να μην αναγκαστείς να κάνεις αυτό που κάνουν οι περισσότεροι όταν αλλάζουν το ημιτασιόν τζαμάκι, δηλ. να το πουλήσεις επειδή δεν θα είσαι ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Καλησπερα καλε μου φιλε....κανα 120 εχει σετ οθονη Τζαμακι και σωμα μαζι με την πλατη..χωρις τα κουμπακια.

Ηθελα να αλλαξω την πλατη λογο οτι ραγησε καιμου ειπαν οπου και αν ρωτησα οτι δεν γινετε οπωτε...

Αν καποιος φιλος ξερει κατι αλλο ας το μοιραστει μαζι μας:D

Ψαχτο λιγο παραπανω μην σου λεω και χαζομαρες

Φιλικα Νικος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλε μου φιλε....κανα 120 εχει σετ οθονη Τζαμακι και σωμα μαζι με την πλατη..χωρις τα κουμπακια.

Ηθελα να αλλαξω την πλατη λογο οτι ραγησε καιμου ειπαν οπου και αν ρωτησα οτι δεν γινετε οπωτε...

Αν καποιος φιλος ξερει κατι αλλο ας το μοιραστει μαζι μας:D

Ψαχτο λιγο παραπανω μην σου λεω και χαζομαρες

Φιλικα Νικος.

 

Κανονικά θέλει το εμπρόσθιο σώμα και πίσω καπάκι. Δηλαδή οθόνη τζάμι σώμα και πίσω καπάκι. Περίπου 150 ευρώ. Δηλαδή δεν συμφέρει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πριν μια εβδομαδα εκει που ημουν στο θεατρο Απολλων στην Ερμουπολη,εχοντας ανεβει στον εξωστη του τελευταιου οροφου πηγα να τραβηξω φωτογραφια το θεατρο απο ψηλα.Τι το θελα???Εκει που τραβαγα την φωτογραφια μου γλιστραει το samsung galaxy s3 απο τα χερια και πεφτει 3 οροφους κατω,στο πατωμα.Δεν μπορουσε να πεσει στα καθισματα του θεατρου που εχουν μαξιλαρακι?Εκει μπορει να σωζοταν.Αλλα παλι καλα που δεν επεσε και σε κανενα κεφαλι να εχω και αλλα μπλεξιματα.Τρεχω να το μαζεψω και βλεπω την οθονη καταραγισμενη και το κινητο δεν ενεργοποιειται καθολου.Για την ακριβεια οταν βαζω την μπαταρια και παταω το κουμπι ενεργοποιησης,κανει την δονηση αλλα η οθονη ειναι νεκρη,δεν εμφανιζει τιποτα ουτε ανταποκρινεται στην αφη.Επισεις εχει στραβωσει και η μπαταρια λιγο αλλα μπαινει κανονικα.Μπορω να επισκευασω την οθονη και να λειτουργει κανονικα ή εχει αχρηστευτει το κινητο?Μια τετοια επισκευη ποσο περιπου κοστιζει?Συμφερει ή καλυτερα να ψαξω για καινουριο? Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομαδα εκει που ημουν στο θεατρο Απολλων στην Ερμουπολη,εχοντας ανεβει στον εξωστη του τελευταιου οροφου πηγα να τραβηξω φωτογραφια το θεατρο απο ψηλα.Τι το θελα???Εκει που τραβαγα την φωτογραφια μου γλιστραει το samsung galaxy s3 απο τα χερια και πεφτει 3 οροφους κατω,στο πατωμα.Δεν μπορουσε να πεσει στα καθισματα του θεατρου που εχουν μαξιλαρακι?Εκει μπορει να σωζοταν.Αλλα παλι καλα που δεν επεσε και σε κανενα κεφαλι να εχω και αλλα μπλεξιματα.Τρεχω να το μαζεψω και βλεπω την οθονη καταραγισμενη και το κινητο δεν ενεργοποιειται καθολου.Για την ακριβεια οταν βαζω την μπαταρια και παταω το κουμπι ενεργοποιησης,κανει την δονηση αλλα η οθονη ειναι νεκρη,δεν εμφανιζει τιποτα ουτε ανταποκρινεται στην αφη.Επισεις εχει στραβωσει και η μπαταρια λιγο αλλα μπαινει κανονικα.Μπορω να επισκευασω την οθονη και να λειτουργει κανονικα ή εχει αχρηστευτει το κινητο?Μια τετοια επισκευη ποσο περιπου κοστιζει?Συμφερει ή καλυτερα να ψαξω για καινουριο?

Αν δεν του είχες κλείδωμα με κωδικό, βγάλε τη σίμ και σύνδεσέ το στον Η/Y. Αν διαβάζει την μνήμη πιθανόν να λειτουργεί και σαν τηλέφωνο (αν δεν χάλασε και η κεραία ή η υποδοχή της σιμ). Για να αλλάξεις οθόνη δεν νομίζω όμως ότι σε συμφέρει.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας, καινούργιος στο φόρουμ άλλα παρακολουθώ αρκετά θέματα Έφτασε η ώρα να γράψω και εγώ άλλα για κακό λόγο :(.

 

Λοιπόν σήμερα έσπασα το galaxy s3. Μου έπεσε από την τσέπη για ακόμα μια φορά, γενικά ενώ όσα κινητά και αν είχα τα πρόσεχα σαν τα ματιά μου αυτό μάλλον για το μέγεθος του τρώει πολλές σαβούρες. Εδώ και καιρό το δούλευα με σπασμένο το εξωτερικό τζαμάκι άλλα δεν του έδινα σημασία ήταν λίγο πάνω πάνω Σήμερα ήταν γέρο όμως το πέσιμο και όλη η οθόνη μαύρισε, στην συνεχεία αφού το πείραζα, πάταγα την οθόνη και του έκανα επανεκκίνηση κατάφερα να επανέλθει η οθόνη άλλα με ένα κομμάτι πάνω δέξια εκεί που δείχνει ποσό της % είναι η μπαταριά να είναι μαύρο Το δούλεψα λίγο και το αφίσα αφού δεν είχε κάτι ποιο σοβαρό, ήχος κλήσεις κτλπ δουλεύαν κομπλέ Μετά από λίγο το κοιτάω έχει αρχίσει να γίνετε μοβ η οθόνη, ε μετά από 5 ώρες η οθόνη ξεκινάει μοβ, γίνετε μπλε και καταλήγει κόκκινο. η αφή είναι οκ οπότε μπορώ να το δουλεύω άλλα δεν θα μηνώ έτσι

 

Τώρα εσείς που είστε ειδικοί με τα τηλεφωνά και όλο και κάποιο θα του έχει πέσει το s3 θέλω να μου προτείνετε πως να το επισκευάσω οικονομικά, έχω σκεφτεί να πάρω χαλασμένο s3 (με θέμα στην μητρική) και να βαστήξω την οθόνη του ή να πάρω από το εξωτερικό άλλα βλέπω η τιμή είναι 80+ έξω 120+ στην Ελλάδα Τα σέρβις εδώ βλέπω 130+ για επισκευή οθόνης που δεν μπορώ να τα δώσω

 

Τι λέτε αξίζει επισκευή και με ποιο τρόπο?

εσείς τι κάνατε? που το πήγατε?

 

αν το βάλω αγγελία 70 εύρω να φύγει, σκέφτομαι με 90 το s3 mini που βλέπω να κυκλοφορεί μετάχηρισμένο και για καινούργιο γλυκοκοιτάζω το lg g2 mini (τι μινι με 4,7 ιντσες οθόνη :p) στα 160

 

για επισκευή μπορώ να δώσω μέχρι 50. Με βλέπω στην λύση του s3mini αν καταφέρω να πουλήσω το s3 μου.

 

please help

Ευχαριστώ

Μιχάλης

Edited by micahel
Link to comment
Share on other sites

φιλε η σωστη οθονη κοστιζει απο 120ε και πανω.το 50αρικο ξεχνατο,οπως επισης το να το δωσεις 70 +120 για οθονη που θα δωσει ο επιδοξος αγοραστης μαλλον δεν λεει.επισης οθονες κατω απο αυτο το ποσο σιγουρα κατι θα τους λειπει,πχ δεν θα ειναι superamoled.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...