Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Αυτο με την static ip ειναι οντως χοντρο θεμα

Λες οτι το μπρικ εξαρταται απο το χρωμα της συσκευης. Αυτο ειναι το χρωμα με το οποιο αγορασαμε τη συσκευη η κατι αλλο;

Η δικη μου ειναι με ασπρο καπακι.

Τα Nokia Amber, Black, Cyan τι ακριβως ειναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λες οτι το μπρικ εξαρταται απο το χρωμα της συσκευης. Αυτο ειναι το χρωμα με το οποιο αγορασαμε τη συσκευη η κατι αλλο;

Η δικη μου ειναι με ασπρο καπακι.

 

Ίσως... Υπάρχουν διαφορετικά product codes για κάθε χρώμα... Εννοείται στο χρώμα που αγοράστηκε η συσκευή ανεξάρτητα αν άλλεξες ή όχι καπάκι μετά...

 

Τα Nokia Amber, Black, Cyan τι ακριβως ειναι;

 

Είναι οι επίσημες αναβαθμίσεις από τον κατασκευαστή... Δηλαδή το software update (WP8 ή WP8.1 κτλ) μαζί με το Frimware Update των Drivers... Lumia Black είναι τα WP8 GDR3 και Lumia Cyan είναι τα WP8.1, ενώ το επόμενο update θα λέγεται Lumia Denim και θα είναι τα WP8.1 GDR1...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Αυτο με την static ip ειναι οντως χοντρο θεμα

Λες οτι το μπρικ εξαρταται απο το χρωμα της συσκευης. Αυτο ειναι το χρωμα με το οποιο αγορασαμε τη συσκευη η κατι αλλο;

Η δικη μου ειναι με ασπρο καπακι.

Τα Nokia Amber, Black, Cyan τι ακριβως ειναι;

 

Όχι μόνο από το χρώμα της συσκευής. Το χρώμα θα το δεις στο product code που θα κατεβάσεις. Θα σου αναφέρει δίπλα από την χώρα και ποιού χρώματος συσκευής είναι το συγκεκριμένο product code (όπως σου είπα και στο προηγούμενο ποστ "για ορισμένες συσκευές που το product code διαφέρει ανάλογα το χρώμα της συσκευής"). Αν πχ στο κιτρινο 920 που έχω του βάλω το firmware που δεν προορίζεται για το συγκεκριμένο χρώμα συσκευής θα brickάρει. Στο 625 δεν έχεις τέτοιο θέμα γιατί απ'ότι βλέπω δεν υπάρχουν διαφορετικά χρώματα στα firmwares των συσκευών.

 

Τα Lumia Amber-Black-Cyan είναι οι αναβαθμίσεις των συσκευών που δίνει η Nokia μαζί τις αναβαθμίσεις της Microsoft για να μπορούν οι συσκευές να είναι πλήρως λειτουργικές με τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού συστήματος μαζί με προσθήκες -καλούδια- της Nokia αποκλειστικά για τις συσκευές της. Η επόμενη που περιμένουμε είναι η Lumia Denim.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

 

Αυτο με την static ip ειναι οντως χοντρο θεμα

 

 

Λες οτι το μπρικ εξαρταται απο το χρωμα της συσκευης. Αυτο ειναι το χρωμα με το οποιο αγορασαμε τη συσκευη η κατι αλλο;

 

 

Η δικη μου ειναι με ασπρο καπακι.

 

 

Τα Nokia Amber, Black, Cyan τι ακριβως ειναι;

 

 

 

Μη τρελαίνεσαι δε μπρικαρουν οι συσκευές. Ειναι επισημες οι roms.

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις κυριοι :)

Αποφασισα να το αφησω ως εχει καθως η στατικη Ip που με ενδιαφερει ηταν το κυριως θεμα

Link to comment
Share on other sites

ενω το κινητο μ αρεσε παρα πολυ και αξιζει σιγουρα τα 150€ που εδωσα

το store του ειναι για τα μπαζα.

 

υπαρχει καμια περιπτωση να βελτιωθει , εχετε ακουσει τιποτα ?

εχει τρομερες ελλειψεις απο εφαρμογες σε σχεση με google play store .

Link to comment
Share on other sites

Έχει βελτιωθεί αρκετά τελευταίο χρόνο με περισσότερες εφαρμογές αλλά είναι ακόμα πολύ πίσω από Android και iOS...

 

Πάντως αν θες πες ποιες εφαρμογές σου λείπουν και τι θες να κάνεις με αυτές αν σε βοηθήσουμε...

 

Σε αυτό τόπικ θα σου λυθούν ίσως πολλές απορίες:

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ενω το κινητο μ αρεσε παρα πολυ και αξιζει σιγουρα τα 150€ που εδωσα

το store του ειναι για τα μπαζα.

 

υπαρχει καμια περιπτωση να βελτιωθει , εχετε ακουσει τιποτα ?

εχει τρομερες ελλειψεις απο εφαρμογες σε σχεση με google play store .

 

και το google play store εχει τεραστιες ελλειψεις απο εξιδεικευμενες εφαρμογες σε σχεση με το appstore.

τι παει να πει αυτο;

Τις βασικες εφαρμογες τις εχει σχεδον ολες (τουλαχιστο σε ποσοστο > 90%)

Αυτη τη στιγμη τα windows phone και ειδικα το 625 ειναι απο τα καλυτερα vfm κινητα για οποιον θελει βασικες εφαρμογες και smooth περιβαλλον

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εω πανω απο μηνα το 625.

Δεν μπορω να πω για τα χρηματα του καλο ειναι.Βεβαια με τα ιδια χρηματα παιρνεις ενα μεταχειρισμενο iPhone 4 και κανει περισσοτερα και καλυτερα πραγματα αλλα εχει αυτην την μικρη οθονη που θυμιζει Νοκια 3310.

Το store ειναι τραγικο αν το συγκρινεις με τα αλλα του ανταγωνισμου και οχι γιατι δεν εχει πολλα πραγματα αλλα γιατι κι αυτα που εχει δεν δουλευουν σωστα.

Π.χ ουτε το Viber ουτε το Twitter δεν δουλευουν σωστα.Εστειλα απειρα report σε Twitter,forum,blogs.

Τιποτα.

Κι απο την αλλη μου παρουσιαζουν την εφαρμογη Flipboard που δεν δουλευει σε 512 RAM συσκευες.

Τραγικο.Και πως δουλευει σε iPhone 3Gs?

Φαγανε το κραξιμο τους παλι και τωρα προσπαθουν (απότι διαβαζω) να το προσαρμοσουν για 512 συσκευες.

Το παιχνιδι θα το χασουν αν δεν υποστιριξουν τις συσκευες τους.

Και κατι αλλο σχετικο-ασχετο.Τα δυο νεα iPhone εχουν 1GB RAM.Αυτο σημαινει οτι στην επομενη 4 ετια (τουλαχιστον) θα δουλευουν αψογα με τις αναβαθμισεις κ εφαρμογες.

Θα πεσει μεγαλο κλαμα στα στρατοπαιδα Google και WP αν απο τωρα ηδη εχουν βαλει 2 και 3 GB RAM.

Δειτε τι εγινε με τα 2 ετων HTC 8X/8s.

Aν απο την αλλη υποστιριξουν τα κινητα τους τοτε προσωπικη μου αποψη συγκρινοντας τα με τα Androi θα γινουν πολυ καλυτερα τηλεφωνα μια ς και ηδη ειναι.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Το store ειναι τραγικο αν το συγκρινεις με τα αλλα του ανταγωνισμου και οχι γιατι δεν εχει πολλα πραγματα αλλα γιατι κι αυτα που εχει δεν δουλευουν σωστα.

Π.χ ουτε το Viber ουτε το Twitter δεν δουλευουν σωστα.Εστειλα απειρα report σε Twitter,forum,blogs.

Τιποτα.

 

Το store έχει ελλείψεις ναι... Τραγικό δεν το λες πλέον καθώς έχει βελτιωθεί αλλά έχει πολλές ελλείψεις σε σχέση με iOS και Android...

 

Viber τρώει τα σκαλωματάκια του (με Lumia Cyan εμένα είναι οκ βέβαια) αλλά το Twitter τι έχει?

 

Κι απο την αλλη μου παρουσιαζουν την εφαρμογη Flipboard που δεν δουλευει σε 512 RAM συσκευες.

Τραγικο.Και πως δουλευει σε iPhone 3Gs?

Φαγανε το κραξιμο τους παλι και τωρα προσπαθουν (απότι διαβαζω) να το προσαρμοσουν για 512 συσκευες.

 

Υπάρχει ένα μικρό ποσοστό εφαρμογών που στην πρώτη τους έκδοση δεν έχουν υποστήριξη για 512 RAM κάτι το οποίο προστίθεται πάντα καμια εβδομάδα μετά... Άλλωστε κανέναν δεν συμφέρει σε τίποτα των εκδότη να μην το κάνει καθώς ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των Lumia έχουν 512 RAM...

 

Και για να μην μπερδευόμαστε επειδή μιλάς για υποστήριξη, την εφαρμογή δεν την βγάζει η MS αλλά ο κάθε developer...

 

Το παιχνιδι θα το χασουν αν δεν υποστιριξουν τις συσκευες τους.

Και κατι αλλο σχετικο-ασχετο.Τα δυο νεα iPhone εχουν 1GB RAM.Αυτο σημαινει οτι στην επομενη 4 ετια (τουλαχιστον) θα δουλευουν αψογα με τις αναβαθμισεις κ εφαρμογες.

Θα πεσει μεγαλο κλαμα στα στρατοπαιδα Google και WP αν απο τωρα ηδη εχουν βαλει 2 και 3 GB RAM.

 

Μια χαρά υποστήριξη παρέχει η MS... Δεν το καταλαβαίνω το όλο σκεπτικό σου.... Έκοψαν κάποια αναβάθμιση από κάποιο κινητό επειδή είχε 512 RAM? Ίσα ίσα που όλα τα Lumia παίρνουν κανονικότατα τις αναβαθμίσεις και θα συνεχίσουν να παίρνουν....

 

Τα σκαλώματα του Viber πχ τα έκανε και σε μένα που έχω 2GB RAM... Δεν οφείλονται στη RAM δηλαδή... Αλλά σκαλώματα στο Viber υπάρχουν και σε Android iOS... Όχι ότι το δικαιολογεί αλλά το Viber τα έχει αυτά...

 

Δειτε τι εγινε με τα 2 ετων HTC 8X/8s.

 

Τι έγινε?? Έχουν και τα δύο την τελευταία έκδοση (WP8.1)...

 

Αν μιλάς για το Update2 που υπάρχει περίπτωση σύμφωνα με φήμες το ένα (νομίζω το 8s αλλά δεν θυμάμαι) να μην την πάρει είναι καθαρά θέμα της HTC... H MS το update το έδωσε σε όλους... Τώρα αν κάποιος κατασκευαστής δεν θέλει να το δώσει δεν μπορεί να κάνει κάτι η MS....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω ότι τα windows store πλέον δεν υστερούν και τόσο από android και ios.

Εχω στο κινητό μου γύρω στις 150 εφαρμογές. Χρησιμότατες και όλες λειτουργούν άψογα. Αυτό δεν εξαρτάται από το store αλλά από τους developers, όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω.

Το viber π.χ είναι με τα φεγγάρια του. Είτε έχεις wp είτε ios είτε android.

 

Οσο για το 625, μπορώ να πω ότι είναι διαμαντάκι. Και η τωρινη τιμή του ξεφτίλα. Κάτι που τα καθιστά εξαιρετικό vfm!

Δεν νομίζω ότι ένα iphone π.χ 4s μπορεί να κάνει περισσότερα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εω πανω απο μηνα το 625.

Δεν μπορω να πω για τα χρηματα του καλο ειναι.Βεβαια με τα ιδια χρηματα παιρνεις ενα μεταχειρισμενο iPhone 4 και κανει περισσοτερα και καλυτερα πραγματα αλλα εχει αυτην την μικρη οθονη που θυμιζει Νοκια 3310.

Το store ειναι τραγικο αν το συγκρινεις με τα αλλα του ανταγωνισμου και οχι γιατι δεν εχει πολλα πραγματα αλλα γιατι κι αυτα που εχει δεν δουλευουν σωστα.

Για τα χρηματα του παιζει να ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε αυτα που κυκλοφορουν τωρα new.

Το 4 που αναφερεις, χρειαστηκε συναδελφος να το ξαναχρησιμοποιησει επειδη εκανε το 5 του RMA, και κοντευουν να του τσακισουν τα νευρα με το ποσο αργο ειναι και ποσο κολλαει με το νεο ios.

Oποτε η αναφορα ειναι αδικη και για τα 2 κινητα, ασχετα που το ενα ηταν flagship, παραμενει 3ετιας+.

 

Οι επιλογες του store φυσικα και ειναι ελλειπεις σε σχεση με του android.

Eκει τα ζυγιζεις και κανεις την επιλογη σου βασει των αναγκων σου.

Το 625 προσφερει smoothness & χρηστικοτητα που δεν βρισκεις σε ιδιου pricepoint android συσκευες.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να προσέχουμε πως εκφραζόμαστε στις σελίδες του φόρουμ. Την άποψή μας την εκφράζουμε με επιχειρήματα χωρίς να ανεβάζουμε τους τόνους της συζήτησης. Διαγράφηκαν ανάλογα μηνύματα.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Tι εγινε ρε παιδια σας αναψα τα φιτιλια?

Το store ειναι σε παιδικη μορφη.Δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο εκτος τα απαραιτητα για να πεςι οτι ειναι smartphone.Οσο για το Twitter και Viber που λενε οι φιλοι στο Twitter ερχονται ξαμα και ξανα τα ιδια ξοδευοντας τα data σου.Σε ενα fav ερχεται 5-6 φορες.Το Viber δεν ειναι με τις ωρες του.Ειναι τα ζωα μου αργα.Οταν μου καπνισει θα στειλω το notification.

Υποστηρισξη ζηταμε και τιποτε αλλο.KAI ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΜΕ 512 RAM.

ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

Μεταξυ μας καλα τα WP αλλα λιγα ( μπροστα στον ανταγωνισμο).Βεβαια οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτην την ζωη

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ μας καλα τα WP αλλα λιγα ( μπροστα στον ανταγωνισμο).Βεβαια οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτην την ζωη

Αυτο ισχυει βεβαια...οποτε εγω κ σιγουρα κ αλλοι εδω μεσα δεν εχουν να δωσουν πχ 1000 ευρω (δηλ σχεδον δυο μισθους για εμενα) για ενα Iphone 6 για να το παιξουν κ μουρη στους υπολοιπους.

Προσωπικα παντως απο το 820 που εχω ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημενος κ οτι χρειαζομαι το εχω βρει στο store κ τελος. Android και Ios ευχαριστω αλλα δεν θα παρω...δεν ζηταω πολλα κ οτι ζητησα με καλυψε απολυτα η MS χωρις κανενα προβλημα μεχρι στιγμης (1 χρονο το εχω το κινητο)

 

Οσο για viber,twitter,whatsapp κτλ παντου υπαρχουν προβληματα,το βλεπω κ στο android του αδερφου μου καθε μερα

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την ενημερωση των παιχνιδιων που βγαζει καθε φορα που πατας τον φακελο με τα παιχνιδια πως βγαινει ρε παιδια; Το κανει και σε εσας; Δοκιμασα το qr code αλλα δεν κανει τιποτα. Ουτε να το απεγκαταστισεις μπορεις και να το ξαναπερασεις.
Link to comment
Share on other sites

εχει να κανει με τα permissions μαλλον.

Δοκιμασε να μπεις απο PC με το λογαριασμο σου και δες τα settings + permissions. Κατι απο εκει ειναι

Link to comment
Share on other sites

εχει να κανει με τα permissions μαλλον.

Δοκιμασε να μπεις απο PC με το λογαριασμο σου και δες τα settings + permissions. Κατι απο εκει ειναι

 

Σε ποιον λογαριασμο εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

A τοτε κανεις αυτο που σου ειπαν οι φιλοι πιο πανω. Εμενα παντως μου το βγαζει για 1-2 δευτερολεπτα και μετα μου βγαζει τη λιστα με τα παιχνιδια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...