Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα..... Αν δεν κανω λαθος το update 1 ειναι για τα 8.1 preview for developers μονο... Αν τα εχεις πρεπει να εχουν ερθει κανα μηνα τωρα (οπως το δικο μου δλδ.. )

Για την cortana ισχυει οτι ειπε ο spyrosssssssss (πολλα s εβαλα ???? :-) ) την γλωσσα και το region πρεπει να γυρισεις σε US english...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατεβάζεις την εφαρμογή Ringtone maker της Nokia/MS mobile και πατάς εκεί που λέει make another ή κάτι τέτοιο.

 

Σε ευχαριστω πολυ. Δουλευει μια χαρα και μπορεις να επιλεξεις ποιο μερος του τραγουδιου θελεις για ηχο κλησης ευκολα και γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. εχει γινει σε καποιον φιλο εδω, update σε Cyan με παροχο τον ΟΤΕ ?? και αν εγινε ειχε περασμενο το preview ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. εχει γινει σε καποιον φιλο εδω, update σε Cyan με παροχο τον ΟΤΕ ?? και αν εγινε ειχε περασμενο το preview ??

 

Ναι. Σ' εμένα έχει γίνει το update από τέλη Ιουλίου. Από windows 8 το έκανα απευθείας σε cyan.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει τα preview και δεν εχω κανενα προβλημα, νομίζεις ότι αξίζει να μπω στη διαδικασία downgrade σε 8 και να περάσω μετά την cyan ;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει τα preview και δεν εχω κανενα προβλημα, νομίζεις ότι αξίζει να μπω στη διαδικασία downgrade σε 8 και να περάσω μετά την cyan ;

 

Δεν αξίζει αν δεν έχεις πρόβλημα. Περίμενε άλλωστε θα τη πάρεις με update και από τα dp λογικά..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Προσφατα πριν δυο εβδομαδες αγορασα ενα ΝΟΚΙΑ 625.Πολυ καλη τιμη για αυτα που κανει.Το εχω για δευτερο.Το τσεκαρω εδω και 15 μερες πως δουλευει αν δουλευει σωστα κλπ.

Μεχρι χθες βραδυ ημουν απολυτα ευχαριστημενος απο ολα.Αυτονομια μπαταριας τα app μου δουλευουν σχεδον τελεια εχοντας τα βασικα 2 λογαριασμους email,Viber,Whatsup,Twitter,δυο φωτογραφικες εφαρμογες και δυο παιχνιδια που σπανια παιζω.

Γενικα με την χρηση που κανω το φορτιζω καθε 2 μερες.

Χθες βραδυ εκλεισα τα ringer και επεσα για υπνο(ολα ανοιχτα wifi,notifications) με υπολοιπο πανω απο 60%.

To πρωι νεκρο.Τελειως ομως.Το εβαλα στον φορτιστη και φορτιζει τωρα.Τσεκαρα το battery app δεν μου δειχνει κατι αφυσικο.

Δεν μπορει να εφαγε 60% μεσα σε 8 ωρες οταν κανονικα τρωει κατω απο 10%.

Τι μπορει να φταιει?

 

Δεν εχω κανει καποια επεμβαση στο firmware ή κατι αλλο.Εχει απο την πρωτη μερα 8.1.

Ευχαριστω:)

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Προσφατα πριν δυο εβδομαδες αγορασα ενα ΝΟΚΙΑ 625.Πολυ καλη τιμη για αυτα που κανει.Το εχω για δευτερο.Το τσεκαρω εδω και 15 μερες πως δουλευει αν δουλευει σωστα κλπ.

Μεχρι χθες βραδυ ημουν απολυτα ευχαριστημενος απο ολα.Αυτονομια μπαταριας τα app μου δουλευουν σχεδον τελεια εχοντας τα βασικα 2 λογαριασμους email,Viber,Whatsup,Twitter,δυο φωτογραφικες εφαρμογες και δυο παιχνιδια που σπανια παιζω.

Γενικα με την χρηση που κανω το φορτιζω καθε 2 μερες.

Χθες βραδυ εκλεισα τα ringer και επεσα για υπνο(ολα ανοιχτα wifi,notifications) με υπολοιπο πανω απο 60%.

To πρωι νεκρο.Τελειως ομως.Το εβαλα στον φορτιστη και φορτιζει τωρα.Τσεκαρα το battery app δεν μου δειχνει κατι αφυσικο.

Δεν μπορει να εφαγε 60% μεσα σε 8 ωρες οταν κανονικα τρωει κατω απο 10%.

Τι μπορει να φταιει?

 

Δεν εχω κανει καποια επεμβαση στο firmware ή κατι αλλο.Εχει απο την πρωτη μερα 8.1.

Ευχαριστω:)

 

Καλημέρα!

Ίσως κάποιος λογαρισμός email κόλλησε στο παρασκήνιο και προσπαθούσε να συγχρονίσει. Πήγαινε ρυθμίσεις-> email+λογαριασμοί για δεις αν οι λογαρισμοί σου συγχρονίζουν. Επίσης τσέκαρε αν έχεις εφαρμογές που δεν χρειάζεσαι και τρέχουν στο παρασκήνιο. Τέλος κάνε του ένα soft reset για να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι κάποια εφαρμογή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ φιλε.Η αληθεια ειναι οτι οταν ανοιξε το κινητο στο Gmail ειχε "need attention" Λες να εγινε απο αυτο?

Θα τα κανω αυτα που μου λες και θα ενημερωσω.

Ευχαριστω πολυ.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ φιλε.Η αληθεια ειναι οτι οταν ανοιξε το κινητο στο Gmail ειχε "need attention" Λες να εγινε απο αυτο?

Θα τα κανω αυτα που μου λες και θα ενημερωσω.

Ευχαριστω πολυ.

 

Κατά 99% αυτό ευθύνεται!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια φορτισε πληρως τωρα.Και πως μπορω να το αποτρεψω αυτο ρε παιδια? Αντε σημερα ειναι Κυριακη.Αλλα αν το απθω αυτο καθημερινη ειναι ιγο τραγικο.Ξυπνας το πρωι και παπαλα η μπαταρια και πρεπει να φυγεις.Εβαλα το Gmail να συγχρωιζει στο manually.Για να δουμε τι θα γινει.Εχω αλλαξει επισης τις τελευταιες μερες και το power save στο off.Ισως να φταιει και αυτο?

 

 

Ρε παιδια μου κανει ακτι κουλα το τηλεφωνο.Του εκανα ενα soft resset εχασε την ημερομηνια και ωρα,ολα καλα το ανοιγω μου βγαζει προβλημα στην micro SD card (sandisc class 10 uhs 1) να κανω scan? Λεω ναι και τιποτα.Σκαν δεν κανει ζεστενεται τερμα το τηλεφωνο τα app δεν τρεχουν.....κανω resset ξανα παλι το ιδιο μνμ και λεω οχι στο scan.Ανοιγει κανονικα και τα app ολα οκ.

Θα μας τρελανει ?

Edited by katakefalos

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει παρουσιασει παρομοια προβληματα.

Αν δεν ειναι προβλημα hardware μπορει να ευθινεται καποιο app που εγκατεστησες προσφατα και δεν λειτουργει σωστα.

Τις εχεις να εγκαθιστανται στην SD;

 

Το power savings αστο στο οταν η μπαταρια ειναι χαμηλη.

Ισως αν το ειχες εκει και οντως το προηγουμενο κολλημα οφειλοταν στο gmail, μολις εφτανε η μπαταρια στο 30% θα σταματαγε να ανανεωνει.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει παρουσιασει παρομοια προβληματα.

Αν δεν ειναι προβλημα hardware μπορει να ευθινεται καποιο app που εγκατεστησες προσφατα και δεν λειτουργει σωστα.

Τις εχεις να εγκαθιστανται στην SD;

 

Το power savings αστο στο οταν η μπαταρια ειναι χαμηλη.

Ισως αν το ειχες εκει και οντως το προηγουμενο κολλημα οφειλοταν στο gmail, μολις εφτανε η μπαταρια στο 30% θα σταματαγε να ανανεωνει.

 

Ναι app/music κλπ τα εχω ολα να πηγαινουν στην sd.Eχω 3.5 GB ελευθερα στο τηλεφωνο και 6-7 στην SD.

To power saving το εκλεισα γιατι οταν φτασει στο 20% δεν ερχεται κανενα notification και δεν μου αρεσε.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια!Συγγνώμη που επαναλαμβανομαι αλλα μετα απο τοσο καιρο μετα απο τοσα update 8.1 και ακομα δεν μπορω να κανω αντιγραφα ασφαλειας!μου ζηταει καθε τοσο "καντε αντιγραφα ασφαλειας για να μην χαθουν καποια στιγμη ολα"παω να κανω και μου βγαζει: παρουσιαστηκε σφαλμα με τη δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας των ρυθμισεων σας.Δοκιμαστε ξανα αργοτερα"...Μαλλον εννοει μετα απο 10 χρονια διοτι δεν εξηγειται αλλιως...ειναι καιρος τωρα!!Ποια ρυθμιση ειναι αυτη που δεν επιτρεπει τα αντιγραφα ασφαλειας αφου ειμαι συνεχως με wifi και το onedrive μια χαρα μου αποθηκευει την καθε εικονα κ τα συγχονιζει??Τι να πω??Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια!Συγγνώμη που επαναλαμβανομαι αλλα μετα απο τοσο καιρο μετα απο τοσα update 8.1 και ακομα δεν μπορω να κανω αντιγραφα ασφαλειας!μου ζηταει καθε τοσο "καντε αντιγραφα ασφαλειας για να μην χαθουν καποια στιγμη ολα"παω να κανω και μου βγαζει: παρουσιαστηκε σφαλμα με τη δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας των ρυθμισεων σας.Δοκιμαστε ξανα αργοτερα"...Μαλλον εννοει μετα απο 10 χρονια διοτι δεν εξηγειται αλλιως...ειναι καιρος τωρα!!Ποια ρυθμιση ειναι αυτη που δεν επιτρεπει τα αντιγραφα ασφαλειας αφου ειμαι συνεχως με wifi και το onedrive μια χαρα μου αποθηκευει την καθε εικονα κ τα συγχονιζει??Τι να πω??Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Καλησπέρα! Δοκίμασε το παρακάτω.

Πήγαινε ρυθμίσεις> αντίγραφα ασφαλείας> εφαρμογές+ ρυθμίσεις και πάτα "διαχείριση αντιγράφων ασφαλείας" και διέγραψε τα και στις δύο επιλογές. Μετά πάτησε "πίσω" και επέλεξε "αντίγραφο ασφαλείας τώρα" και άφησέ το μέχρι να ολοκληρωθεί το αντίγραφο. Ενδεχομένως μια διαγραφή των παλιών αντιγράφων διορθώσει το πρόβλημα να μην μπορείς να πάρεις καινούρια.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια!Συγγνώμη που επαναλαμβανομαι αλλα μετα απο τοσο καιρο μετα απο τοσα update 8.1 και ακομα δεν μπορω να κανω αντιγραφα ασφαλειας!μου ζηταει καθε τοσο "καντε αντιγραφα ασφαλειας για να μην χαθουν καποια στιγμη ολα"παω να κανω και μου βγαζει: παρουσιαστηκε σφαλμα με τη δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας των ρυθμισεων σας.Δοκιμαστε ξανα αργοτερα"...Μαλλον εννοει μετα απο 10 χρονια διοτι δεν εξηγειται αλλιως...ειναι καιρος τωρα!!Ποια ρυθμιση ειναι αυτη που δεν επιτρεπει τα αντιγραφα ασφαλειας αφου ειμαι συνεχως με wifi και το onedrive μια χαρα μου αποθηκευει την καθε εικονα κ τα συγχονιζει??Τι να πω??Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Αν δε πιάσει αυτό που λέει ο Niotheros πάρε ένα backup χωρίς ενεργοποιημέο για τις ρυθμίσεις των εφαρμογών. Ας ξαναβγάλει σφάλμα δε πειράζει.

Κάνε ένα hard reset. Στην επαναφορά θα σου φέρει το backup κανονικα.

99% θα μπορείς να κάν ει backup κανονικά.

Για μένα πάντως το χω ξαναπεί. Μη παίρνετε backup με επιλεγμένο το ρυθμίσεις εφαρμογών.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σας ςυχαριστω πολυ και τους 2.Θα προσπαθησω να το κανω το πρωτο και βλεπουμε...Χαρντ ρεσετ πως κανουμε μπορειτε να μου υπενθυμισετε?
Link to comment
Share on other sites

Σας ςυχαριστω πολυ και τους 2.Θα προσπαθησω να το κανω το πρωτο και βλεπουμε...Χαρντ ρεσετ πως κανουμε μπορειτε να μου υπενθυμισετε?

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ- Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια,

εχω ενα μικρο προβληματακι παλι.Τα notification στο notif center ερχονται 3 ή και 4 φορες.Δηλαδη για ενα Fav π.χ στο Twitter εμφανιζεται 3 και 4 φορες.Ο ηχος χτυπαει μια φορα παρ'ολα αυτα.Δεν εχω διπλους λογαριασμους ή κατι αλλο.Σας βαζω φωτο.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα:

Εχω το 625 αγορασμενο απο cosmote το οποιο εχει Product type RM-941 και Product code 059T7P2 made in Slovakia.

Ηρθε με windows 8.0 revision 3046.0000.1328.1001

Update μεσα απο το κινητο δε γινοτανε. Οποτε με το Nokia Care suite του περασα την αναλογη ROM που αντιστοιχουσε σε αυτο το product code η οποια ειναι σλοβακικη και εχει και ελληνικα 3058.50000.1424.0004 για Windows 8.1

Στο site της Microsoft εδω

http://www.microsoft.com/en/mobile/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/?ptime=2014-06-07_0322PM%253Faction%253Dproductcompareaction%253Fcatalog_mode%253Dlist%253Ftype%253Dphone%253Ftype%253Dphone

δινει την 3058.50000.1424.0003 ως country variant για ελληνικα. Αυτη ομως δεν αντιστοιχει στο rpoduct code του τηλεφωνου μου αλλα σε αλλο product code 059T9D7 το οποιο ειναι ουγγρικης προφανως προελευσης αν κρινω απο το firmware file και περιεχει και ελληνικα

Καποια αλλη ROM που να περιεχει ελληνικα δεν βρηκα πλην επισης της vodafone GR.

 

Εχω 2 θεματα τα οποια δε ξερω αν εχουν να κανουν με τη ROM που εχω.

1. Το XBOX icon (Παιχνιδια) μου το εμφανιζει οτι εχει update το οποιο ομως δεν το κανει ποτε. Κολλαει

2. Δεν μπορω να μπω στα advanced wifi settings για να δωσω static IP address. Εδω μαλιστα απο εχθες αντι για 192.168.1.1 που εχει το ρουτερ μου, το βγαζει με 192.168.2.1 με αποτελεσμα να μη μπορω να συνδεθω καθολου. Δε μπορω να κανω edit τα settings οταν παταω πανω στην επεξεργασια.

 

Ερωτησεις

1. Αν αλλαξω ROM θα μπορω να κανω edit τα wifi settings?

2. Μπορω να δοκιμασω ROM που αντιστοιχει σε διαφορετικο product code απο το τηλεφωνο μου η θα μπρικαρει; Παραδειγμα μπορω να βαλω την Ουγγρικη (που εχει και ελληνικα) η αυτη της Vodafone. Θα εχω θεμα brick;

3. Πως φτιαχνει το θεμα με το update του εικονιδιου των Παιχνιδιων

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα:

Εχω το 625 αγορασμενο απο cosmote το οποιο εχει Product type RM-941 και Product code 059T7P2 made in Slovakia.

Ηρθε με windows 8.0 revision 3046.0000.1328.1001

Update μεσα απο το κινητο δε γινοτανε. Οποτε με το Nokia Care suite του περασα την αναλογη ROM που αντιστοιχουσε σε αυτο το product code η οποια ειναι σλοβακικη και εχει και ελληνικα 3058.50000.1424.0004 για Windows 8.1

Στο site της Microsoft εδω

http://www.microsoft.com/en/mobile/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/?ptime=2014-06-07_0322PM%253Faction%253Dproductcompareaction%253Fcatalog_mode%253Dlist%253Ftype%253Dphone%253Ftype%253Dphone

δινει την 3058.50000.1424.0003 ως country variant για ελληνικα. Αυτη ομως δεν αντιστοιχει στο rpoduct code του τηλεφωνου μου αλλα σε αλλο product code 059T9D7 το οποιο ειναι ουγγρικης προφανως προελευσης αν κρινω απο το firmware file και περιεχει και ελληνικα

Καποια αλλη ROM που να περιεχει ελληνικα δεν βρηκα πλην επισης της vodafone GR.

 

Εχω 2 θεματα τα οποια δε ξερω αν εχουν να κανουν με τη ROM που εχω.

1. Το XBOX icon (Παιχνιδια) μου το εμφανιζει οτι εχει update το οποιο ομως δεν το κανει ποτε. Κολλαει

2. Δεν μπορω να μπω στα advanced wifi settings για να δωσω static IP address. Εδω μαλιστα απο εχθες αντι για 192.168.1.1 που εχει το ρουτερ μου, το βγαζει με 192.168.2.1 με αποτελεσμα να μη μπορω να συνδεθω καθολου. Δε μπορω να κανω edit τα settings οταν παταω πανω στην επεξεργασια.

 

Ερωτησεις

1. Αν αλλαξω ROM θα μπορω να κανω edit τα wifi settings?

2. Μπορω να δοκιμασω ROM που αντιστοιχει σε διαφορετικο product code απο το τηλεφωνο μου η θα μπρικαρει; Παραδειγμα μπορω να βαλω την Ουγγρικη (που εχει και ελληνικα) η αυτη της Vodafone. Θα εχω θεμα brick;

3. Πως φτιαχνει το θεμα με το update του εικονιδιου των Παιχνιδιων

 

1. Η δυνατότητα χρήσης στατικής IP θα προστεθεί σύντομα με update του firmware της συσκευής και θα έχει την τελευταία επιλογή όπως φαίνεται και στο screenshot παρακάτω.

http://i1159.photobucket.com/albums/p624/niotheros/wp_ss_20140919_0002_thumb_zps08a3c599.jpg

 

2. Το αν θα brickάρει η συσκευή εξαρτάται από αρκετούς παράγοντες αλλά όχι αν χρησιμοποιήσεις product code άλλης χώρας για να φλασάρεις τη συσκευή σου αρκεί να πρόκεται για την ίδια συσκευή(προφανώς) και για το ίδιο χρώμα συσκευής (για ορισμένες συσκευές που το product code διαφέρει ανάλογα το χρώμα της συσκευής). Όλα τα ευρωπαϊκά product codes έχουν ελληνικά πάντως.

 

3. Δοκίμασε είτε το link είτε να σκανάρεις το qr code με τη συσκευή σου μήπως και το κάνει αναβάθμιση.

http://chart.apis.google.com/chart?chs=200x200&cht=qr&chld=%7C1&chl=http%3A%2F%2Fwww.windowsphone.com%2Fel-gr%2Fstore%2Fapp%2F%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25B9%25CF%2587%25CE%25BD%25CE%25AF%25CE%25B4%25CE%25B9%25CE%25B1%2F50a6aef0-4f35-434b-9308-cb3251303ae4

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια,

 

 

εχω ενα μικρο προβληματακι παλι.Τα notification στο notif center ερχονται 3 ή και 4 φορες.Δηλαδη για ενα Fav π.χ στο Twitter εμφανιζεται 3 και 4 φορες.Ο ηχος χτυπαει μια φορα παρ'ολα αυτα.Δεν εχω διπλους λογαριασμους ή κατι αλλο.Σας βαζω φωτο.

 

 

 

φίλε μου μια από τα ίδια και σε μένα.το πρόβλημα πιστεύω είναι της εφαρμογής και όχι της συσκευης.έκανα uninstall και install το twitter έφτιαξε για κάποιες ώρες αλλά μετά ξανά τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μια από τα ίδια και σε μένα.το πρόβλημα πιστεύω είναι της εφαρμογής και όχι της συσκευης.έκανα uninstall και install το twitter έφτιαξε για κάποιες ώρες αλλά μετά ξανά τα ίδια.

 

Ευχαριστω φιλε.Εχω την εντυπωση οτι στην αρχη μου δουλευε κι εμενα σωστα.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...