Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα που το 625 είναι στα 130 ευρώ, σκέφτομαι να το πάρω. Το πρώτο κατάστημα το έχει wind Branded. Ποιες οι διαφορές από το κανονικό; Είναι αλήθεια ότι στο Nokia Care στο κάνουν debrand δωρεάν; Η οθόνη του πως είναι; Δεν έχει Clearblack, είναι χάλια; Τα 512 mb RAM δεν θα δημιουργησουν πρόβλημα σε επόμενες αναβαθμίσεις;

 

Το branded από το κανονικό δεν νομίζω ότι θα έχει διαφορές ως προς τη λειτουργία του. Η διαφορά είναι π.χ ότι στο branded θα μπορείς να αγοράζεις εφαρμογές και παιχνίδια μέσω wind. Aν θες το πας σε nokia care και στο κάνουν debranded. Νομίζω είναι δωρεάν.

 

Η ανάλυση και τα χρώματα του, εμένα προσωπικά μου φαίνονται μια χαρά. Η έλλειψη clearblack είναι μειονέκτημα, αλλά αντισταθμίζεται κάπως αν βάλεις από τις ρυθμίσεις οθόνης λευκό φόντο. Οσο για τα 512, λογω του ότι το 625 έχει καλό επεξεργαστή δεν πιστευω ότι θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις. Ουτε με τις εφαρμογές, ούτε με τα παιχνίδια. Θα προτιμούσα βέβαια να έχει 1Gb ram αλλά κι έτσι λειτουργεί ικανοποιητικά.

 

Γενικά είναι πολύ καλό κινητό. Και για 130 ευρώ που κοστίζει, μην το σκέφτεσαι καν. Τα αξίζει και με το παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το branded από το κανονικό δεν νομίζω ότι θα έχει διαφορές ως προς τη λειτουργία του. Η διαφορά είναι π.χ ότι στο branded θα μπορείς να αγοράζεις εφαρμογές και παιχνίδια μέσω wind. Aν θες το πας σε nokia care και στο κάνουν debranded. Νομίζω είναι δωρεάν.

 

Η ανάλυση και τα χρώματα του, εμένα προσωπικά μου φαίνονται μια χαρά. Η έλλειψη clearblack είναι μειονέκτημα, αλλά αντισταθμίζεται κάπως αν βάλεις από τις ρυθμίσεις οθόνης λευκό φόντο. Οσο για τα 512, λογω του ότι το 625 έχει καλό επεξεργαστή δεν πιστευω ότι θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις. Ουτε με τις εφαρμογές, ούτε με τα παιχνίδια. Θα προτιμούσα βέβαια να έχει 1Gb ram αλλά κι έτσι λειτουργεί ικανοποιητικά.

Γενικά είναι πολύ καλό κινητό. Και για 130 ευρώ που κοστίζει, μην το σκέφτεσαι καν. Τα αξίζει και με το παραπάνω!

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Θα κάνω την παραγγελία, πόσες μέρες περίπου θα κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια μπορείς. Εξαρτάται όμως από την τηλεόραση που έχεις.

Αν είναι π.χ smart tv ή έχει θύρες usb, άνετα μπορείς να συνδεθείς και να προβάλεις υλικό από το κινητό.

 

Είναι MHL ready τα Νοκια και δε το ξερα; Νομίζω δε παίζει...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φόρτιση;

 

Μέχρι να πάει στο 100% Αλέξανδρε! Δεν ισχύουν αυτά περί οχτάωρου που λέγανε παλαιότερα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να πάει στο 100% Αλέξανδρε! Δεν ισχύουν αυτά περί οχτάωρου που λέγανε παλαιότερα!

Ευχαριστώ πολύ :)

Είναι αλήθεια ότι άμα είναι κλειστό το κινητό και το συνδέσεις στο φορτιστή θα ανοίξει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :)

Είναι αλήθεια ότι άμα είναι κλειστό το κινητό και το συνδέσεις στο φορτιστή θα ανοίξει;

 

Ναί έτσι είναι!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάω στο NOKIA Care να μου το κάνουν debranded θα χάσω τα δεδομένα μου;

 

Ναι. Πάρε backup.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πάρε backup.

 

Δεν έχω κάτι ακόμη μέσα, το λέω για να κάνω υπομονή μέχρι το απόγευμα που θα πάω στο ΝΟΚΙΑ Care.

 

Πόση ώρα κάνει η διαδικασία του debranding? Το backup το κάνετε με κάποιο πρόγραμμα;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάτι ακόμη μέσα, το λέω για να κάνω υπομονή μέχρι το απόγευμα που θα πάω στο ΝΟΚΙΑ Care.

 

Πόση ώρα κάνει η διαδικασία του debranding? Το backup το κάνετε με κάποιο πρόγραμμα;

 

Δε θα πάρει πολύ ώρα.

 

Το backup από ρυθμίσεις --> αντίγραφο ασφαλείας. Στο cloud πάνε όλα.

Για τα media όμως πάρτα στο pc.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κόψω την κάρτα sim και θα πάρωτο κινητό μαζί, θα δημιουργηθεί πρόβλημα αν διακόψω τη πρώτη φότιση;
Link to comment
Share on other sites

Κάντε έλεγχο για τη Cyan όσοι έχετε το 625!

Σύμφωνα με αυτό: http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/ για αρκετά 625 και 925 είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα, μ εκανε μια αναβάθμιση αλλα δεν ηταν για τα windows 8.1, δεν εχω ιδεα τι ηταν, ισως προετοιμάζει το εδαφος. Edited by Raiden5
Link to comment
Share on other sites

Βασικα, μ εκανε μια αναβάθμιση αλλα δεν ηταν για τα windows 8.1, δεν εχω ιδεα τι ηταν, ισως προετοιμάζει το εδαφος.

 

Ξαναψάξε ίσως θέλει κι άλλα

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος πάροχος στην Ιταλία που δεν έχει δώσει την 8.1 είναι η TIM/WIND και το κινητό μου είναι WIND IT Branded. Λογικά σε καμιά εβδομάδα θα την έχω και εγώ.

Πώς κάνουμε ήχο κλήσης έναν δικό μας που τον περάσαμε από τον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Αφού περάσεις τον ήχο κλήσης στον φακελο ringtones του smartphone, πηγαίνεις ρυθμίσεις - ηχοι κλήσεων - ringtone και επιλέγεις τον ήχο.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...