Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε καποιο νεοτερο για ποτε έρχεται η official??

 

Όχι φίλε! Περιμένουμε! Πρώτα θα αρχίσει η διάθεση για τις "ναυαρχίδες" και μετά οι υπόλοιπες συσκευές!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ κατι ακόμα.....η πρωτη φορτιση στο lumnia 625 πρέπει να είναι με κλειστο τηλέφωνο κ ποση ωρα να διαρκέσει??

Ευχαριστώ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ κατι ακόμα.....η πρωτη φορτιση στο lumnia 625 πρέπει να είναι με κλειστο τηλέφωνο κ ποση ωρα να διαρκέσει??

Ευχαριστώ πολυ!!!

 

Αν δοκιμάσεις να το βάλεις να φορτίσει κλειστό, το κινητό σου θα ανοίξει! Αυτό γίνεται σε όλα τα Lumia. Δεν φορτίζουν κλειστά! Οπότε και κλειστό να το βάλεις αυτό θα ανοίξει από μόνο του! Τώρα για την διάρκεια της φόρτισης άστο μέχρι να φορτίσει στο 100% και μετά βγάλτο. Αυτά που λένε να το αφήσεις 8 ωρές και τα σχετικά δεν ισχύουν! Απλά να ξέρεις ότι θα χρειαστεί 3-4 κύκλους πλήρης φόρτισης-αποφόρτισης για να στρώσει η μπαταρία!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σε ευχαριστώ.....στις 13:00 ηρθε στα χέρια μου κ δυστυχώς για ολους σας θα εχω πολλες απορίες προερχόμενος απο πολυετή χρηση android!!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σε ευχαριστώ.....στις 13:00 ηρθε στα χέρια μου κ δυστυχώς για ολους σας θα εχω πολλες απορίες προερχόμενος απο πολυετή χρηση android!!

 

Πάντως κάνε έναν κόπο και διάβασε και αυτό:

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει η δυνατότητα στο τηλ της αυτόματης εναλλαγής απο wi fi σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.....δλδ αν δεν υπαρχει wi fi να συνδεεται αυτόματα στο Internet μεσω κινητής!!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει η δυνατότητα στο τηλ της αυτόματης εναλλαγής απο wi fi σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.....δλδ αν δεν υπαρχει wi fi να συνδεεται αυτόματα στο Internet μεσω κινητής!!

 

Απλά τα έχεις ενεργά και τα δύο. Όταν πιάνεις WiFi συνδέεται με αυτό γιατί έχει προτεραιότητα και όταν χάνεται η σύνδεση θα συνδέεται με τα δεδομένα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κανω καποια ρύθμιση.....συγνώμη αν γίνομαι κουραστικος

 

Όχι. Άπλά έχεις ενεργοποιημένα και τα δύο και το wifi παίρνει πάντα προτεραιότητα από μόνο του.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

εαν μπορεί κάποιος κάτοχος Lumia 625 (δεν ξέρω αν είναι το ίδο σε όλες τις windows phone συσκευές) να μου πει που στο καλό στις ρυθμίσεις του wifi μπορώ να βάλω εγώ ip κτλπ για να συνδεθώ αυτόματα σε δίκτυα που δεν έχουν ανοικτό dhcp ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

εαν μπορεί κάποιος κάτοχος Lumia 625 (δεν ξέρω αν είναι το ίδο σε όλες τις windows phone συσκευές) να μου πει που στο καλό στις ρυθμίσεις του wifi μπορώ να βάλω εγώ ip κτλπ για να συνδεθώ αυτόματα σε δίκτυα που δεν έχουν ανοικτό dhcp ?

 

Δυστυχώς είναι κάτι που αρκετοί ζητάμε. Ελπίζουμε σε κάποιο update των 8.1 οτι θα έρθει.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 625 στα χέρια μου και το μόνο που με χαλάει είναι η έλλειψη ClearBlack ! Ούτε η ανάλυση με χαλάει ούτε τίποτα άλλο... απλά once you go ClearBlack...

Πολύ τίμια συσκευή για τα € της. Αγορασμένη από Kaizer Shop σε λευκό, σφραγισμένη με αυτοκόλλητο ΝΟΚΙΑ, branded WIND IT.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 625 στα χέρια μου και το μόνο που με χαλάει είναι η έλλειψη ClearBlack ! Ούτε η ανάλυση με χαλάει ούτε τίποτα άλλο... απλά once you go ClearBlack...

Πολύ τίμια συσκευή για τα € της. Αγορασμένη από Kaizer Shop σε λευκό, σφραγισμένη με αυτοκόλλητο ΝΟΚΙΑ, branded WIND IT.

 

+1020 έχεις απόλυτο δίκιο...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

 

Σωστός ο Μίχος! Ιταλική του πέρασες πάλι;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε.

Ιταλική μόνο και μόνο γιατί έκρινα απ' το δικό μου που είναι Ιταλικό. Το θεωρώ καλό fw...

Όλα πήγαν ρολόι χωρίς κανένα πρόβλημα...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε.

Ιταλική μόνο και μόνο γιατί έκρινα απ' το δικό μου που είναι Ιταλικό. Το θεωρώ καλό fw...

Όλα πήγαν ρολόι χωρίς κανένα πρόβλημα...

 

Είναι πολύ καλό fw! Το είχα δοκιμάσει και εγώ στο 920! Και αν αναλογιστούμε τα ποσοστά του WP OS στην Ιταλία παίζει να πάρουν και το update πιο γρήγορα από άλλες χώρες όπως πχ η Αγγλία!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες...

Την δούλεψα σήμερα την συσκευή όλη μέρα και το μόνο ενοχλητικό παρέμεινε η έλλειψη ClearBlack. Ούτε οτι τα πλήκτρα που δεν είναι φωτιζόμενα με ενοχλούν. Βέβαια έχω συνηθίσει και το δάχτυλο ξέρει που να πάει. Έχει πιο δυνατή δόνηση από το 925 μου...

Αν έπαιρνα για μένα, θα έπαιρνα το 620... :rolleyes:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του nokia 625 .

Αυτή την στιμή έχω κινέζικο κινητό με καλά χαρακτηριστικά αλλά έχω αγανακτήσει γιατί χάνει συχνά το σήμα δικτύου στις κλήσεις και ο ήχος από τα handsfree ακουστικά του είναι πολύ χαμηλός. Πιστεύω ότι τα nokia γενικά έχουν καλή απόδοση σε αυτό τον τομέα (κλήσεις, ήχος). Πως τα πάει το 625; Στο ιντερνετ με τον internet explorer είναι καλό ή τρώει κολλήματα;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του nokia 625 .

Αυτή την στιμή έχω κινέζικο κινητό με καλά χαρακτηριστικά αλλά έχω αγανακτήσει γιατί χάνει συχνά το σήμα δικτύου στις κλήσεις και ο ήχος από τα handsfree ακουστικά του είναι πολύ χαμηλός. Πιστεύω ότι τα nokia γενικά έχουν καλή απόδοση σε αυτό τον τομέα (κλήσεις, ήχος). Πως τα πάει το 625; Στο ιντερνετ με τον internet explorer είναι καλό ή τρώει κολλήματα;

Ευχαριστώ!

 

Προχώρα άφοβα αρκεί να είσαι σίγουρος οτι θες το 625 και όχι κάποιο άλλο με βάση τα χαρακτηριστικά του πάντα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...