Jump to content

Samsung Galaxy Express (I8730)


djpace
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια βγηκε μια ενημερωση μεσω wifi. Την εβαλε κανεις?

edit: Την εγκατεστησα αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω καταλαβει καποια διαφορα. Η εκδοση Android παραμενει 4.1.2.

Edited by omnian
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια βγηκε μια ενημερωση μεσω wifi. Την εβαλε κανεις?

edit: Την εγκατεστησα αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω καταλαβει καποια διαφορα. Η εκδοση Android παραμενει 4.1.2.

 

Επειδη είδα το post σου έψαξα για updates. Διαφορετικα, δεν με ενημέρωνε η συσκευή ότι υπάρχει διαθεσιμο update.

Μιλαμε για update με 149 MB δεδομενα.

Τωρα μολις ξεκίνησα την διαδικασία.

Προφανώς θα είναι minor update και όχι αναβάθμιση έκδοσης Android.

Απ ότι είδα στο SamMobile υπάρχει όντως ένα update που η εκδοση του ξεκίνησε από τον Φεβρουάριο του 2014 σε κάποιες χώρες και συνεχίζεται και σε άλλες χώρες μέχρι και τον τρέχοντα μήνα. Εμένα η συσκευή (αν θυμάμαι καλά) είναι Γερμανική και το update είναι Ιουλίου 2014.

PDA: I8730XWANE1

Για να δούμε.

Edited by Nikos1972
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας παιδια. Ο αδερφος μου ενδιαφερεται για αυτην την συσκευη. Να προχωρησει στην αγορα του ??? Ειναι καλο? Για το samsung galaxy express.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ο αδερφος μου ενδιαφερεται για αυτην την συσκευη. Να προχωρησει στην αγορα του ??? Ειναι καλο? Για το samsung galaxy express.

 

παιδια κατι ασχετο ,,,το galaxy express 2 δεν το πηρε κανενας? δεν βλεπω ουτε τοπικ σχετικο! το λεω γιατι το πηρα και πραγματικα πεταει!!! στα 199 ειναι απιστευτο vfm!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι ασχετο ,,,το galaxy express 2 δεν το πηρε κανενας? δεν βλεπω ουτε τοπικ σχετικο! το λεω γιατι το πηρα και πραγματικα πεταει!!! στα 199 ειναι απιστευτο vfm!

 

+1:happy:

Άντε ας ανοίξει το θέμα να σας τα rootάρω να σας τα περάσω TPWR / CWM Recovery και να σας δώσω ported beta rom!

Link to comment
Share on other sites

+1:happy:

Άντε ας ανοίξει το θέμα να σας τα rootάρω να σας τα περάσω TPWR / CWM Recovery και να σας δώσω ported beta rom!

 

δεν το αγορασε κανενας μαλλον ακομα! κριμα! φιλε μου εχεις βαλει βετα ρομ ? ποια? εγω μονο ροοτ και στοκ 4.2.2 αλλα πραγματικα πεταει!

Link to comment
Share on other sites

δεν το αγορασε κανενας μαλλον ακομα! κριμα! φιλε μου εχεις βαλει βετα ρομ ? ποια? εγω μονο ροοτ και στοκ 4.2.2 αλλα πραγματικα πεταει!

 

Ποιος ξέρει ?! Ναι αλλά χρειάστηκε να δουλεψω λίγο με τους drivers του NFC & LTE. CyanogenMod 11 M9! Η stock rom πραγματικα στο δικο μου πέθαινε ! Έχω συνηθίσει σε τετραπυρινα και οξταπυρινα γι' αυτό. Ροοτ το εκανα και πέρασα και recovery. Το κινητό πετάει!!!! Καλά η μπαταρία παει μιάμιση μέρα άνετα με WiFi Bt 3G Data 5 ώρες on screen!!! Και το χαίρομαι!

 

The GUIDE: Here!

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξέρει ?! Ναι αλλά χρειάστηκε να δουλεψω λίγο με τους drivers του NFC & LTE. CyanogenMod 11 M9! Η stock rom πραγματικα στο δικο μου πέθαινε ! Έχω συνηθίσει σε τετραπυρινα και οξταπυρινα γι' αυτό. Ροοτ το εκανα και πέρασα και recovery. Το κινητό πετάει!!!! Καλά η μπαταρία παει μιάμιση μέρα άνετα με WiFi Bt 3G Data 5 ώρες on screen!!! Και το χαίρομαι!

 

The GUIDE: Here!

 

να σαι καλα φιλε μου! θα το δοκιμασω! απλα μου αρεσεισ παρα πολυ ο browser stok stin 4.2.2 γιατι ειναι απιστευτα smooth!στο κιτκατ το χαλασανε!

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου! θα το δοκιμασω! απλα μου αρεσεισ παρα πολυ ο browser stok stin 4.2.2 γιατι ειναι απιστευτα smooth!στο κιτκατ το χαλασανε!

 

Ο ίδιος είναι! Την δοκιμασες ? Εντυπώσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος είναι! Την δοκιμασες ? Εντυπώσεις ?

 

ναι την εβαλα! η ρομ πεταει! μου δινει ευλευθερα 1.1 gb!! ολα δουλευουν μονο ο στοκ browser ειναι χαλια! αλλα ετσι ειναι με την κιτ κατ δυστυχως! στην 4.2.2 ειναι σκετο βουτυρο

Link to comment
Share on other sites

ναι την εβαλα! η ρομ πεταει! μου δινει ευλευθερα 1.1 gb!! ολα δουλευουν μονο ο στοκ browser ειναι χαλια! αλλα ετσι ειναι με την κιτ κατ δυστυχως! στην 4.2.2 ειναι σκετο βουτυρο

 

Κοιτά εγώ έχω CM browser πολύ ελαφρύ πρόγραμμα και γρήγορο! Εντάξει κάθε εκδοση και με τα ελαττώματα της!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά εγώ έχω CM browser πολύ ελαφρύ πρόγραμμα και γρήγορο! Εντάξει κάθε εκδοση και με τα ελαττώματα της!!!!

 

εβαλα την 4.4.2 ισπανικη επισημη και το τηλεφωνακι πεταει! και ο stock browser απλα τελειος!

παντως δεν υπαρχει νημα για το τηλεφωνακι....κριμα γιατι ειναι παρα πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά έχω ένα θέμα... Στην Συλλογή έχουν αποθηκευτεί οι φωτογραφίες του φασεβοοκ άλλα δεν μου τις ανοίγει ,μου γράφει ότι δεν είναι δυνατή η φορτώσει του αρχείου και επίσης δεν μου δίνει επιλογή για διαγραφή.. Γιατί;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω το Samsung Galaxy Express i-8730 και τις τελευταίες 2 μέρες παρατηρώ πως έχω πρόβλημα στις εισερχόμενες κλήσεις, πολλές φορές δεν χτυπάει καθόλου. Ενώ μυνήματα και να πάρω τηλέφωνα μπορώ κανονικά. Και στο τηλέφωνο που κάνω την κλήση, δεν κάνει τίποτα και μετά από λίγα δευτερόλεπτα λέει ή Σφάλμα σύνδεσης ή Δεν απαντά. Έχω και μια κανονική sim με το ίδιο νούμερο (αυτή στο samsung είναι microsim) την οποία δοκίμασα σε άλλο κινητό και δούλευε κανονικά εκεί. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει?? Μήπως φταίει το κινητό, η sim ή το δίκτυο??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Καθώς είχα το κινητό στα χέρια κράσαρε και το έσβησα πατώντας παρατεταμένα το κουμπί σβησίματος.

Όταν πήγα να το ανοίξω πάλι δεν άνοιγε με τίποτα φαίνεται σα νεκρό ενώ η μπαταρία ήταν στο 80%.

έχετε καμία ιδέα τι ακριβώς μπορεί να είναι πρόβλημα κινητού η μπαταρίας;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καθώς είχα το κινητό στα χέρια κράσαρε και το έσβησα πατώντας παρατεταμένα το κουμπί σβησίματος.

Όταν πήγα να το ανοίξω πάλι δεν άνοιγε με τίποτα φαίνεται σα νεκρό ενώ η μπαταρία ήταν στο 80%.

έχετε καμία ιδέα τι ακριβώς μπορεί να είναι πρόβλημα κινητού η μπαταρίας;

Ευχαριστώ!

Αφαίρεσε την μπαταρία και ξανατοποθέτησέ την. Αν δεν δουλέψει προσπάθησε να την φορτίσεις από την αρχή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Φτασαμε στο 2016 και κλεινω 2μισι χρονια με το κινητο. Κανω ενα ckeck για να δω τι επωνυμο (πχ samsung, lg) κινητο παιρνω σημερα με 200€ (οσο περιπου ειχα παρει τοτε το express) με στανταρ τα χαρακτηριστικα 4g, tv out, accelerometer, proximity, gyro, compass, fm radio και πραγματικα δεν βρισκω τιποτα. Παραμενει δυνατο ακομα και σημερα. Οσοι λιγοι (μιας και δεν περπατησε πολυ) το εχετε το ιδιο σκεφτεστε ε? :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Express (I8730)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...