Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έχω σαν "tablet" ( αν και έχω και ένα Toshiba 10' ) και οθόνη για το αυτοκίνητο για gps βιντεοκλίπ και mp3 δεν έχω βάλει κάρτα ακόμα, περιμένω να κάνω ανανέωση το συμβόλαιο που έχω στην wind ώστε να πάρω και δεύτερη με το ίδιο νούμερο ώστε να την βάλω στο Ζ.

Σαν κινητό έχω το note 4 ...εκεί ακόμα περιμένω την λολιποπ...

Ενα screenshot από την ενημέρωση που ήρθε. .. τελικα είπα να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μετά να βαλω την λολιποπ! !!

 

[ATTACH]59459[/ATTACH]

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Ηρθεεεε :):):)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επανέφερα εργοστασιακες ρυθμίσεις. ..δεν είχα και πολλά μέσα οπότε θα τα ξαναπεράσω αμέσως. ..

Και στο topic με το note 4 που ειμαι γενικά λένε για επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση. .. τουλαχιστον στο note αλλά θα το κάνω και εδώ εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χριστός ανέστη.

Νέος που έπαθε την πλάκα του με το θηρίο περιμένει γλυφιτζουρι αλλά τίποτα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επανέφερα εργοστασιακες ρυθμίσεις. ..δεν είχα και πολλά μέσα οπότε θα τα ξαναπεράσω αμέσως. ..

Και στο topic με το note 4 που ειμαι γενικά λένε για επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση. .. τουλαχιστον στο note αλλά θα το κάνω και εδώ εγώ!

 

Έγινε backup, restore to factory settings και format στην sd. Κατεβαίνει και εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την ενημέρωση και όλα πήγαν μια χαρά,

ξανακάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και είμαι κομπλέ. .. έχουμε την 5.0.2. Και φαίνεται ωραία ιδίως η μπαρα ειδοποιήσεων είναι πιο εύχρηστη. ...με την φωτεινότητα και τα υπόλοιπα που δεν είναι τόσο μικρά. ..

Τα υπόλοιπα θα τα δω στο ψάξιμο. ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα ξεκινάω.. Να ρωτήσω είδες να έχει μπει το χαρακτηριστικό double tap για wake της οθόνης όπως πχ στα LG G2 κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Λες όταν είναι σβηστή εντελώς η οθόνη? Τωρα που το είδα δεν μου ανοίγει έτσι αλλά ίσως έχει κάποια ρύθμιση για αυτό. .. θέλει ψάξιμο. .. πάντως να πω από τα λίγα που είδα ότι είναι φανταστικό. .. με το που το ανοίγω πριν το ξεκλειδώσω μου λέει για τα Mail και γενικα ότι ενημέρωση υπάρχει. ..

Κάνανε καλή δουλειά. .

Link to comment
Share on other sites

δωστε καμια φωτο στον λαο!!στο XperiFirm παντως δεν το εβγαλε ακομα για ελλαδα!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

2 στα γρήγορα μια που δεν το έχω φτιάξει ακόμα στα μέτρα μου... ή μια είναι με κλειδωμένη την οθόνη που δείχνει τις ειδοποιήσεις και ότι άλλο συμβαίνει πχ ενημερώσεις κτλ

Και η άλλη είναι ένα από screenshot μιας απο τις σελιδες της οθονης.

 

[ATTACH]59478[/ATTACH]

[ATTACH]59479[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα!!εγω επειδη εχω την stoneui HD3 που ειμαι υπερευχαριστημενος θα περιμενω λιγο ακομα.θα βγαλει την HD4 που θα βασιζεται σε lollipop.τρεξτε κ ενα antutu ετσι απο περιεργια να δουμε πως τα παει!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ξαναδοκίμασει ούτε έχω προσέξει τι παίζει σαν αποτέλεσμα για το Ζ οπότε δεν ξέρω να πω αν είναι καλύτερο ή χειρότερο με την λολιποπ αυτό μου έβγαλε σαν αποτέλεσμα. .

 

[ATTACH]59480[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες, πυρετό αναβάθμισης παρατηρώ :)

 

Παρουσίαση των νέων λειτουργιών : http://support.sonymobile.com/gr/xperiazultra/dm/introducing-lollipop/

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά, συμφωνώ με τον faji, πυρετό αναβάθμισης βλέπω και 'γώ.

Είμαι ακόμη έξω και βλέπω τις εξελίξεις σύμφωνα με τα σχόλια σας. Όσοι προχωρήσετε στην αναβάθμιση κάντε και ένα titanium πρώτα.

Καλή αρχή με γλειφιτζούρι, τα λέμε αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και στο Antutu. Προχωρήστε άφοβα.

 

Κάποιες αλλαγές στα γρήγορα:

1. Αλλαγή εμφάνισης του μενού multitasking

2. Tap n' Pay support

3. App to SD

4. Users

5. Αλλαγή εμφάνισης της Notification bar

6. Overall performance - Δίνει την εντύπωση πως πάει πιο γρήγορα η συσκευή και τα transition όπου υπάρχουν είναι super smooth[ATTACH]59483[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα............

Καλημερα στην παρεα και γελαω γιατι μολις εδωσα την ευχη για την lollipop,

Και ηρθε!! Πυρετός βλεπω γίνετε στο φόρουμ μας!!

Παιδια 2 πραγματακια να ρωτήσω!

Οσοι προλαβανε να την βάλουμε δειτε λιγο με την κατανάλωση μπαταριας αν ειδατε διαφορα??, και για clear install κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων στο κινητό βαζουμε την λολλιποπ και μετα οταν μπει ξανακανουμε εργοστασιακες ρυθμησεις?? Σορρυ αλλα κάποιοι το γραψανε εδω κ δεν το κατάλαβα!!??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αααααα κ την sd να την βγαλω απο κινητό η ενα φορματ κ την αφηνω μεσα κατα την ολη διαδικασία ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πωπω ενθουστιάστηκα χθές τόσο που δε μπορούσα να κοιμηθώ! Χαχα, πολύ καλή πρώτη εντύπωση απο το lollipop. Βέβαια kotsara δεν έκανα 2η φορά reset to factory(δεν το ξερα) αλλά μια χαρά πάει. Αν δούμε ότι καλό είναι να γίνει θα το κάνω κιαυτό αργότερα. Πέρα απο ένα chrash σε κάτι ρθυμίσεις του Greenify, όλα θετικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα και <<καλοφόρετη>>:D:D η αναβάθμιση. Προσωπικά μέχρι να βγεί επίσημα τρόπος για root δε θα προχωρήσω αλλά αυτό που θέλω να ρωτήσω παιδιά είναι πως τα πάει με τη ram, έχει καλύτερη διαχείριση και γενικά αφήνει περισσότερη ελεύθερη για τον χρήστη ;
Link to comment
Share on other sites

rad και εγω δεν ξερω αν το καταλαβα καλα με το θεμα της επαναφορας.......

Ας μας πουνε σας παρακαλω οι ειδικοι λιγο την ολη διαδηκασια και το θεμα της επαναφορας εργοστασιακων ρυθμησεων

αν χρειαζετε και μετα την εγκατασταση της lollipop

Link to comment
Share on other sites

rad και εγω δεν ξερω αν το καταλαβα καλα με το θεμα της επαναφορας.......

Ας μας πουνε σας παρακαλω οι ειδικοι λιγο την ολη διαδηκασια και το θεμα της επαναφορας εργοστασιακων ρυθμησεων

αν χρειαζετε και μετα την εγκατασταση της lollipop

 

Το προτιμότερο λένε είναι επαναφορά πριν και μετά την αναβάθμιση για να "πατήσει" σωστά η αναβάθμιση. Αν είσαι root ένα titanium backup σε σώζει κυριολεκτικά γιατί σου επαναφέρει ακόμη και τα εικονίδια που είχες στο desktop (επ. εργασίας).

Νομιζω πως πριν ειχα γυρω στα 400-500 mb ελευθερα. Τωρα 700.

 

Σωστά νομίζεις φίλε Rad, εγώ για να έχω περισσότερη έβαλα ram manager.

Περισσότερη ram περισσότερες εφαρμογές ανοιχτές στο παρασκήνιο.

Ευχαριστώ, καλημέρες..:D

Link to comment
Share on other sites

Το προτιμότερο λένε είναι επαναφορά πριν και μετά την αναβάθμιση για να "πατήσει" σωστά η αναβάθμιση. Αν είσαι root ένα titanium backup σε σώζει κυριολεκτικά γιατί σου επαναφέρει ακόμη και τα εικονίδια που είχες στο desktop (επ. εργασίας).

..:D

 

 

δεν ειμαι root......δυο μηνες την εχω την συσκευη.........

με το θεμα μνημης τι κανουμε?? φορματ απο το κινητο κ βγαλσιμο η να την αφησω μεσα??

 

Τωρα σας πλακωνω κ εγω με τις ερωτησεις αλλα σορρυ ρε παιδια ειμαι ασχετος............

οταν κανεις επαναφορα των εργαστασιακων ρυθμησεων σβηνονται απο το κινητο παιχνιδια κ εφαρμογες που το εχεις βαλει????

με νοιαζει περισοτερο να κανω ενα καθαρο ινσταλ της λολλιποπ γιαυτο ρωταω!! δεν εχω βαλει κ πολλες εφαρμογες οποτε προτιμω να τις σβισει!!

Edited by kotsaras1979
Link to comment
Share on other sites

Το προτιμότερο λένε είναι επαναφορά πριν και μετά την αναβάθμιση για να "πατήσει" σωστά η αναβάθμιση. Αν είσαι root ένα titanium backup σε σώζει κυριολεκτικά γιατί σου επαναφέρει ακόμη και τα εικονίδια που είχες στο desktop (επ. εργασίας).

 

Thanks για τις οδηγίες. Έκανα τώρα το reset.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ειμαι root......δυο μηνες την εχω την συσκευη.........

με το θεμα μνημης τι κανουμε?? φορματ απο το κινητο κ βγαλσιμο η να την αφησω μεσα??

 

Εγώ μέσα την άφησα. Απλά τη φόρμαρα πρίν και μετά το update.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...