Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερες.... Φίλε gpgalanis ότι και να επιλέξεις το ultra στην τιμή που βρίσκεται το παίρνεις και ως δώρο :D:D Edited by zxr

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.... Φίλε gpgalanis ότι και να επιλέξεις το ultra στην τιμή που βρίσκεται το παίρνεις και ως δώρο :D:D

 

Χαχαχα. Δεν έχεις άδικο. Νομίζω πλέον είναι στα 240 ευρώ! Αύριο θα πάω να το ξαναδώ από κοντά.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Δεν έχεις άδικο. Νομίζω πλέον είναι στα 240 ευρώ! Αύριο θα πάω να το ξαναδώ από κοντά.

 

Σωστός :) να ξέρεις πάντως ότι όποιος πάει να δει για δεύτερη φορά το θηρίο.....φεύγει με το κουτί ανά χείρας :D:D οπότε αναμένουμε φώτο εντυπώσεις και τα λοιπά :)

 

Σου έβαλα και φώτο να σε φτιάξω λίγο...

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, ωραίο γκατζετακι.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστός :) να ξέρεις πάντως ότι όποιος πάει να δει για δεύτερη φορά το θηρίο.....φεύγει με το κουτί ανά χείρας :D:D οπότε αναμένουμε φώτο εντυπώσεις και τα λοιπά :)

 

Σου έβαλα και φώτο να σε φτιάξω λίγο...

 

Χαχαχαχά, πρέπει να σου δώσει ποσοστό η Sony αλλά και η αλήθεια να λέγεται.

 

Εξαιρετικό , είτε το αγοράσω είτε όχι .

Ξαναπήγα σήμερα να επιβεβαιώσω . Τελικά δεν φτάνω με τίποτα να κάνω χρήση με το ένα χέρι. Δεν με ενοχλεί το μέγεθος , τουναντίον "size does matters"

και είναι απόλαυση να το κοιτάς να το χειριστώ π.χ. στο αμάξι είναι το θέμα .

Δοκίμασα να δώ με πιο άλλο από τα "Μεγάλα" συμβαίνει το ίδιο . π.χ. Με το G Flex είμαι οριακά.

 

Αν το πρόβλημα σου είναι η χρήση με το ένα χέρι υπάρχει λύση:p, λέγεται one hand mode.

Κάνε root (είναι πολύ εύκολο, αν δεν κάνω λάθος με easy tool είχα κάνει) μετά κατέβασε το Xposed και τέλος μέσα από το Xposed κατέβασε το module one hand mode.:up:

Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο....:lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να βρώ πως μπορείς να γράφεις επάνω στην οθόνη με γραφίδα, όπως επίσης εάν έχει λειτουργία "ξυπνήματος" της οθόνης με διπλό χτύπημα όταν είνα σβηστή. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να βρώ πως μπορείς να γράφεις επάνω στην οθόνη με γραφίδα, όπως επίσης εάν έχει λειτουργία "ξυπνήματος" της οθόνης με διπλό χτύπημα όταν είνα σβηστή. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Σας ευχαριστώ!

 

Ο τρόπος γραφής στο ultra περιορίζεται σε σημειώσεις και δεν ενδείκνυται αφού μπορεί να αφήσει σημαδακια στην ευαίσθητη μεμβράνη, για το knock On στα LG το έχω δει και αν δεν κάνω λάθος μπορείς να το περάσεις σε συσκευή με ροοτ :)

 

@ellhin_1 +1 σωστός, αγαπάμε Zu.... :-)

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μείνετε στο θέμα και να αποφεύγετε τα off topic.

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος γραφής στο ultra περιορίζεται σε σημειώσεις και δεν ενδείκνυται αφού μπορεί να αφήσει σημαδακια στην ευαίσθητη μεμβράνη, για το knock On στα LG το έχω δει και αν δεν κάνω λάθος μπορείς να το περάσεις σε συσκευή με ροοτ :

 

Το Ζ3 έχει knock on. Ειναι θέμα λειτουργικού?

 

Ευχαριστώ

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Θα με συγχωρέσετε αλλά επειδή είμαι άσχετος, τι σημαίνει αυτό?:wacko:

 

Ο πυρήνας που έχει το λειτουργικό.

Το Knock on το έχουν τα lg. Με πατέντα δουλεύει απ'όσο ξέρω στο Nexus 5 αλλά και πάλι όχι καλά, τρώει πολύ μπαταρία.

Αν θες μέσω xposed έχει double tap to sleep αλλά όχι wake up. Γενικά μόνο αν το υποστηρίζει ο πυρήνας είναι καλό και έχει μηδαμινή κατανάλωση.

Τώρα αν το έχει το z3 είναι καλή φάση και ελπίζω να το δώσει σε update και σε μας η Sony.

Πάντως επειδή έχω το g pad 8.3 καμία φορά ξεχνιέμαι και ρίχνω και καμιά ψιλή στο ultra:chair:

Link to comment
Share on other sites

Kernel ή πυρήνας στα Ελληνικά είναι ένα πρόγραμμα (σε γενικές γραμμές είναι κι αυτός κομμάτι του λειτουργικού) που έχει ως δουλειά του να αλληλεπιδρά με το υλικό μιας συσκευής (υπολογστής, κινητό κτλ).

 

Άρα λοιπόν για να μπορέσει να καταλάβει το κινητό ότι εσύ του χτυπάς την οθόνη για να ανοίξει θα πρέπει να είναι προγραμματισμένο να το κάνει αυτό. Διαφορετικά καταφεύγεις σε πατέντες που αναφέρει ο Ellhn_1 με κάποιο τίμημα (battery drain)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα ανταλλαγή το Νοτε 2 και πήρα το z ultra. Πολύ καλο....... ακουστικά δεν είχε το κουτί ;

Κανονικά έχει.

 

Τώρα στο δικό μου πρόβλημα. Σήμερα το έπλυνα με νερό γιατί το είχα πιάσει με λερωμένα χέρια. Το θέμα είναι ότι ενώ είχα σφραγισμένα τα καπάκια γύρω γύρω (τα έλεγξα κιόλας), η συσκευή τράβηξε νερό, με αποτέλεσμα για δύο ώρες η οθόνη να μη δείχνει τίποτα και τώρα να έχει λεκέδες νερού μέσα.

Ερωτήσεις:

1. Τι κάνουμε?

2. Η εγγύηση θα μου το καλύψει? Είναι 20 ημερών συσκευή. Αν μου πουν τίποτα περί υπαιτιότητας πελάτη θα τους πω να το δοκιμάσουν μόνοι τους σφραγισμένο μέσα σε νερό.

3. Είναι γερμανική συσκευή αγορασμένη από Ελληνικό κατάστημα. Θα με καλύψει το service στην Ελλάδα ή θα πρέπει να απευθυνθώ στο κατάστημα απ' όπου το πήρα και κατ' επέκταση να σταλεί στο γερμανικό service?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα φίλε μου καινούργια συσκευή, αύριο ενημέρωσε το κατάστημα και καθ υπόδειξη τους θα προχωρήσεις, και το δικό μου γερμανικό από birdfhone είναι και καλύπτεται κανονικά από το εδώ σέρβις, ελπίζω να μην έχεις προβλήματα και δώσε ενημέρωση για την εξέλιξη αυτής.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο πυρήνας που έχει το λειτουργικό.

Το Knock on το έχουν τα lg. Με πατέντα δουλεύει απ'όσο ξέρω στο Nexus 5 αλλά και πάλι όχι καλά, τρώει πολύ μπαταρία.

Αν θες μέσω xposed έχει double tap to sleep αλλά όχι wake up. Γενικά μόνο αν το υποστηρίζει ο πυρήνας είναι καλό και έχει μηδαμινή κατανάλωση.

Τώρα αν το έχει το z3 είναι καλή φάση και ελπίζω να το δώσει σε update και σε μας η Sony.

Πάντως επειδή έχω το g pad 8.3 καμία φορά ξεχνιέμαι και ρίχνω και καμιά ψιλή στο ultra:chair:

 

Σίγουρα το έχει το Ζ3 και είναι πολύ βολικό.

Σε ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kernel ή πυρήνας στα Ελληνικά είναι ένα πρόγραμμα (σε γενικές γραμμές είναι κι αυτός κομμάτι του λειτουργικού) που έχει ως δουλειά του να αλληλεπιδρά με το υλικό μιας συσκευής (υπολογστής, κινητό κτλ).

 

Άρα λοιπόν για να μπορέσει να καταλάβει το κινητό ότι εσύ του χτυπάς την οθόνη για να ανοίξει θα πρέπει να είναι προγραμματισμένο να το κάνει αυτό. Διαφορετικά καταφεύγεις σε πατέντες που αναφέρει ο Ellhn_1 με κάποιο τίμημα (battery drain)

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Χθες χάζευα ένα εκθεσιακό στα Media Markt και παίζοντας με την καμερα το μενου μου φανηκε διαφορετικο απο το μενου στο βιντεο

 

Εσεις τι μενου εχετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Χθες χάζευα ένα εκθεσιακό στα Media Markt και παίζοντας με την καμερα το μενου μου φανηκε διαφορετικο απο το μενου στο βιντεο

 

Εσεις τι μενου εχετε;

 

απο jb σε kitkat το μενου στην καμερα αλλαζει

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

απο jb σε kitkat το μενου στην καμερα αλλαζει

 

Απλα αυτο του βιντεο μου φαινεται πολυ πιο καλο καθως αυτο που ειδα απο κοντα ηταν πολυ φτωχο. Η KK ποιο εχει;

Link to comment
Share on other sites

Απλα αυτο του βιντεο μου φαινεται πολυ πιο καλο καθως αυτο που ειδα απο κοντα ηταν πολυ φτωχο. Η KK ποιο εχει;

 

τα εκθεσιακα δεν εχουν τα τελευταια update οποτε αυτο που ειδες πιθανον να ειχε 4.3 η κ 4,2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από play store μα κατεβάσω ms mobile office αλλά λέει ότι δεν είναι συμβατή με συσκευή μου... Χωρίς root με 4.4.4 Android.... Γιατί?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το έχει το Ζ3 και είναι πολύ βολικό.

Σε ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες

 

Το ίδιο λέει και σε έμένα....

 

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη θήκη?

http://www.tinydeal.com/5000mah-power-bank-case-f-sony-xperia-z-ultra-xl39h-p-109777.html

Σε σχέση με την CP12 νομίζω ότι είναι πολύ καλή επιλογή, όμως αυξάνει (κι άααααλλο....) το ύψος του κινητού...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...