Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαγγέλη,

negrielectronics

http://negrielectronics.com/catalogsearch/result/?q=sony+z+ultra

και το expansys honk kong είχε κομάτια λογικά θα έχει τις επόμενες μέρες και νομίζω μπορεί να παραγγελθεί και από εκεί

http://www.expansys.com.hk/s.aspx?search=xperia z ultra

 

Το negri είναι καλή λύση. Από expansys hk δυστυχώς πάμε για τελωνειο εκ του ασφαλούς. Έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Το negri είναι καλή λύση. Από expansys hk δυστυχώς πάμε για τελωνειο εκ του ασφαλούς. Έτσι δεν είναι;

 

Ετσι νομίζω και εγώ καλύτερα negri. καλή τιμή αλλά λίγο τσιμπιμένα τα μεταφορικά. Στέλνουν όμως χωρίς καθυστέρηση σε 1-2 εργάσιμες με fedex

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , το Negri που κατοικοεδρεύει ?

Μου τρέχουν τα σάλια - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2386119

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , το Negri που κατοικοεδρεύει ?

Μου τρέχουν τα σάλια - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2386119

 

Και εμενα μου τρεχουν τα σαλια!! Ελεγα να περιμενω το lte αλλα δεν με βλεπω να αντεχω τοσο πολυ....το θελω εχθες!!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου τρεχουν τα σαλια!! Ελεγα να περιμενω το lte αλλα δεν με βλεπω να αντεχω τοσο πολυ....το θελω εχθες!!

Αστα σου λέω... εχω πάθει παράκρουση :X:lol:

UNBOXING Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , το Negri που κατοικοεδρεύει ?

Μου τρέχουν τα σάλια - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2386119

 

Mου κάνει εντύπωση που με 8ΜΡ κάμερα βγάζει πολυ καλύτερες φωτογραφίες απ΄το Τ που "υποτίθεται" έχει 13ΜΡ.

Link to comment
Share on other sites

Mου κάνει εντύπωση που με 8ΜΡ κάμερα βγάζει πολυ καλύτερες φωτογραφίες απ΄το Τ που "υποτίθεται" έχει 13ΜΡ.

Λιγο ο αισθητηρας exmorRS ,λιγο καλογραμενο software και να οι καλες φωτο...

Ναι , τελικά είναι σούπερ αδιάβροχο :p

 

 

Χαχα μονο το αδιαβροχο δεν βλεπεις!!:lol:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Χαχα μονο το αδιαβροχο δεν βλεπεις!!:lol:

 

Πραγματικά πολύ χρήσιμο να κάνεις ντουζ κι να έχεις και το κινητό στα χέρια.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

με μια βάση στον τοίχο μια χαρά είναι.

μουσικούλα, video clips...άντε και καμια βιντεοκλήση :shifty:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση μιας που είμαι εν αναμονή νοτε 3 αλλά τώρα τελευταία μου χει μπει στο μάτι το σονυ. Η τεχνολογία οθόνης που έχει τη διαφορά έχει από.Αυτή του νοτε;
Link to comment
Share on other sites

Με μικροτερο bezel πανω κατω, με καλό πλαστικό από πίσω και οχι γυαλί., με 3500 mAh μπαταρία, με λύσεις σε ΅"παιδικα" lag που κάνει δυστυχώς , υπερθερμανση και με 150 ευρω λιγοτερα θα ήταν το σημειο αναφορας μιας ολοκληρης κατηγοριας.

 

Ετσι οπως ειναι τωρα ΟΧΙ, δυστυχως. Ξανοιχτηκε πολυ και θελει δουλεια να το μαζεψει....

Link to comment
Share on other sites

Με μικροτερο bezel πανω κατω, με καλό πλαστικό από πίσω και οχι γυαλί., με 3500 mAh μπαταρία, με λύσεις σε ΅"παιδικα" lag που κάνει δυστυχώς , υπερθερμανση και με 150 ευρω λιγοτερα θα ήταν το σημειο αναφορας μιας ολοκληρης κατηγοριας.

 

Ετσι οπως ειναι τωρα ΟΧΙ, δυστυχως. Ξανοιχτηκε πολυ και θελει δουλεια να το μαζεψει....

 

Φιλε μου εχεις την συσκευη στα χερια σου;; Αν ναι ποσο την πηρες και απο που;; Για το bezel ισως θα επρεπε να ηταν πιο μαζεμενο. Για την μπαταρια δεν μπορω να πω γιατι ειναι 6,5 χιλ παχος και δεν εχω αποψη περι διαρκειας ακομα μιας και δεν εχω την συσκευη ακομα. Διαβαζω καλα σχολια στο xda. Για καλα πλαστικα διαφωνω γιατι χορτασαμε απο την samsung. Τα lag και την υπερθερμανση που στα κανει;; ΕΔΩ που ειναι αναλυτικο review λενε τα καλυτερα για το smoothens και τιποτα για θερμοκρασιες. Τα ιδια επισης και στο xda .Με ποια συσκευη συγκρινεις το ultra;;

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

..σιγα μην το εχει στα χερια του ..

Αν και κατοχος του Ζ ,το Ζ ultra με συγκινει πιο πολυ απο το χοναμι κτλ

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις την συσκευη στα χερια σου;; Αν ναι ποσο την πηρες και απο που;; Για το bezel ισως θα επρεπε να ηταν πιο μαζεμενο. Για την μπαταρια δεν μπορω να πω γιατι ειναι 6,5 χιλ παχος και δεν εχω αποψη περι διαρκειας ακομα μιας και δεν εχω την συσκευη ακομα. Διαβαζω καλα σχολια στο xda. Για καλα πλαστικα διαφωνω γιατι χορτασαμε απο την samsung. Τα lag και την υπερθερμανση που στα κανει;; ΕΔΩ που ειναι αναλυτικο review λενε τα καλυτερα για το smoothens και τιποτα για θερμοκρασιες. Τα ιδια επισης και στο xda .Με ποια συσκευη συγκρινεις το ultra;;

 

κοιταξτε στο 2:10 του βιντεο

 

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε στο 2:10 του βιντεο

 

 

Το κινητο κόλλησε και εκανε reboot ισως για να συνεχισει το review του.. Συμβαίνει και στα καλύτερα κινητα. Η συσκευη εχει παρει μεσα στην πρωτη εβδομάδα 1 update αν οχι 2 και σιγουρα δεν το εχουν περασει. Επισης η κυκλοφορια της συσκευης εγινε με ημιτελές software μιας και η τελικη του εκδοση θα ειναι αυτη που θα κυκλοφορησει ευρωπη αρχες Σεπτεμβρίου.

Δεν δουλεύει η xreality τεχνολογια του καθως επίσης εχει το ui του z ακομα και οχι το τελικο. Μεχρι να κυκλοφορησει το ευρωπαϊκό μοντελο θα εχει ερθει στα ισια του με της αναναβαθμίσεις και το ασιατικο. Επισης εχω την εντυπωση και εγω οπως και άλλοι χρηστες οι οποίοι ποσταραν στα σχολια του youtube οτι το review το εκαναν με preproduction unit.

 

 

 

vezyro, εχεις νεα απο το mega 6.3?

 

Θα γραψω σημερα στο επισημο νηνα της εντυπωσεις μου αναλυτικα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

5 Σεπτεβριου κυκλοφορει το lte xperia z ultra στην σιγκαπουρη. Επισης το πακετο εκει θα ειναι πλουσιο γιατι θα εχει μεσα στο πακετο και το Smart Bluetooth Handset SBH52 και θηκη. Επισης θα γινει ανακοινωση την ιδια ημερα για μια νεα συσκευη. Honami ??;)

 

 

http://asia.cnet.com/sony-xperia-z-ultra-available-in-singapore-on-sep-5-62222085.htm

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

αξεσουάρ Sony Xperia Z Ultra

http://dx-box.com/sony-accessories/xperia-z-ultra.html

 

Τελεια! Μεγαλη γκαμα θηκων. Θα τιμησω ενα μεταλικο bumber με 2 προτεκτορ μπρος-πισω και θα ειμαι κομπλε!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τεστάρω εδώ και μερικές μέρες την C6802 την HSPA έκδοση από honk kong. Στην Κύπρο δεν έχουμε ακόμη LTE δίκτυα οπόταν δεν μου είναι χρήσιμη η LTE έκδοση.

Το κινητό είναι τεράστιο και κακά τα ψέματα δύσκολα το κουβαλάς έξω χρειάζεσαι οποασδήποτε Bluetooth ακουστικό. Μου μοιάζει περισσότερο σαν μια μικρή ταμπλέτα παρά για τηλέφωνο.

Τι μου άρεσαν περισσότερο.

1. το κινητό πάει σφαίρα και δεν κολλάει πουθενά εδώ ο snapdragon 800 δίχνει τα δόντια του.

2. εξαιρετική ποιότητα κατασκευής με το μαύρο να μην αφήνει τόσο εύκολα δακτυλιές όσο το μικρό του αδελφάκι το z

3. οθονάρα πραγματικά σαφώς ανώτερη με βελτίωμένες γωνίες θέασης σε σχέση με το μικρό του αδελφάκι.

 

Αυτό που δεν με ικανοποίησε και τόσο είναι η ένταση του εξωτερικού ηχείου η οποία μου φάνηκε λίγο χαμηλή, εδώ περίμενα κάτι καλύτερο.

 

Από άποψη αυτονομίας τη βρίσκω σε αποδεκτά επίπεδα. αρκετό σκάλισμα και χρήση wifi, Bluetooth ανοικτό και λίγα τηλεφωνήματα μου κρατάει 1,5-2 ημέρες.

 

Αυτά σε συντομία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...