Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sony Xperia Z Ultra

 

http://api.sonymobile.com/files/xperia-z-ultra-hero-black-620x420-98a6a3b2d098c8158581490633ba9662.png

 

 

Also known as Sony Xperia Z Ultra HSPA+ C6802, Sony Xperia Z Ultra LTE C6806, Sony Xperia Z Ultra LTE C6833.

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions

3G Network HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - all versions

4G Network LTE 700 / 850 / 900/ 1700 / 1900 / 2100 / 2600 - C6806

LTE 800 / 850 / 900 / 1700 / 1800 / 1900 / 2100 / 2600 - C6833

SIM Micro-SIM

Announced 2013, June

Status Coming soon. Exp. release 2013, July

Body Dimensions 179.4 x 92.2 x 6.5 mm (7.06 x 3.63 x 0.26 in)

Weight 212 g (7.48 oz)

- IP58 certified - dust and water proof

- Water resistant up to 1 meter and 30 minutes

Display Type Capacitive touchscreen, 16M colors

Size 1080 x 1920 pixels, 6.4 inches (~344 ppi pixel density)

Multitouch Yes, up to 10 fingers

Protection Shatter proof and scratch-resistant glass

- Triluminos display

Sound Alert types Vibration; MP3 ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Memory Card slot microSD, up to 64 GB

Internal 16 GB, 2 GB RAM

Data GPRS Up to 107 kbps

EDGE Up to 296 kbps

Speed HSDPA, 42 Mbps; HSUPA, 5.8 Mbps; LTE, Cat4, 50 Mbps UL, 150 Mbps DL

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot

Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP

NFC Yes

USB Yes, microUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go

Camera Primary 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, image stabilization, HDR, sweep panorama

Video Yes, 1080p@30fps, video stabilization, HDR

Secondary Yes, 2 MP, 1080p@30fps

Features OS Android OS, v4.2 (Jelly Bean)

Chipset Qualcomm MSM8274 or MSM8974 Snapdragon 800

CPU Quad-core 2.2 GHz Krait 400

GPU Adreno 330

Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass

Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email

Browser HTML5

Radio Stereo FM radio with RDS

GPS Yes, with A-GPS support and GLONASS

Java Yes, via Java MIDP emulator

Colors Black, White, Purple

- SNS integration

- TV-out (via MHL A/V link)

- Active noise cancellation with dedicated mic

- DivX/Xvid/MP4/H.263/H.264/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac player

- Document viewer

- Photo viewer/editor

- Voice memo/dial

- Predictive text input

Battery Non-removable Li-Ion 3050 mAh battery

Stand-by Up to 790 h (2G) / Up to 820 h (3G)

Talk time Up to 14 h (2G) / Up to 16 h (3G)

Music play Up to 120 h

 

 

Edited by athanaso77

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλά έκανες και άνοιξες το θέμα για μια από τις 3 συσκευές (μαζί με τα note 3, HTC maxi) που θα μονοπωλήσει αυτό το χειμώνα το ενδιαφέρον των phabletαδων (κι είμαστε πολλο ί:lol:)

Για να δούμετι θαα δούμε.

Παρεμπιπτοντως σε ποια πηγή είδες για 13/09 κυκλοφορία Ευρώπη;

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μονο να εχουν διορθωσει το θεμα της ζελατινας της οθονης που στο μικρο του αδελφο το Ζ γρατζουνιεται με το παραμικρό και αν την αφαιρεσεις χάνεις το logo Sony.

Από sonycenter μου ειπαν 9/9 πρωτη κυκλοφορια. Μακάρι

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μονο να εχουν διορθωσει το θεμα της ζελατινας της οθονης που στο μικρο του αδελφο το Ζ γρατζουνιεται με το παραμικρό και αν την αφαιρεσεις χάνεις το logo Sony.

Από sonycenter μου ειπαν 9/9 πρωτη κυκλοφορια. Μακάρι

 

Μακαρι αφαιρώντας την να φευγει και το sony logo όπως στο Ζ. Σε μια τοσο ομορφη συσκευή ξεπροβαλλει το λογοτυπο χωρις λογο και αφορμή...

Ελπιζω οι κυκλοφοριες που δινουν να είναι ρεαλιστικες (δε δινω καμια βαση σε οσα λεγονται στο sonycenter, μονο το στιγμα κατά προσεγγιση δινουν, αλλα αυτό είναι άλλο θεμα - μπορει να παραλαμβανουν την 9/9 και να μην το γνωριζουν καν οι υπαλληλοι ουτε το πρωινο της ιδιας μερας όπως εχει φανει στο παρελθον από ολους τους αντιπροσωπους)...

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλά έκανες και άνοιξες το θέμα για μια από τις 3 συσκευές (μαζί με τα note 3, HTC maxi) που θα μονοπωλήσει αυτό το χειμώνα το ενδιαφέρον των phabletαδων (κι είμαστε πολλο ί:lol:)

Για να δούμετι θαα δούμε.

Παρεμπιπτοντως σε ποια πηγή είδες για 13/09 κυκλοφορία Ευρώπη;

 

Βαγγελη εδω ειναι η φημη περι 13/9 και οντος αυτες οι 3 συσκευες που αναφερεις θα μονοπωλησουν το ενδιαφερον phabletaδων και οχι μονο!

Επισης να αναφερω πως οτι νεα ειδηση κυκλοφορει σε καθημερινη βαση για το ultra θα την βλεπεις εδω μιας και ειμαι σε καθημερινη αναζητηση στο google αλλα και στο youtube.

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Εδώ προ παραγγελία από amazon.de στα 679 ευρω χωρίς το ΦΠΑ βγαίνει κανά 100αρι πιο φθηνά και στα 3 χρώματα.

Η καλύτερη τιμη εώς τωρα διότι οι Αγγλοι το τιμολογουν στα 720+ευρω(clove,handtec)

http://www.amazon.de/Sony-Smartphone-Touchscreen-Quad-Core-Megapixel/dp/B00DM2ALAC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1374425739&sr=8-2&keywords=xperia+z+ultra

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως η συγκεκριμένη κατηγορία έχει αποκτήσει μεγάλη δυναμική αφού για κάποιους είναι λύση στο βραχνά να κουβαλάς 2 συσκευές μαζί.

Το Χperia Z Ultra είναι τουλάχιστον στα specs μια solid υλοποίηση και θέτει τον πήχη για τα high end phablets. Oψόμεθα.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το xperia z ultra είναι για λίγους καθώς εγώ προσωπικά δεν θα επέλεγα phablet . Για αυτούς όμως που τους είναι χρήσιμο φαίνεται ότι είναι καλό αν βγει σε μια προσιτή τιμή
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω κάνει προπαραγγελία και σε άσπρο και σε μαύρο και όποιο έρθει πρώτο το τσίμπησα.

Άντε μήπως δούμε κάτι διαφορετικό γιατί μετά το note 2 κινούμαστε σε ρηχά νερά.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Και νεο promo video http://www.youtube.com/watch?v=NdTX_PxKGMw

 

 

Eδω τα mode της καμερας και μια φωτο συγκριση με το z δειχνει ποσο καλη ειναι η καμερα του ultra http://www.youtube.com/watch?v=7nsRkseBpfI

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Και νεο promo video http://www.youtube.com/watch?v=NdTX_PxKGMw

 

 

Eδω τα mode της καμερας και μια φωτο συγκριση με το z δειχνει ποσο καλη ειναι η καμερα του ultra http://www.youtube.com/watch?v=7nsRkseBpfI

 

Στο πρώτο βίντεο στα χέρια της κοπέλας ειναι τεράστια παντόφλα :lol:. Αρχίζω να ανησυχώ αλλά όπως και να χει θα το χτυπήσω

Link to comment
Share on other sites

Ηδη μεγαλος παροχος τηλεφωνιας στην Ινδια το εχει στην λιστα του με παραδοση σε 7 ημερες !! Δηλαδη μεσα σε μια εβδομαδα απο τωρα θα κυκλοφορει και επισημα στην ινδια και στην Ταιβαν. Στης πρωτες 2 εβδομαδες του αυγουστου θα ειναι διαθεσιμο προς πωληση και στο Βιετναμ. Εμεις συμφωνα με το χρονοδιαγραμα της sony παμε για Σεπτεμβρη.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

 

Πηρα μια χαρα μολις το ειδα !!:) Στο site τα μισα χαρακτηριστικα που γραφει ειναι λαθος !! Αν το εχει μεσα στον Αυγουστο οπως λενε το εχω παρει με την πρωτη!!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια χαρα μολις το ειδα !!:) Στο site τα μισα χαρακτηριστικα που γραφει ειναι λαθος !! Αν το εχει μεσα στον Αυγουστο οπως λενε το εχω παρει με την πρωτη!!

 

Βεβαια τη χωρητικοτητα της μπαταριας του μου φαινεται μικρη για τα δεδομενα της οθονης του.

Δεν νομιζω πανω απο 1 ημερα να σου βγαζει,την αυτονομια του Note 2 ξεχνα την οριστικα.

Και η Sony εχει παραδοση με ιδιαιτερα ενεργοβορες οθονες παρ ολο που θα ειναι top η συγκεκριμενη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια τη χωρητικοτητα της μπαταριας του μου φαινεται μικρη για τα δεδομενα της οθονης του.

Δεν νομιζω πανω απο 1 ημερα να σου βγαζει,την αυτονομια του Note 2 ξεχνα την οριστικα.

Και η Sony εχει παραδοση με ιδιαιτερα ενεργοβορες οθονες παρ ολο που θα ειναι top η συγκεκριμενη.

 

Αμα μου βγαζει μια ημερα θα ειμαι ευχαριστημενος. Και το νοτε 2 μια ημερα μου εβγαζε συνηθως αναλοκα και την χρηση φυσικα. Δεν υπαρχει πλεον smartphone που να του πιεις το αιμα και να κραταει 2 ημερες :lol:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια χαρα μολις το ειδα !!:) Στο site τα μισα χαρακτηριστικα που γραφει ειναι λαθος !! Αν το εχει μεσα στον Αυγουστο οπως λενε το εχω παρει με την πρωτη!!

 

Χρηστο count me in. Day 1 φυσικα. Αν συμπεσει με νοτελι 3, απλα το ξεχναω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο count me in. Day 1 φυσικα. Αν συμπεσει με νοτελι 3, απλα το ξεχναω... ;)

 

Το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο να συμπέσει με το note3 αφού όπως φαίνεται το ultra θα υπάρχει στις αγορές της Ευρώπης στη χειρότερη αρχές του 9ου την ίδια ώρα που οι πληροφορίες λένε ότι το note 3 θα παρουσιάζεται.

 

Το note 3 το πιθανότερο είναι να το δούμε στα ράφια των καταστημάτων και συνεπώς στα χέρια μας στην καλύτερη αρχές 10ου.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Το κινητό ξεκινά την κυκλοφορία του αυτή την εβδομάδα στην Ασία. Η έκδοση που θα βγεί πρώτα είναι η C6802 η οποία δεν υποστηρίζει LTE ενώ η έκδοση που θα βγεί στην Ευρώπη με LTE είναι η C6833 η οποία μάλλον θα είναι διαθέσιμη τον Σεπτέμβρη.

Όσους δεν τους ενδιαφέρει το LTE μπορούν να το παρούν από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Το κινητό ξεκινά την κυκλοφορία του αυτή την εβδομάδα στην Ασία. Η έκδοση που θα βγεί πρώτα είναι η C6802 η οποία δεν υποστηρίζει LTE ενώ η έκδοση που θα βγεί στην Ευρώπη με LTE είναι η C6833 η οποία μάλλον θα είναι διαθέσιμη τον Σεπτέμβρη.

Όσους δεν τους ενδιαφέρει το LTE μπορούν να το παρούν από τώρα.

 

Εγώ θα περιμένω την έκδοση LTE που θα έχει και εγγύηση κανονικά από την επίσημη αντιπροσωπεία.

Η άλλη έκδοση θα είναι όπως το s4 octa που δεν σε καλύπτει η εγγύηση.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το εχουν στα χερια τους οι πρωτοι τυχεροι ιδιοκτητες του ultra!!

 

Το πρωτο unboxing!

 

Ειχα την εντυπωση οτι μεσα στο κουτι θα εχει το αξεσουαρ,αυτο το μινι κινητακι.....:(

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το εχουν στα χερια τους οι πρωτοι τυχεροι ιδιοκτητες του ultra!!

 

Το πρωτο unboxing!

 

Ειχα την εντυπωση οτι μεσα στο κουτι θα εχει το αξεσουαρ,αυτο το μινι κινητακι.....:(

 

Ας ερθει το κινητο Χρηστο για να καλυψει την... τρυπα μεχρι το νοτελι 3 και ας μην εχει τιποτα περα από τη συσκευή το κουτι :lol:

Περα από την πλακα, αντε να δουμε ποτε θα εμφανιστεί το ατιμο στα ευρωπαϊκα μερη...

@gpx

Θαναση, οι γνωστοι αρρωστοι στα... γνωστα μερη.

Που θα το βρουμε το 6802 ετοιμοπαραδοτο?

Link to comment
Share on other sites

Ας ερθει το κινητο Χρηστο για να καλυψει την... τρυπα μεχρι το νοτελι 3 και ας μην εχει τιποτα περα από τη συσκευή το κουτι :lol:

Περα από την πλακα, αντε να δουμε ποτε θα εμφανιστεί το ατιμο στα ευρωπαϊκα μερη...

@gpx

Θαναση, οι γνωστοι αρρωστοι στα... γνωστα μερη.

Που θα το βρουμε το 6802 ετοιμοπαραδοτο?

 

βαγγέλη,

negrielectronics

http://negrielectronics.com/catalogsearch/result/?q=sony+z+ultra

και το expansys honk kong είχε κομάτια λογικά θα έχει τις επόμενες μέρες και νομίζω μπορεί να παραγγελθεί και από εκεί

http://www.expansys.com.hk/s.aspx?search=xperia z ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...