Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΓΩ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ XIAOMI REDMI NOTE2 KI EKANA THN KΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΕΤΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά εγώ το ρίσκαρα και αγόρασα το elephone p7000 και είμαι πολύ ικανοποιημένος, μετά από δύο χρόνια που είχα το lenovo και είναι ακόμα άψογο μετά από πολλές ρομ που του έχω περάσει!!!
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Και το δικό μου άρχισε να τα φτύνει με το σήμα!!!Και στις 2 κάρτες νεκρώνει !!Κρίμα στα 2 χρόνια!!!Τελικά όλα τα καινούργια τα κάνουν για 2 χρόνια...
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου άρχισε να τα φτύνει με το σήμα!!!Και στις 2 κάρτες νεκρώνει !!Κρίμα στα 2 χρόνια!!!Τελικά όλα τα καινούργια τα κάνουν για 2 χρόνια...

 

εγώ πάντως το έχω κοντά στα 2μιση χρονιά και δεν έχει κανένα πρόβλημα..εαν είχε κάποιος λύση για ενοποίηση της μνήμης θα το κρατούσα άλλα 2.

Μου την έχει δώσει που δεν μπορεί να πάρει άλλες εφαρμογές.

Θέλω να το αλλάξω με ένα κινητό που να είναι πλήρες (απο κινα εννοείται)άλλα δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι ακόμη.(όλα θα έχουν ένα κουσούρι)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Με ποια έκδοση το έχεις; η καλύτερη για μένα είναι του minidell αλλά χρειάζεται κάποιες τροποποιήσεις όπως αλλαγή της ονομασίας της μνήμης δηλαδή εκεί που που είναι το 0 βάζεις το 1 και αντίστροφα υπάρχει μέσα στις προηγούμενες σελίδες το πως γίνεται, μετά κάνεις χωρίζεις την κάρτα μνήμης σε 3Giga το καλύτερο μέγεθος είναι αυτό για την 4G εσωτερική μνήμη που έχει και είσαι κομπλέ για πάνω από 200 εφαρμογές εγκατάσταση τσεκαρισμένο από εμένα!!!!!
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

με ποια εφαρμογή διαχωρίζεις την μνημη?

τέλος πάντων έβαλα πάλι την ρομ του Ιταλού και έκανα το κολπάκι του Ρώσου.

πλέον έχω αρκετό χώρο για εφαρμογές,με το sygic είχα θέμα(έβλεπε την μνήμη γεμάτη για να κατεβάσει χάρτες)

το έλυσα βάζοντας τα αρχεία χειροκίνητα.

(κάθομαι με το s750 μέχρι να βρω ένα κινητό να τα έχει όλα :))

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

κολυκοθια αδιαβροχο παντως.

πηρε νερο το καλοκαιρι απο τα κουμπια της φωνης. και αναπαυθηκε εν ειρηνη πριν μερικες μερες.

Link to comment
Share on other sites

το έχω πλύνει στην βρύση αρκετές φόρες,και 2 φορές το έβαλα στην θάλασσα δεν παρουσίασε τίποτα.

βέβαια δεν είναι για ακραίες καταστάσεις γιατί θα είχε και άλλη κατασκευή.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥ ΕΧΟΝΤΕΣ S750 LENOVO ΜΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΑΣΤΑΡΔΑΚΙ ΙΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

ΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ

ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ EIMAI ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ

Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Καλη Ανασταση να εχουμε :)

Εγω φιλε μου ενα Α 660 που ειχα (ακομη το εχω και δουλευει) το ειχα στειλει εδω,

http://www.wap5.gr/ (κοστος τοτε 15€ + μετ.ρικα) Τωρα δεν ξερω, εξυπηρετηση φοβερη.

Επισης απ'οτι εμαθα (πολυ αργοτερα) κανει σερβις σε κινητα και το μελος gerstavros2

Κανε του μια ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Καλημέρα την έχει περάσει κάποιος να δούμε πως είναι;

Όπως η παλιά οπτικά αρκετά σταθερή. Είναι Android 4.2.2 Jellybean. Πλέον κατάφερα πέρασα το Hearthstone που δεν μπορούσα να το περάσω με καμμία άλλη Rom. Αρνητικό είναι ένα bug στην ανοικτή ακρόαση αλλά μπορεί να φταίει και το ότι άνοιξα το κινητάκι για να το αλλάξω το digitizer.

Το κινήτο το χω σαν δεύτερο, μου έχει επιζήσει από χτύπημα πέτρας μεγάλης σε γήπεδο προστατεύοντας μου τον αριστερό ..... οικογενειάρχη....

Πλέον έχει συναισθηματική αξία. Ή συγκεκριμένη Rom βρίσκεται εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538724

Βέβαια το messenger sms της Google εμένα με έβγαζε σφάλμα και δεν δούλευε, έτσι αναγκαστικά και έβαλα το tetra sms.

Στο ανωτέρω link θα βρείς και πώς φαίνεται το μενού του κινητού.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Όπως η παλιά οπτικά αρκετά σταθερή. Είναι Android 4.2.2 Jellybean. Πλέον κατάφερα πέρασα το Hearthstone που δεν μπορούσα να το περάσω με καμμία άλλη Rom. Αρνητικό είναι ένα bug στην ανοικτή ακρόαση αλλά μπορεί να φταίει και το ότι άνοιξα το κινητάκι για να το αλλάξω το digitizer.

Το κινήτο το χω σαν δεύτερο, μου έχει επιζήσει από χτύπημα πέτρας μεγάλης σε γήπεδο προστατεύοντας μου τον αριστερό ..... οικογενειάρχη....

Πλέον έχει συναισθηματική αξία. Ή συγκεκριμένη Rom βρίσκεται εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538724

Βέβαια το messenger sms της Google εμένα με έβγαζε σφάλμα και δεν δούλευε, έτσι αναγκαστικά και έβαλα το tetra sms.

Στο ανωτέρω link θα βρείς και πώς φαίνεται το μενού του κινητού.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση σου!!!Το θεωρώ ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που είχα και ειδικά στην κάμερα του! !!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα παιδια.

 

Μια ερωτηση για οσους χρησιμοποιουν το Instagram σε αυτη τη συσκευη, και ειδικοτερα το Instagram Stories.

 

Οταν ανεβαζετε μια φωτογραφια στο story σας, εχετε παρατηρησει και εσεις μερικα μαυρα κουτακια στο κατω μερος της εικονας;

Και επισης οταν ανεβαζετε βιντεο, laggαρει καθολου;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά επειδή σήμερα του άλλαξα το δεύτερο digitizer ξέρει κανείς αν πουλάν κανένα tempered glass, όχι film, για να μην σκάω δεκαευρουλάκια? Βασικά αν η ίδια οθόνη σε μεγέθη υπάρχει σε άλλο Lenovo ποιο διαδομένο από το δικό μας;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Όλες οι νεότερες εφαρμογές ζητούν Android 4.4 και ανω..γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τέτοια Rom για το s750 ?

?Γιατί από ότι βλέπω μόνο αυτή είναι η μοναδική που υπάρχει 4.2.2 :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...