Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τρίτη φορά λοιπόν:

Ορίστε οδηγός για το Aparted από κινητο http://aparted.hol.es/APartedManual.pdf

Oδηγός για το Mini tool partition από PC http://forum.xda-developers.com/wiki/SD_card_partitioning

Και στα ελληνικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=358678

 

 

 

Με ξαναρώτησες για αυτό και σου είπα ότι πρέπει να κάνεις unmouted την κάρτα πριν ανοίξεις το aparted

Unmounted κάνεις από τις ρυθμίσεις --> Αποθηκευτικός χώρος --> Αφαίρεση κάρτας SD

 

Οκ ευχαριστω. Θα το δοκιμασω απο pc και θα ενημερωσω.

 

Το εκανα και ολα οκ πετυχε αλλα καποιες εφαρμογες που ειναι πανω απο 1 gb δεν τις περναει στη καρτα μνημης ! Ξερει καποιος κατι για αυτο ;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mετά απο περίπου ένα μήνα , 10 φορτίσεις περίπου παρατηρώ μεγάλο στρώσιμο αντοχή στην μπαταρία. Ιδέα μου είνα ή το είδε και άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάθεστε και ψάχνεστε να αλλάξετε την εσωτερική sd με την μνήμη του τηλεφώνου.

Τα πράγματα είναι απλά παίρνετε μια μεγαλούτσικη sd(π.χ 16gb) και την χωρίζεται σε partition(π.χ6gb για το τηλέφωνο και 10 για εσάς).

Μετά με το Link2sd μεταφέρετε τις εφαρμογές. Τέλος

 

Ακόμα και όταν καποια στιγμη βγει μια rom που δεν θα έχει αυτο το πρόβλημα πάλι θα έχετε μια επιπλέον επιλογή.

Γεια σας και απο μενα

Δεν ξερω αν κανω καποιο λαθος, κανω partition κανονικα αλλα το Link2sd μεταφερη στο data/sdext2 μονο τα apk.

Μπορει καποιος να μου πει τι κανω λαθος?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γιατι να το παρεις απο αμφιβολη πηγη και να μην το αγορασεις απο τα μαγαζια που εχουμε προαναφερει και να σου ερθει ετοιμο (ρουταρισμενο,χωρις κινεζικες βλακειες με τα ελληνικα του)και πανω απο ολα πιο σιγουρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα.

Ενώ μέχρι τώρα έγραφα κανονικά μηνύματα με 160 χαρακτήρες, απο χθες έχω κι εγώ το πρόβλημα των 70 χαρακτήρων.

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
greek keyboard η greeklish....

 

Ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Βάζεις το gravity box και απλά ενεργοποιείς το strip Unicode.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα. Δεν το έχω δουλέψει ακόμα γιατί το φορτίζω, αλήθεια πόσο να αφήσω στον φορτιστή για πρώτη φορά; Εμφανησιακά καλό, με μόνο πρόβλημα ότι το πλαϊνό κουμπί της έντασης "παίζει" και δεν ξέρω αν θα περνάει νερό από εκεί. Κατά τα άλλα έχει μόνο κινέζικο manual, μαύρη θήκη (μου αρέσει) και μία συσκευασία screen protection. Ότι νεότερο θα ενημερώσω...
Link to comment
Share on other sites

ναι συμφωνω κι'εγω το πολυ για πρωτη φορα να το αφησεις και μιση-μια ωρα απο την στιγμη που εχει φορτισει .

 

 

Ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Βάζεις το gravity box και απλά ενεργοποιείς το strip Unicode.

αυτο που βρισκετε ακριβως??

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Βάζεις το gravity box και απλά ενεργοποιείς το strip Unicode.

Μπορείς να γίνςις πιο συγκεκριμένος;

Που είναι το "strip Unicode" στο "gravity box";

Στις τελευταίες εκδόσεις δεν υπάρχει...

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Gravitybox->Phone tweaks->Strip unicode->Strip all unicode characters

Αυτές οι επιλογές δεν υπάρχουν...

Έχω το τελευταίο Gravitybox.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Βάλε την 2.7.5.

 

Λόγω προβλημάτων συμβατότητας με το kitkat έχουν προσωρινά γίνει disabled τα phone & messaging tweaks.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως ακροβως κανουμε full backup την ρομ; εκανα με titaniun backup pro και με του τηλεφωνου το recovery backup user data ειμαι καλυμενος;
Link to comment
Share on other sites

πάντως το gosms (αν κι έχει διαφημίσεις η free έκδοση) υποστηρίζει πλέον 2 σιμ (οπότε λύνεται και το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες)
Link to comment
Share on other sites

ok, ευχαριστώ.

Έχω την 2.7.6.

Ούτε με την 2.7.5 δουλεύει.

 

καποιος να βοηθησει και να μας δωσει την σωστη εκδοση για να κανουμε to strip unicode...

Link to comment
Share on other sites

RESTOCKS! LENOVO S750

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

πως ακροβως κανουμε full backup την ρομ; εκανα με titaniun backup pro και με του τηλεφωνου το recovery backup user data ειμαι καλυμενος;

 

Διάβασε 3-4 σελίδες πιο πίσω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...