Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο thl w100 και το lenovo s750. Κάποια γρήγορη σύγκριση μεταξύ των δύο κινητών? Το πιο βασικό είναι να μην έχει να αλλάξω πολλά μετά στο κινητό διότι είμαι και σχετικά άσχετος με το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο thl w100 και το lenovo s750. Κάποια γρήγορη σύγκριση μεταξύ των δύο κινητών? Το πιο βασικό είναι να μην έχει να αλλάξω πολλά μετά στο κινητό διότι είμαι και σχετικά άσχετος με το θέμα.

 

Για εμένα παίρνεις ποιότητα, όνομα στο χώρο, παίρνεις lenovo.

Διάλεξε όποιο μοντέλο σου κάνει και "χτύπα" το...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο thl w100 και το lenovo s750. Κάποια γρήγορη σύγκριση μεταξύ των δύο κινητών? Το πιο βασικό είναι να μην έχει να αλλάξω πολλά μετά στο κινητό διότι είμαι και σχετικά άσχετος με το θέμα.

 

Νομίζω ότι το thl w100 μάλλον πρέπει να το συγκρίνεις με το Α820 και όχι με το s750!

Link to comment
Share on other sites

 

:confused:

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Παω να βαλω ρυθμισεις εταιρικου μειλ...κανει synch αλλα οταν παταω να δω ενα μειλ η εφαρμογη κρασαρει ???...τι κανω τωρα ...αρε αντροιντ γμτ Unfortunately email has stopped βγαζει....
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Παω να βαλω ρυθμισεις εταιρικου μειλ...κανει synch αλλα οταν παταω να δω ενα μειλ η εφαρμογη κρασαρει ???...τι κανω τωρα ...αρε αντροιντ γμτ Unfortunately email has stopped βγαζει....

 

Κάνε εγκατάσταση τα αρχεία email στο link που έδωσε πιο πριν ο TodorasV.

Τη λύση πάντως την είχε ποστάρει ο TodorasV λίγες σελίδες πριν.
Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Tελικα ξερει κανεις τιποτα για αυτο το μαγαζι γιατι οι τιμες του ειναι απιθανες http://www.hotinbuy.com/le...en-p-1139.html?
Link to comment
Share on other sites

Tελικα ξερει κανεις τιποτα για αυτο το μαγαζι γιατι οι τιμες του ειναι απιθανες http://www.hotinbuy.com/le...en-p-1139.html?

έτοιμος να το παραγγείλω ήμουν, αλλά διαβάζοντας τα παραπάνω για το τηλέφωνο, σαν πολλά προβλήματα μαζεύτηκαν... για το μαγαζί, ζητείται ήρωας να κάνει την πρώτη παραγγελία. Αλλά φαντάζομαι ότι αφού έχει paypal, εάν κάτι δεν πάει καλά θα πάρει τα λεφτά του πίσω. Εγώ, από παραγγελία από κινέζικο μέσω paypal, όταν νόμισα ότι δεν θα λάβω το προϊόν (μετά από 25 ημέρες), πήρα τα λεφτά μου πίσω αμέσως, το ποσό βέβαια ήτανε μικρό, 2 ευρώ (και μετά από δύο ημέρες μου ήρθε το προϊόν...)

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα προβλήματα που διάβασα συν την αναμονί απο κίνα μάλλον καταλήγω σ' αυτό το κινητό

 

http://www.kaizershop.gr/Samsung_Galaxy_Core_Duos_I8262_White

 

έχετε άποψη για το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

το κινητο ειναι καλο;

τι λετε;

εχω ενα thl w100 αλλα βρηκα να το πουλησω καλα και λεω να παρω το lenovo για πιο ποιοτικο

τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

παιδια πατε να μπειτε σε φασαριες για 15-20ε σε σχεση με το μινιντιλ...μην τσιγγουνευτειτε τη διαφορα ειναι πολυ μικρη και δεν υπαρχει λογος...το τηλεφωνακι ειναι σε τιμη ξεφτυλα ετσι κ αλλιως τα σπεκς του ειναι αλλου γι αλλου για τα λεφτα του...και ο μινιντιλ με τον κοσμο που εχει πιστευω σιγουρα θα παρεχει καποια εγγυηση δε μπορει να σε αφηνει ξεκρεμαστο θα το χαν κλεισει το μαγαζι...
Link to comment
Share on other sites

εγω να σας πω οτι 5 το εδωσαν να μου το στειλουν και 15 ηταν στα ελτα της κερκυρας παρακαλω :) :) :)

Αν δεν ειναι αυτο ταχυτατο τοτε τι; Επιλεξα την δωρεαν αποστολη και εννοειτε επιλεξα και το root + free gift.

Αυριο θα το παρω στα χερια μου γιατι δεν προλαβαινα με τιποτα αυτες τις μερες λογο φορτου :(

Μιλαω για το minideal παντα :D

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε εντυπωσεις.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

να ειστε σιγουροι :) αν και εχω μπερδευτει λιγο με το τι χρειαζεται τελικα να του βαλω για να ειναι οκ.

αυτο το θεμα με το ημερολογιο ειναι απαραιτητο;; αν δεν το φτιαξω σε τι θα εχει επιπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα του κινητού είναι ελάχιστα και το πιθανότερο είναι να λυθούν μια μια καλύτερη rom.

To θέμα είναι πότε θα βγει μια πιο προσεγμένη rom.

Για την rom του minideal έχουν αναφερθεί τα εξής προβλήματα.

α) Δεν δουλεύει το ημερολόγιο. To Έλυσα εγκαθιστώντας το Calendarprοvider 1.1.5 apk ( link απο azzazyl στο ποστ 257)

β) δεν συγχρονίζει με google. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου

γ)μηνύματα τού τύπου google maps ended unexpectedly και το αντίστοιχο για την εφαρμογή email. Έτσι και αλλιώς χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή και για χάρτες και για email και δουλεύουν μια χαρά

 

Αν κάποιον το ενοχλούν μπορεί να τα λύσει χειροκίνητα όπως περιγράφει ο TodorasV

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=44372273#post44372273

Προσωπικά προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα να αντιγράψω τα αρχεία.

Επίσης μπορεί να βάλει την official αν ξέρει κινέζικα ή να βάλει την rom του άλλου καταστήματος ή οποία δεν ξέρω τι αρνητικά έχει.

 

δ) Όχι και τόσο πετυχημένη ελληνική μετάφραση και κάποια ξεχασμένα κινεζικά (επαφές, ringtones κ.α)

Τα κινέζικα μπορούν να σβηστούν απλά όπως περιέγραψα στην προηγούμενη σελίδα

 

ε) Πρόβλημα με τη χρήση 2 καρτών sim. Εγώ χρησιμοποιώ μόνο 1 sim και δεν έχω πρόβλημα

ζ) Δεν μπορείς να πάρεις backup την rom αφού δεν υποστηρίζετε recovery.

Λύνεται και αυτό χειροκίνητα για όποιον θέλει να δοκιμάσει όπως περιέγραψε ο gkal αρκετές σελίδες πίσω (post 212)

Κατεβάζεις την rom εκ νέου.Αντικαθιστάς χειροκίνητα το recovery image της rom και την ξαναπερνάς.

 

Έχει κάποια bugs που από ότι κατάλαβα οφείλονται στον επεξεργαστή και λύνονται με την εγκατάσταση του Gravity box

α) πρόβλημα στην αναγνώριση και την εμφάνιση καλούντος αν ο αριθμός έχει μπροστά το πρόθεμα της χώρας

b) Σπάει μερικές φόρες τις συζητήσεις στα μηνύματα.

 

Τα πραγματικά του μειονεκτήματα για μένα είναι:

1) Λίγη rom μόλις 4gb από τα οποία μένουν ελεύθερα 1,6Gb.

Μια λύση είναι μεγάλη sd card και partition σε αυτήν (Έκανα με το Aparted) για να μεταφέρεις εκεί εφαρμογές με το Link2sd

2) Καπάκι που κουμπώνει ξεκουμπώνει δύσκολα και προφανώς κάποια στιγμή θα χαλάσει η στεγανότητα ή θα σπάσει(κάποιος ανέβασε link από youtube στην προηγούμενη σελίδα post 268)

3) Οριακά μεγάλο και ενοχλεί αν μπει σε μπροστινή τσέπη παντελονιού.

 

Τα θετικά του είναι πολύ περισσότερα.

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

οποτε αν αφησω την rom του minideal το αφησω στα αγγλικα και βαλω και το gravity νομιζω οτι το κινητο θα πεταει.

Το ανοιξε κλεισε δεν με πειραζει μιας και θα βαλω τις 2 καρτες της cosmote και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Εργάζομαι στο να "δημιουργήσω" μια βελτιωμένη rom, στηριζόμενη προς το παρόν σε αυτή της minideal, η οποία είναι η πιο σταθερή από όσες έχω "δει" και θα βελτιώνει σχεδόν όλα τα γνωστά μικροπροβλήματα του εν λόγω τηλεφώνου.

ΔΕΝ έχω ασχοληθεί με προγραμματισμό σε android, όμως ψάχνω και εγώ για μια λύση όπως ίσως και κάποιοι άλλοι και είμαι πολύ κοντά...

Από ότι έχω δει μέχρι τώρα η rom της minideal είναι τροποποιημένη άλλης .

ΔΕΝ είναι γραμμένη αποκλειστικά για το lenovoS750, αλλά είναι γραμμένη για MT6628 επεξεργαστή.

Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα για edit της rom και όταν έχω νεότερα θα ενημερώσω.

Τα προβλήματα του τηλεφώνου πάντως, δεν είναι και τόσο σοβαρά και λύνονται πολύ εύκολα, όπως έχει αναφερθεί σε προηγούμενα post.

Όποιος μπορεί να συμβάλει στη βελτίωση αυτή, είναι ευπρόσδεκτος.

- - - u p d a t e - - -

Μια ακόμα λεπτομέρεια είναι πως, ΔΕ χρειάζεται να πληρώσετε τα 5$ για root, γιατί έτσι και αλλιώς η rom που περνάει το minideal είναι ήδη root...

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Εργάζομαι στο να "δημιουργήσω" μια βελτιωμένη rom, στηριζόμενη προς το παρόν σε αυτή της minideal, η οποία είναι η πιο σταθερή από όσες έχω "δει" και θα βελτιώνει σχεδόν όλα τα γνωστά μικροπροβλήματα του εν λόγω τηλεφώνου.

ΔΕΝ έχω ασχοληθεί με προγραμματισμό σε android, όμως ψάχνω και εγώ για μια λύση όπως ίσως και κάποιοι άλλοι και είμαι πολύ κοντά...

Από ότι έχω δει μέχρι τώρα η rom της minideal είναι τροποποιημένη άλλης και ΔΕΝ είναι γραμμένη αποκλειστικά για το lenovoS750.

Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα για edit της rom και όταν έχω νεότερα θα ενημερώσω.

Τα προβλήματα του τηλεφώνου πάντως, δεν είναι και τόσο σοβαρά και λύνονται πολύ εύκολα, όπως έχει αναφερθεί σε προηγούμενα post.

Όποιος μπορεί να συμβάλει στη βελτίωση αυτή, είναι ευπρόσδεκτος.

 

καλη συνεχεια kal και καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ερωτησεις...πως αντιγραφω τα αρχεια ? Το συνδεω με καλωδιο ? μεσα απο το κινητο ? Πως δινω δικαιωματα ? Απο που ? Κατεβασα τα αρχεια για mail αλλα που να τα ριξω ?... Το εχω απο Minideal το εχω κανει 2-3 recovery εργοστασιακες ρυθμισεις και ετσι...γιατι νομιζα οτι αυτο ηταν το θεμα ...με τα μικροπροβληματα ... αλλα δεν...

 

Επισης αν βαλω με τον οδηγο την εργοστασιακη κινεζικη μη πειραγμενη rom που ολοι λενε οτι ειναι βραχος και ολα παιζουν καλα...θα μπορω να επιλεξω αγγλικα....για μενου κτλ ? θα μπορω να εχω ελληνικο πληκτρολογιο ? Μονο αυτο με ενδιαφερει και οχι το μενου ,ποτε δεν βαζω μενου στα ελληνικα...

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

καλη συνεχεια kal και καλη επιτυχια!!!

Για σας παιδιά παρέλαβα και εγώ το lenovon μου χτες 18 μέρες περίπου, (για πύργο Ηλείας όμως)είχαμε με έναν φίλο από την παρέα μας χτες ολονύχτια, τον ευχαριστώ παρά πολύ για την βοήθεια του!!!εντυπώσεις για το τηλέφωνο είναι φανταστικές πιστεύω είναι ότι καλύτερο με αυτά τα χρήματα {157+7ευρω} (διάφορα του δολαρίου στο paypal )όλα του τα προβλήματα είναι επιλύσιμα πιστεύω και εγώ όπως ο gkai (xaker)με τσαμπουκά και όλα ένια δυνατά αν τα πιστέψεις με αγάπη και πείσμα όπως ο φίλος μας ο gkai μπράβο σου για την κατάθεση ψυχής για τα πάντα εδώ μέσα και συνήχησε έτσι και στην ζωή σου !!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

To προθεμα είναι οντως θέμα. Το gravity box ειναι φανταστικό μεν αλλα και εγώ θα προτιμούσα μια λύση σωστή και οχι application που να κάνει τη διόρθωση. Θέλω το τηλέφωνο οσο το δυνατόν πιο "καθαρό". Δυστηχώς σε αυτή την περίπτωση εάν δεν βγει καποια ρομ που να το διορθώνει το προβλημα δεν έχεις άλλη λυση παρά εφαρμογές τυπου gravity η καποιες άλλες απο το play.

Κατάφερα να κάνω de-odex και reodex to framework και να λύσω το πρόβλημα χωρίς το gravity αλλα δυστηχώς το καινουριο αρχειο (framework.odex) δεν μπορεί να μοιραστει σε όλους γιατι πολυ απλά δεν θα δουλεψει σε αλλη συσκευή, καθώς είναι στενα συνδεδεμένο με όλες τις ρυθμίσεις, προγράμματα δικτυα και S/N και οτι μπορείς να φανταστεις.

Άρα εδώ περιμένουμε καινουρια ρομ από κάποιον android guru.

Καταρχήν σε ευχαριστώ για το χρόνο σου :)

 

Επειδή είμαι στο εξωτερικό και το πρόθεμα είναι σημαντικό για εμένα θέλω να σιγουρευτώ πριν το παραγγείλω :O Δηλαδή μπορούμε να λύσουμε το πρόβλημα εγκαθιστώντας μια εφαρμογή η αν πειράξουμε - αλλάξουμε ένα αρχείο κάνοντας de-odex και reodex το framework;

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εργάζομαι στο να "δημιουργήσω" μια βελτιωμένη rom, στηριζόμενη προς το παρόν σε αυτή της minideal, η οποία είναι η πιο σταθερή από όσες έχω "δει" και θα βελτιώνει σχεδόν όλα τα γνωστά μικροπροβλήματα του εν λόγω τηλεφώνου.

ΔΕΝ έχω ασχοληθεί με προγραμματισμό σε android, όμως ψάχνω και εγώ για μια λύση όπως ίσως και κάποιοι άλλοι και είμαι πολύ κοντά...

Από ότι έχω δει μέχρι τώρα η rom της minideal είναι τροποποιημένη άλλης .

ΔΕΝ είναι γραμμένη αποκλειστικά για το lenovoS750, αλλά είναι γραμμένη για MT6628 επεξεργαστή.

Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα για edit της rom και όταν έχω νεότερα θα ενημερώσω.

Τα προβλήματα του τηλεφώνου πάντως, δεν είναι και τόσο σοβαρά και λύνονται πολύ εύκολα, όπως έχει αναφερθεί σε προηγούμενα post.

Όποιος μπορεί να συμβάλει στη βελτίωση αυτή, είναι ευπρόσδεκτος.

- - - u p d a t e - - -

Μια ακόμα λεπτομέρεια είναι πως, ΔΕ χρειάζεται να πληρώσετε τα 5$ για root, γιατί έτσι και αλλιώς η rom που περνάει το minideal είναι ήδη root...

 

Ανυπομονούμε! Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...