Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγκατέστησα το CalendarProvider_v1.1.15.apk και τώρα το calendar λειτουργεί άψογα!! Ούτε permisions ουτε τίποτα λέμε!!

 

α. Από που το πήρες το "CalendarProvider_v1.1.15.apk";

β. Το εγκατέστησες ή το αντικατέστησες;

- - - u p d a t e - - -

Έχει πειραματιστεί κανείς με το SystemUI.apk;

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

α. Από που το πήρες το "CalendarProvider_v1.1.15.apk";

β. Το εγκατέστησες ή το αντικατέστησες;

- - - u p d a t e - - -

Έχει πειραματιστεί κανείς με το SystemUI.apk;

 

Το link για το "CalendarProvider_v1.1.15.apk" είναι εδώ: calendar

αλλά πρέπει να αλλάξουν τα permissions όπως φαίνεται εδώ: permission

από ότι και να έχω δοκιμάσει δεν είχε δουλέψει και επιτέλους έχω calendar... thanks to azazyl...

Link to comment
Share on other sites

Το link για το "CalendarProvider_v1.1.15.apk" είναι εδώ: calendar

αλλά πρέπει να αλλάξουν τα permissions όπως φαίνεται εδώ: permission

από ότι και να έχω δοκιμάσει δεν είχε δουλέψει και επιτέλους έχω calendar... thanks to azazyl...

 

Το εγκατέστησες ή το αντικατέστησες;

Δε μου είπες. Μάλλον όμως το αντικατέστησες, αφού αναφέρεις permission.

Διαβάζουν και άλλοι που έχουν πρόβλημα.

Εγώ ότι χρειάστηκα τα πήρα από άλλη rom της lenovo.

Όλα δουλεύουν ... ρολόι.

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

το ειχα ηδη μεσα απο αλλες δοκιμες... ιδιο ονομα, ιδια εκδοση.... αυτη ομως μου δουλεψε

 

Τη λύση πάντως την είχε ποστάρει ο TodorasV λίγες σελίδες πριν.

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απλή εγκατάσταση έκανα! Τίποτα άλλο! Ούτε permissions!

ΤΟ αρχείο το πήρα απο το xda. Απο εδώ:

 

forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2171168&d=1375859847

Edited by azazyl
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αλλά πρόσεξα στα χαρακτηριστικά του ότι είναι 2G: GSM 900/1800MHz και 3G: WCDMA 2100MHz.Δηλαδή λείπει από το 3g η μπάντα των 900MHz.Το έχει δουλέψει κάποιος σε 3G?Από ταχύτητα 3G πόσο πιάνει;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ισχύει αυτό με τη μπαντα των 900σίων. Και απο ότι διαβασα η voda πηγε σε αυτη.

εδώ βλέπετε την κατασταση με τις μπαντες το 2011.

και εδώ το σχετικό θεμα με τα κινεζικα.

 

Λογικά το κινητό λοιπόν θα πρέπει να μην εχει καλο 3G κυρίως σε δικτυα voda και wind. Kαι να βελτιώνετε η κατάσταση με cosmote.

Mπορεί κάποιος να τσεκάρει και εκτός αττικης αν γίνετε το 3G σε vodafone ή wind;

Zητω συγγνώμη αν εχει ξαναανφερθεί το θέμα.

 

εδω μια λιστα με κινεζικα που υποστηριζουν τη μπαντα των 900σιων

Πάντως πρεπει να γίνει θεμα αυτό να ξερουν όλοι τι περνουν και να μην βρεθουν προ εκπληξεως με τη χρηση του 3G ανα την ελλαδα.

Edited by livtylerfan
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα στον καταλογο στο dial (ιστορικο κλησεων δηλαδη) κατω απο τα ονοματα μου βγαζει κατι κινεζικα...επισης το ιδιο και στους ηχουσ κλησεις του τηλεφωνου ξερει κανεις πως μπορουν και αν μπορουν αυτα να γινουν αγγλικα?
Link to comment
Share on other sites

με ψησατε,μετα το defy+ δεν ξαναγυριζω σε μη waterproof κινητο,αρα παραγγελνω.

Λοιπον απο το minideal βαζω root και gift χρειαζεται καπου να γραψω για γλωσσα η με το root που τσεκαρω, βαζουν και τα ελληνικα?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτές τις απορίες έχω. Ανέβασα και φώτο με το τι τσέκαρα για να κάνω τη παραγγελία. Δηλώνω και τίποτα άλλο για να βάλουν ελληνικά? Έχω κάρτα sim 4G της cosmote θα έχω πρόβλημα? Αξίζει η διαφορά στη τιμή σε σχέση με το Α820? Είμαι σχετικά άσχετος με android αλλά ελπίζω ότι με τη πολύτιμη βοήθεια σας θα τα λύσω όλα τα θέματα που θα προκύψουν. Κωδικός για έκπτωση παίζει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου χωρις να εχω παρει το κινητο στα χερια μου,με τα λεγομενα των παιδιων το καπακι πισω βγαινει δυσκολα.

Το λεω αυτο γιατι βλεπω εχεις τσεκαρει να παρεις δευτερη μπαταρια.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να τη πάρω για όταν και αν χαλάσει η πρώτη. ίσως και να μην τη πάρω. εσύ έχεις τσεκάρει ή πει τίποτα άλλο? Στο paypal θα γράψεις τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα θελω να ρωτησω...το πλαινο κουμπι της φωνης γενικα παιζει λιγο ειναι λιγο χαλαρο...αμα κουναω τη συσκευη δλδ ακουγεται να κουνιεται ειναι και σε εσας ετσι χαλαρο η μονο σε μενα επεσε η περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εαν πεσει μετα απο καιρο η αποδοση τις μπαταριας θα παρεις μια,ειναι κριμα να την εχεις να καθετε.

(τωρα ειδα και το s820 και εχω μπει σε σκεψεις λογω ιδιων διαστασεων)

 

hakunamatata-επειδη ειχα κι'αλλα αδιαβροχα κινητα ολα τα κουμπια επαιζαν,για στεγανοτητα το εξωτερικο κουμπι μαλλον παταει σε ελαστικη μεμβρανη μεσα,για στεγανοτητα.

Δεν πιστευω να ειναι καποιο προβλημα -- ας μας πουνε και οι κατοχοι.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Μην παρεις δευτερη μπαταρια....δεν υπαρχει νοημα κανενα το καπακι βγαινει τρομακρικα δυσκολα εξαλου....φοβσαι μην σπασει σε τετοιο βαθμο.

Οι sim χανουν το σημα και κλειδωνουν αν εχεις pin ,μιλωντας για cote παντα.... αν βαλεις και 2 πανω το κανει πολυ συχνα...δεν ξερουμε τι ειναι...μαλλον κατι sofτware.... ειναι παραξενο παντως,,,, εγω εβγαλα το pin....ωστε να ξανακλειδωσει στο σημα αυτοματα...

 

Αν εξαιρεσουμε το θεμα με τις sim πεταει ! και εξαιρετικη μπαταρια!

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο ideatool του κινητού υπάρχει ένα αρχείο εγκατάστασης και κάποιοι usb drivers για pc.

Φαίνεται σαν εφαρμογή συγχρονισμού μεταξύ κινητού - υπολογιστή την έχει δοκιμάσει κανένας;

 

παιδια καλημερα στον καταλογο στο dial (ιστορικο κλησεων δηλαδη) κατω απο τα ονοματα μου βγαζει κατι κινεζικα...επισης το ιδιο και στους ηχουσ κλησεις του τηλεφωνου ξερει κανεις πως μπορουν και αν μπορουν αυτα να γινουν αγγλικα?

Το παρατήρησα και εγώ αυτό και το έλυσα ως εξής.

Στο ιστορικό κλήσεων απλά έσβησα τις κλήσεις που είχαν κινεζικά(προφανώς είναι από κάποιο τεστ που έκαναν για να δουν άμα δουλεύει το κινητό). Στα ringtones τον ένα φάκελο(music) που είχε 2 κινέζικα τραγούδια τα βρήκα και απλά το ένα το έσβησα και το άλλο με το google translate το άλλαξα όνομα στα αγγλικά. Το άλλο φάκελο ringtones αν και τον βρήκα με το root explorer παρόλο που τα ονόματα των αρχείων είναι στα Αγγλικά αν επιλέξεις να αλλάξεις ringtone από το menu του android τα ονόματα εμφανίζονται στα κινέζικα.

 

με ψησατε,μετα το defy+ δεν ξαναγυριζω σε μη waterproof κινητο,αρα παραγγελνω.

Λοιπον απο το minideal βαζω root και gift χρειαζεται καπου να γραψω για γλωσσα η με το root που τσεκαρω, βαζουν και τα ελληνικα?

 

Μπορείς στις παρατηρήσεις του paypal να ζητήσεις Ελληνικα. Τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

Οι sim χανουν το σημα και κλειδωνουν αν εχεις pin ,μιλωντας για cote παντα

 

Τι εννοείς με το παραπάνω? ειδικά με το cote? Γενικά το προτείνεις? Απο που το πήρες? Πρεπει να προσέξω κάτι στη παραγγελία ή στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το παρατήρησα και εγώ αυτό και το έλυσα ως εξής.

Στο ιστορικό κλήσεων απλά έσβησα τις κλήσεις που είχαν κινεζικά(προφανώς είναι από κάποιο τεστ που έκαναν για να δουν άμα δουλεύει το κινητό). Στα ringtones τον ένα φάκελο(music) που είχε 2 κινέζικα τραγούδια τα βρήκα και απλά το ένα το έσβησα και το άλλο με το google translate το άλλαξα όνομα στα αγγλικά. Το άλλο φάκελο ringtones αν και τον βρήκα με το root explorer παρόλο που τα ονόματα των αρχείων είναι στα Αγγλικά αν επιλέξεις να αλλάξεις ringtone από το menu του android τα ονόματα εμφανίζονται στα κινέζικα.

 

 

απο το root explorer τα εκανες αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που κατάφερε να διορθώσει το ημερολόγιο και τον συγχρονισμό με τον τρόπο που περιέγραψε ο todorasV να μου πει αναλυτικά πως το έκανε. Γιατί κατέβασα τα 7 αρχεία τα έκανα exact με τον root explorer αλλά δεν μπορώ να τα μετακινήσω λόγω δικαιωμάτων(read only μου βγάζει) και δεν μπορώ να αλλάξω τα δικαιώματα.

 

 

απο το root explorer τα εκανες αυτα?

Ο ένας φάκελος βρίσκεται στο internal storage\music ή storage/sdcard0/music και φαίνεται από οποιονδήποτε browser o άλλος system/media/audio/ringtones φαίνεται μονο απο το root explorer

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

καλύτερη τιμή προς το παρόν εδώ http://www.hotinbuy.com/lenovo-s750-ip67-quad-core-smartphone-mtk6589-android-42-45-inch-gorilla-glass-screen-p-1139.html . είναι αξιόπιστο το μαγαζί;
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/Lenovo-S750-Android-4-2-MTK6589-4-5-Inch-IP67-3G-GPS-Gorilla-Glass-Smart-Phone-/271251719683?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item3f27dcc603

 

καλτερη τιμη μπορει να βρεθει στο ebay,αλλα ποιος θα κανει ροοτ και θα περασει ρομ με ελληνικα?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/Lenovo-S750-Android-4-2-MTK6589-4-5-Inch-IP67-3G-GPS-Gorilla-Glass-Smart-Phone-/271251719683?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item3f27dcc603

 

καλτερη τιμη μπορει να βρεθει στο ebay,αλλα ποιος θα κανει ροοτ και θα περασει ρομ με ελληνικα?

Η τιμή είναι σε λίρες, οπότε είναι ακριβότερη σε ευρώ ή κάνω λάθος;

 

Η Καλύτερη τιμή που αναφέρθηκε $160 είναι από το ebay 2 σελίδες πίσω

Μήπως μπορείς να βρεις το link γιατί δεν το έχω βρει πουθενά 160 δολλάρια.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...