Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Το έχω παραγγείλει για ένα φίλο και θα το έχω στα χέρια μου σε 2 εβδομάδες, οπότε θα κάνω και ένα μικρό review ;-)

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει για ένα φίλο και θα το έχω στα χέρια μου σε 2 εβδομάδες, οπότε θα κάνω και ένα μικρό review ;-)

Από το minideal;

Link to comment
Share on other sites

Από το minideal;

 

Ναι ναι από minideal

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το δουλεύω κάποιες ημέρες, κάνει ότι υπόσχεται, το GPS λειτουργεί καλύτερα από άλλες αντίστοιχες συσκευές (mediatek / dual sim), η μπαταρία του καλύτερη απ' ότι περίμενα.

 

Αν έχω ένα αρνητικό να πω είναι ότι σε γενικές γραμμές δεν είναι τόσο smooth όσο άλλες αντίστοιχες συσκευές με όμοια χαρακτηριστικά παρόλο που φοράει APEX Launcher by default.

 

Για κάποιον όμως που θέλει ταυτόχρονα ένα σύγχρονο android κινητό με dual sim και ταυτόχρονα waterproof-dustproof-ip6, η συγκεκριμένη συσκευή είναι μονόδρομος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω κάποιες ημέρες, κάνει ότι υπόσχεται, το GPS λειτουργεί καλύτερα από άλλες αντίστοιχες συσκευές (mediatek / dual sim), η μπαταρία του καλύτερη απ' ότι περίμενα.

 

Αν έχω ένα αρνητικό να πω είναι ότι σε γενικές γραμμές δεν είναι τόσο smooth όσο άλλες αντίστοιχες συσκευές με όμοια χαρακτηριστικά παρόλο που φοράει APEX Launcher by default.

 

Για κάποιον όμως που θέλει ταυτόχρονα ένα σύγχρονο android κινητό με dual sim και ταυτόχρονα waterproof-dustproof-ip6, η συγκεκριμένη συσκευή είναι μονόδρομος.

 

Σκοπεύω να αγοράσω το s750 οπότε έχω μερικές ερωτήσεις

1.Πόσο χρόνο χρειάστηκε για να έρθει στα χέρια σου ?

2.Διάβασα πιο πάνω ότι από τη μπαταρία του είσαι ευχαριστημένος. Με νορμάλ χρήση πόσο κρατάει περίπου ?

3.Τι firmware είχε όταν ήρθε στα χέρια σου, κινέζικο ή ευρωπαϊκό ?

4.Πως σου φάνηκε το ακουστικό του ? Είναι αρκετά δυνατό ?

Αν έχεις οτιδήποτε άλλο να πεις για το τηλ καλοδεχούμενο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το φλας του φεγγει ικανοποιητικα?Μπορεις δλδ να το χρησιμοποιησεις για φακο αν χρειαστει?
Link to comment
Share on other sites

Πειτε τιποτα για το κινητο ρε παιδια ? Ειναι καλο ? Δεν ειναι γρηγορο ? Αμαν αυτα τα android 100 πυρηνες και lagaρουν ακομα ? Ειμαι ετοιμος να κανω παραγγελια για 5 κομματια ελπιζω μην μετανιωσω ουτε εγω ουτε οι φιλοι μου
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα πριν μια ώρα.

(Έβαλα την επιδότηση εκπτωση στο πάγιο και τα σκαω για να το παρω. Είχα βάλει στο μάτι το HTC Desire X αλλά τη να λέμε τώρα για τις τιμές εδω σε συγκριση με αυτο που πέρνεις).

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμένα το κινητό, άντε να το πάρει κανείς να μας κάνει ένα μίνι review. Αυτό που παρήγγειλες θα έχει το official firmware με Αγγλικά, ή το παρήγγειλες με Ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το ελαβα στα χερια μου.Σαν συσκευη εχει καλη ποιοτητα κατασκευης .

Η παραγγελια εγινε απο μινιντεαλ και εφτασε σε 13 μερες.Ηρθε Ρουταρισμενο με εγκατεστημενο το play store και με μια θηκη εξωτερικη.Σε λιγη ωρα θα ανεβασω καμια φωτο και κανα βιντεο.

Edited by gkoutr1
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμένα το κινητό, άντε να το πάρει κανείς να μας κάνει ένα μίνι review. Αυτό που παρήγγειλες θα έχει το official firmware με Αγγλικά, ή το παρήγγειλες με Ελληνικά?

 

Δεν το διευκρίνησα αλλά δεν έχει και πολυ σημασία.

Στο android μπορείς να βάλεις ότι γλώσσα θες.

xda και διαβασμα.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι από minideal

 

Πότε σου έστειλε το minideal track number για το πακέτο?

Το παράγγειλα χτες (paypal) και είναι ακομα "processing". Να αγχώνομαι?

Link to comment
Share on other sites

Πότε σου έστειλε το minideal track number για το πακέτο?

Το παράγγειλα χτες (paypal) και είναι ακομα "processing". Να αγχώνομαι?

 

Όχι φίλε μου δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Είναι αξιόπιστο site και δεν πρόκειται να χάσεις τα χρήματά σου. Εμένα μου έστειλαν tracking number μετά από 3 ημέρες. Το τηλέφωνο δεν έχει έρθει ακόμα αλλά το περιμένω τέλος της εβδομάδας με αρχές της άλλης.

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

squalor να σε ρωτήσω εάν γίνεται root το s750? Το στέλνουν με το official firmware?

 

Πολύ καλή ερώτηση, δυστυχώς όμως δεν έχω απάντηση... Μόλις το λάβω θα σου πω και θα ποστάρω και ένα screenshot από το Version Info του τηλεφώνου.

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ερώτηση, δυστυχώς όμως δεν έχω απάντηση... Μόλις το λάβω θα σου πω και θα ποστάρω και ένα screenshot από το Version Info του τηλεφώνου.

 

Απο το minideal με 5 δολάρια extra στο στέλνουν rootarismeno.

 

Ειρθε και ο αριθμος φορτοτικής.... ανυπομονώ...

Edited by TodorasV
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα οι minideal μου έστειλαν tracking number από σιγκαπούρη. Σήμερα το πρωί το παράγγειλα πριν πάω στην υπηρεσία, το απόγευμα είχαν στείλει το mail!

Και μου έκανε και 10 δολλάρια έκπτωση με κουπόνι ο τόνυ!!!

Ελπίζω όταν επιστρέψω από διακοπές μετά το δεκαπενταύγουστο να έχει φτάσει στο Αιγάλεω!!!

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
squalor να σε ρωτήσω εάν γίνεται root το s750? Το στέλνουν με το official firmware?

 

Γίνεται ναι, συνήθως το στέλνουν οι ίδιοι pre-rooted, με google play και κανονικά ελληνικό μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα χαρακτηριστικά με καλύπτουν;

2G: GSM 900/1800MHz, είναι για όλα τα δίκτυα;

3G: WCDMA 2100MHz, είναι για όλα τα δίκτυα;

Δε νομίζω να έχω πρόβλημα στο 3G, ε;

Link to comment
Share on other sites

ok, έκανα παραγγελία του κινητού από minideal.net.

Ελπίζω να έρθει γρήγορα και "ανώδυνα"...

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει μεγαλύτερη μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Φωτο παιδια

 

Ερχεται και βιντεακι

 

EDIT http://www.youtube.com/watch?v=6_vZFtCqQe4&feature=youtu.be

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Οπότε έρχεται με Ελληνική rom, είναι και rooted? Πλήρωσες 5$ για αυτό?

 

Πες μας θετικά και αρνητικά.

 

Το τηλεφωνο το παρηγγειλα 28 ιουνιου.Πριν το παραγγειλω ειχα ρωτησει τον joyce στο μινινεαλ αν ειχε πλειστορε και ηταν ρουτεντ.Μου ειπε οτι ηταν κομπλε μεσα στην τιμη (255$).Το παρειγγειλα αλλα δεν το ειχαν στο στοκ τους.Εκει αρχισαν τα μυνηματα με τον joyce που μου ελεγε να το αλλαξω με αλλο τηλεφωνο.Μολις το ειχαν σε στοκ 9 ιουλιου (μερα παρα μερα κοιτουσα το σαιτ δεν ειναι λιγα 255$)Μιλησα με το joyce και του ειπα αν θα ηταν ρουτ και αν θα ειχε πλειστορε (την ημερα που το παρειγγειλα δεν ειχε τα 5$).Μου ειπε οτι μου αργησανε την παραγγελια θα ηταν δωρεαν το ρουτ.11 ιουλιου το στειλαν και 23 το ειχα στα χερια μου.Οταν ανοιξα το κουτι μου ειχαν βαλει και μια θηκη δωρο.

Οσο για το τηλεφωνο μια χαρα, ουτε λαγκ πουθενα και ποιοτητα σουπερ.

Το μονο προβλημα ηταν με το gps αλλα το ελυσα με ενα προγραμματακι ,που ειπε ενα παιδι απο αλλο φορουμ ειδικα για μτκ 6589 http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-to-fix-poor-gps-on-mediatek-phones/ και κλειδωνει γρηγορα .Αυτα

Θα ανεβασω και κανα αλλο βιντεο στο γιουτουμπ γιατι αυτο ηταν με το ιδεος χ5 και το τραβηξα προχειρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...