Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις εμφανιστηκε στο navifirm το πρωτο firmware για ''ελληνικο'' 1020

 

059T938: RM-875 VAR EURO GR VODAFONE WHITE

 

αντε σιγα σιγα πλησιαζει η κυκλοφορια του ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε λιγο καιρο θα ερθει,και μπορουμε να το βρουμε και ποιο γρηγορα απο Αγγλια,αλλα τα λεφτα να δουμε που θα βρουμε....:O
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη αρχισε και επισημα την κυκλοφορια της στην Ευρωπαικη αγορα και ηδη στη Γερμανια ειναι διαθεσιμη απο διαφορους πωλητες και στα 3 χρωματα.

Μπορειτε να διαβασετε και πρωτες εντυπωσεις απο τους πρωτους κατοχους της συσκευης

http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00E0G3R8W/ref=sr_1_3_olp?ie=UTF8&qid=1378039130&sr=8-3&keywords=lumia+1020&condition=new

Επισης οπως ολα δειχνουν θα κυκλοφορησει και σε κοκκινο χρωμα στην Ιταλια,μιας και καποιος αλλος πιο πανω εκανε νηξη για αυτο το χρωμα:p

http://wmpoweruser.com/red-nokia-lumia-1020-confirmed-in-official-firmware/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+WmPowerUser+%28WMPowerUser%29

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη αρχισε και επισημα την κυκλοφορια της στην Ευρωπαικη αγορα και ηδη στη Γερμανια ειναι διαθεσιμη απο διαφορους πωλητες και στα 3 χρωματα.

Μπορειτε να διαβασετε και πρωτες εντυπωσεις απο τους πρωτους κατοχους της συσκευης

http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00E0G3R8W/ref=sr_1_3_olp?ie=UTF8&qid=1378039130&sr=8-3&keywords=lumia+1020&condition=new

Επισης οπως ολα δειχνουν θα κυκλοφορησει και σε κοκκινο χρωμα στην Ιταλια,μιας και καποιος αλλος πιο πανω εκανε νηξη για αυτο το χρωμα:p

http://wmpoweruser.com/red-nokia-lumia-1020-confirmed-in-official-firmware/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+WmPowerUser+%28WMPowerUser%29

 

Οποτε πρεπει να βρω γρηγορα τα χρηματα να μου το στειλει ο κουμπαρος μου.....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Οποτε πρεπει να βρω γρηγορα τα χρηματα να μου το στειλει ο κουμπαρος μου.....:cry:

 

Μπορείς να το παραγγείλεις και απο εδώ μιας και κάποιοι πωλητές στέλνουν και εξωτερικό πέρα απο το ίδιο το amazon de αλλα που δεν το έχει αμεσα διαθέσιμο.

Πιστεύω μεσα στο μήνα θα το δούμε σίγουρα και απο σκρουτζομαγαζα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το παραγγείλεις και απο εδώ μιας και κάποιοι πωλητές στέλνουν και εξωτερικό πέρα απο το ίδιο το amazon de αλλα που δεν το έχει αμεσα διαθέσιμο.

Πιστεύω μεσα στο μήνα θα το δούμε σίγουρα και απο σκρουτζομαγαζα.

 

Δεν τους εχω εμπιστοσυνη εδω σε αυτους.

Οταν πας να το παρεις θελουν προκαταβολη να τους δωσεις,σου λενε οτι θα το εχεις σε 3-4 ημερες και σου βγαζουν την ψυχη,μπορει να κανεις και 1 μηνα να το παρεις η και παραπανω.

Μονο αν το βρω καπου σε καποιο καταστημα και το εχουν αμεσα διαθεσιμο.

Ετσι ναι οκ .

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Επισης οπως ολα δειχνουν θα κυκλοφορησει και σε κοκκινο χρωμα στην Ιταλια,μιας και καποιος αλλος πιο πανω εκανε νηξη για αυτο το χρωμα

http://wmpoweruser.com/red-nokia-lumia-1020-confirmed-in-official-firmware/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+WmPowerUser+%28WMPowerUser%29

 

Αχα....εγω ειμαι αυτος...:p

Για πες ομως, υπαρχει τροπος να το παραγγειλουμε σε κοκκινο απο Ιταλια??

Η μονο μεσω παροχου η απο καταστημα απο εκει ΜΟΝΟ???

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Αντε να το δουμε Ευρωπη μερια για τα καλα να το παρουμε....ηδη στην ακρη τα εχω βαλει τα λεφτα για αυτο το λογο !! Παντως αν καποιος/οι εχουν σκοπο να το παρουν απο εξω οταν κυκλοφορησει,επειδη δεν εχω ξαναπαρει ας επικοινωνησουν μαζι μου μηπως και τους δωσω/βαλω σε λογαριασμο τα λεφτα να μου το παρουν και για μενα :):):):):):):)
Link to comment
Share on other sites

Αντε να το δουμε Ευρωπη μερια για τα καλα να το παρουμε....ηδη στην ακρη τα εχω βαλει τα λεφτα για αυτο το λογο !! Παντως αν καποιος/οι εχουν σκοπο να το παρουν απο εξω οταν κυκλοφορησει,επειδη δεν εχω ξαναπαρει ας επικοινωνησουν μαζι μου μηπως και τους δωσω/βαλω σε λογαριασμο τα λεφτα να μου το παρουν και για μενα :):):):):):):)

 

Θα μιλησω μεσα στην εβδομαδα με τον κουμπαρο μου Αγγλια να δω αν υπαρχει,σε τι χρω μπορει να το βρει,και σε τι τιμη,και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Αχα....εγω ειμαι αυτος...:p

Για πες ομως, υπαρχει τροπος να το παραγγειλουμε σε κοκκινο απο Ιταλια??

Η μονο μεσω παροχου η απο καταστημα απο εκει ΜΟΝΟ???

 

Δεν γνωριζω,αλλα οπως και να εχει θα παιζει κανονικα και εδω στα δικα μας δικτυα,μιας και οπως βλεπω θα ειναι unbranded συσκευη κρινοντας απο το RM της συσκευης.

Λογικα θα πρεπει να κανεις το ταξιδι απενατι προς δυτικα μερια....,εκτος αν κανα amazon it θα το εχει και μπορει να στειλει Ελλαδα

Οπως και να εχει εγγυηση εχουν ολα εντος ΕΕ και η αγορα απο το εξωτερικο δεν πρεπει να φοβιζει πχ amazon/expansys κ.α.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια ερώτηση : εκτός από την κάμερα έχει κάτι άλλο που να αξίζει για να το αγοράσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια ερώτηση : εκτός από την κάμερα έχει κάτι άλλο που να αξίζει για να το αγοράσει κάποιος?

 

1.Μια εξαιρετικη οθονη Amoled με Clear Black που εχει την εξαιρετικη σε ευκρινεια σε οποιοδηποτε συνθηκες αναλογη της ips-lcd με καλυτερη ενεργειακη καταναλωση ομως.

2.Εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης,ομορφο ντιζαιν

3.Πολυ πιο βολικο σε μεγεθος και ανεση στο χειρισμο στο χερι(βασικος παραγοντας)

4.Πολλες και χρησιμες αποκλειστικες υπηρεσιες/λειτουργιες απο τη Nokia που δινουν παραπανω προστιθεμενη αξια στη συσκευη και το λειτουργικο.

Τα του λειτουργικου τα εχουμε πει πολλες φορες τα θετικα και αρνητικα του,αν και με το καιρο και τις συνεχομενες αναβαθμισεις που παιρνει τα αρνητικα συνεχεια μειωνονται.

Το βασικο θετικο ειναι οτι συνδυαζει πιο ισορροπημενα την 2 σε 1 χρηση της συσκευης,δηλαδη ενος smartphone και μιας κορυφαιας καμερας στις πιο ομαλες διαστασεις σε βαρος,παχος,μηκος συσκευης.

 

Τα βαζεις ολα σε μια ζυγαρια και αποφασιζεις σε συναρτηση του ανταγωνισμου πχ Z1.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το Ζ1 δεν θεωρείτε καθαρόαιμο φωτογραφικό γιατί δεν έχει ξένον. τα μεγαπιξελ είναι για τa χαρτιά . το 1020 για την ώρα και για αρκετό καιρό παίζει μόνο του πιστεύω

;)

Link to comment
Share on other sites

το Ζ1 δεν θεωρείτε καθαρόαιμο φωτογραφικό γιατί δεν έχει ξένον. τα μεγαπιξελ είναι για τa χαρτιά . το 1020 για την ώρα και για αρκετό καιρό παίζει μόνο του πιστεύω

;)

 

ετσι ειναι!

για οποιον εχει βασικο κριτηριο φωτογραφια και δεν καιγεται για εφαρμογες και ευκολιες ανδροιδ, το 1020 ειναι ιδανικο,

εγω πχ που εχω το Ν8 δευτερο και το 1020 δε με τρελανε, θα παω σε Ζ ας πουμε να εχω και το αδιαβροχο..με αρκετα καλη φωτογραφια και συνολο. ολα ειναι σχετικα λοιπον..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οταν ερχεται η ωρα να αποθανατισεις την στιγμη βραδυ σε ανυποπτη στιγμη οταν πχ τα πιπινια χορευουν στην πιστα,θα ευχεσαι να ειχες το ν8 μαζι σου που φυσαει σε τετοιες φασεις και οχι την αδιαβροχη κουμουτσα να βαραινει στην τσεπη σου:lol:.το 1020 οθονη,κατασκευη,και νετ οχι πισω και βουρ;)
Link to comment
Share on other sites

οταν ερχεται η ωρα να αποθανατισεις την στιγμη βραδυ σε ανυποπτη στιγμη οταν πχ τα πιπινια χορευουν στην πιστα,θα ευχεσαι να ειχες το ν8 μαζι σου που φυσαει σε τετοιες φασεις και οχι την αδιαβροχη κουμουτσα να βαραινει στην τσεπη σου:lol:.το 1020 οθονη,κατασκευη,και νετ οχι πισω και βουρ;)

 

εδω εισαι λιγο λαθος, η αδιαβροχη κουμουτσα ειναι πιο ελαφρια και λεπτη απο το 1020 και μαλλον θα ενοχλει λιγοτερο στην Τσεπη! παρολα αυτα σιγουρα το 1020 εχει την καλυτερη φωτογραφια (δεν ξερω αν προηγειται το 808 βεβαια), αλλα με μετριο φωτισμο τα σονυ αποδιδουν πολυ καλες φωτογραφιες, ειδικα αν ξερεις να τα ρυθμισεις.

απο εκει και περα, θεωρω οτι ακομα και το Ν8 σε καλυπτει ακομα αρκετα (γιαυτο σε γαμους το κουβαλαω ακομα μαζι :lol::lol: ) και το 1020 δε με βαζει σε πειρασμο τελικα.κυριως μεχρι να με καλυπτουν τα wp πληρως και να μην ξενερωσω απο τη μεταβαση απο το ανδροιδ

οταν θα γινει αυτο τοτε δε νομιζω οτι θα υπαρχει καλυτερη επιλογη απο ενα νοκια με xenon, λιγο πιο μαζεμενο σε διαστασεις απο το 1020 και ολοκληρωμενο λειτουργικο (το οποιο δεν πιστευω οτι ειναι μακρυα)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τελικά μόνο το φλας ξένον χωρίζει τα σημερινά καλά κινητά από το να είναι πλήρεις φωτογραφικές. και εγώ έχω το Ν8 και το δουλεύω ακόμη σε συγκεκριμένες στιγμές και το s4 mini το οποίο με κάλυψε όλο το καλοκαίρι στην Χαλκιδική καθώς τα κολπάκια της κάμερας ειδικά την ημέρα , πανοραμικές hdr κτλ έβαλαν το Ν8 στην άκρη. λίγες φώτο μόνο το βράδυ τράβηξα με αυτό. τα windows αν κρίνω από το 925 που δοκίμασα έχουν ακόμη ελλείψεις συμφωνώ σε αυτό αλλά νομίζω ότι σε ένα εξάμηνο θα είναι σαφώς καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

όλα τα κινητά έχουν τα δυνατά και τα αδύνατα σημεία τους. Με το μίνι που έχω τραβάω μακρο φώτο από πολύ πολύ κοντά με το touch focus με άριστα αποτελέσματα ακόμη και το βράδυ, με το Ν8 δεν μπορώ από τόσο κοντά. από τα δύο μέτρα και πάνω το μίνι τρώει ήτα από το ξένον με διαφορά. την ημέρα προτιμώ να τραβάω με το μίνι γιατί μου αρέσει περισσότερο το λογισμικό της κάμερας. στο απόλυτο σκοτάδι το βίντεο με το λεντακι της σαμυ σκοτώνει καθώς τα κάνει όλα μέρα, στον ήχο σε δυνατή μουσική είναι πολύ πρίμα, εκεί θέλει nokia . τέλειο κινητό μέχρι τώρα δεν υπάρχει. απλώς το 1020 είναι ποιο κοντά στην φωτογραφική

 

:happy:Αντε να δούμε . Στα 400 όμως . 700 είναι κοροϊδία :wacko:

Link to comment
Share on other sites

http://www.wpcentral.com/nokia-lumia-1020-priced-clove-release-date-and-bundled-accessories

 

Για αγγλια παντως υπαρχει ημερομηνια πλεον...

 

και η σελιδα http://www.clove.co.uk/nokia-lumia-1020

Link to comment
Share on other sites

http://www.wpcentral.com/nokia-lumia-1020-priced-clove-release-date-and-bundled-accessories

 

Για αγγλια παντως υπαρχει ημερομηνια πλεον...

 

και η σελιδα http://www.clove.co.uk/nokia-lumia-1020

Καλή φάση διότι δίνουν και κάποια extra δώρο για όσους ενδιαφέρονται άμεσα να το πάρουν

Βέβαια 700 ευρώ πολλά λεφτά είναι όπως και να είναι

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση διότι δίνουν και κάποια extra δώρο για όσους ενδιαφέρονται άμεσα να το πάρουν

Βέβαια 700 ευρώ πολλά λεφτά είναι όπως και να είναι

 

Aυτο ακριβως...ωραια τα εξτρα δε λεω..αλλα και πολλα τα λεφτα....βεβαια ξεραμε οτι πανω κατω η τιμη τοσο θα ηταν απο την αρχη(γιαυτο και τα εχω σχεδον απο τωρα στην ακρη)αλλα τωρα δε ξερω,ας δουμε μηπως μεχρι τοτε εχει και καμια αλλη προσφορα..ποτε δε ξερουμε...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. όποιος κρατηθεί μερικούς μήνες από την κυκλοφορία του στην Ελλάδα κερδισμένος θα βγει. σε 6 μήνες το πολύ θα έχει τα μισά λεφτά και κάνα δυο αναβαθμίσεις :)άλλωστε από πλευρά ρομπότ δεν βλέπω κάτι που να πρόκειται να το κοντραρει:D http://www.myphone.gr/d/nokia/lumia-1020.275/hands-on/ Από αυτό όμως σαν πρώην χρήστης του 808 ξενερώσa όταν διάβασα την παρουσίαση Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται όταν ένα Lumia 1020 (και γενικότερα ένα WP) πέσει σε λάθος χέρια;;;

Και τι γίνεται όταν αυτά τα χέρια είναι της Molly Wood, η οποία είναι Executive Editor στο CNET με άπειρα reviews συσκευών και γενικότερα γνώστης της τεχνολογίας ;

 

 

Να και η απάντηση στο παραπάνω βίντεο από το wpxbox.com

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αμεσα διαθέσιμο στο αμαζον σε κίτρινο/ λευκο και το μαύρο απο Δευτέρα

http://www.amazon.de/gp/product/B00E0G3RYQ/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

 

Aυτο ακριβως...ωραια τα εξτρα δε λεω..αλλα και πολλα τα λεφτα....βεβαια ξεραμε οτι πανω κατω η τιμη τοσο θα ηταν απο την αρχη(γιαυτο και τα εχω σχεδον απο τωρα στην ακρη)αλλα τωρα δε ξερω,ας δουμε μηπως μεχρι τοτε εχει και καμια αλλη προσφορα..ποτε δε ξερουμε...:happy:

Προσφορές μονο απο clove/handtec.uk άντε ίσως και expansys( οχι παντα)σε αμαζον μην περιμένεις καν.

Εκτός αν θες να περιμένεις όταν κυκλοφορήσει Ελλάδα πχ σε κανα Πλαίσιο και μικρή πιθανότητα μήπως και δίνουν τίποτα extra.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...