Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω για την απαντηση. μ αρεσε η θηκη με το ενσωματομενο πληκτρολογιο:) απλα θα ηθελα να ειναι περιμετρικα κλειστη και να εχει στις θυρες κενο. να ειναι οσο λιγοτερο εκτεθημενο γινεται. υπαρχει καμια?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω για την απαντηση. μ αρεσε η θηκη με το ενσωματομενο πληκτρολογιο:) απλα θα ηθελα να ειναι περιμετρικα κλειστη και να εχει στις θυρες κενο. να ειναι οσο λιγοτερο εκτεθημενο γινεται. υπαρχει καμια?

 

Εάν κάνεις αγορές από ebay εδώ θα βρεις αρκετές όπως τις θέλεις και σε καλές τιμές. Εάν δεν θέλεις να ''μπλέξεις'' με κινέζους, εδώ θα βρεις πάλι αρκετές.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση. μ αρεσε η θηκη με το ενσωματομενο πληκτρολογιο:) απλα θα ηθελα να ειναι περιμετρικα κλειστη και να εχει στις θυρες κενο. να ειναι οσο λιγοτερο εκτεθημενο γινεται. υπαρχει καμια?

Αν βιάζεσαι , υπάρχει και η original που έχω εγώ και 2 φορές που μου έπεσε δεν έπαθε τίποτα ....

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Θήκη-Book-Samsung-για-SM-T310-Galaxy-Tab-3-8-0-Κόκκινη-Original-EF-BT310BREGWW.aspx

Link to comment
Share on other sites

Είδα πως γενικά κανείς δεν κράτησε την Kit Kat, υπάρχει κάποιος θετικός λόγος να την περάσω ή να μείνω με JB;

 

Εγώ μετά από δύο μέρες που το είχα με 4.2 του έκανα την αναβάθμιση σε 4.4.2 χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Άποψη μου ότι με κιτ κατ δουλεύει καλύτερα, ποιο smooth

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από δύο μέρες που το είχα με 4.2 του έκανα την αναβάθμιση σε 4.4.2 χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Άποψη μου ότι με κιτ κατ δουλεύει καλύτερα, ποιο smooth

Και εγώ με kit kat (stock) και με την ίδια πάντα χρήση, μπορώ να πω, πως είδα μικρή βελτίωση στη μπαταρία. Δεν μου κολλάει κάπου γενικά και δεν έχω τα προβλήματα τουλάχιστον που έχουν γράψει αρκετοί εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι της αποψης γενικα οταν κατι σου λειτουργει καλα μην το αλλαζεις..

Και εγώ το ίδιο πιστεύω αλλά πχ για να έχω multiple users το σκέφτομαι συν αν έχει άλλα θετικά

 

Εγώ μετά από δύο μέρες που το είχα με 4.2 του έκανα την αναβάθμιση σε 4.4.2 χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Άποψη μου ότι με κιτ κατ δουλεύει καλύτερα, ποιο smooth

 

Και εγώ με kit kat (stock) και με την ίδια πάντα χρήση, μπορώ να πω, πως είδα μικρή βελτίωση στη μπαταρία. Δεν μου κολλάει κάπου γενικά και δεν έχω τα προβλήματα τουλάχιστον που έχουν γράψει αρκετοί εδώ.

 

Κάποια σημαντική αναβάθμιση δεν είδατε γενικά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Αυτή δυστυχώς δεν κάνει για το samsung. Είναι για τα 7.85 τα πιο τετράγωνα.

 

Πρόταση μου:

 

http://www.dx.com/p/protective-pu-leather-case-for-samsung-galaxy-tab-3-8-0-t310-orange-247296#.VQhk_46UcYE

 

Την έχω μήνες σε 2 tablets και το ένα μάλιστα έπεσε και από ύψος και δεν έπαθε τίποτα (το tablet, η θήκη έσπασε λίγο σε 1-2 σημεία αλλά χαλάλι!).

Κάθεται άριστα και είναι σωστά οι θύρες. Απλά θα αργήσει να έρθει, ίσως και μήνα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρέπει να τα λέμε και τα καλά. Είχα το γνωστό πρόβλημα με battery drain και τελικά μετά από πολύ διάβασμα και πειραματισμό ;) απευθύνθηκα στο επίσημο σέρβις (smartec) Η δουλειά έγινε σωστά, γρήγορα, επαγγελματικά. Μου άλλαξαν πλακέτα και λύθηκε το πρόβλημα. Δωρεάν αποστολή στο σπίτι μου (επαρχία) την επόμενη μέρα. Όσοι έχετε προβλήματα με την μπαταρία πάτε στο σέρβις. Μπορεί να φταίει κάτι άλλο, δεν έχετε να χάσετε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες.

Ύστερα από διάφορα τεστ, τα κατάφερα καιι το μπρικαρα το εργαλείο.

Θα ήθελα να μου πείτε πώς θα κατεβάσω το στοκ firmware της χώρα μας απο την sammy,διότι το rapidgator ή το upload που είναι ανεβασμένες οι ρομ της δεν με αφήνει.

Μήπως ξέρετε να είναι ανεβασμένες πουθενά αλλού.?η jelly bean ή kit kat οποια να ναι

Εγώ έχω το μοντέλο t-311 3g.

Βοήθεια!!!

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το sammobile.com

Πρέπει να κάνεις εγγραφή στο site και κατεβάζεις ότι θέλεις σαν regular χρήστης χωρίς να χρειαστεί να πληρώσεις τίποτα.

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/38886/T311XXUBNI2_T311EURBNI1_EUR/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το sammobile.com

Πρέπει να κάνεις εγγραφή στο site και κατεβάζεις ότι θέλεις σαν regular χρήστης χωρίς να χρειαστεί να πληρώσεις τίποτα.

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/38886/T311XXUBNI2_T311EURBNI1_EUR/

 

Φίλε Καλημέρα και καλό μήνα.

Σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω το μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

Ρωτάω για λογαριασμό ενός φίλου που έχει το ταμπλετ,

πως μπορείς να καθορίζεις τον προκαθορισμένο τόπο αποθήκευσης για την κάμερα (εννοώ στην δική του εσωτερική μνήμη ή στην SD) γιατι απο μια πρόχειρη ματια στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν μπορεσα να το βρώ (έχει το Τ310 στην έκδοση 4.4.2)

 

Παλιά (μάλλον με προηγούμενη έκδοση android) αποθήκευε φωτο και βίντεο στην SD... κάποια στιγμή το λειτουργικό "έχασε" και δεν έβλεπε την SD και άρχισε να αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη και τώρα που βλέπει την SD δεν μπορώ να το ρυθμίσω να τις αποθηκεύει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ρωτάω για λογαριασμό ενός φίλου που έχει το ταμπλετ,

πως μπορείς να καθορίζεις τον προκαθορισμένο τόπο αποθήκευσης για την κάμερα (εννοώ στην δική του εσωτερική μνήμη ή στην SD) γιατι απο μια πρόχειρη ματια στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν μπορεσα να το βρώ (έχει το Τ310 στην έκδοση 4.4.2)

 

Παλιά (μάλλον με προηγούμενη έκδοση android) αποθήκευε φωτο και βίντεο στην SD... κάποια στιγμή το λειτουργικό "έχασε" και δεν έβλεπε την SD και άρχισε να αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη και τώρα που βλέπει την SD δεν μπορώ να το ρυθμίσω να τις αποθηκεύει εκεί.

χρειάζεται root ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ρωτάω για λογαριασμό ενός φίλου που έχει το ταμπλετ,

πως μπορείς να καθορίζεις τον προκαθορισμένο τόπο αποθήκευσης για την κάμερα (εννοώ στην δική του εσωτερική μνήμη ή στην SD) γιατι απο μια πρόχειρη ματια στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν μπορεσα να το βρώ (έχει το Τ310 στην έκδοση 4.4.2)

 

Παλιά (μάλλον με προηγούμενη έκδοση android) αποθήκευε φωτο και βίντεο στην SD... κάποια στιγμή το λειτουργικό "έχασε" και δεν έβλεπε την SD και άρχισε να αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη και τώρα που βλέπει την SD δεν μπορώ να το ρυθμίσω να τις αποθηκεύει εκεί.

 

Στο τ311 ανοίγεις την εφαρμογή της κάμερας και από εκεί πατάς το εικονίδιο ρυθμίσεις

2φορές και από το πίνακα που θα σου βγάλει πατάς δεξιά πάνω στο ρυθμίσεις και μετά σέρνεις προς τα κάτω με το δάχτυλο μέχρι να βρεις το " αποθήκευση " και επιλέγεις sd card

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα το Navionics στο Τ-311 με 4.2.1 και δούλευε άψογα . Μετα την αναβάθμιση σε 4.4.2 δεν μπορεί να τρέξει . Το ίδιο apk που με επιτυχία

το εγκατέστησε σε 2 διαφορετικά τηλέφωνα , εδώ κατεβάζοντας τους χάρτες , στη μέση περίπου της progress bar , μου βγάζει ένα "διακόπηκε"

και με πετάει έξω . Καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Εχω ενα Τ-310 ακρως ικανοποιημενος

 

Μολις προχθες ομως απεχτησα ενα σοβαρο προβλημα

 

Η μπαταρια αδειαζει σε χρονο dt

 

Ακομα κ οταν ειναι κλειστο το tablet!!!!

 

Το φορτισα πληρως , το αποφορτισα πληρως ,εκανα reset,εβαλα battery doctor αλλα το προβλημα παραμενει... Αndroid εχω κανονικα 4.2.2 Δεν εχω κανει αναβαθμιση...

 

:cry:

 

Τα φτυσε η μπαταρια???παπαλα??

Το service της samsung που ειναι??

Any ideas πριν απογοητευτω??

Link to comment
Share on other sites

Εαν το προβλημα δεν λυθει ουτε μετα απο factory reset, απογοητευσου, βασανισου και βαψε μαυρα δακρυα.

Ειδικα για την περιπτωση battery drain με το ταμπλετ κλειστο, καποιο hardware προβλημα θα υπαρχει κατα πασα πιθανοτητα ΕΚΤΟΣ και αν δε σβηνει αλλα καποια εφαρμογη παραμενει ανοικτη και κατα τον τερματισμο του, απλα σβηνει -dead- η οθονη ενω αυτο ακομα τρεχει στο background 100%

 

 

Οσο για το samsung service, σε ποια πολη βρισκεσαι;

Λογικα ενα google search και θα το εντοπισεις ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Αθηνα ειμαι...

 

Το μονο που εχω σκεφτει ακομα κ μενει να κανω ειναι να μην το κλεισω αλλα να το εχω standby να δω ποσο γρηγορα θα την φαει...

Link to comment
Share on other sites

με την μπαταρια συνηθως εχει κιτακι με τα κατσαβιδακια και μια βεντουζιτσα να την τραβηξεις γιατι εχει κολλα απο κατω. Αν πατησεις στο youtube λεξεις κλειδια οπως π. χ samsung.... dissassembly θα εχει σιγουρα καποιος.Αλλα με την εγγυηση;;;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Εχω ενα Τ-310 ακρως ικανοποιημενος

 

Μολις προχθες ομως απεχτησα ενα σοβαρο προβλημα

 

Η μπαταρια αδειαζει σε χρονο dt

 

Ακομα κ οταν ειναι κλειστο το tablet!!!!

 

Το φορτισα πληρως , το αποφορτισα πληρως ,εκανα reset,εβαλα battery doctor αλλα το προβλημα παραμενει... Αndroid εχω κανονικα 4.2.2 Δεν εχω κανει αναβαθμιση...

 

:cry:

 

Τα φτυσε η μπαταρια???παπαλα??

Το service της samsung που ειναι??

Any ideas πριν απογοητευτω??

Έχει εγγύηση ακόμη το tablet; Εγώ έχω το Τ-311 και όταν το είχα πάρει, στην αρχή μου έκανε διάφορα «κουλά» η μπαταρία. Δεν έφτανε στο τέρμα η φόρτιση, ή αποφορτιζόταν γρήγορα. Το έστειλα στη Smartec, Αθήνα και μου άλλαξαν μπαταρία. Από τότε δουλεύει κανονικά. Πλήρωσα μεταφορικά μόνο για την αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...