Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να βαλω στοκ οκ...αλλα με ρουτ θα κανει screen mirror με τη στοκ ρομ?? ?αν ειναι να το εχω αρουταριστο τοτε τι να το κανω?? ?τουλαχιστ και τωρα ετσι οπως ειναι βλεπω ταινιες απο το ez cast απλως δε λειτουργει το ez mirror..

 

Βρηκε κανεις τροπο να μηδενισει το CURRENT BINARY??? Η εφαρμογη triangle away ακομα δεν υποστηριζει το μοντελο μας...

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα.Ειμαι κατοχος SM-T310 (του απλου).Ψαχνω ενα mouse που να ειναι συμβατο με το ταμπλετ.Μου ειπαν απ τη samsung οτι μονο mouse 3.0 η 4.0 ειναι συμβατο.Εχει καποιος απο εσας ποντικακι συμβατο ωστε να παρω και εγω το αναλογο? Εχω δει μερικα 3.0 που κανουν κανα 20-30e περιπου αλλα θα ηθελα να συμβουλευτω και εσας που ειστε γνωστες.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.:)
Link to comment
Share on other sites

mouse θελεις δηλαδη που να συνδεεται κατευθειαν στο bluetooth χωρις το ανταπτορακι?(usb receiver) αν ναι δεν ξερω. Αν οχι, οποιοδηποτε bluetooth πιστευω δουλευει αρκει να εχεις συνδεμενο το usb receiver με το καλωδιο otg.εγω εχω ενα logitech απλο και δουλευει κανονικα.. Να φανταστω θελεις να χρησιμοποιεις το mhl-hdmi ταυτοχρονα με bluetooth mouse-keyboard? αν ναι και γω αυτο ψαχνω και πιστευω βρηκα τη λυση!! !

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια δειτε το τα σπαειιιι!! !!!εστειλα και ιμειλ στην εταιρια και μου επιβεβαιωσε οτι λειτουργουν ΟΛΑ μαζι!! !σαν να εχεις δλδ υπολογιστη και να καθεσαι αραχτος στον καναπε και ολα να ειναι ασυρματα!!!!!

μακαρι να υπηρχε και ελλαδα αυτο φο απολυτο gadget!! !!!!

http://www.ebay.com/itm/OTG-MHL-to-HDMI-Multi-function-Charger-Dock-For-Samsung-Galaxy-Tab-3-T310-T311-/271675729796

Link to comment
Share on other sites

mouse θελεις δηλαδη που να συνδεεται κατευθειαν στο bluetooth χωρις το ανταπτορακι?(usb receiver) αν ναι δεν ξερω. Αν οχι, οποιοδηποτε bluetooth πιστευω δουλευει αρκει να εχεις συνδεμενο το usb receiver με το καλωδιο otg.εγω εχω ενα logitech απλο και δουλευει κανονικα.. Να φανταστω θελεις να χρησιμοποιεις το mhl-hdmi ταυτοχρονα με bluetooth mouse-keyboard? αν ναι και γω αυτο ψαχνω και πιστευω βρηκα τη λυση!! !

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια δειτε το τα σπαειιιι!! !!!εστειλα και ιμειλ στην εταιρια και μου επιβεβαιωσε οτι λειτουργουν ΟΛΑ μαζι!! !σαν να εχεις δλδ υπολογιστη και να καθεσαι αραχτος στον καναπε και ολα να ειναι ασυρματα!!!!!

μακαρι να υπηρχε και ελλαδα αυτο φο απολυτο gadget!! !!!!

http://www.ebay.com/itm/OTG-MHL-to-HDMI-Multi-function-Charger-Dock-For-Samsung-Galaxy-Tab-3-T310-T311-/271675729796

Σε ευχαριστω πολυ φιλε Κωστα για την απαντηση.:)Οχι για την ωρα δε με πολυενδιαφερει αυτο.(Super ειναι παντως);)Θελω απλα να κανω τη δουλεια μου με ενα mouse.Ψαχτηκα χθες στο ebay αλλα δεν εβγαλα ακρη καθως στα απαντητικα mail δεν μου εγγυοταν κανεις οτι θα δουλευει... Μηπως μπορεις να μου πεις πιο mouse εχεις ωστε να ειμαι σιγουρος οτι θα δουλευει και σε μενα? Να υποθεσω οτι εαν παρω οποιοδηποτε mouse me otg καλωδιο θα λειτουργει.Σε ρωταω γιατι μου τα μασανε απ τη SAMSUNG.Μου λενε δε μπορουμε να ξερουμε ακριβως γιατι εμεις δε βγαζουμε mouse οποτε δεν εχουμε δοκιμασει και κανενα...Σε ευχαριστω και παλι:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο Bluetooth ποντίκια το Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000 και το HP X4000b Bluetooth Mouse και τα δύο δουλεύουν απροβλημάτιστα με το tablet (T-310) με το ενσωματωμένο Bluetooth χωρίς να χρειάζεται να συνδέσω usb δέκτη και έτσι μπορώ να συνδέσω κάτι άλλο στο usb αν χρειαστεί.

Επειδή τα Bluetooth ποντίκια είναι λίγο ακριβά έχω τεστάρει επίσης και το ενσύρματο Microsoft Compact Optical Mouse 500 v2 το οποίο δουλεύει κι αυτό απροβλημάτιστα αλλά αυτό σου δεσμεύει το usb βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο Bluetooth ποντίκια το Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000 και το HP X4000b Bluetooth Mouse και τα δύο δουλεύουν απροβλημάτιστα με το tablet (T-310) με το ενσωματωμένο Bluetooth χωρίς να χρειάζεται να συνδέσω usb δέκτη και έτσι μπορώ να συνδέσω κάτι άλλο στο usb αν χρειαστεί.

Επειδή τα Bluetooth ποντίκια είναι λίγο ακριβά έχω τεστάρει επίσης και το ενσύρματο Microsoft Compact Optical Mouse 500 v2 το οποίο δουλεύει κι αυτό απροβλημάτιστα αλλά αυτό σου δεσμεύει το usb βέβαια.

Φιλε nasbar 1000 ευχαριστω:respect:1 απο τα 3 θα γινει το mouse μου.Και παλι ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

και γω ηθελα να το κανω ετσι λογω μονο μιας θυρας usb.εχω usb σε hdmi ανταπτορα,γι αυτο εψαχνα σε bluetooth mouse-keyboard χωρις receiver αλλα ειναι πανακριβα γι αυτο κατεληξα στην παραπανω λυση!Αν και επρεπε εξ αρχης να παρω αυτο εχει κανενας να μου γραψει εδω την τελευταια σταθερη Ιουλιο νομιζω ειχε βγει jellybean 4.2.2 ????

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-OTG-SD-TF-Card-Reader-MHL-to-HDMI-1080P-Adapter-Cable-for-Samsung-S2-S3-CI-/281537757414?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item418cf540e6

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

και γω ηθελα να το κανω ετσι λογω μονο μιας θυρας usb.εχω usb σε hdmi ανταπτορα,γι αυτο εψαχνα σε bluetooth mouse-keyboard χωρις receiver αλλα ειναι πανακριβα γι αυτο κατεληξα στην παραπανω λυση!Αν και επρεπε εξ αρχης να παρω αυτο εχει κανενας να μου γραψει εδω την τελευταια σταθερη Ιουλιο νομιζω ειχε βγει jellybean 4.2.2 ????

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-OTG-SD-TF-Card-Reader-MHL-to-HDMI-1080P-Adapter-Cable-for-Samsung-S2-S3-CI-/281537757414?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item418cf540e6

Κωστα καλησπερα! Και μ αυτο δε θα κανω δουλεια αν το παραγγειλω? Thx. http://www.ebay.com/itm/USB-Micro-OTG-Card-Reader-HUB-MHL-to-HDMI-HDTV-TV-Adapter-For-Galaxy-S3-S4-Note2-/221478696621?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item339128b6ad

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τεο! πιστευω ναι το ιδιο ειναι! ειναι λιγο μπερδεμα! τωρα ενα αλλο παιδι σε ενα αλλο φορουμ που εγραψα μου ειπε δεν γινεται ταυτοχρονα γενικα με κανεναν ανταπτορα. εμενα η εταιρια μου ειπε γινεται. τι να πω αν θελετε ψαξτε λιγο και εσεις γιατι και εγω μπερδευτηκα!! !!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα τεο! πιστευω ναι το ιδιο ειναι! ειναι λιγο μπερδεμα! τωρα ενα αλλο παιδι σε ενα αλλο φορουμ που εγραψα μου ειπε δεν γινεται ταυτοχρονα γενικα με κανεναν ανταπτορα. εμενα η εταιρια μου ειπε γινεται. τι να πω αν θελετε ψαξτε λιγο και εσεις γιατι και εγω μπερδευτηκα!! !!!

Ευχαριστω.Θα το δοκιμασω.Για 5-6e αξιζει μια δοκιμη.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καμια εφαρμογη e-mail που να εμφανιζει τα e-mail οπως τα sms?σαν διαλογους δηλαδη και οχι μπαχαλο?? ?εχω φαει τον τοπο δεν μπορω να βρω τιποτα!<br/>
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καμια εφαρμογη e-mail που να εμφανιζει τα e-mail οπως τα sms?σαν διαλογους δηλαδη και οχι μπαχαλο?? ?εχω φαει τον τοπο δεν μπορω να βρω τιποτα!<br/>

 

Εφόσον ψάχνεις εφαρμογή, καλύτερα να ρωτήσεις εδώ που είναι πιθανότερο να λάβεις απάντηση πιο γρήγορα..! :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω λόγω επιδότησης που έχω άλλα το σκέφτομαι λόγω επεξεργαστή , δεν είναι αργός? Δεν θέλω κολλήματα κτλ

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω λόγω επιδότησης που έχω άλλα το σκέφτομαι λόγω επεξεργαστή , δεν είναι αργός? Δεν θέλω κολλήματα κτλ

δες pm........ πάντως με 230 δεν μπορείς να πάρεις και πύραυλο....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια χρειαζομαι βοηθεια ,το πηρα απο ενα παληκαρι ολα καλα αλλα τελειωσε η μπαταρια πηγα να το φορτισω κ δεν φορτιζει ενω δειχνει οτι το πιανει αλλα δεν γεμιζει η μπαταρια,το συνδεσδα με τον υπολογιστη το usb το βρισκει κανονικα αλλα παλι το ιδιο ,τι γινεται μπορει καποιος να βοηθησει ?
Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με ειναι απο τα πιο γρηγορα που θα βρεις δεν κολλαει ποτε αντιθετως παει σφαιρα!! !εσενα φιλε μου που δε φορτιζει μηπως εωινε αναβαθμιση σε 4.4.2; Αν ναι ξεκινα τη διαδικασια να το ξαναπας σε 4.2.2 !!!
Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου τωρα θυμηθηκα! βαλε η τον 14.5.27 που λεει τον kernel η πιο κατω αν πας εχει και τον stock της samsung! και οι 2 ειναι τελοιοι! κανεις wipe cache, wipe dalvic cache και μετα instal from sd διαλεγεις τον kernel και εισαι ετοιμος δεν ξανασχολεισαι!! !

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2455058

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

S. O. S ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ WIPE DATA F. RESET! !!!!!!! ΜΟΝΟ CACHE ΚΑΙ DALVIC CACHE! !!!!!!

 

 

Μπορούμε να βρούμε καπου τον αντίστοιχο stock kernel για το Τ311 μοντέλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου ναι το αναβαθμισα,βοηθηστε καποιος πως το παω πισω παιδια γιατι ειναι προβλημα .

 

Ρίξε μια ματιά στο 663 ποστ

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ναι το αναβαθμισα,βοηθηστε καποιος πως το παω πισω παιδια γιατι ειναι προβλημα .

Αν μένεις Αθήνα και είσαι μέσα στην εγγύηση μπορείς να λύσεις τα προβλήματά σου και να σου βάλουν υπεύθυνα την εργοστασιακή 4.4.2 που κάνει

το μηχανάκι πύραυλο .

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα και είσαι μέσα στην εγγύηση μπορείς να λύσεις τα προβλήματά σου και να σου βάλουν υπεύθυνα την εργοστασιακή 4.4.2 που κάνει

το μηχανάκι πύραυλο .

 

Τελικά η 4,4,2 κάνει το μηχανάκι "πυραυλο" ή η 4,2,2

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

η 4.4.2 μονο προβληματα κανει!

Παρα πολλους τους κολλαει και δε φορτιζει καλα. Τωρα εσυ ξερεις!!!

Προτρέχεις ή μου φαίνεται ? ...... Δεν υφίσταται κανένα θέμα φόρτισης ή οτιδήποτε άλλο .

Τελικά η 4,4,2 κάνει το μηχανάκι "πυραυλο" ή η 4,2,2

Το πρόβλημά μου ξεκίνησε , όπως αναφέρω στο post #623 σε τούτη την ενότητα . Επειδή δεν είχα διάθεση να πιάσω τα κατσαβίδια ή να

ασχοληθώ με αλχημίες αμφιβόλου αποτελέσματος , προτίμησα να μεταφέρω το πρόβλημά μου σε κάποιον υπεύθυνο/επίσημο εξειδικευμένο

τεχνικό της Samsung . Το έβαλε στον "εγκέφαλο" , το καθάρισε και εγκατέστησε την επίσημη 4.4.2 που δεν έχει καμιά σχέση με αυτές τις

"αναβαθμίσεις" που κυκλοφορούνε σαν κι' αυτή που μου είχε εγκαταστήσει ο φίλος μου κατά λάθος . Συνιστώ σε όποιους έχουν προβλήματα

(ισχύει γιά του φίλους που μένουν στη Αττική , γιατί μόνο γιά τον συγκεκριμένο τεχνικό μπορώ να συστήσω) , να ακολουθήσουν τον ίδιο

δρόμο , γιά να έχουν ένα ταμπλετάκι που να είναι "πύραυλος" χωρίς κανένα πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με μπερδεψες περισσότερο

Επειδή περιμένω αύριο το ταπλετ Εάν κάνω την αναβάθμιση σε 4.4.2 μέσα από το ταπλετ μέσω update αυτό που θα εγκατασταθεί θα είναι διαφορετικό από αυτό που σου έβαλαν στο σέρβις που λες;

Πως γίνεται αυτό που σου έβαλαν να είναι πιο γνήσιο από αυτό που βάζει το ταπλετ μόνο τουμέσω αναβάθμισης που κάνει από τη Samsung;

Το σίγουρο είναι ότι δύο διαδίκτυο δεν μπορώ να βρω ROM με την ονομασία T331XXUBNI1

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με μπερδεψες περισσότερο

Επειδή περιμένω αύριο το ταπλετ Εάν κάνω την αναβάθμιση σε 4.4.2 μέσα από το ταπλετ μέσω update αυτό που θα εγκατασταθεί θα είναι διαφορετικό από αυτό που σου έβαλαν στο σέρβις που λες;

Πως γίνεται αυτό που σου έβαλαν να είναι πιο γνήσιο από αυτό που βάζει το ταπλετ μόνο τουμέσω αναβάθμισης που κάνει από τη Samsung;

Το σίγουρο είναι ότι δύο διαδίκτυο δεν μπορώ να βρω ROM με την ονομασία T331XXUBNI1

Το έχεις γράψει λάθος T311 όχι t331 (άλλο ταβλετ)

http://samsung-updates.com/details/35534/Galaxy_Tab_3_8.0_WiFi/SM-T311/SEE/T311XXUBNI2.html

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με μπερδεψες περισσότερο

Επειδή περιμένω αύριο το ταπλετ Εάν κάνω την αναβάθμιση σε 4.4.2 μέσα από το ταπλετ μέσω update αυτό που θα εγκατασταθεί θα είναι διαφορετικό από αυτό που σου έβαλαν στο σέρβις που λες;

Πως γίνεται αυτό που σου έβαλαν να είναι πιο γνήσιο από αυτό που βάζει το ταπλετ μόνο τουμέσω αναβάθμισης που κάνει από τη Samsung;

Το σίγουρο είναι ότι δύο διαδίκτυο δεν μπορώ να βρω ROM με την ονομασία T331XXUBNI1

Δεν ξέρω πως γίνεται , ούτε το έψαξα . Εγώ παρέθεσα προσωπική εμπειρία . Υπάρχουν κάποιοι που λένε πως η αναβάθμιση σε 4.4.2 τους

"κάθησε" καλά , άλλοι πάλι μιλάνε γιά προβλήματα . Δική σου επιλογή . Και βέβαια μιλάμε γιά το Τ-311 , το 3G .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...