Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερες.....

Λοιπον μαλλον το λαθος ηταν δικο μου σχετικα με τη θηκη.

Εγω την εχω παρει απο ebay και ειναι η smart flip αλλα ετσι οπως διαβασα στο minideal υπεθεσα οτι ειναι η ιδια

με τη δικη μου.

Οσο τωρα οτι το θεμα εχει ηδη 83 σελιδες και πανω απο 1200 ερωτησεις/απαντησεις/αναφορες κλπ κλπ

καλο ειναι να κανετε αυτο που ειπα......δλδ χαρτι και μολυβι. Διαβαζοντας το θεμα απο την αρχη

αυτα που πρεπει να καταλαβεις και αυτα που σε ενδιαφερουν τα γραφεις και ετσι μπορεις να βρεις

ακρη παρα πολυ ευκολα.......διοαφορετικα μπορεις να πας πανω δεξια που λεει "αναζητηση στο θεμα"

και να βρεις αυτο που θελεις.

Και εγω σχετικος δεν ημουν αλλα με την βοηθεια των πιο εμπειρων εδω μεσα αλλα και με διαβασμα

καταφερα να βρω ακρη και να παιζω με το τηλεφωνο σαν να παιζω με τα RADAR οπως ξερω εδω και χρονια.

Χαρτι , μολυβι και λιγο διαβασμα.......ετσι απλα !!

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείτε να δείτε την θήκη που στέλνει το.minideal. Προσωπικά δεν.μου αρέσει και θα πάω για αγορά άλλης από το ebay που είπαμε. Δεν ξέρω γιατί μου έβγαλε δέκα φορές το σφάλμα "το σχόλιό σας είναι μικρότερο από δέκα χαρακτήρες", ενώ έχω γράψει αρκετά...
Link to comment
Share on other sites

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

 

Και πιο όμορφη και... έξυπνη!! Άρα δαγκωτό..

Link to comment
Share on other sites

 

εχω την ιδια και ειναι φοβερα ποιοτικη θηκη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα,

το minideal από τη στιγμή που σας στέλνει με email το tracking number για αποστολή με Singapore Post σε πόσες μέρες αρχίζει να εμφανίζεται στο Track Item του site της SingPost?

Και αν μπορείτε να δώσετε μια εκτίμηση χρόνου παράδοσης...

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα,

το minideal από τη στιγμή που σας στέλνει με email το tracking number για αποστολή με Singapore Post σε πόσες μέρες αρχίζει να εμφανίζεται στο Track Item του site της SingPost?

Και αν μπορείτε να δώσετε μια εκτίμηση χρόνου παράδοσης...

Ευχαριστώ...

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θα πάρω τα κινητά από minideal. Σήμερα, επικοινώνησα μαζί τους και τους είπα να μου κάνουν κάποια έκπτωση αφού θα πάρω 3 κινητά απ αυτούς. Και μου έστειλαν ένα κουπόνι συνολικής έκπτωσης 5$! Σε παραγγελία 600$+. Και δεν είναι τόσο αυτό, όσο το ότι το Lenovo s720 το πουλάνε 150$, ενώ στο aliexpress το βρήκα στα 110$ από πωλητή με 99,5 feedback που το στέλνει rooted και με ελληνικά. Επίσης, βρίσκω το Ρ780 με 217$, από πωλητή 97% feedback (αλλά με μεγάλο αριθμό πωλήσεων του κινητού και γενικότερα), και το στέλνει κι αυτός rooted κτλ...

 

Το s720 σίγουρα θα το πάρω από Aliexpress, αλλά για τα Ρ780 δεν ξέρω... Η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Βασικα καλησπερα σας.

Πριν βαλω την S125 μεσα , ειχα την VIBE ROM 1345 και στις ρυθμισεις του τηλεφωνικου καταλογου ειχε μια επιλογη

να κανεις Export ολες τις επαφες στην εξωτερικη καρτα μνημης (SD Card) ως vcf αρχειο.

Τωρα με την 125 δεν εχει την ιδια εντολη αλλα λιγο διαφορετικη.

Θελει να πας στις ρυθμισεις (Settings) και να κανεις αντιγραφο ασφαλειας στην καρτα.

Συνηθως παταω και ενα "περι της εφαρμογης" το γνωστο σε ολους μας "About" ......

Εκει μου εβγαλε οτι υπαρχει νεα εκδοση , οποτε και του ειπα να την κανει ανανεωση "Upgrade now".

Ετσι ηρθε και εκατσε ο νεος ContactManager με ολα τα γνωστα μου πεδια που ειχα συνηθηση απο την VIBE ROM.

Θα μου πειτε τωρα .....και τι μας το λες αυτο ?

Το αναφερω γιατι με την εγκατασταση του νεου λογισμικου λυνετε και το προβλημα που εχουν μερικοι φιλοι εδω μεσα

για τα μηνυματα. Πλεον μπορεις να γραφεις 160 χαρακτηρες και οχι 70 χωρις να

θελει να βαλουμε ξεχωριστο προγραμμα για τους 160.

Ελπιζω να σας ειναι χρησιμο........

 

EDIT: Ακυρο ....τελικα μολις γραφεις 2-3 χαρακτηρες γυρναει παλι και σου διχνει 67

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Βασικα καλησπερα σας.

Πριν βαλω την S125 μεσα , ειχα την VIBE ROM 1345 και στις ρυθμισεις του τηλεφωνικου καταλογου ειχε μια επιλογη

να κανεις Export ολες τις επαφες στην εξωτερικη καρτα μνημης (SD Card) ως vcf αρχειο.

Τωρα με την 125 δεν εχει την ιδια εντολη αλλα λιγο διαφορετικη.

Θελει να πας στις ρυθμισεις (Settings) και να κανεις αντιγραφο ασφαλειας στην καρτα.

Συνηθως παταω και ενα "περι της εφαρμογης" το γνωστο σε ολους μας "About" ......

Εκει μου εβγαλε οτι υπαρχει νεα εκδοση , οποτε και του ειπα να την κανει ανανεωση "Upgrade now".

Ετσι ηρθε και εκατσε ο νεος ContactManager με ολα τα γνωστα μου πεδια που ειχα συνηθηση απο την VIBE ROM.

Θα μου πειτε τωρα .....και τι μας το λες αυτο ?

Το αναφερω γιατι με την εγκατασταση του νεου λογισμικου λυνετε και το προβλημα που εχουν μερικοι φιλοι εδω μεσα

για τα μηνυματα. Πλεον μπορεις να γραφεις 160 χαρακτηρες και οχι 70 χωρις να

θελει να βαλουμε ξεχωριστο προγραμμα για τους 160.

Ελπιζω να σας ειναι χρησιμο........

Λάζαρε, κι εγώ την s125 φοράω. Κάνε τακτικά έναν έλεγχο σε όλες τις εφαρμογές της lenovo.

Και το contact manager, και την super camera, και το theme center, και το lenovo power, και το lenovo launcher, και το lenovo music. Όλες.

Απλά πάντα να παίρνεις ένα backup με το titanium backup πριν την αναβάθμιση, μην σου γυρίσει καμία στα Κινέζικα μετά την αναβάθμιση και τρέχεις.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω καταλήξει τελικά σε αυτό το κιν και ήθελα να σας ρωτήσω επειδή δεν έχω ξανά παραγγείλει από εξωτερικό, ξέρετε αν υπάρχει σε κάποιο αξιόπιστο ηλεκτρονικό κατάστημα σε silver? Σε minideal και to2c που είδα δεν έχει. Δεν γνωρίζω ποιοι είναι αξιόπιστοι και για αυτό θέλω την βοήθειά σας. Αν υπάρχει φυσικά πουθενά και είναι και σε προσιτή τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω καταλήξει τελικά σε αυτό το κιν και ήθελα να σας ρωτήσω επειδή δεν έχω ξανά παραγγείλει από εξωτερικό, ξέρετε αν υπάρχει σε κάποιο αξιόπιστο ηλεκτρονικό κατάστημα σε silver? Σε minideal και to2c που είδα δεν έχει. Δεν γνωρίζω ποιοι είναι αξιόπιστοι και για αυτό θέλω την βοήθειά σας. Αν υπάρχει φυσικά πουθενά και είναι και σε προσιτή τιμή.

 

Όταν λες silver? Δεν εννοείς το λευκό ετσι; Όπως και να χει, θα σου πρότεινα να ψάξεις λίγο στο aliexpress.com, που είναι το αντίστοιχο ebay γι αυτούς. Αν γενικώς ενδιαφέρεσαι για κάτι από εκεί (συγκεκριμένα οι τιμές είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα, δηλ το κινητό παίζει από 215$+, από καλό πωλητή. Μη κοιτάς πολύ χαμηλές τιμές) και θέλεις να ξεκαθαρίσεις τι παίζει με το feedback, μου λες να βοηθήσω όπως μπορώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λάζαρε, κι εγώ την s125 φοράω. Κάνε τακτικά έναν έλεγχο σε όλες τις εφαρμογές της lenovo.

Και το contact manager, και την super camera, και το theme center, και το lenovo power, και το lenovo launcher, και το lenovo music. Όλες.

Απλά πάντα να παίρνεις ένα backup με το titanium backup πριν την αναβάθμιση, μην σου γυρίσει καμία στα Κινέζικα μετά την αναβάθμιση και τρέχεις.

 

Οπότε, αν μας έρθει με την S125 και έχει και ελληνικά, είμαστε καλλυμένοι, και από θέμα ενημερώσεων και από των bugs, όποιων και αν υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω καταλήξει τελικά σε αυτό το κιν και ήθελα να σας ρωτήσω επειδή δεν έχω ξανά παραγγείλει από εξωτερικό, ξέρετε αν υπάρχει σε κάποιο αξιόπιστο ηλεκτρονικό κατάστημα σε silver? Σε minideal και to2c που είδα δεν έχει. Δεν γνωρίζω ποιοι είναι αξιόπιστοι και για αυτό θέλω την βοήθειά σας. Αν υπάρχει φυσικά πουθενά και είναι και σε προσιτή τιμή.

Τα χρώματα που ξέρω ότι παίζουν για το κινητό είναι το μαύρο, το γκρι και το λευκό.

Edit:Μην βλέπεις μόνο ποια χρώματα είναι διαθέσιμα στο site χωρίς να μιλήσεις με αυτούς.Κάνε και μια ερώτηση στους πωλητές στο chat του καταστήματος να σου πουν οι ίδιοι ποια χρώματα διαθέτουν.

Οπότε, αν μας έρθει με την S125 και έχει και ελληνικά, είμαστε καλλυμένοι, και από θέμα ενημερώσεων και από των bugs, όποιων και αν υπάρχουν;

Κοίτα, η s125 όπως έχω ξαναπεί είναι μία πολύ καλή ρομ. Το bug που έχει είναι το wifi hotspot, το οποίο λύνεται εύκολα με την εγκατάσταση της εφαρμογης foxfi από το μαρκετ.

Το πιο πιθανό όμως είναι να σου έρθει με την row s116. Με αυτή ήρθε πριν 1 βδομάδα σε ένα φιλαράκι.

@lazarus_nexus

Λάζαρε, ποια έκδοση του contact manager φοράς; Εγώ φοράω την 1.18.602 και όταν πάω να γράψω μήνυμα ξεκινάει με 160 χαρακτήρες. Μόλις όμως πληκτρολογησω 2 χαρακτήρες πέφτει στους 68.Ολα αυτά για τα Ελληνικά. Στα Αγγλικά γράφει κανονικά 160 χαρακτήρες.

Για τσέκαρε το λίγο. Εμένα βασικά δεν με ενδιαφέρει και τόσο, δεν στέλνω μηνύματα.

Το λέω για τα υπόλοιπα παιδιά που τους ενδιαφέρει. Να το ξεκαθαρισουμε.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Τα χρώματα που ξέρω ότι παίζουν για το κινητό είναι το μαύρο, το γκρι και το λευκό.

 

Κοίτα, η s125 όπως έχω ξαναπεί είναι μία πολύ καλή ρομ. Το bug που έχει είναι το wifi hotspot, το οποίο λύνεται εύκολα με την εγκατάσταση της εφαρμογης foxfi από το μαρκετ.

Το πιο πιθανό όμως είναι να σου έρθει με την row s116. Με αυτή ήρθε πριν 1 βδομάδα σε ένα φιλαράκι.

@lazarus_nexus

Λάζαρε, ποια έκδοση του contact manager φοράς; Εγώ φοράω την 1.18.602 και όταν πάω να γράψω μήνυμα ξεκινάει με 160 χαρακτήρες. Μόλις όμως πληκτρολογησω 2 χαρακτήρες πέφτει στους 68.Ολα αυτά για τα Ελληνικά. Στα Αγγλικά γράφει κανονικά 160 χαρακτήρες.

Για τσέκαρε το λίγο. Εμένα βασικά δεν με ενδιαφέρει και τόσο, δεν στέλνω μηνύματα.

Το λέω για τα υπόλοιπα παιδιά που τους ενδιαφέρει. Να το ξεκαθαρισουμε.

Την ιδια εκδοση φοραμε ......

Εκανα EDIT στο προηγουμενο ποστ και ειπα ακυρο .......οι 160 χαρακτηρες.

Οταν το δοκιμασα ειχα οντως στα Αγγλικα και εκανα λαθος.

Στα Ελληνικα παραμενει οι 70 χαρακτηρες.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα να ρωτησω κατι .καινουργιο κινητο και το youtube κολαει στην εικονα σταθερα και παιζει μονο ηχο τι μπορω να κανω
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια εκδοση φοραμε ......

Εκανα EDIT στο προηγουμενο ποστ και ειπα ακυρο .......οι 160 χαρακτηρες.

Οταν το δοκιμασα ειχα οντως στα Αγγλικα και εκανα λαθος.

Στα Ελληνικα παραμενει οι 70 χαρακτηρες.

Ok, Λάζαρε το είδα. Ήταν στην προηγούμενη σελίδα και δεν το πρόσεξα.

Παιδια καλημερα να ρωτησω κατι .καινουργιο κινητο και το youtube κολαει στην εικονα σταθερα και παιζει μονο ηχο τι μπορω να κανω

 

Κανε μια εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής του YouTube και ξαναδοκίμασε.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

@vortex

Την VIBE 1351 ROOT τη δοκιμασες ? Λεει τιποτα ή να μην κανω τον κοπο να την περασω ?

 

EDIT...Πριν μερικες ωρες ανεβηκε στο needrom μια εκδοση που οπως λεει ο ποιητης ειναι almost pure Android 4.2.2

multilanguage

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p780-6/

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Ok, Λάζαρε το είδα. Ήταν στην προηγούμενη σελίδα και δεν το πρόσεξα.

 

 

Κανε μια εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής του YouTube και ξαναδοκίμασε.

 

Που παω να το βρω αυτό??

Link to comment
Share on other sites

@vortex

Την VIBE 1351 ROOT τη δοκιμασες ? Λεει τιποτα ή να μην κανω τον κοπο να την περασω ?

EDIT...Πριν μερικες ωρες ανεβηκε στο needrom μια εκδοση που οπως λεει ο ποιητης ειναι almost pure Android 4.2.2

multilanguage

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p780-6/

Όχι,Λάζαρε,δεν έχω δοκιμάσει καμμία vibe.

Που παω να το βρω αυτό??

Ρυθμίσεις-εφαρμογές και βρίσκεις το youtube.Πατάς επάνω και αφού ανοίξει κανεις τις εκκαθαρίσεις που σου πρότεινα.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τίποτα....

 

Κάτι άλλο παιδιά μια βοήθεια??

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα....

 

Λοιπόν,θα κάνεις τα εξής...Πρώτα πήγαινε πάλι στην εφαρμογή και δες επάνω δεξιά εάν λέει κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων.Εαν το λέει πάτησε για να τις καταργήσεις και ξαναδοκίμασε.

Εάν δεν το λέει το παραπάνω και λέει μόνο κατάργηση εγκατάστασης,θα κάνεις και πάλι τις εκκαθαρίσεις που σου είπα πριν και μετά θα απεγκαταστήσεις το youtube και θα το ξανακατεβάσεις από το play store.Δοκίμασέ το και τα ξαναλέμε.

@lazaros_nexus

Λάζαρε,ολα αυτά τα tweaks που έβαλε ο τύπος στην ρόμ που έβαλες λίνκ από το need rom μπορείς άνετα να τα κάνεις κι εσύ στην s125 με την εγκατάσταση του gravity box.Τα περισσότερα τα έχω κάνει ήδη εγώ.

Edit:Λάζαρε,εάν θέλεις να δοκιμάσεις το gravity box πες μου να σου πω την διαδικασία.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σβήσει 100 φορές

 

Δοκίμασε να παίξεις βίντεο του youtube από τον browser του κινητού.Τα παίζει κανονικά;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

@vortex

Την VIBE 1351 ROOT τη δοκιμασες ? Λεει τιποτα ή να μην κανω τον κοπο να την περασω ?

Αυτη εχω εγω στο κινητο....απο ολες τις vibe που εχω βαλει αυτη ειναι πολυ κομπλε...δεν κολλαει η καμερα οπως στις προηγουμενες εκδοσεις...μπορει να τρωει κανα σκαλωμα και να κλεινει αλλα πολυ σπανιο...δεν εχω καποιο προβλημα γενικοτερα...κατα τα αλλα οπως ξερεις τις vibe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...