Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.

Εχω ενα τηλεφωνο που ειναι τουβλο.Ακολουθησα καποιες συμβουλες που ειναι στη σελιδα 11 post 157

αλλα απο εκει και μετα το τηλεδωνο δεν κανει τιποτα......γκα γκα ενα πραμα !!!

Κανει restart συνεχεια βγαζοντας μαυρη οθονη , το λογοτυπο lenovo και ξανα μανα απο την αρχη.

Προσπαθησα να κανω factory reset πατωντας volume up + on/off αλλα βγαινουν ολα κινεζικα και δεν ξερω που να παω.

Υπαρχει περιπτωση να ερθει στα καλα του ή με βλεπω να το στελνω πισω (miniDeal) ?

Περιμενω καποια λυση αν υπαρχει και φυσικα αν καποιος ειναι Χαλκιδα ή καπου κοντα να το φερω να το φτιαξουμε.

Ευχαριστω για οποια βοηθεια

 

Η λυση φιλε εχει δωθει ξανα για το προβλημα σου. Καλο θα ηταν να διαβασεις ολο το θεμα πριν κανεις οτιδηποτε στο κινητο. Το κινητο αυτο δεν χαλαει σχεδον με οτι και να του κανεις. Λοιπον πρωτα απο ολα θα περασεις τους drivers για το κινητο στο pc σου. Μετα θα κατεβασεις μια ρομ (διαλεξε καποια απο το needrom site)που να σου αρεσει και να φλασαρετε μεσα απο το flashtool. Μετα ακολουθεις τις οδηγιες που θα βρεις εδω στο θεμα και θα φλασαρεις το κινητο σου και θα εισαι οκ.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Εχω διαβασει ολο το νημα εδω αλλα καπου εχω μπερδευτει και τα εκανα θαλασσα.

Αν μπορεις στειλε μου με ενα πμ ενα σταθερο να σε παρω ....ευχαριστω

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Εχω διαβασει ολο το νημα εδω αλλα καπου εχω μπερδευτει και τα εκανα θαλασσα.

Αν μπορεις στειλε μου με ενα πμ ενα σταθερο να σε παρω ....ευχαριστω

 

Σταθερο δεν μπορω να σου δωσω γιατι εχω νοεγεννητο σπιτι και δεν μπορω να μιλαω. Πες μου τι αποριες εχεις?Οτι θα θα σε βοηθησουμε αλλα μην ρωτησεις τιποτα που υπαρχει στο θεμα και εχει απαντηθει!!!!!:rolleyes:

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εχω ενα τηλεφωνο που ειναι τουβλο.Ακολουθησα καποιες συμβουλες που ειναι στη σελιδα 11 post 157

αλλα απο εκει και μετα το τηλεδωνο δεν κανει τιποτα......γκα γκα ενα πραμα !!!

Κανει restart συνεχεια βγαζοντας μαυρη οθονη , το λογοτυπο lenovo και ξανα μανα απο την αρχη.

Προσπαθησα να κανω factory reset πατωντας volume up + on/off αλλα βγαινουν ολα κινεζικα και δεν ξερω που να παω.

Υπαρχει περιπτωση να ερθει στα καλα του ή με βλεπω να το στελνω πισω (miniDeal) ?

Περιμενω καποια λυση αν υπαρχει και φυσικα αν καποιος ειναι Χαλκιδα ή καπου κοντα να το φερω να το φτιαξουμε.

Ευχαριστω για οποια βοηθεια

 

Καλημέρα. Μην αγχώνεσαι, όλα διορθώνονται. Την έπαθα κι εγώ :lol:

Πρώτα απ όλα, όπως είπε και ο aloialone, πρέπει να είναι περασμενοι στο pc οι drivers. Έπειτα κατέβασε από εδώ αυτή την rom http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p780-4/ και αποθηκευσε τη στο pc.

Κράτησε πατημένο το power μέχρι να σβήσει το τηλ. Άνοιξε το flashtool και επέλεξε firmware upgrade. Σημαντικό :Μην ξεχάσεις να τικαρεις το DA DL ALL with checksum

Συνδεσε το τηλέφωνο στο pc για να ξεκινήσει η διαδικασία.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και αυτο......να δω τι θα δω στο τελος.

Drivers ειναι το θεμα μου να βρω τους σωστους.

Εχεις μηπως καποιο λινκ να τους κατεβασω ???

Να μην ψαχνομαι αδικα στο ζηταω.......

Ευχαριστω για την βοηθεια σας

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375197.

Ψάξε λίγο ;)

Όλα υπάρχουν στο φόρουμ

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ναμαστε παλι εδω !!!!!

Καταρχην να ευχαριστησω του vortex78 & aloialone για την πολυτιμη βοηθεια τους.

Βρηκα τους σωστους οδηγους και κατεβασα/περασα την P780_S125_130529 ROM και..........

οοοοοο θαυμα το κινητο δουλευει μια χαρα.

Σε σχεση με την ROM που ηρθε το σημα στην πρωτη καρτα (Vodafone) εγινε τουμπανο.

Οπως λεει και ο aytach στην σελιδα 28 #414.

Ισως να σας ζαλισα/κουρασα αλλα ειμαι εντελως ασχετος με αυτα.Δουλεια μου ειναι μεν ηλεκτρονικα

αλλα service RADAR οποτε αυτα για μενα ειναι ....αλλο φρουτο.

Το μονο που δεν δουλευει απο οτι ειδα ειναι το "Ενημερωσεις συστηματος" ....

Ευχαριστω και παλι για την βοηθεια ολων

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα.Το θέμα ήταν να βρεθεί λύση.

Κι εγώ αυτό παρατήρησα όταν πέρασα την s125,σε σύγκριση με την rοw με την οποία μου ήρθε από minideal,το καλύτερο σήμα.

Η s125 έχει το bug που αναφέρεις με το system updates και επιπλέον με το personal hotspot.Αλλά όσο αφορά το hotspot,λύνεται εγκαθιστώντας την εφαρμογή Foxfi απο το Play.

Άντε,και άλλο κακό να μην σε βρει...:lol:

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Με τη ROM S125 εχει μεσα τον Apex Launcher.

Προσπαθωντας να αλλαξω ενα theme που βρηκα,οταν επιλεγω θεματα απο τις ρυθμισεις

μου πεταει το μηνυμα " Δυστυχως η εφαρμογη ρυθμισεις εχει σταματησει"

Υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε για να αλλαξουμε θεμα ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Με τη ROM S125 εχει μεσα τον Apex Launcher.

Προσπαθωντας να αλλαξω ενα theme που βρηκα,οταν επιλεγω θεματα απο τις ρυθμισεις

μου πεταει το μηνυμα " Δυστυχως η εφαρμογη ρυθμισεις εχει σταματησει"

Υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε για να αλλαξουμε θεμα ?

 

http://launcher.lenovo.com/launcher/portal.php

 

Κατεβασε τον official launcher της Lenovo που ειναι φοβερος και κανεις πολλα πραγματα. Κατα την γνωμη μου απο τους καλυτερους αν οχι ο καλυτερος launcher.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ....τον εβαλα να κατεβει....

Ερωτηση. Ξυλωνω τον Apex και βαζω αυτον επανω ετσι απλα ή θελει και αλλα κολπακια ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ....τον εβαλα να κατεβει....

Ερωτηση. Ξυλωνω τον Apex και βαζω αυτον επανω ετσι απλα ή θελει και αλλα κολπακια ?

 

Δεν χρειαζεται να βγαλεις τον apex απλα θα βαλεις προεπιλογη τον lenovo και δεν εχεις θεμα. Τωρα αν θες μπορεις και να τον βγαλει αλλα πρωτα θα περασεις τον lenovo. Ειναι πολυ καλος εχει αρκετα πραγματα να κανεις και εχει και αποθήκευση του θεματος ετσι ωστε οταν περασεις αλλη ρομ να μην τα φτιαχνεις απο την αρχη στην θεση που τα θες τα εικονίδια. Επισης μπορεις να μετονομασεις καθε εφαρμογη που εχεις στην επιφανεια του κινητου σου οπως ακριβως μπορεις και στους φακελους. Γενικως ειναι πολυ καλος. Ορεξη να εχεις να χαλας μπαταρια να τον ψαχνεις!!!

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερος ο Lenovo launcher.

Δουλευει και το System update ενω πριν ελεγε οτι η εφαρμογη εχει κλεισει.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ.Ο Lenovo launcher είναι άπαιχτος και σηκώνει πολύ παραμετροπoιηση.

Στο Razr που είχα πριν δοκίμασα ουκ ολίγους και είχα καταλήξει στον Nova.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι που δεν βρήκες στην s125 τον Lenovo launcher.

Σε μένα έχει και τους δύο. Απλά δεν χρησιμοποιησα ποτέ τον Apex:p

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε βάλει στην πρίζα ρε κ.λοπαιδαράδες με την s125...!!! :p Αν και η S116 που φοράω εγώ πάει τρένο, αν εξαιρέσεις το σήμα της Vodafon και μόνο μέσα σε ένα σημείο του σπιτιού, λέω να αρχίσω τα πειράματα να καταστρέψω το κινητό...!!! :D Έτσι και αλλιώς, ο aloialone εδώ θα είναι...!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ειδα αρκετα τελευταια, αφου κανετε την διαδικασια για την S125, γιατι δεν περνατε "μια και καλη" την S135 ?!

 

καλύτερα από minideal(249.99) ή από merimobiles($227.05 με χρήση -5% κουπονιού);

Εχω ψωνισει 3 φορες απο minideal χωρις προβληματα, αλλα με τις τιμες που αναφερεις τωρα, στην θεση σου θα αγοραζα απο merimobiles, καθως θεωρειται ενα απο τα αξιοπιστα μαγαζια επισης.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ειδα αρκετα τελευταια, αφου κανετε την διαδικασια για την S125, γιατι δεν περνατε "μια και καλη" την S135 ?

 

 

Καλησπέρα φίλε, nek4d

Μια που την προτείνεις μπορείς να μας πεις ποια θεωρείς εσύ τα highlight της;

Επίσης αυτό http://support.lenovo.com/en_US/research/hints-or-tips/detail.page?DocID=HT074554 το είδατε; Αν και έχει ημερομηνία Σεπτέμβριο 2012 κάποιοι είπατε ότι το έχετε. Λειτουργεί κανονικά; :confused:

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε βάλει στην πρίζα ρε κ.λοπαιδαράδες με την s125...!!! :p Αν και η S116 που φοράω εγώ πάει τρένο, αν εξαιρέσεις το σήμα της Vodafon και μόνο μέσα σε ένα σημείο του σπιτιού, λέω να αρχίσω τα πειράματα να καταστρέψω το κινητό...!!! :D Έτσι και αλλιώς, ο aloialone εδώ θα είναι...!!! :p

 

Με την S125 τουλαχιστον σε μενα διορθωθηκε το ιδιο προβλημα με τη Vodafone.

Οποτε αφου ειμαι ενταξει και με ολα τα υπολοιπα το αφηνω ετσι μεχρι νεοτερας !!!

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε βάλει στην πρίζα ρε κ.λοπαιδαράδες με την s125...!!! :p Αν και η S116 που φοράω εγώ πάει τρένο, αν εξαιρέσεις το σήμα της Vodafon και μόνο μέσα σε ένα σημείο του σπιτιού, λέω να αρχίσω τα πειράματα να καταστρέψω το κινητό...!!! :D Έτσι και αλλιώς, ο aloialone εδώ θα είναι...!!! :p

Εννοειται οτι εδω ειμαστε να βοηθησουμε σε οτι μπορουμε. Ολα τα παιδια του φορουμ.;)

 

Καλησπέρα φίλε, nek4d

Μια που την προτείνεις μπορείς να μας πεις ποια θεωρείς εσύ τα highlight της;

Επίσης αυτό http://support.lenovo.com/en_US/research/hints-or-tips/detail.page?DocID=HT074554 το είδατε; Αν και έχει ημερομηνία Σεπτέμβριο 2012 κάποιοι είπατε ότι το έχετε. Λειτουργεί κανονικά; :confused:

Δουλευει κανονικα το store στο κινητο. Κατι αλλο θα ειναι αυτο λογικα.

Κατι ασχετο αλλα σχετικο. Ειχα κανει bit στο ebay για χαβαλε και μονο την original flip θηκη στα 4 ευρω και μολις μου ηρθε email οτι την κερδισα. Χαχαχαχα ουτε που το θυμαμαι το bit.... Μια χαρα 4 ευρω. Ελπιζω να την στειλει και να μην μου κανει κανα refund :O

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικα το store στο κινητο. Κατι αλλο θα ειναι αυτο λογικα.

Κατι ασχετο αλλα σχετικο. Ειχα κανει bit στο ebay για χαβαλε και μονο την original flip θηκη στα 4 ευρω και μολις μου ηρθε email οτι την κερδισα. Χαχαχαχα ουτε που το θυμαμαι το bit.... Μια χαρα 4 ευρω. Ελπιζω να την στειλει και να μην μου κανει κανα refund :O

 

Ευχαριστώ για την απάντηση;)Λογικά κάτι άλλο θα είναι.

Έβαλα κι εγώ χθες το lotus widget σε μία από τις οθόνες και μέσω αυτού εγκατέστησα το lenovo store αλλά είναι στα Κινέζικα :blink:Τελικά όσο αφορά τα Update των εφαρμογών είναι καλύτερο. Το Apps manager δεν είναι και τόσο ακριβές. Aloialone, μήπως έχεις κανένα λινκ για το store στα Αγγλικά;

Και μία διόρθωση :Όσο αφορά την s125, που είπα ότι δεν λειτουργεί το system updates, ΑΚΥΡΟ, δουλεύει κανονικά. Μόνο το personal hotspot έχει bug.

Sorry, για την παραπληροφορηση:O

Με το καλό να σου έρθει η θήκη, aloialone.

Να επιχειρήσω κι εγώ κανένα bid;

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση;)Λογικά κάτι άλλο θα είναι.

Έβαλα κι εγώ χθες το lotus widget σε μία από τις οθόνες και μέσω αυτού εγκατέστησα το lenovo store αλλά είναι στα Κινέζικα :blink:Τελικά όσο αφορά τα Update των εφαρμογών είναι καλύτερο. Το Apps manager δεν είναι και τόσο ακριβές. Aloialone, μήπως έχεις κανένα λινκ για το store στα Αγγλικά;

Και μία διόρθωση :Όσο αφορά την s125, που είπα ότι δεν λειτουργεί το system updates, ΑΚΥΡΟ, δουλεύει κανονικά. Μόνο το personal hotspot έχει bug.

Sorry, για την παραπληροφορηση:O

Με το καλό να σου έρθει η θήκη, aloialone.

Να επιχειρήσω κι εγώ κανένα bid;

 

Νομιζω οτι το store ειναι μονο στα Κινεζικα. Καποια παλια version ηταν Αγγλικα αλλα με το που της εκανες update αλλαζε στα Κινεζικα. Για την θηκη δεν νομιζω οτι παιζει να την ξαναβρουμε σε bid και τετοια τιμη. Αυτος η θα τραβάει τα μαλλιά του η δεν θα μου το στειλει και θα βρει καμια δικαιολογια. Κανε καμια προσπάθεια ομως ποτε δεν ξερεις.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το store ειναι μονο στα Κινεζικα. Καποια παλια version ηταν Αγγλικα αλλα με το που της εκανες update αλλαζε στα Κινεζικα. Για την θηκη δεν νομιζω οτι παιζει να την ξαναβρουμε σε bid και τετοια τιμη. Αυτος η θα τραβάει τα μαλλιά του η δεν θα μου το στειλει και θα βρει καμια δικαιολογια. Κανε καμια προσπάθεια ομως ποτε δεν ξερεις.

 

Το lenovo store χρειαζεται ουσιαστικα για την αναβαθμιση των εφαρμογων της lenovo? Γιατι εγω πατησα στο lotus κατεβαζε κατι αλλα μετα δεν μου το εκανα install. Επισης απο εκει που εβαλες aloialone για τον lenovo launcher εχει και διαφορα κλειδωματα οθονης ομως παρολο που τα κατεβαζω δεν βρισκω πως ενεργοποιουνται. Τα εχει καταφερει κανεις να τα βαλει?

Link to comment
Share on other sites

Το lenovo store χρειαζεται ουσιαστικα για την αναβαθμιση των εφαρμογων της lenovo? Γιατι εγω πατησα στο lotus κατεβαζε κατι αλλα μετα δεν μου το εκανα install. Επισης απο εκει που εβαλες aloialone για τον lenovo launcher εχει και διαφορα κλειδωματα οθονης ομως παρολο που τα κατεβαζω δεν βρισκω πως ενεργοποιουνται. Τα εχει καταφερει κανεις να τα βαλει?

 

Το Lenovo store το έβαλα ακριβώς για αυτόν τον λόγο. Για να παρακολουθώ πότε είναι διαθέσιμες νέες ενημερώσεις για τις εφαρμογές της lenovo. Αλλά παρατήρησα επίσης ότι ειδοποιεί πρώτο, πριν από το play store, και για ενημερώσεις όλων των εφαρμογών.

Το Lenovo store μου το εγκατέστησε κανονικά πατώντας στο εικονίδιο του στο lotus widget.

Μόλις τώρα δοκίμασα και εγκατέστησα την lockscreen με το πιστόλι.

Από την αρχική οθόνη πίεσε το πλήκτρο επιλογών και επέλεξε το preferences. Αφού μπεις στις ρυθμίσεις του lenovo launcher πάτησε το lockscreen settings. Και εφόσον είσαι συνδεδεμένος στο Internet επέλεξε lockscreen style. Επέλεξε να κατέβει αυτή που σου αρέσει και όταν ολοκληρωθεί θα σου ζητήσει να την εγκαταστησεις. Αφού ολοκληρωθεί η εγκατάσταση επέλεξε τη ως την default lockscreen.

Σε μένα δούλεψε αμέσως.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βρε παιδια.

Εχω ορισει σαν ηχο κλησεις ενα κομματι σε mp3 στην μια καρτα και ενα δευτερο στην αλλη καρτα.

Ξαφνικα οταν με καλουν εχει αλλαξει ο ηχος και εχει παει σε κατι κινεζικα μπλιμπλικια που εχει.

Εχω κανει κατι λαθος ή υπαρχει καποιο bug και δεν μου κραταει αυτα που του εχω βαλει ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...