Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2456401

 

Οποιος θελει κανει ενα +1 στο θεμα μπας και μας βαλουν στο φορουμ. ;)

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Μια ερώτηση προς τους κατόχους του τηλ.

Είχα αγορασμένο το SwiftKey. Το εγκατέστησα στο τηλέφωνο, το έθεσα ως προεπιλεγμένο πληκτρολόγιο αλλά δεν μου το κρατάει :confused:

Γιατί; Γνωρίζει κάποιος;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ρ780 περιπου 2 μηνες... με τη ROM από minideal ... πρεπει να εχει την S125 ... επειδή δεν ξέρω πολλά πράγματα δεν το έχω πειράξει.. καλα παει... μόνο την εφαρμογή για τις επαφές και τα e-mail .. αναγκάστηκα να κατεβάσω άλλες γιατι είχαν πρόβλημα... μήπως μπορώ με καποιο τρόπο να σβήσω εφαρμογές του κινητού και να τις αντικαταστήσω με άλλες?... Επίσης εχω βάλει μισ sd 16gb αλλα μόνο φωτογραφίες μπορω να αποθηκευονται εκει... μπορώ να μεταφέρω εφαρμοφές ή να κατεβάζω εφαρμοφές να αποθηκεύονται στην sd και να τρέχουν από εκει?.. Απο ebay αγόρασα μια θήκη Nillkin Wake UP Flip PU Leather & PC Fresh Cover Skin Case For Lenovo P780.. χρώμα κίτρινο... ( http://www.ebay.com/itm/261277108590?var=560223043431&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 ) είναι πάρα πολύ καλή... την χρησιμοποίησα 2 μέρες αλλά αποφασισα ότι δεν με βολεύει η θήκη με καπάκι.. αν κάποιος την θέλει ας μου στείλει μηνυμα με διεύθυνση να του την στείλω... εννοειται δωρεάν !
Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω παραγγείλει το κινητό από Minideal στις 15 Οκτωβρίου με SG Post και ακόμα δεν έχει έρθει. Δεν έχουν περάσει πολλές ημέρες ή είναι ιδέα μου...???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω παραγγείλει το κινητό από Minideal στις 15 Οκτωβρίου με SG Post και ακόμα δεν έχει έρθει. Δεν έχουν περάσει πολλές ημέρες ή είναι ιδέα μου...???

 

Σου εχει δωσει ενα trucking number μπορεις να τσεκαρεις που ειναι το κινητο σου. Αν δεν ξερεις δωσε να στο κοιταξω εγω.

Μου εβγαλε ενα update to lenovo store του συστηματος google αλλα δεν μπορουσα να καταλαβω τι ηταν και τελικα του εκανα μεταφραση και ειναι Google text-to-speech engine. Δεν το εκανα ομως.

 

 

Για οποιον θελει 2ο φορτιστη επειδη το εψαχνα καιρο και ηθελα μονο ORIGINAL

http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-Mobile-Phone-Chargers-for-Lenovo-Ideaphone-K900-S820-S720-P780-A820/1450042002.html

και το καλωδιο

http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-Mobile-Phone-Charger-Cables-Micro-USB-for-Lenovo-IdeaPhone-K900-P780-S720-S820-S920/1450097031.html

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν θυμαμαι να σου πω.

 

Τελικα το βρηκα...ηταν καποιες ρυθμισεις πισω απο τις ρυθμισεις και ενεργοποιοντας κατι που λεει ΥΠΟΒΟΗΘΗΣΗ ΕΡΟ δουλεψε κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ μου σ' ευχαριστώ πολύ αλλά μόλις μου έφερε ο ταχυδρόμος ειδοποιητήριο να πάω αύριο να το παραλλάβω από το ταχυδρομείο...!!! :D Άντε να δούμε τι θα δούμε...!!! ;) Edited by BigMafia
Link to comment
Share on other sites

το κινητο αυτο ειναι τοσο θηριωδες σε μπαταρια οσο δηλωνει ο αριθμος της? με μετρια χρηση ποσο σας βγαζει? να φανταστω για πλακα 4ημερο??
Link to comment
Share on other sites

το κινητο αυτο ειναι τοσο θηριωδες σε μπαταρια οσο δηλωνει ο αριθμος της? με μετρια χρηση ποσο σας βγαζει? να φανταστω για πλακα 4ημερο??

 

Εγω το εχω απο την Παρασκευη επειδη αρχισα να το χρησιμοποιω απο Κυριακη μου κρατησε 3 μερουλες με το wifi ανοιχτο σχεδον συνεχεια με αλλαγη σε ρομ κτλπ...το φορτισα αρα Τριτη βραδυ και χρησιμοποιωντας το χθες και σημερα παααααρα πολυ τωρα ειμαι στο 28% και εχει οπως λεει 19 ωρες ακομα...αλλα οταν λεω χρηση εννοω φουλ wifi gps κτλπ...οποτε εμενα μου φαινεται κομπλε :p

 

Υ.Γ. οπως ειχε πει και ο aloialone σε εμενα ειναι καλο για μεγαλυτερο χρονο "ζωης" της μπαταριας να μην πεφτει κατω απο 15%..εχει και τις οδηγιες 2 σελιδες πισω

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ρ780 περιπου 2 μηνες... με τη ROM από minideal ... πρεπει να εχει την S125 ... επειδή δεν ξέρω πολλά πράγματα δεν το έχω πειράξει.. καλα παει... μόνο την εφαρμογή για τις επαφές και τα e-mail .. αναγκάστηκα να κατεβάσω άλλες γιατι είχαν πρόβλημα... μήπως μπορώ με καποιο τρόπο να σβήσω εφαρμογές του κινητού και να τις αντικαταστήσω με άλλες?... Επίσης εχω βάλει μισ sd 16gb αλλα μόνο φωτογραφίες μπορω να αποθηκευονται εκει... μπορώ να μεταφέρω εφαρμοφές ή να κατεβάζω εφαρμοφές να αποθηκεύονται στην sd και να τρέχουν από εκει?.. Απο ebay αγόρασα μια θήκη Nillkin Wake UP Flip PU Leather & PC Fresh Cover Skin Case For Lenovo P780.. χρώμα κίτρινο... ( http://www.ebay.com/itm/261277108590?var=560223043431&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 ) είναι πάρα πολύ καλή... την χρησιμοποίησα 2 μέρες αλλά αποφασισα ότι δεν με βολεύει η θήκη με καπάκι.. αν κάποιος την θέλει ας μου στείλει μηνυμα με διεύθυνση να του την στείλω... εννοειται δωρεάν !

 

Τη θήκη την έστειλα στον πρώτο που τη ζητησε !!!!

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ερώτηση σχετικά με τις δύο κάρτες. Γενικά δουλεύουν σωστά? Προβλήματα ήχου? Πώς γίνεται η αλλαγή από την πρώτη στη δεύτερη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ερώτηση σχετικά με τις δύο κάρτες. Γενικά δουλεύουν σωστά? Προβλήματα ήχου? Πώς γίνεται η αλλαγή από την πρώτη στη δεύτερη?

 

Παρτο χωρις δευτερη σκεψη. Το κινητο ειναι τουμπανο. Οσο για την αλλαγη των σιμ δεν υοαρχει κατι τετοιο. Ολα λειτουργουν ταυτόχρονα. Οταν πας να παρεις τηλ ενα νουμερο και πατας το κουμπι για κληση απλα σε ρωταει απο ποια σιμ θες να καλεσεις.Το ιδιο και στα σμσ. Τοσο απλα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ερώτηση σχετικά με τις δύο κάρτες. Γενικά δουλεύουν σωστά? Προβλήματα ήχου? Πώς γίνεται η αλλαγή από την πρώτη στη δεύτερη?

 

Και να συμπληρωσω σε αυτο που λεει ο aloialone οτι μπορεισ αν θες να εχεις προεπιλογη απο ποια θα παιρνει απευθειας τηλ η θα στελνεις μνμ εαν σε απασχολει και αυτο...παντως οπως λεει και ο φιλος παρτο χωρις δευτερη σκεψη...μια βδομαδα το εχς και ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημενος (οπως και οποιοι βλεπουν το κινητο με ρωτανε απο ποθ το πηρα :lol: ).. Σημερα εκανα και πρακτικη χρηση του gps με πλοηγηση απο google map και δουλευει αψογα με φωνητικες εντολες και τα παντα ολα λεμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα και πρακτικη χρηση του gps με πλοηγηση απο google map και δουλευει αψογα με φωνητικες εντολες και τα παντα ολα λεμε ;)

 

Ποιά εφαρμογή χρησιμοποίησες για πλοήγηση με google maps?

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση προς τους κατόχους του τηλ.

Είχα αγορασμένο το SwiftKey. Το εγκατέστησα στο τηλέφωνο, το έθεσα ως προεπιλεγμένο πληκτρολόγιο αλλά δεν μου το κρατάει :confused:

Γιατί; Γνωρίζει κάποιος;

 

Μπορεί κάποιος να μου πει την γνώμη του, εάν γνωρίζει;

 

@manolisva

Δεν χρειάζεται κάποια άλλη εφαρμογή. Με την εφαρμογή navigation της Google.

Μόνο που θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το Internet στο τηλέφωνο.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

@manolisva

Δεν χρειάζεται κάποια άλλη εφαρμογή. Με την εφαρμογή navigation της Google.

Μόνο που θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το Internet στο τηλέφωνο.

 

ποια είναι αυτή η εφαρμογή navigation της Google?

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

ποια είναι αυτή η εφαρμογή navigation της Google?

 

Είναι ενσωματωμένη στο Google Maps, αλλά φαίνεται στο μενού εφαρμογών ως ξεχωριστή εφαρμογή. Ψάξε για αυτό το εικονίδιο

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες το τηλέφωνο και όντως είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ...!!! Άν και πρέπει να συνηθίσεις το μέγεθος του αν είναι το 1ο σου με 5αρα οθόνη. Εμένα φοράει την S_116 και πάει σφαίρα αλλά έχω 2 ερωτήσεις, 1ον: Υπάρχει κανα μυστικό για περισσότερο σήμα στην 2η κάρτα (Vodafon) γιατί μου κάνει ''νερά'' μέσα στο σπίτι ενώ πριν με άλλη συσκευή είχε full σήμα. Και 2ον, το Gps, κάνει την πλοήγηση μόνο με χρήση internet ή υπάρχει καμία ρυθμισή όπου δεν χρεώνεσαι? ( Σαν το Nokia 6110 Navigation :P )
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο. Να το χαρείς :)

Για την δεύτερη κάρτα sim δεν γνωρίζω να σου πω, γιατί το δουλεύω με μια. Κι εγώ όμως μέσα στο σπίτι έχω θέμα με Cosmote. Πάντα το είχα, όμως, και με το Motorola Razr που είχα πριν.

Όσο αφορά το gps, Internet είναι απαραίτητο εάν χρησιμοποιείς την stock εφαρμογή navigation του Google Maps. Αν και υποστηρίζει offline πλοήγηση αν αποθηκεύσεις ένα κομμάτι του χάρτη (μικρό όμως). Π. χ στο κέντρο της Αθήνας. Εγώ όμως δεν το έχω δοκιμάσει.

Μπορείς όμως να εγκαταστήσεις μια οποιαδήποτε εφαρμογή gps, όπως το sygic, και να το χρησιμοποιείς κανονικά χωρίς Internet.

Μην εγκαταστήσεις το Navigon, γιατί δεν δουλεύει σε δικαρτα τηλέφωνα.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο. Να το χαρείς :)

Για την δεύτερη κάρτα sim δεν γνωρίζω να σου πω, γιατί το δουλεύω με μια. Κι εγώ όμως μέσα στο σπίτι έχω θέμα με Cosmote. Πάντα το είχα, όμως, και με το Motorola Razr που είχα πριν.

Όσο αφορά το gps, Internet είναι απαραίτητο εάν χρησιμοποιείς την stock εφαρμογή navigation του Google Maps. Αν και υποστηρίζει offline πλοήγηση αν αποθηκεύσεις ένα κομμάτι του χάρτη (μικρό όμως). Π. χ στο κέντρο της Αθήνας. Εγώ όμως δεν το έχω δοκιμάσει.

Μπορείς όμως να εγκαταστήσεις μια οποιαδήποτε εφαρμογή gps, όπως το sygic, και να το χρησιμοποιείς κανονικά χωρίς Internet.

Μην εγκαταστήσεις το Navigon, γιατί δεν δουλεύει σε δικαρτα τηλέφωνα.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ αδελφέ μου...!!!:D Όποιος ξέρει κανα ''μαγικό'' για το σήμα... ευπρόσδεκτο...!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ αδελφέ μου...!!!:D Όποιος ξέρει κανα ''μαγικό'' για το σήμα... ευπρόσδεκτο...!!!:p

 

Δοκιμασε την S135 rom εγω ειδα διαφορα στο σημα.;)

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω περαση την s135 εκανα restore τις επαφες μου και τωρα οταν κανω αναζήτηση με καποιο γράμμα δεν μου εμφανιζει της επαφες που αρχιζουν απο το γράμμα αυτο, αν ομως ψαξω με την σειρα απο πανω προς τα κατω μου τις εμφανιζει ολες. Μπορω να κανω κατι? Σας ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα στους Νεκτάριους και Νεκταρίες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...