Jump to content

Cubot One


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εχω πρόβλημα με την κάρτα μνημης. Δεν την βρίσκει με τίποτα. Της φωτογραφίες τις αποθηκεύει στο τηλέφωνο. Ετσι ξαφνικά. Μπορεί να έκανα και εγώ καμιά χαζομάρα (να την έβγαλα έτσι χίμα)! Εχει κάποιος καμία ιδέα τι θέλει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τόσο το CUBOT One, όσο και το Tronsmart TS7 τελείωσε το στοκ.

Μήπως ξέρει κάποιος άλλους κλώνους HTC One ή κάποιο άλλο μαγαζί που είναι διαθέσιμα?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, επειδή είμαι και εγώ κάτοχος του cubot χωρίς κανένα παράπονο έχω απλά μια ερώτηση! Υπάρχει κάποια καινούργια rom με ελληνικά για την συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τόσο το CUBOT One, όσο και το Tronsmart TS7 τελείωσε το στοκ.

Μήπως ξέρει κάποιος άλλους κλώνους HTC One ή κάποιο άλλο μαγαζί που είναι διαθέσιμα?

 

Γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει καταφερει κανεις να το δουλεψει με xposed και gravity box και αν ναι ποιες εκδοσεις είναι αυτές που δουλεύουν.

Μεχρι τωρα εχω δοκιμάσει διαφορες εκδόσεις του gravity αλλα χωρις επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το ανοίξω και μου λέει πως το system framework δεν ανταποκρίνεται.

Φυσικά από το xposed το έχω τικαρει στα modules αλλά αυτό δεν κάνει τίποτα

 

Έχει αντιμετωπίσει κάνεις πρόβλημα με κλείσιμο της συσκευής στα καλά καθούμενα;

Τελευταίως και ενώ η μπαταρία είναι πάνω από το μισό κλείνει χωρίς να το παίρνω χαμπάρι ( συνήθως όταν το έχω αφημένο χωρίς να το χρησιμοποιώ ) το βρίσκω απενεργοποιημένο.

Δεν έχω βάλει κάποια άλλη ρομ και του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και λυθεί πρόβλημα αλλά μάταια.

Καμία ιδέα;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πάντως και οι δύο μπαταρίες που δίνουν είναι για τον κάδο ανακύκλωσης ( και η ανακύκλωση συζητιέται)
Link to comment
Share on other sites

Κλειδώνει αργά αλλά μετά δουλεύει μια χαρά.

Δοκιμασμένο με copilot

 

Άλλαξες κάποιες ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το κινητό μουλάρωσε και δεν ανοίγει με τίποτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ανοίξω; Η μπαταρία είναι μετρημένη και φορτισμένη φουλ. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι αυτό αλλά θα το ξαναδοκιμάσω. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να το ανοίξω μέσα από το pc έστω και με format?
Link to comment
Share on other sites

Με το SP Flash Tool μπορείς να φλασαρεις νεα rom χωρίς να υπάρχει ανάγκη να έχεις ανοιχτή την συσκευή σου αλλά θα πρέπει να έχεις στο pc σου εγκατεστημένους τους drivers και αν θυμάμαι καλά και το usb debugger στο κινητό.

Δεν θα πρότεινα όμως μια τέτοια διαδικασία αφού αν η συσκευή σου εξακολουθεί να μην ανταποκρίνεται ( και όντως δεν υπάρχει θέμα με τις μπαταρίες του) , τότε πιθανόν να τα έπαιξε και να ασχολείσαι άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μουλάρωσε και δεν ανοίγει με τίποτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ανοίξω; Η μπαταρία είναι μετρημένη και φορτισμένη φουλ. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Το κινητό μουλάρωσε και δεν ανοίγει με τίποτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ανοίξω; Η μπαταρία είναι μετρημένη και φορτισμένη φουλ. Ευχαριστώ!

Το κάνει και της γυναίκας μου αυτό μερικές φορές. Όταν το κάνει ή βάζω-βγάζω την μπαταρία και όλα οκ ή μερικές φορές που το κάνει μετά από και καλά φόρτιση στην ουσία δεν έχει φορτίσει γιατί του έχω βάλει άλλο φορτιστή (HTC). την δεύτερη μπαταρία δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Είναι με τα φεγγάρια του, πάντως σε όλες τις περιπτώσεις στο τέλος ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 years later...

πως βγαζω ενα malware που βγζει συνεχεια διαφημισεις?  δεν εχω λεει η google εγκεκριμενο τηλεφωνο!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, gesamfunai said:

πως βγαζω ενα malware που βγζει συνεχεια διαφημισεις?  δεν εχω λεει η google εγκεκριμενο τηλεφωνο!!

Βάλε το adguard pro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...