Jump to content

Cubot One


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω από χθες (ασημί)και είναι πανέμορφο!!!

Η αγορα έγεινε στις 9 Οκτωβριου από το Geekbuying.Η συσκευασία ειχε μέσα τα εξής:

-φορτιστή

-καλώδιο φόρτισης/usb

-2 μπαταρίες 2200 mAh

-πλαστική προστατευτική θήκη

-ζελατίνα

-2 ζευγάρια ακουστικά

Δεν του έχω βάλει ακόμα sim,εχει 2 υποδοχές η μία είναι micro.

Με μάλλον γεμάτη χρήση,από το πρωί στις 7 μεχρι τωρα που σας γραφω-11 ωρες δηλαδή- και ξεχασμενο ανοιχτο το gps και το bluetooth η μπαταρία ειναι στο 38%.

Η κάμερα πρωινές ωρες βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες και τραβάει πολύ καλό βίντεο.

Το βράδυ ζορίζεται αλλά εδώ ζορίζονται πανάκριβες dslr...

Τρέχει με android 4.2.1 και εχει εγκατεστημένα Ελληνική γλώσσα και πληκτρολόγιο.

Από εφαρμογές,δεν υπάρχει εγκατεστημένη καμία περίεργη όπως αυτές που συνηθίζουν/συνήθιζαν να βάζουν οι Κινέζοι κατασκευαστές και θα βρείτε εγκατεστημένες όλες τις βασικές του android(Play,Maps,σημειωματάριο,αριθμομηχανη,πλοήγηση κτλ).

To scrolling μεταξύ των οθονών δεν θα βρει κανεναν παραπονούμενο αφού γίνεται γρήγορα.

Ψάχνοντας για τα κατά,βρήκα μόνο την απόδοση του Wifi,η οποία είναι μία σκάλα κάτω από αυτή του Note 2 και S3 που έχω χωρίς όμως να είναι τέτοια που θα σε κάνει να αγανακτήσεις.

Συνολικά και αν δεν συναντήσω το πρόβλημα που παρουσιάσθηκε στην οθόνη συνφορουμιτη,πιστεύω ότι πρόκειται για μια τίμια και ίσως πολύ καλή αγορά στα 140 ευρώ που έχει σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα αρχίσει να το σκέφτομαι, για να αντικαταστήσω το GT99 μου. Είδα όμως στο video που έχει στην σελιδα του προϊόντος στο Geekbuying, ότι έχει Antutu 13500, όσο ακριβώς και το GT99 μου, που είναι 1.2GHz. Τι παίζει? Δεν θα έπρεπε να είναι κάνα 16άρι-17άρι?

 

Κομμάτια να γίνει. Είδα αλλού Antutu 15600, οπότε το χτύπησα. Το καινούργιο, το 6589Τ...

Edited by Asterisd
Link to comment
Share on other sites

άκυρο το σχόλιο.. μόλις θυμήθηκα οτι το antutu δεν ειναι μάρκα τηλεφώνου αλλά όνομα εφαρμογής... ':| Edited by wabisuke
Link to comment
Share on other sites

Είχα αρχίσει να το σκέφτομαι, για να αντικαταστήσω το GT99 μου. Είδα όμως στο video που έχει στην σελιδα του προϊόντος στο Geekbuying, ότι έχει Antutu 13500, όσο ακριβώς και το GT99 μου, που είναι 1.2GHz. Τι παίζει? Δεν θα έπρεπε να είναι κάνα 16άρι-17άρι?

 

Κομμάτια να γίνει. Είδα αλλού Antutu 15600, οπότε το χτύπησα. Το καινούργιο, το 6589Τ...

Και εγω το 6589τ περιμενω.ελπιζω να ειναι καλη επιλογη.δεν αγοραζω καθε χρονο καινουργιο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ποια ειναι η καλυτερη τιμη για το τηλ με τον 6589t?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ενοω για το cubot one
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

130€ μαζί με τα μεταφορικά από Focalprice, αλλά ήταν προσφορά που έληξε χτες βράδυ που το παρήγγειλα. Σήμερα στα 140€.
Link to comment
Share on other sites

Αρα ο 6589t ειναι αυτο με το κοκκινο χρωμα;

Ναι.εχει κυκλοφορισει αλλα η μαμα εταιρια ακομη δεν εχει ενημερωσει την ιστοσελιδα της.

Το παιζουν κινεζοι......

Link to comment
Share on other sites

Ναι.εχει κυκλοφορισει αλλα η μαμα εταιρια ακομη δεν εχει ενημερωσει την ιστοσελιδα της.

Το παιζουν κινεζοι......

 

Έχει πάρει κανείς στα χέρια του το νέο 6589T? Τα γίδια στο Focal μου λένε ότι δεν έχει Ελληνικά μέσα, είναι δυνατόν να συμβαίνει τέτοιο πράμα?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να εκφράζεται καλύτερα, σε φόρουμ είσαι όχι σε γήπεδο.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφη απο ban good

*Language *English, Catala, Cestina, Dansk, Deutsch, Espanol, Filipino, French, Hrvatski, Italiano, Latviesu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Slovencina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Arabic, Persian, Hindi, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή από Focal

 

English, Arabic, Bulgarian, Czech, Danish, Dutch, Finnish, French, German, Hungarian, Italian, Norwegian, Persian, Russian, Slovak, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

 

Στανταρ είναι αίγες (εντάξει κύριε μοντεράτορα, το είπα σαλονάτο τώρα :D), εκεί στο Focal και δεν έχουν σωστά ενημερωμένο το site. Το κακό είναι όμως ότι έχουν και τα απλά Cubot One (με τον 1.2) με την ίδια περιγραφή και φοβάμαι μήπως έχουν κάνει καμιά κουτσή παραγγελία και πρέπει μετά εγώ να βάζω εργοστασιακό firmware από πάνω (και μετά την περιπέτεια με το 0926 του Doogee, το σκέφτομαι...).

Link to comment
Share on other sites

και γιατί να μην το πάρεις απο αλλού?

φιλική συμβουλή.. απ'οπου κι αν το πάρεις προτίμησε το courier ως shipping method γιατί το china post

μου έχει χάσει 3-4 δέματα τελευταία και μετά άντε να πείσεις τον πωλητή οτι δεν κανεις τον κινέζο για να

πάρεις τσάμπα το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το πέτυχα προχτές 15$ κάτω σε προσφορά και την έβαλα την παραγγελία στα γρήγορα. Μετά είδα ότι δεν έχει ελληνικά στην περιγραφή και είπα να σιγουρευτώ από το Focal ότι όντως έχει πριν το στείλουν. Αν δεν έχει, φυσικά θα φάει ακύρωση και μετά από αλλού.
Link to comment
Share on other sites

λογικά και θεωρητικά απλά βαρέθηκαν να γράψουν όλες τις γλώσσες όπως γίνεται σε πολλά τηλεφωνα στο ebay.

τώρα αν είσαι άτυχος και έχουν βάλει κάποιο μυστήριο ROM Που δεν υποστηρίζει ελληνικά... τι να πω..

Μην πας να παίξεις joker μετά γιατί σε βλέπω να βρεθείς χρεωμένος :P

Link to comment
Share on other sites

και γιατί να μην το πάρεις απο αλλού?

φιλική συμβουλή.. απ'οπου κι αν το πάρεις προτίμησε το courier ως shipping method γιατί το china post

μου έχει χάσει 3-4 δέματα τελευταία και μετά άντε να πείσεις τον πωλητή οτι δεν κανεις τον κινέζο για να

πάρεις τσάμπα το τηλέφωνο.

 

Με το κουριερ δεν εχεις πολλες πιθανοτητες για να σταματησουν το δεμα για εκτελωνισμο ομως?

Link to comment
Share on other sites

Στα 12 χρόνια που ψωνίζω ιντερνετικά μέχρι τώρα, δεν έχω χάσει κανένα δέμα που είχε tracking number. Απλά δέματα ένα σωρό, αλλά συστημένα κανένα...
Link to comment
Share on other sites

Στα 12 χρόνια που ψωνίζω ιντερνετ μέχρι τώρα, δεν έχω χάσει κανένα δέμα που είχε tracking number. Απλά δέματα ένα σωρό, αλλά συστημένα κανένα...

 

Μπορω ανετα να συμφωνησω μαζι σου.ποτε στα 10+ χρονια με tracking number δεν εχασα δεμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω ανετα να συμφωνησω μαζι σου.ποτε στα 10+ χρονια με tracking number δεν εχασα δεμα.

Συμφωνώ μαζί σας αλλά τελευταία έχουν αρχίσει και αυξάνονται τα κρούσματα των χαμένων δεμάτων ακόμα και με tracking number

(στο 1 δέμα μου έδωσαν tracking number Που δεν αντιστοιχούσε πουθενά στην άλλη περίπτωση μου έδωσαν tracking number χωρίς να μου πουν απο ποια εταιρία είναι. το ψάχνω χειροκίνητα, βρίσκω ένα δέμα στο chinapost με αυτό τον αριθμό το οποίο υποτίθεται οτι έχει έρθει ελλάδα εδώ και 2 βδομάδες και ακόμα έρχεται....)

όντως απ'οτι έχω ακούσε με το courier πιθανότατα θα περάσει τελωνείο αλλά συνήθως όταν το στέλνουν ως 'gift' το περνάνε στο ντούκου

Απ'το να χάνω δέματα αρχίζω και πιστεύω οτι ίσως είναι καλύτερα να ρισκάρω το τελωνείο, γιατί τώρα έχω ανοίξει υπόθεση στο paypal και δεν μπορώ να ξέρω αν θα μου δώσει πίσω τα λεφτά το paypal ή όχι.

Ο πωλητής λέει οτι δεν μπορει να με αποζημιώσει αν δεν πάρει επιβεβαίωση απ'το ταχυδρομείο (μας ή τους) οτι χάσανε το δέμα.

(Sorry έφυγα κάπως εκτός θέματος οπότε σταματάω εδώ την κουβέντα)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σας αλλά τελευταία έχουν αρχίσει και αυξάνονται τα κρούσματα των χαμένων δεμάτων ακόμα και με tracking number

(στο 1 δέμα μου έδωσαν tracking number Που δεν αντιστοιχούσε πουθενά στην άλλη περίπτωση μου έδωσαν tracking number χωρίς να μου πουν απο ποια εταιρία είναι. το ψάχνω χειροκίνητα, βρίσκω ένα δέμα στο chinapost με αυτό τον αριθμό το οποίο υποτίθεται οτι έχει έρθει ελλάδα εδώ και 2 βδομάδες και ακόμα έρχεται....)

όντως απ'οτι έχω ακούσε με το courier πιθανότατα θα περάσει τελωνείο αλλά συνήθως όταν το στέλνουν ως 'gift' το περνάνε στο ντούκου

Απ'το να χάνω δέματα αρχίζω και πιστεύω οτι ίσως είναι καλύτερα να ρισκάρω το τελωνείο, γιατί τώρα έχω ανοίξει υπόθεση στο paypal και δεν μπορώ να ξέρω αν θα μου δώσει πίσω τα λεφτά το paypal ή όχι.

Ο πωλητής λέει οτι δεν μπορει να με αποζημιώσει αν δεν πάρει επιβεβαίωση απ'το ταχυδρομείο (μας ή τους) οτι χάσανε το δέμα.

(Sorry έφυγα κάπως εκτός θέματος οπότε σταματάω εδώ την κουβέντα)

 

Προσεξε απο που ψωνιζεις.οι απατεωνες δινουνε λαθος νουμερο και σε αφηνουν να ψαχνεσαι,στελνουνε κατι φτηνο ασχετο με αυτο που αγορασες κλπ.στις 45 μερες στο pay pal το νου σας και μονο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό απατεωνίστικο site γίναν αυτά που λες, να σου δίνουν tracking number ότι νάναι, που δεν αντιστοιχούν πουθενά? Γιατί στα Geek, Focal, Minideal κλπ δεν παίζουν τέτοια πράματα...
Link to comment
Share on other sites

το tracking number που δεν αντιστοιχεί πουθενά το πέτυχα στο etotalk και αφού το έκανα escalate στο paypal μου στείλανε σωστό tracking number που έλεγε οτι το κινητό έφυγε απο κίνα 1/11 ενώ έχω ήδη 30κάτι μέρες που το έχω παραγγείλει.

το tracking number που χάθηκε έγινε στο minideal και το παίζουν κινέζοι ζητώντας συνέχεια 2 βδομάδες παράταση και καλά για να ρωτήσουν το ταχυδρομίο που είναι το δέμα

(σε 2 βδομάδες βέβαια τελειώνει και η κάλυψη του paypal.. τυχαίο?)

 

για να επανέλθω κάπως στο αρχικό θέμα .. είμαι ανάμεσα στο Κόκκινο Cubot One και στο Lenovo S820

εφόσον ανακάλυψα οτι μπορώ να βάλω apps και στη 2η μνήμη δεν με ενδιαφέρει τόσο η μικρή ROM που έχει το 2ο.

σαν κατασκευή έχω την εντυπωση οτι η lenovo θα είναι καλύτερη αλλά τα 40 ευρώ διαφορά δεν εινια και λίγα..

εσεις τι λέτε?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Με το κουριερ δεν εχεις πολλες πιθανοτητες για να σταματησουν το δεμα για εκτελωνισμο ομως?

 

Ναι εχεις πάρα πολλες πιθανότητες να το σταματησουν και να πληρώσεις εξτρα λεφτα συν ταλαιπωρία.

Και αν γραφει πανω gift θα σε ταραξουν στην ανακριση , για ποιο λογο γραφει gift , μηπως τα κανεις εμποριο κλπ ....

 

Την εχει πατησει γνωστος μου και γιαυτο ποτε μα ποτε δεν βαζω κουριερ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...