Jump to content

Κλήσεις προς Γερμανία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω Frog, για την χρήση που κάνω είμαι υπερευχαριστημένος. Από εδώ και στο εξής όμως χρειάζομαι κάτι οικονομικό για Γερμανία, αποκλειστικά κινητό Ελλάδας προς κινητό Γερμανίας. Έχετε να μου προτείνετε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Έχω Frog, για την χρήση που κάνω είμαι υπερευχαριστημένος. Από εδώ και στο εξής όμως χρειάζομαι κάτι οικονομικό για Γερμανία, αποκλειστικά κινητό Ελλάδας προς κινητό Γερμανίας. Έχετε να μου προτείνετε κάτι;

 

Το οικονομικότερο πακέτο και προς Γερμανία έχει η WIND με το F2G ή την Q με 7€ 90΄. Στο F2G μάλιστα σου δίνει και 100΄ δώρο προς όλη την WIND. Τελικά δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένο πακέτο στην αγορά από το F2G.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχω Frog, για την χρήση που κάνω είμαι υπερευχαριστημένος. Από εδώ και στο εξής όμως χρειάζομαι κάτι οικονομικό για Γερμανία, αποκλειστικά κινητό Ελλάδας προς κινητό Γερμανίας. Έχετε να μου προτείνετε κάτι;

 

Αν εχεις σμαρτφον κυττα εδω

http://www.voipyo.com για τηλ. & win8

http://www.freevoipdeal.com και για υπολογιστη.

0,012\1' με callback.

Link to comment
Share on other sites

whats up

50’ προς κινητά και σταθερά δίκτυα σε Κύπρο, Μ. Βρετανία, Αλβανία, Γερμανία, Ιταλία, ΗΠΑ, Καναδάς, Ρουμανία, Ολλανδία, Γαλλία, Ισπανία με χρέωση 5 € για 1 μήνα

 

Vodafone international

Γερμανία & Γαλλία 60 (κινητά και σταθερά τηλέφωνα) 5 € Στέλνεις “14” στο 12555

Επιπλέον με τις κάρτες ανανέωσης των 10 ευρώ πέρνεις 120 λεπτά προς Vodafone

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις σμαρτφον κυττα εδω

http://www.voipyo.com για τηλ. & win8

http://www.freevoipdeal.com και για υπολογιστη.

0,012\1' με callback.

 

Νομίζω ότι το callback είναι 0,05 + κόστος κλήσης...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το callback είναι 0,05 + κόστος κλήσης...

 

Ειναι 0,006+0,006 + 0,06τελος συνδεσης για καθε κληση.

Δλδ για διαρκεια κλησης 10' εχουμε.

0,06 +(10'*0,012)=0,06€+0,12€=0,18€

Δλδ 0,018€/1' μεσος ορος.

Οσο αυξανεται ο χρονος τοσο πιο φτηνο γινεται.

Πιο αναλυτικα δεν γινεται.:D ουτε πιο φτηνα. Και μπορει να λειτουργησει και απ τις δυο πλευρες.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι το callback;

 

Συνδεση 2 τηλ. αριθμων.

Κατι σαν μια τηλεφωνητρια να συνδεει 2 αριθμους για να γινει η κληση. Αυτο το κανει η εφαρμογη βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

-θα παω Γερμανια για δουλεια 10-15 μερες και ηθελα να ρωτησω τι γινεται με της κλησης κινητων απο και προς Γερμανια?

αν μου κανουν κληση απο Ελλαδα στο κινητο μου οταν ειμαι Γερμανια θα μπορω να μιλαω κανονικα?αυτος που μου κανει κληση η αν κανω εγω κληση θα πρεπει να βαζουμε τον κωδικο καθε χωρας μπροστα απο τον αριθμο?

η τιμες για κλησης ποσο κοστιζουν?καποιος μου ειπε οτι,ειτε εγω παρω απο Γερμανια στην Ελαδδα η το αντιστροφο χρεωνονται και οι δυο?ισχυει κατι τετοιο?

 

-επισης και αλλη ερωτηση μην ανοιγω νεο θεμα.

θα παρω το λαπτοπ μαζι για να εχω internet και skype αλλα εκει που θα μεινω δεν εχει ιντερνετ και σε περιπτωση που δεν υπαρχει καποιο ελευθερο ασυρματο δικτυο τι μπορω να κανω?ισως με καποιο ασυρματο στικ να κανω την δουλεια μου?ξερουμε τι εταιριες και τιμες εχουν εκει στην Γερμανια για Mobile internet αν χρειαστει να αγορασω στικ απο εκει?

 

 

σορρυ για της πολλες ερωτησεις αλλα ειναι η πρωτη φορα που παω εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την ανακοίνωση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής τα νέα ανώτατα όρια τιμών, που τίθενται σε ισχύ την 1η Ιουλίου 2013, είναι:

 

Μεταφορά δεδομένων ή περιόδευση στο Διαδίκτυο — 45 ευρωλεπτά ανά MegaByte (MB) (η χρέωση γίνεται ανά kilobyte που χρησιμοποιείται) + ΦΠΑ. (36 % μείωση σε σχέση με το 2012).

Πραγματοποίηση κλήσεων — 24 ευρωλεπτά/λεπτό + ΦΠΑ (μείωση 17 % σε σχέση με το 2012). 0,2952/λεπτό

Λήψη κλήσης — 7 ευρωλεπτά/λεπτό + ΦΠΑ (12,5 % μείωση σε σχέση με το 2012).0,0861/λεπτό (αυτός που σε καλεί χρεώνετε σαν να είσαι στην Ελλάδα)

Αποστολή γραπτού μηνύματος — 8 ευρωλεπτά + ΦΠΑ (μείωση 11 % σε σύγκριση με το 2012).

Δες στο site της εταιρίας σου για πιο αναλυτικά

Βάζεις κωδικό χώρας 0030 μπροστά από τον αριθμό και εσύ και ο άλλος .

Για το internet διαβασε στο νήμα που είμαστε έχουν γραφτεί κάποια πράγματα.

Edited by panosss567
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην το ψαχνεις, η περιαγωγη ειναι πανακριβη ακομα.

Μολις μπεις γερμανια θα πας σ ενα μαγαζι και θα παρεις μια καρτοκινητη για να κανεις τη δουλεια σου. Θα βρεις και το πακετο ιντερνετ που θελεις.

Αν εχεις σμαρτφον (δεν μπορω να δω) δεν χρειαζεσαι στικ γιατι το λειτουργεις ως acces point.

Υπαρχουν πολλα πακετα κι εκει.

Link to comment
Share on other sites

αν και μου τα γραψατε αναλυτικα μπερδευομαι με αυτα λιγο.ας πουμε οτι το κανουμε με παραδειγμα:

- εχω εγω την qcard και οταν ειμαι στην Γερμαρια περνω σε κινητο Ελλαδας πχ vodafone και μιλαω 3λεπτα.τι θα χρεωθω εγω και τι αυτος στην Ελλαδα?

-το αναποδο τωρα,με περνει καποιος απο Ελλαδα οταν ειμαι εγω Γερμανια.τι θα χρεωθω εγω και τι αυτος στην Ελλαδα?

 

στο σαιτ της qcard γραφει "Διεθνείς Κλήσεις ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟ & ΚΙΝΗΤΟ 0,0073€"

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην το ψαχνεις, η περιαγωγη ειναι πανακριβη ακομα.

Μολις μπεις γερμανια θα πας σ ενα μαγαζι και θα παρεις μια καρτοκινητη για να κανεις τη δουλεια σου. Θα βρεις και το πακετο ιντερνετ που θελεις.

Αν εχεις σμαρτφον (δεν μπορω να δω) δεν χρειαζεσαι στικ γιατι το λειτουργεις ως acces point.

Υπαρχουν πολλα πακετα κι εκει.

 

εχω το huawei u8650 δεν ξερω αν ειναι σμαρτφον,εαν ειναι εννοεις να παρω σιμ με νεο αριθμο απο την Γερμανια και να εχω και ιντερνετ?και πως το συνδεω με το λαπτοπ για να σερφαρω με το λαπτοπ χρησιμοποιωντας το κινητο ως μοντεμ?

και κατι αλλο,με περνει καποιος απο Ελλαδα οταν ειμαι Γερμανια αλλα δεν ξερει οτι ειμαι Γερμανια,θα βγαινει τηλεφωνητης και θα λεει οτι πρεπει να βαλεις κωδικο κτλ η γινονται ολα αυτοματα?

 

 

Edit:δοκιμασα με το κινητο να δινει ιντερνετ στο λαπτοπ και γινεται.συνδεσα το κινητο ασυρματα με το μοντεμ και μετα στο λαπτοπ με usb και εχει ιντερνετ το λαπτοπ.(εχω κλειστο το wireless του λαπτοπ)

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

εχω το huawei u8650 δεν ξερω αν ειναι σμαρτφον,εαν ειναι εννοεις να παρω σιμ με νεο αριθμο απο την Γερμανια και να εχω και ιντερνετ?και πως το συνδεω με το λαπτοπ για να σερφαρω με το λαπτοπ χρησιμοποιωντας το κινητο ως μοντεμ?

και κατι αλλο,με περνει καποιος απο Ελλαδα οταν ειμαι Γερμανια αλλα δεν ξερει οτι ειμαι Γερμανια,θα βγαινει τηλεφωνητης και θα λεει οτι πρεπει να βαλεις κωδικο κτλ η γινονται ολα αυτοματα?

 

 

Edit:δοκιμασα με το κινητο να δινει ιντερνετ στο λαπτοπ και γινεται.συνδεσα το κινητο ασυρματα με το μοντεμ και μετα στο λαπτοπ με usb και εχει ιντερνετ το λαπτοπ.(εχω κλειστο το wireless του λαπτοπ)

 

όταν δέχεσαι μια κλήση εσύ πληρώνεις περίπου 9 λεπτά και αυτός που σε καλεί πληρώνει ότι θα πλήρωνε αν ήσουν στην Ελλάδα.

Όταν κάνεις μια κλήση πληρώνεις περίπου 30 λεπτά.

Νόμιζα ότι θα μείνεις λίγες μέρες αλλά κάνεις σαν να μετακομίζεις για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβώς τα λέει ο απο πάνω Φιλος.Ατουτη τη στιγμή είμαι εσθονια και το ίδιο ακριβώς ισχύει για όλη την ευρωζώνη.ΠΡΟΣΟΧΗ: αν τα τηλέφωνα σας διαρκούν φυσιολογικά χρονικά διαστήματα και δεν αποτελεί κάθε κλήση μια ερωτική εξομολόγηση ΜΗΝ βάλετε προγράμματα τύπου τραβελερ και πασπορτ γιατι το κόστος ειναι τεράστιο σε κάθε κλήση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

όταν δέχεσαι μια κλήση εσύ πληρώνεις περίπου 9 λεπτά και αυτός που σε καλεί πληρώνει ότι θα πλήρωνε αν ήσουν στην Ελλάδα.

Όταν κάνεις μια κλήση πληρώνεις περίπου 30 λεπτά.

Νόμιζα ότι θα μείνεις λίγες μέρες αλλά κάνεις σαν να μετακομίζεις για πάντα.

 

αυτο με ενδιαφερε πιο πολυ οταν με περνουν τηλεφωνο και βλεπω ειναι νορμαλ η τιμη.

 

φιλε panosss567 υπερβαλεις και ειρωνευεσαι με το να λες "Νόμιζα ότι θα μείνεις λίγες μέρες αλλά κάνεις σαν να μετακομίζεις για πάντα"

οταν εχεις στην Ελλαδα μαγαζι/πελατες και οικογενειες δεν πας ξεβρακωτος στα αγγουρια απο την στιγμη κιολας που δεν ξερω και καλα Αγγλικα.δεν παω διακοπες και να εχω ωρες ελευθερες.

να εισαι σιγουρος οτι αν πηγαινα για παντα το τελευταιο πραμα που θα με ενοιαζε ηταν το ιντερνετ και το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβώς τα λέει ο απο πάνω Φιλος.Ατουτη τη στιγμή είμαι εσθονια και το ίδιο ακριβώς ισχύει για όλη την ευρωζώνη.ΠΡΟΣΟΧΗ: αν τα τηλέφωνα σας διαρκούν φυσιολογικά χρονικά διαστήματα και δεν αποτελεί κάθε κλήση μια ερωτική εξομολόγηση ΜΗΝ βάλετε προγράμματα τύπου τραβελερ και πασπορτ γιατι το κόστος ειναι τεράστιο σε κάθε κλήση.

 

η κλησης θα ειναι του 2λεπτου αρα ειμαι οκ νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε panosss567 υπερβαλεις και ειρωνευεσαι με το να λες "Νόμιζα ότι θα μείνεις λίγες μέρες αλλά κάνεις σαν να μετακομίζεις για πάντα"

.

Συγνώμη αν σε έκανα να νοιώσεις άσχημα , ένα αστείο έκανα.

Θα ανέβω και εγώ την άλλη βδομάδα σε ποιά περιοχή πας?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν σε έκανα να νοιώσεις άσχημα , ένα αστείο έκανα.

Θα ανέβω και εγώ την άλλη βδομάδα σε ποιά περιοχή πας?

 

Dusseldorf για 10-15 μερες,θα ξυπναω 7 το πρωι και θα σχολναω βραδυ με μια σταση μεσημερι για φαγητο.

ηθελα πολυ να ειχα ελευθερες 2-3 μερες να κανω κανα βολταρακι αλλα δυστυχως δεν προλαβενω.

 

οσο για το ιντερνετ βρηκα την Γερμανικη vodafone και εχει προπληρωμενη καρτα σιμ 5GB γυρω στα 35ευρω,νομιζω ειναι μια χαρα και θα περισσεψει.

Link to comment
Share on other sites

Dusseldorf για 10-15 μερες,θα ξυπναω 7 το πρωι και θα σχολναω βραδυ με μια σταση μεσημερι για φαγητο.

ηθελα πολυ να ειχα ελευθερες 2-3 μερες να κανω κανα βολταρακι αλλα δυστυχως δεν προλαβενω.

 

οσο για το ιντερνετ βρηκα την Γερμανικη vodafone και εχει προπληρωμενη καρτα σιμ 5GB γυρω στα 35ευρω,νομιζω ειναι μια χαρα και θα περισσεψει.

 

ιντερνετ: εαν εκει που εισαι εχει wi-fi, θα χρησιμοποιεις το wi-fi (δε χρειαζεσαι προπληρωμενη καρτα)

ομιλία: οταν σε παιρνουν τηλ (στο ελληνικο νουμερο), θα ειναι σαν να παιρνουν στην ελλαδα. Εαν π.χ. σε παιρνω απο το q μου στο q σου (και εχω αγορασει λεπτα προς wind), θα αφαιρουνται απο τα λεπτα μου προς wind (σαν να παιρνω τηλ στην ελλαδα). Αυτο που εσυ θα χρεωνεσαι θα ειναι η ''χρεωση εισερχομενης κλησης σε περιαγωγη'', που στην ευρωπη ειναι περιπου 9 cents/λεπτο ομιλιας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...