Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σήμερα λένε ότι όλα τα s4 Mini θα πάρoυν 5.0.1 lollipop άλλα δεν ξέρουν ημερομηνία/μήνα εδώ http://samsung.youmobile.org/ λέει 5.0.1 επιβεβαιώθηκε.

 

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Galaxy-S4-mini-Lollipop-update-Confirmed-Plans-for-Galaxy-Ace-4-ACe-Style-Update

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σήμερα λένε ότι όλα τα s4 Mini θα πάρoυν 5.0.1 lollipop άλλα δεν ξέρουν ημερομηνία/μήνα εδώ http://samsung.youmobile.org/ λέει 5.0.1 επιβεβαιώθηκε.

 

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Galaxy-S4-mini-Lollipop-update-Confirmed-Plans-for-Galaxy-Ace-4-ACe-Style-Update

Αυτη δεν ειναι επισημη επιβεβαιωση οποτε λογια του αερα για την ωρα τουλαχιστον θα δειξει η νεκροψια

Link to comment
Share on other sites

φιλε Razoras: δεν είπα ότι είναι επίσημη επιβεβαίωση, αλλά λεω για να το γράφουν κάτι ξέρουν, ισως να έχουν πληρωφoρίες από την samsung, αποκλείεται να τα βγαζουν από το μυαλό τους.

 

θα δείξει όπως είπες και εσύ:)

Link to comment
Share on other sites

Eδω πηρε lolipop το ψοφιο(πλην τιμιο)ταμπλετακι της LG(V400)που εχει η γυναικα μου με 1 ραμ και 8 ρομ και παει περιφημα και δε θελουν να τη δωσουν στο μινι!

Και υποτίθεται η lolipop θα ηταν πιο ελαφρια xaxa!!:):lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

φιλε Razoras: δεν είπα ότι είναι επίσημη επιβεβαίωση, αλλά λεω για να το γράφουν κάτι ξέρουν, ισως να έχουν πληρωφoρίες από την samsung, αποκλείεται να τα βγαζουν από το μυαλό τους.

 

θα δείξει όπως είπες και εσύ:)

Φιλος δεν εχουν ιδεα για τιποτα απο τη στιγμη που δε ξερει η επισημη αντιπροσωπεια ολα τα αλλα ειναι λογια του αερα τον τελευταιο καιρο η samsung με τις ενημερωσεις τα εχει κανει σκατα και δεν δινει σε πολλα μοντελα για χαζους λογους ετσι ωστε να σε αναγκασει αν θες το τελευταιο λογισμικο να αγορασεις καινουργιο τηλ.Παντος μη νομιζεις οτι και καθε αναβαθμιση ειναι κατι καλο πολλοι στο s4 και σε αλλα μοντελα την εκαναν και βλαστιμησαν την ωρα και τη στιγμη που την εκαναν κατ εμε το καλητερο λογισμικο ειναι αυτο που εχει το τηλ οταν βγαινει απο το κουτι τα υπολοιπα ειναι ρισκο

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eδω πηρε lolipop το ψοφιο(πλην τιμιο)ταμπλετακι της LG(V400)που εχει η γυναικα μου με 1 ραμ και 8 ρομ και παει περιφημα και δε θελουν να τη δωσουν στο μινι!

Και υποτίθεται η lolipop θα ηταν πιο ελαφρια xaxa!!:):lol:

Aυτο φιλος δε λεει κατι αλλο τη εκανε η LG αλλο τη θα κανει h Samsung παρε παραδειγμα το s3 και το s3 mini το πρωτο δεν πηρε το κιτκατ ενω θα επρεπε να το παρει σαν τελευταια αναβαθμιση και το δευτερο δεν πηρε ουτε μια αναβαθμιση με 4.1 βγηκε με 4.1 εμεινε ενω κιτκατ σηκωνε μια χαρα

Edited by Razoras
Link to comment
Share on other sites

Παντος μη νομιζεις οτι και καθε αναβαθμιση ειναι κατι καλο πολλοι στο s4 και σε αλλα μοντελα την εκαναν και βλαστιμησαν την ωρα και τη στιγμη που την εκαναν κατ εμε το καλητερο λογισμικο ειναι αυτο που εχει το τηλ οταν βγαινει απο το κουτι τα υπολοιπα ειναι ρισκο

 

Δεν θα συμφωνισω οτι το καλυτερο λογισμικο ειναι αυτο που εχει οταν βγαινει απο το εργοστασιο.Εχει τυχει να εχω και εγω και πολλοι γνωστοι μου συσκευες που ειχαν καποια bugs ή καποιους περιορισμους και λυθηκαν με firmware update.Πολλοι κατασκευαστες που σεβονται τον πελατη δεν μενουν εκει,αλλα κανουν και προσθηκες δυνατοτητων,χωρις να ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν,αφου δεν πουλουσαν τη συσκευη διαφημιζονας τις επιπλεον δυνατοτητες.

Απο κει και περα οντως το πιο προσφατο δεν ειναι παντοτε το καλυτερο,αφου πολλες φορες κανουν προχειροδουλειες.Βεβαια το χειροτερο για εμενα ειναι η νοοτροπια που εχουν καποιοι κατασκευαστες,με μπροσταρη νομιζω στα android τη Samsung,ναφορτωνουν τις συσκευες τους με ενα καρο βλακιες-το bloatware δηλαδη.Ενταξει,οκ...ολες οι εταιριες το κανουν λιγο ή πολυ,ετσι λειτουργει η αγορα και ειναι ενας εμμεσος τροπος να βγαλουν επιπλεον χρηματα.Αλλα πρεπει να υπαρχει και καποιο οριο ή εστω η δυνατοτητα να τα πεταξει ο χρηστης απο τη συσκευη του.Με τοση προσαρμογη που κανουν για να προμοταρουν το λογισμικο τους και τοσα εξτρα που φορτωνουν πανω,ακομα και τις καλυτερες απο αποψη hardware συσκευες τις γονατιζουν.Αν αυτο γινεται και προχειρα,απλα για να γινει αφου μας το "εταξαν",τοτε βραστα...Αν ειναι να βγαλουν απλα την υποχρεωση καλυτερα να μην βγαλουν καθολου....

Το οτι πολλες λιγο παλιοτερες συσκευες παντως αντεχουν να τρεξουν πχ την 5,Χ,Χ ειναι δεδομενο,καθως βλεπεις αναφορες οτι η ταδε συσκευη-το s4 mini στην προκειμενη περιπτωση- εχει επανω unofficial 5+ (πχ CM12) και παει σφαιρα.Αν δεν υπηρχε και ο knox-αλλη χαζομαρα απο κει- ωστε να ακυρωνει αυτοματως την εγγυηση,δεν υπηρχε λογος να μεινεις σε official...

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνισω οτι το καλυτερο λογισμικο ειναι αυτο που εχει οταν βγαινει απο το εργοστασιο.Εχει τυχει να εχω και εγω και πολλοι γνωστοι μου συσκευες που ειχαν καποια bugs ή καποιους περιορισμους και λυθηκαν με firmware update.Πολλοι κατασκευαστες που σεβονται τον πελατη δεν μενουν εκει,αλλα κανουν και προσθηκες δυνατοτητων,χωρις να ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν,αφου δεν πουλουσαν τη συσκευη διαφημιζονας τις επιπλεον δυνατοτητες.

Απο κει και περα οντως το πιο προσφατο δεν ειναι παντοτε το καλυτερο,αφου πολλες φορες κανουν προχειροδουλειες.Βεβαια το χειροτερο για εμενα ειναι η νοοτροπια που εχουν καποιοι κατασκευαστες,με μπροσταρη νομιζω στα android τη Samsung,ναφορτωνουν τις συσκευες τους με ενα καρο βλακιες-το bloatware δηλαδη.Ενταξει,οκ...ολες οι εταιριες το κανουν λιγο ή πολυ,ετσι λειτουργει η αγορα και ειναι ενας εμμεσος τροπος να βγαλουν επιπλεον χρηματα.Αλλα πρεπει να υπαρχει και καποιο οριο ή εστω η δυνατοτητα να τα πεταξει ο χρηστης απο τη συσκευη του.Με τοση προσαρμογη που κανουν για να προμοταρουν το λογισμικο τους και τοσα εξτρα που φορτωνουν πανω,ακομα και τις καλυτερες απο αποψη hardware συσκευες τις γονατιζουν.Αν αυτο γινεται και προχειρα,απλα για να γινει αφου μας το "εταξαν",τοτε βραστα...Αν ειναι να βγαλουν απλα την υποχρεωση καλυτερα να μην βγαλουν καθολου....

Το οτι πολλες λιγο παλιοτερες συσκευες παντως αντεχουν να τρεξουν πχ την 5,Χ,Χ ειναι δεδομενο,καθως βλεπεις αναφορες οτι η ταδε συσκευη-το s4 mini στην προκειμενη περιπτωση- εχει επανω unofficial 5+ (πχ CM12) και παει σφαιρα.Αν δεν υπηρχε και ο knox-αλλη χαζομαρα απο κει- ωστε να ακυρωνει αυτοματως την εγγυηση,δεν υπηρχε λογος να μεινεις σε official...

Kοιτα κατ εμε μαμα=το καλητερο παντα υπαρχουν σιγουρα περιπτωσεις που η αναβαθμιση διορθωνει καποια προβληματα αλλα απο εμπειριες δικες μου συνηθως γινετε απο υποχρεωση και για εξαναγκασμο αγορας καινουργιας συσκευης οποτε και επερχετε η καταστροφη εννοητε πως αν δεν υπηρχε αυτη η βλακεια ο knox ολοι ρουταρισμενοι και με τις ελαφρυτερες και καθαρες custom roms θα ταν γ αυτο και υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη δεν ειναι επισημη επιβεβαιωση οποτε λογια του αερα για την ωρα τουλαχιστον θα δειξει η νεκροψια

 

Με την samsung ποτε μη λες ...ποτε....

γιατι φιλε μου εδω δεν ειναι λογια του αερα...!!!!!!!!!!!!

http://samsung.youmobile.org/

 

Galaxy S4 mini I9195 5.0.1 Lollipop Confirmed...

Link to comment
Share on other sites

Με την samsung ποτε μη λες ...ποτε....

γιατι φιλε μου εδω δεν ειναι λογια του αερα...!!!!!!!!!!!!

http://samsung.youmobile.org/

 

Galaxy S4 mini I9195 5.0.1 Lollipop Confirmed...

Aπο τη στιγμη που δεν ειναι σε επισημο site της samsung φυσικα και ειναι λογια του αερα

Link to comment
Share on other sites

Aπο τη στιγμη που δεν ειναι σε επισημο site της samsung φυσικα και ειναι λογια του αερα

εχω την εντυπωση οτι απο σενα κατι παραπανω ξερουν ......και δεν νομιζω οτι ειναι λογια του αερα γιαυτο να προσεχουμε τι λεμε γιατι ταμπελες ειναι ευκολο να κολαμε...

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι απο σενα κατι παραπανω ξερουν ......και δεν νομιζω οτι ειναι λογια του αερα γιαυτο να προσεχουμε τι λεμε γιατι ταμπελες ειναι ευκολο να κολαμε...

Ρε τυπε σκεφτεσαι αυτα που λες εγω μιλαω συμφωνα με αυτα που ειπε η αντιπροσωπεια και οχι συμφωνα με ενα ξεκαρφωτο site εσυ σε τι επισημο το θεμελιωνεις αυτο που λες γιατι εγω μιλαω συμφωνα με την αντιπροσωπεια που δεν εχουν καμμια απολυτος ενημερωση για τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Στο sammobile παντως λέει ότι η Cosmote το έδωσε το lollipop..!

Ασχετος που δεν ειναι επισημο site μπηκα στο sammobile φιλος και λεει οτι το cosmote και το Ελληνικο και το Ρουμανικο εχει 4.4.2 kitkat οχι Lolipop που το ειδες εσυ αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενώ παρακολουθώ το forum εδώ και καιρό πρώτη φορά γράφω.Μετά από 2 χρόνια κατοχής του Samsung Ace 2 με τη γνωστή αναβάθμιση στη 4.1.2 η οποία έστειλε το κινητό "αδιάβαστο" σκέφτομαι για μια αλλαγή. Είμαι μεταξύ του α)Sony E4g λόγω καλού επεξεργαστή τετραπύρηνου 1,5 και με καλύτερη οθόνη και πιο φωτεινή από το απλό Ε4 για φθηνή επιλογή στα 119euro με μνήμη 1Gb,β) του LG Spirit 4g με οθόνη 1280*720 με μνήμη 1Gb και gorilla glass 3 και γ)του samsung S4mini Plus με τον 4πυρηνο επεξεργαστη 1,2 στα 182euro. στην ευρώπη κυκλοφορεί σαν Samsung S4 mini Value Edition.Εϊχα πάει και είχα δει σε κατάτημα το s4 mini το διπύρηνο και η φωτεινότητα της οθόνης ήτανε πολύ καλύτερη απο to Sony και το LG.Ποια είναι η αποψή σας για τις παραπάνω επιλογές; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενώ παρακολουθώ το forum εδώ και καιρό πρώτη φορά γράφω.Μετά από 2 χρόνια κατοχής του Samsung Ace 2 με τη γνωστή αναβάθμιση στη 4.1.2 η οποία έστειλε το κινητό "αδιάβαστο" σκέφτομαι για μια αλλαγή. Είμαι μεταξύ του α)Sony E4g λόγω καλού επεξεργαστή τετραπύρηνου 1,5 και με καλύτερη οθόνη και πιο φωτεινή από το απλό Ε4 για φθηνή επιλογή στα 119euro με μνήμη 1Gb,β) του LG Spirit 4g με οθόνη 1280*720 με μνήμη 1Gb και gorilla glass 3 και γ)του samsung S4mini Plus με τον 4πυρηνο επεξεργαστη 1,2 στα 182euro. στην ευρώπη κυκλοφορεί σαν Samsung S4 mini Value Edition.Εϊχα πάει και είχα δει σε κατάτημα το s4 mini το διπύρηνο και η φωτεινότητα της οθόνης ήτανε πολύ καλύτερη απο to Sony και το LG.Ποια είναι η αποψή σας για τις παραπάνω επιλογές; Ευχαριστώ
Καλύτερα να απευθύνεις το ερώτημά σου εδώ που είναι το κατάλληλο topic για επιλογή συσκευής http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενώ παρακολουθώ το forum εδώ και καιρό πρώτη φορά γράφω.Μετά από 2 χρόνια κατοχής του Samsung Ace 2 με τη γνωστή αναβάθμιση στη 4.1.2 η οποία έστειλε το κινητό "αδιάβαστο" σκέφτομαι για μια αλλαγή. Είμαι μεταξύ του α)Sony E4g λόγω καλού επεξεργαστή τετραπύρηνου 1,5 και με καλύτερη οθόνη και πιο φωτεινή από το απλό Ε4 για φθηνή επιλογή στα 119euro με μνήμη 1Gb,β) του LG Spirit 4g με οθόνη 1280*720 με μνήμη 1Gb και gorilla glass 3 και γ)του samsung S4mini Plus με τον 4πυρηνο επεξεργαστη 1,2 στα 182euro. στην ευρώπη κυκλοφορεί σαν Samsung S4 mini Value Edition.Εϊχα πάει και είχα δει σε κατάτημα το s4 mini το διπύρηνο και η φωτεινότητα της οθόνης ήτανε πολύ καλύτερη απο to Sony και το LG.Ποια είναι η αποψή σας για τις παραπάνω επιλογές; Ευχαριστώ

Koιτα φιλε οντος εισαι στο λαθος νημα απλα θα σου πω οτι η μονη διαφορα το 9195 με το plus ειναι στον επεξεργαστη οποτε δεν υπαρχει λογος να μη δεν παρεις το 9195 που παροτι 2πυρινο φοραει krait επεξεργαστη που ειναι γρηγορος και αυτος οι πυρινες δεν κανουν ιδιαιτερα την ταχυτητα στα τηλ τουλαχιστον αυτα ειχα να σου πω για να μη βγουμε εκτος νηματος εντελως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις απλά δεν είχα προσέξει το άλλο τμήμα με την επιλογή νέας συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα αν μπορείτε πείτε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω.. με έπεσε το κινητό από την τσέπη και από το χτύπημα δεν λειτουργεί η οθόνη είναι πάντα μαύρη (η αφή δουλεύει κανονικά όμως). Έχω περάσει και την Cyanogen όποτε αν το καταλάβουν στην αντιπροσωπία δεν με το διορθωνουν χωρίς λεφτά.. εχει τυχη σε κανεναν ? ή καμια ιδεα τι μπορει να φταιει και αν αξιζει να φτιαχτει..?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα αν μπορείτε πείτε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω.. με έπεσε το κινητό από την τσέπη και από το χτύπημα δεν λειτουργεί η οθόνη είναι πάντα μαύρη (η αφή δουλεύει κανονικά όμως). Έχω περάσει και την Cyanogen όποτε αν το καταλάβουν στην αντιπροσωπία δεν με το διορθωνουν χωρίς λεφτά.. εχει τυχη σε κανεναν ? ή καμια ιδεα τι μπορει να φταιει και αν αξιζει να φτιαχτει..?

 

πιστευεις οτι με τετοια ζημια το προβλημα ειναι η cyanogen? θελεις αλλαγη οθονης. περιπου 120 ευρω κοστος. αρα το πετας και παιρνεις καινουριο με λιγα παραπανω λεφτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελεγα μηπως μπορει να το καλυπτε η εγγυηση αλλα ... :confused:

αξιζει απο ebay να παρω ανταλλακτικο ή τζαμπα ο κοπος ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...