Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί από άλλον παλιότερα, αλλά όσοι έχετε πρόβλημα με τη διάρκεια της μπαταρίας, δοκιμάστε να κάνετε επανεκκίνηση κάθε φορά που αποσυνδέετε το κινητό από τον φορτιστή. Το έχω δοκιμάσει και όντως η μπαταρία κρατάει αρκετά παραπάνω. Παρεμπιπτόντως, την BML4 έχω εγώ. Τώρα είδα ότι έχει βγει και BNA2 με ημερομηνία 18.1.2014, αλλά σε όλες τις εκδόσεις λεει vodafone. Ξερει κανείς αν είναι καλύτερη/βελτιωμένη από την BML4;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα.

Μια μονο ερωτηση.

Στη συνταξη μηνυματος ή στην αναζητηση μιας επαφης, εχει επιλογη και για αλφαριθμητικο πληκτρολογιο οπως π.χ. το Nokia N8 ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μετα απο πολύ καιρό εκανα μια αναζήτηση για ενημέρωση λογισμικού και μου εβγαλε μια στα 69mb περιπου να την κανω ?τωρα ειμαι με την BMJ7.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι εννοείς λέγοντας οτι δεν σου κρατάει αρκετά ,και με ποιο τηλέφωνο το συγκρινεις .

Ίσως να τρεχουν κάποιες εφαρμογές απο πισω και να σου καταπίνουν την μπαταρία ,πολλά παίζουν σημασία .

Πάντως αν η μπαταρία που θελεις να πάρεις τηρεί της προδιαγραφές δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος ,και αν θελεις μπορείς να βάλεις το link , επιτρέπετε από τους κανόνες του forum .

 

Γενικά παρατήρησα ότι έτσι και ακουσω μουσική, μπω στο ιντερνετ ή παιξω κανενα παιχνιδι και μιλησω λιγο στο τηλεφωνο....η μπαταρια εχει πεθανει μεχρι το απογευμα. Πριν ειχα το xperia mini pro. Οχι οτι κρατουσε πολυ η μπαταρια σε εκεινο αλλα σιγουρα περισσοτερο. Βεβαια καμια σχεση η οθονη με του galaxy...Εγω επειδη θελω να ευχαριστηθω την φανταστικη οθονη του samsung θα δοκιμασω να παρω οταν εχω χρηματα την παρακατω μπαταρια>> http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=16167761#/assortmentProductId/88628039/shopGroupId/66067531

 

εχει κανεις καμια γνωμη για την παραπανω μπαταρια; δεν πιστευω να μου ανατιναχτει στο χερι το κινητο!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικά παρατήρησα ότι έτσι και ακουσω μουσική, μπω στο ιντερνετ ή παιξω κανενα παιχνιδι και μιλησω λιγο στο τηλεφωνο....η μπαταρια εχει πεθανει μεχρι το απογευμα. Πριν ειχα το xperia mini pro. Οχι οτι κρατουσε πολυ η μπαταρια σε εκεινο αλλα σιγουρα περισσοτερο. Βεβαια καμια σχεση η οθονη με του galaxy...Εγω επειδη θελω να ευχαριστηθω την φανταστικη οθονη του samsung θα δοκιμασω να παρω οταν εχω χρηματα την παρακατω μπαταρια>> http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=16167761#/assortmentProductId/88628039/shopGroupId/66067531

 

εχει κανεις καμια γνωμη για την παραπανω μπαταρια; δεν πιστευω να μου ανατιναχτει στο χερι το κινητο!!:lol:

 

Εχε υπ΄οψη σου οτι η παραπανω μπαταρια ειναι μεγαλυτερη σε διαστασεις απο την κανονικη γι αυτο και δινει πισω καλυμμα μαζι. Κατι που σημαινει οτι το κινητο ανεβαινει αισθητα σε ογκο και βαρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Βρήκα σε μια ιστοσελίδα γνωστή μια μπαταρία 6000mAh για το συγκεκριμένο τηλεφωνο. Φαίνεται πως τηρεί όλες τις προδιαγραφές κτλ κτλ και είναι ασφαλής κτλ. Δεν αναφέρω την ιστοσελίδα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Είναι επικίνδυνο να βάλω άλλη μπαταρία. Η τάση είναι η ίδια πάντως δηλ. 3,8 V. Απλά είναι μεγαλύτερης χωρητικότητας.

Να είσαι βέβαιη οτι η μπαταρία θα συνοδεύεται και από πλαστικό πίσω καπάκι το οποίο θα ανεβάζει τον όγκο του τηλεφώνου κατά αρκετά χιλιοστά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εγκατάσταση τον ExDialer : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=en

 

Έχω την εντύπωση ότι κάνει αυτό που θες, δεν είμαι σίγουρος όμως.

Οντως γινεται με τον ex dialer η αναζητηση στις ελληνικες επαφες

 

καλησπερα.

Μια μονο ερωτηση.

Στη συνταξη μηνυματος ή στην αναζητηση μιας επαφης, εχει επιλογη και για αλφαριθμητικο πληκτρολογιο οπως π.χ. το Nokia N8 ;

Με εγκαταστηαση αλλου πληλτρολογιου ολα γινονται! Το μαμα πληκτρολογιο δεν εχει αυτη τηην επιλογη, αλλα ποιος το χρησιμοποιει κιολας, οταν υπαρχουν τοσα?

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα το εξης περιεργο..

Οταν ανοιγω το wanam exposed, ακομα και αν δεν κανω καμια αλλαγη, με το που βγω απο την εφαρμογη, χανεται το ρουτ... παρολα αυτα μετα απο επανεκκινηση επανερχεται.. αυτο δεν συνεβαινε πριν λιγες μερες..

Το εχει παρατηρησει κανεις?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα το εξης περιεργο..

Οταν ανοιγω το wanam exposed, ακομα και αν δεν κανω καμια αλλαγη, με το που βγω απο την εφαρμογη, χανεται το ρουτ... παρολα αυτα μετα απο επανεκκινηση επανερχεται.. αυτο δεν συνεβαινε πριν λιγες μερες..

Το εχει παρατηρησει κανεις?

 

Σε μένα μια χαρά δούλευε

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μηπως μπορείτε να προτείνεται κάποιο αξιόπιστο μαγαζί απο skroutz για να το παραγγείλω;

 

Bird phone, Kaisershop κ.α.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα μηπως μπορείτε να προτείνεται κάποιο αξιόπιστο μαγαζί απο skroutz για να το παραγγείλω;

 

Τα καταστήματα που υπάρχουν στο skroutz συνοδεύονται από αξιολογήσεις, από εκεί θα κρίνεις και την αξιοπιστία τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάζω στο Youtube να δώ βιντεο και δεν εχουν παρα πολύ καλη ανάλυση στο κινητο, ψιξελιάζουν, το ξέρω οτι δεν ειναι hd η οθονη γιαυτο δεν εχει επιλογη για hd αλλά τα βιντεο νομίζω φαίνονται χειρότερα αποτι μπορεί να τα δείξει η οθόνη, πρέπει να κάνω καποια ρυθμιση η μπορώ με κάποιον app να βελτιώσω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για αναβάθμιση OTA. Δεν ξέρω ποια έκδοση είναι, δεν την έχω κάνει ακόμα. Το κινητό είναι αγορασμένο απο birdphone και είναι με κωδικό Τσεχίας αν θυμάμαι καλά (ETL)...

 

Έχω την έκδοση MJ7 και το Kies μου δείχνει σαν νεότερη έκδοση την ML4

Edited by lambis_7

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενημερωση σε blna4 ολα πηγαν καλα αλλα πλεον απο τη εφαρμογη της καμερας πατωντας αριστερα κατω στο εικονιδιο φωτογραφιας δεν ανοιγει η εφαρμογη γκαλερι η Quickpic , με αποτελεσμα να πρεπει να ανοιξω απο αλλη συντομεση την εφαρμογη για φωτος ωστε να μπορεσω να δω την φωτογραφια που τραβαω εκεινη την στιγμη
Link to comment
Share on other sites

GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια είναι

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

Οντως γινεται με τον ex dialer η αναζητηση στις ελληνικες επαφες

 

 

Με εγκαταστηαση αλλου πληλτρολογιου ολα γινονται! Το μαμα πληκτρολογιο δεν εχει αυτη τηην επιλογη, αλλα ποιος το χρησιμοποιει κιολας, οταν υπαρχουν τοσα?

 

Κανένας άλλος που να κάνει ότι κ ο dialer αλλα να βγάζει κ τις φωτογραφίες που έχουν όλες οι επαφές μου απο το fb?

Οσο κ αν είναι κουλό, μπερδευομαι πλέον στις επαφές μου αν δε δω τη φωτογραφία τους.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενημερωση σε blna4 ολα πηγαν καλα αλλα πλεον απο τη εφαρμογη της καμερας πατωντας αριστερα κατω στο εικονιδιο φωτογραφιας δεν ανοιγει η εφαρμογη γκαλερι η Quickpic , με αποτελεσμα να πρεπει να ανοιξω απο αλλη συντομεση την εφαρμογη για φωτος ωστε να μπορεσω να δω την φωτογραφια που τραβαω εκεινη την στιγμη

 

Σε εμένα ανοίγει κανονικά

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

ειμαι κατοχος εδω και 20 μερες του Galaxy S4 mini

 

Προ ημερων εκανα μια αναβαθμιση που μου εβγαλε και τωρα ειμαι στο BML4.

Ενω στην αρχη η μπαταρια κρατουσε 4 μερες, μετα την αναβαθμιση κραταει μονο 2.

 

Υπαρχει η δυνανατητα να επαναφερω την συσκευη στο λογισμικο, οπως ηταν πριν την αναβαθμιση?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

ειμαι κατοχος εδω και 20 μερες του Galaxy S4 mini

 

Προ ημερων εκανα μια αναβαθμιση που μου εβγαλε και τωρα ειμαι στο BML4.

Ενω στην αρχη η μπαταρια κρατουσε 4 μερες, μετα την αναβαθμιση κραταει μονο 2.

 

Υπαρχει η δυνανατητα να επαναφερω την συσκευη στο λογισμικο, οπως ηταν πριν την αναβαθμιση?εταετα

 

ευχαριστω

 

Μήπως κάποιο πρόγραμμα σου τρώει την μπαταρία,? Ψάξε πρώτα αυτό για να σιγουρευτείς. Δες καταναλώσεις μπαταρίας και βάλε τό wake lock detector να βγάλεις άκρη.

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα κιολας και θα δω πως θα παει!

 

αλλα περα απ την αυτονομια μου φαινεται οτι το κινητο κολαει πραγμα που δεν γινοταν πριν καθολου και αυτο χωρις να εχω βαλει και τι διαφορετικο περα απ το update.

 

Aληθεια υπαρχει τροπος επαναφορας?

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα και εγω...μετα την ενημερωση που του εκανα το κινητο ζεστενεται και η μπαταρια τελειωσε μεσα σε 12 ωρες μετα απο πληρη φορτιση Edited by katemas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...